Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CO SIE STALO ZE JESZCZE NIE MA

LISTOPAD 2010

Polecane posty

ta firma medyczna, którą mi pracodawca funduje to akurat nie daje możliwości rodzenia u nich. z resztą mój lekarz też nie współpracuje z tą firmą, więc akurat sprawy ginekologiczne mam ustawione poza tym co mi firma opłaca. To z tego powodu, że do mojego lekarza chodze już od około 8 lat a w pracy dali nam ten pakiet dużo później. No a dla mnie zaufany gin to tak jak zaufany dentysta i fryzjer - czyli nie zmieniam ich zbyt chętnie. No i tak już zostało. Mój lekarz pracuje dla 2 warszawskich prywatnych klinik, ale nie tych samych co mam opłacone z pracy. Ech - ta polska "publiczna i bezpłatna służba zdrowia..." Jeśli zdecyduję się rodzić z moim lekarzem, a nie w innym publicznym szpitalu, to zapewne zakończy się na szpitalu medicover - można sobie poczytać na ich stronie jak to tam wszystko wygląda i ile - o zgrozo - kosztuje... Niestety w publicznych szpitalach za wszystkie dodatki tez sobie doliczają i w tych co lepszych można dobić do 4-6tys zł (osobna sala + znieczulenie + własny lekarz + ew położna). Tyle udało mi się wyczytać na forach i w cennikach na stronach szpitali (np. św. Zofia, Inflancka). Tak szczegółów z pierwszej ręki nie mam, ale teraz trochę koleżanek rodzi to bedę robić wywiad. Ciężko się w tym wszystkim wyznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest 16 tydizeń? niemożliwe:)ja mam leciiuusieńko zaokrąglony, mało wypukły- taki jakbym się najadła, ale czasami wogóle go nie widać, zależy jaki dzien:) chodze w starych spodniach wiec jest ok heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe. A chcecie moj brzuch zobaczyc w 16 tyg? Mam podobnie jak na drugiej fotce. hehe.I jest wszystko normalne. Przytylam 1,5 kg i dzidzia jest w normie. W 12tc+2 dni miala 6cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zareczona, to malo przytylas,tylko 1,5 kg to bardzo mało.a to nie mamy wpływu na nasze brzuchy:) ja czuje ze jak mnie wywali pod koniec 5/6 to sie nie pozbieram:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kelis ja mam dokladnie tak samo....lekko wystajacy czego pod bluzka nie widac, na wizycie waga pokazala tez plus 1,5 ale bylam po obfitym sniadaniu. Przez te 2 dni siedzenia w domu czuje ze mam coraz wiekszy apetyt trzeba wracac do pracy bo w domu to aby tylek rosnie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak się ważyłam ostatnio to mniej ok.pol kg, ale cuzje ze nadrabiam:) a zrzuciłam pewnie przez reguralne jedzenie i mnostwo warzyw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga_w: Mje malenstwo w 11 tyg mialo 4,7cm asia25: Ja nie chodze prywatnie, ale jestem zadowolona. Ja dzis bylam u lekarza. Mialam byc w poniedzialek, ale sie nie udalo. Maluch ma sie dobrze. Wierci sie strasznie i nie daje zmierzyc nawet glowki :) Zdjecia z wizyty sa takie sobie, ale jak ogladalam to widzialam prawie wszystko :) Pytalam o plec no i chaba bedzie chlopak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale wam zazdroszcze, ja dopiero ide za tydizeń do lekarza. Słuchajcie mam pytanie, 2 tyg robiłam badanie krwi, min cukier i miałam 96, w normie bo do 110 norama, a robilam w tym tyg i mam 76 (norma jest od 74) czy to nie za duży spadek?? czy wszystko dobrze, moze generalnie lepiej miec niższy niż wyższy:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cukier jest zmienny.Zalezy od wszytskiego od stresu,od tego ile zjesz słodkiego dzień wcześniej. Ja mam raz 110 a ostatnio 73 bo nie jadłam od 16 dzień wcześniej.Więc nie ma sie co martwić:) Ja na wizyty chodzę prywatnie i płace 100zł. A dla dziewczyn z W-wy polecam dr.Hincz -ja chodzę do niego w Łodzi ale wiem ze tez przyjmuje w Wawie.Super lekarz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wielkosc dzidzi raczej nie zalezy od wielkosci brzucha po mnie nie widac ze jestem w ciazy a dzidzia w 12 tyg 3 dni miała 7,1 cm. Teraz nie wiem bo nastepne usg dopiero pod koniec czerwca, a w szpitalu mi nie podali wielkosci dzidzi, ALE sa inne dane takie jak ( 15 TYDZIEN I 6DNI) BPD 3CM OFD 4.06 CM HC 11.02 CM AC 9.58 CM FL 1.86 CM WAGA 129G ja mam z kolei zbyt niskie ciśnienie ostatnio 90/60 a lekarz mądry na to żeby napić się kawy z mlekiem w comiesięcznej morfologii wszystkie wskaźniki spadają ponoć to normalne i co miesiąc mają być niższe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Objaśnienia: CRL (Crown Rump Length)-długość ciemieniowo siedzeniowa BPD (Biparietal Diameter)-wymiar dwu ciemieniowa HC (Head Circumference)-obwód główki: AC (Abdominal Circumference)-obwód brzuszka: FL (Femur Length)-długość kości udowej: zaręczona- to pokaż brzuszek ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia25 90/60 to jest niskie,ale nie trzeba sie martwic. Ja tak mialam przez pierwsza ciaze i teraz i tez codziennie rano pilam i pije jedna kawe z mlekiem. Pomagalo na caly dzien. Jak nie wypije to strasznie mnie boli glowa i padam na nos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarnuuuuuuuuuuula
Witajcie, pozwólcie, że dołączę do Waszej grupy. Jestem w 15 tyg. ciąży. termin mam na połowę listopada. Mój problem polega na tym, że ja z kolei schudłam i to 3 kg!!! Nie wymiotuję, wręcz przeciwnie apetyt mi wzrósł dwukrotnie. Brzuszek mam lekko zaokrąglony, a bobasek ma 8 cm. Nie mogę doczekać sie dnia kiedy zacznie kopać :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe tylko, że ja miałam tak niskie ćiśnienie pomimo, że wypiłam rano filiżankę kawy z mlekiem.... czarnuuula- nie martw się schudnięciem, ja na początku też schudłam, później nadrobisz hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacie, ale Wam zazdroszczę, że nie tyjecie.....mi już wskoczyło na wagę jakieś +5/6 kg :-( a to dopiero 13 tc...więc pod koniec będę się pewnie toczyć....ale jakoś ostatnią rzeczą o którą się teraz będę martwić to tycie! Najważniejsze, że dzidzia była zdrowa! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja chyba poczułam ruchy jednego z maluchów :) Nie wiem czy dobrze myśle ale wczoraj jak leżałam to prawej strony w okolicach pępka poczułam takie jakby łaskotanie piórkiem ale z drugiej strony Domyślałam się że przy bliźniakach mogę poczuć wcześniej ale aż się boję podwojnych kopniaków które też pewnie będą wcześniej :) Myślicie dziewczyny że to dzieciaki pukają?Wczoraj kilka razy dzisiaj nic więc nie wiem czy się za bardzo nie nastawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pewnie ja już czuję od tygodnia lekkie kopniecią, tak jakby pękały bąbelki ;D nawet M poczuł kilka razy ;D super uczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajne zdjęcie brzuszka ja mam szerokie biodra pewnie dlatego u mnie brzucha tak nie widać trochę urósł do 12 tyg a teraz nic wyglądam jakbym była trochę wzdęta :P fajne jest pierwsze uczucie maleńkich ruchów mój dzidziuś wieczorem najbardziej pozwala poczuć swoje ruchy i prawie codziennie mogę poczuć te delikatne ruchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amarantowy możesz wstawic na stronie imageshack i potem na forum podajesz linka do strony gdzie sa zdjecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amarantowy- chyba nie ma reguły, ja mam wąskie biodra a brzuszka też nie widać a już 16 tydzien i 5 dni ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wrocilam dzis do pracy, szefa nie ma do konca tygodnia wiec jest luz. Wolę siedziec tutaj niż w domu, przynajmniej wsrod ludzi... tak sobie siedze i czytam o dzidziusiu na necie, i przed chwila poczulam takie fajne łaskotanie najpierw po prawej, potem po lewej, aż łza się w oku kręci.... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze nie znam plci.We wtorek ma USG.Moze poznam wstepnie. Oczywiscie znajac mnie zaraz sie nastawie i potem jak wyjdzie co innego to bede rozczarowana.hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie bedzie chlopiec chyba. Nie chcial lekarz mowic na 100%, ale jak dla mnie to bylo widac jak nic :) No ale rozne rzeczy sie zdarzaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ;) Mój brzuszek też się już fajnie okrągli, ale ruchów jeszcze nie czyję to dopiero 15 tc więc jeszcze muszę chyba zaczekać. Na 29 czerwca jestem umówiona na badania prenatalne pewnie wtedy poznam dopiero płeć dziecka. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczyny :) Znajdzie się dla mnie trochę miejsca tu u Was? Mam termin na 17 listopada :) Byłam tydzien temu na usg ale jeszcze za wcześnie było by stwierdzić płeć malucha :) W domu mam już fantastyczną kilkunasto miesięczną córeczkę. Macierzyństwo jest fantastyczne choć czasem pozbawia sił ;) Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aisha- to masz tak jak ja dopiero na 29 czerwca kolejne usg. Możemy wtedy już się dowiemy, kto siedzi w brzuszku ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×