Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CO SIE STALO ZE JESZCZE NIE MA

LISTOPAD 2010

Polecane posty

Cześć dziewczyny. Sorki ze się nie odzywałam ale od wtorku do wczoraj byłam w szpitalu... miałam małe plamienia i musiałam zostać na obserwacji... Na szczęście z dzieckiem wszystko w porządku. Nie wolno mi się w ogóle denerwować, muszę teraz być bardzo ostrożna... ja jestem teraz taka nerwowa w tej ciąży, hormony szaleją dosłownie :( Muszę się wziąć w garść! Wesołych, spokojnych i zdrowych świąt życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coraz grubsza Zosia
czesc dziewczyny i brzuszki - weslocyh swiat. Ja mialam od 2 dni takie wymioty, ze nie bylam juz w stanie wstac z lozka, w koncu pojechalam na pogotowie, okazalo sie, ze to nie dolegliwosci ciazowe tylko rotawirusy nas dopadly - pewnie mala przyniosla z placu zabaw. Dostalam kroplowke, dzisiaj rano przywloklam sie do pracy, chociaz potrafie juz chodzic. Mam nadzieje, ze rotawirusy nie moga zaszkodzic malenstwu w brzuchu? No w kazdym razie i tak sie ciesze, ze nie czeka mnie nastepnych 9 miesiecy w takim oslabieniu, bo byloby ze mna krucho. Polewam Was onlinowym smingusem-dyngusem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radości lub zmartwień z braku mdłości koniec :) Od wczoraj cokolwiek bym nie zjadła to "zalega" mi na żołądku i kończy się dwoma palcami w toalecie. Inaczej nie jestem w stanie funkcjonować. A teraz mnie naszło na frytki czyli ciężkie niezdrowe tłuste :) Pozdrowienia świąteczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki! jak przeżyłyscie święta? My w święta poinformowaiśmy rodzinkę że spodziewamy się dziecka więc była ogólna euforia i szał:) a poza tym nadal (i całe szczęście) nie mam żadnych dolegliwości:) no oprócz bólu pierski, ogromnego! ale lepsze to niż wymioty i nudności:) a święta mineły szybciutko, jedzonko pycha jak to w świeta ale jakoś apetytu wilkiego nie mam. Wczoraj zjadłam śniadanie i cały dzień mogłabym nic więcej nie zjeść, no ale wiem że muszę dlatego coś tam przetrąciłam. Martwią mnie te moje zaniki apetytu, czy to źle nie wpłynie na dziecko. Pozdrawiam gorąco! Dziś zaczynam 10 tydzień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenna1982 ale fryty to bym zjadła:) z jakąś surówką, najlepiej z kiszonej kapusty...mniaaaaam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny:)--termin mam na 02 listopada:)---teraz 8tc+4 dni-pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Mamuśki;-) Dawno sie nie odzywałam bo czasu braklo. Bylam przed świętami u gina wszystko wporzadku jutro zaczynam 8 tydzień. Mam juz pierwsze zdjecia malca tak wiec moj facet tylko z nimi chodzi i sie chwali wszystkim dookola ;-) A tak pozatym to sie wczoraj zareczyłam ;-) A teraz mam pytanko chciała bym juz zrezygnowac z pracy jaka dokumentacje powinnam przedstawic pracodawcy?????? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coraz grubsza Zosia
czesc mamusie. Nie jest Wam rano slabo? Mnie ogarnia taka niemoc tworcza - na nic rano nie mam sily, co chwile niemal mdleje, potem mi przechodzi.... Myslalyscie juz nad imionami dla maluszkow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze jedno. Mam umowe na czas okreslony do 15 sierpnia 2010r wiem ze kiedys przedluzano umowe kiedy bylo sie w 12 tyg ciazy i 1 dniu tak to wczesniej mogli zwolnic. Czy od tamtej pory cos sie zmienilo? czy musze czekac do tego 12 tyg ciazy aby umowa zostala przedluzona i dopiero wtedy moge isc na zwolnienie czy wrecz przeciwnie nie musze czekac na te 12 tyg i automatycznie ta umowa zostanie przedluzona do dnia porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coraz grubsza Zosia
z tego co wiem umowa automatycznie ulega przedluzeniu do dnia porodu, jesli w dniu jej wygasniecie jestes min. w 12 tygodniu+1 dniu. Oczywiscie musisz o swojej ciazy powiadomic pracodawce - he he, tylko ciekawe jak to zrobic? Ja wlasnie dostalam nowa umowe od 1 kwietnia do 30 pazdziernika - chetnie sobie popracuje jeszcze pare miesiecy, ale jak zawiadomic pracodawce - do tego pracuje na polskiej umowie, ale poza granicami kraju - czy ZUS uzna mi zaswiadczenie od zagranicznego lekarza. Niby powienien, ale jak jest w praktyce.... panie w ZUSie bywaja rozne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam niestety dzisiaj mam zabieg:(:( nic z tego nie będzie:(pozdrawiam wszystkie Was dziewczyny i życzę szczęscia..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coraz grubsza Zosia
Trzymaj sie Monika. Pewnie bedziesz w topicu na styczen 2011... Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia..a tak trzymałam kciuki...trzymaj się i napewno nastepnym razem się uda... Ja po Świetach chyba bardziej zmeczona niz przed:( Ale nawet cos pojadłam..ale za to dziś mnie mdli od samego rana.. Ja mam wizyte za tydzien i tez nie moge się doczekać..trzymajcie sie..papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, kilogram więcej przez świąteczne podjadanie ale w moim przypadku to podobno dobrze, bo mój facet twierdzi, że jestem anorektyczką 55kg przy 167 wzrostu. W niedzielę dostałam leciutkiego plamienia, a od początku ciąży lecę na duphastonie. Jadę dziś do ginekologa, żeby zobaczyć co się dzieje. Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku. Trzymajcie się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czołem Dziewczęta! Jestem mamą listopadową,ale ubiegłoroczną i z ciekawości i z nutki nostalgii (za brzuszkiem hihi,ale ciążowym, bo pociążowy to mam jeszcze- niestety! ;-) ) zajrzałam na Wasz topik. Serdecznie Was pozdrawiam! Życzę mnóstwa zdrówka i spokoju, po co Wam teraz stresy? Teraz zostaje już tylko się cieszyć, dbać o Siebie (fryzjer też tu się zalicza) i dzidziullę/ dzidziulki - lena z lubuskiego jesteś i bliźniaki bedą hihi Ale masz fajnie! Podwójne szczęście! Jeśli nie macie nic przeciwko czasem sobie do Was zajrzę - choć nieczęsto, bo do swojego topiku czasu często nie ma by coś skrobnąć,ale poczytac lubię! I w sprawie tej umowy to tylko powiem,że tak, samoistnie się przedłuza do dnia porodu (a własciwie do dnia przed porodem) - miałam podobną sytuację, bo umowę do sierpnia. Warto pracodawcę poinformować, choć nie ma obowiązku robić tego od razu. Jeśli się nie planuję iść na szybsze zwolnienie, to mozna sobie poczekać z nowinami. Chyba,ze sytuacja zmusza to czasem z dnia na dzień się idzie na zwolnienie i pracodawaca zostaje przez kadry powiadomiony. W moim przypadku (miałam dwóch pracodawców) do jednego po 5-tej próbie dostania się na rozmowę - podarowałam sobie i poszłam do kadrowej - tym bardziej,ze wiedziałam,iż nie przedłuzają nigdy umowy, gdy jest ciąża :-(, do drugiego poszłam ok 13-14tc - ale tu miałam nadzieję,na przedłużenie i niestety mydlił mi oczy,ze mi przedłuzy umowę,ale szybko się okazało,ze blefuje . Ale zawsze jest szansa,ze przedłużą - a to jednak wygodniejsze! No i pamiętajcie,ze czy u pracodawcy czy w Zusie to trzeba napisac podanie o dodatkowe 2 tyg macierzyńskiego, które od tego roku przysługują. No, nie smuce już! - niestety zawsze się tak rozpisuje! hihihi Ściskam serdecznie i lece do moich listopadówek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ah! Jeszcze zdanie, bom zapominalska! ;-) Żadnych papierów nie przedstawiałam pracodawacy. Tylko powiedziałam o ciąży,ale może on zażądać potwierdzenia na pismie od ginki. No i potem wiadomo, zwolnienia są z literką B, czyli te 100% płatne. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja poszłam na zwolnienie od razu poinformowałam swojego bezpośredniego przełożonego a właściwie przełożoną że jestem w ciąży i że być może będę musiała iść na zwolnienie Ponieważ zajście w ciążę trwało u mnie bardzo długo, mogłabym mieć problemy z jej utrzymaniem, ciąża bliźniacza z założenie jest podwyższonego ryzyka a do tego wszystkiego moja szefowa bardzo niemiło zareagowała na moje wieści od razu poszłam na zwolnienie. Jest faktycznie z literką B czyli płatne 100% wysłałam je do firmy i nie prosili o żadną dokumentację W razie czego w kilka dni po wizycie wzięłam od lekarza zaświadczenie że jestem w ciąży i jak będą chcieli to to im przedstawię. Zastanawiam się tylko jak jest z ubezpieczeniem za urodzenie dziecka na jakiej podstawie się je uzyskuje i czy za bliźniaki dostaję podwójnie. Mój mąż też dostaje pieniądze z dodatkowego ubezpieczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenna..jak to jest dodatkowe ubezpieczenie to poszukaj w umowie albo zadzwoń do ubezpieczyciela.Becikowe napewno dostaniesz 2 razy i chyba z dodatkowego tez 2 x bo np.u mnie w umowie jest ze za kazde urodzone dziecko:) A i Twój mąż jak ma w umowie zapis ze dostanie za urodzenie dziecka to tez dostaniesz.Trzeba dobrze poczytac umowę..a i płacic regularnie bo potem sa problemy z wypłatą świadczeń.. Dziewczyny a zna siue któras na ksiegowości..bo mam pytanie jakby co?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleńka1989
mam pytanie do Agulinki, prosze napisz mi jak to jest z tym podaniem na 2 tyg macierzyńskiego? ja mam umowe na czas próbny do 31 lipca i z tego co wiem to mam placone do porodu a pozniej chyba mam 20 tygodniowy zasiłek macierzyński czy dobrze mnie poinformowano?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenna - bardzo dobrze zrobiłaś. Elegancko i z dozą przedsiębiorczości. hihih Jak krzywo patrzą to nie ma co siedzieć w niemiłej atmosferze i się stresować. Poza tym fakt, ciąża blixniacza jest ciążą podwyższonego ryzyka. Mnie ginka sama wysłała na zwolnienie w 5 miesiącu, bo wyniki wyszły kiepskie,do tego stresowałam się utratą pracy. i takie tam duperele.. Oleńka - umowa na czas określony zostaje przedłuzona do dnia porodu automatycznie. I potem 20tyg zasiłku macierzyńskiego - wszystko się zgadza :-). A o te dwa dodatkowe tyg trzeba pisać do ZUS - na tydzień - dwa przed końcem macierzyńskiego - bynajmniej u nas tak pani sobie zazyczyła. Do ZUS, ponieważ on wypłacać Tobie będzie zasiłek macierzyński. Kto pracuje,, tzn kto ma umowę o pracę i urlop macierzyński to pisze do swojego zakładu. Przy okazji przypominam,ze jakoby nie ma obowiązku ani pracodawca,ani ZUS przyznać dodatkowych tyg. Ale spośród moich znajomych pracodawcy kazdej przyznali, co do ZUSu to jednej już tak, ja jeszcze nie wiem. wysłałam tylko podanie. A kasę i tak dostaję,po skończonym miesiącu. Chyba zadzwonię tam dziś lub jutro. bo jak mi nie dali to trzeba szybko do UP się rejestrować. ehh.. i miej tu kobieto dziecko! ;-) I za dwójkę dzieci podwójna kasa z ubezpieczenia - zapisy mówią za każde dziecko. No chyba że są jakieś inne,ale nie spotkałam się.. Miłego zyczę !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I mąż też dostaje. podwójnie, o ile zapis takowy ma w umowie. - warto zajrzeć . Mój to nawet dostał więcej niż ja,ale ma lepszego ubezpieczyciela;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Zosia... rota nie są groźne dla dzidzi... też się bałam bo teściowie zachorowali na święta /leciało im z gory i z dołu i gorączka/ a nie odwolali śniadania świątecznego, więc my weseli idziemy do nich w niedzielę rano a tam chorubsko się czai :( Bałam się o Lidię i siebie... a jeszcze lidia w poniedziałek wieczorem zaczęła wymiotować /na szczęście okazało się że z pprzejedzenia/... więc zadzwoniłam do lekarza a on mi powiedział że nie ma co się martwić bo te infekcje jelitowe są nieprzyjemne dla ludzi ale dzidzi grozi jedynie długa i wysoka gorączka i odwodnienie mamy /więc nawadniać się/. No ale na szczęście nic mnie na raqzie nie łapie. Monika... :( Agulina ... wpadaj :) Bez skojarzeń :P Ja po świętach mega zmachana, a do pracy też się nie chce, we wtorek idę do gina i jak wszystko ok to powiem dyrektorowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę, że poruszyłyście temat, na który ostatnio szukałam informacji też się zastanawiałam, jak to będzie z ubezpieczeniem jeśli się okaże, że będą bliźniaki. tak na logikę, gdyby płacono tylko za jedno, to korzystniej byłoby rodzić rok po roku. no ale tego to już się nie wybiera. ja z kolei umowę mam do końca maja. pracodawcę poinformuję po podpisaniu kolejnej umowy, bo chyba przed samym sezonem urlopowym mnie nie zwolnią. ale i tak "na wszelki " zamierzam poprosić przy najbliższej wizycie o zaświadczenie. niestety kryzys gospodarczy mi nie pomaga, bo miałabym teraz umowę na czas nieokreślony, a tak to pewnie firma to wykorzysta i da kolejną na określony. w każdym razie jeśli będzie ona korzystna dla mnie to popracuję do września. w przeciwnym razie nawet się nie będę wachać czy iść na zwolnienie. może do tej pory uda się co nieco "ukryć". ciekawe kiedy będą widoczne brzuszki. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina u mnie brzuch jakby trochę poszedł do przodu :) Mało jem więc to nie z obzarstwa może od luteiny hmm a może dzieciaki już tak rosną :) Za 4 tyg mam ślub miło byłoby nie mieć zbyt dużego brzuszka a z drugiej strony to już bym chciała wtedy bardziej wiadomo że one tam są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was dziewczyny! Zmieniam tabele bo lekarz podał mi termin porodu, wczoraj miałam wizytę i słyszałam bicie maleńkiego serduszka, moja dzidzia ma już 3,37cm :) NICK.................WIEK............PORÓD...........PŁ EĆ. ........MIASTO pestycyda..........20...................02.11...........? .............lubuskie aneczka1986.......24................04.11..............?......................... Dorka55.............29................04.11.............. ?........................ moppy...............24..................04.11...........? ...............Holandia Ankanka.............32................06.11.............. ?..............Opole ewelinaer............29................06.11............. .?...............Łódź Kelis1.................26...............07.11............ ...?...............Kielce slonko*...............27...............08.11............. .?..........Inowrocław mgrEndus............24...............08,11............... ?....zachodniopom. arla83 ..............27................09.11..............? ............pomorskie Sirusho...............22...............10.11............. .?... ......Tarnobrzeg Migrena73...........36...............10.11..............? ...........Warszawa starająca...........25................10.11............. .?..........małopolska kaasik26.............29.................10,11............ ?...............łódzkie PrzyszlaMamade....24.................11.11............?............Mannheim enna1982...........27..................12.11......bliźniaki?płeć........lubuskie dagetka ............29.................15.11..............?......... ..Poznań monikadg2...........32.................17.11............. .?............śląskie Aisha_hm............25...................18.11..........? ...............śląskie duskaaaaa.........21...................20.11............. ? .............pomors mirabelkax..........30...................20.11..........?............mazowieckie coraz grubsza Zosia33..................24.11...........?.............Antal ya kuleczka3..........30..................26.11..............?.........dolnośląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.................WIEK............PORÓD...........PŁ EĆ. ........MIASTO pestycyda..........20...................02.11...........? .............lubuskie aneczka1986.......24................04.11..............?. ........................ Dorka55.............29................04.11.............. ?........................ moppy...............24..................04.11...........? ...............Holandia Ankanka.............32................06.11.............. ?..............Opole ewelinaer............29................06.11............. .?...............Łódź Kelis1.................26...............07.11............ ...?...............Kielce slonko*...............27...............08.11............. .?..........Inowrocław mgrEndus............24...............08,11............... ?....zachodniopom. arla83 ..............27................09.11..............? ............pomorskie Sirusho...............22...............10.11............. .?... ......Tarnobrzeg Migrena73...........36...............10.11..............? ...........Warszawa starająca...........25................10.11............. .?..........małopolska kaasik26.............29.................10,11............ ?...............łódzkie PrzyszlaMamade....24.................11.11............?.. ..........Mannheim enna1982...........27..................12.11......bliźni aki?płeć........lubuskie dagetka ............29.................15.11..............?......... ..Poznań Aisha_hm............25...................18.11..........? ...............śląskie duskaaaaa.........21...................20.11............. ? .............pomors mirabelkax..........30...................20.11..........? ............mazowieckie coraz grubsza Zosia33..................24.11...........?.............Antal ya kuleczka3..........30..................26.11............. .?.........dolnośląskie Witam zmieniłam tabelke bo niestety mnie już ona nie dotyczy pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleńka1989
ANECZKO TO W KTÓRYM TY TG CIAZY JESTES ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleńka1989
aneczko to w ktorym ty tg ciazy jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.................WIEK............PORÓD...........PŁ EĆ. ........MIASTO pestycyda..........20...................02.11...........? .............lubuskie aneczka1986.......24................04.11..............?. ........................ Dorka55.............29................04.11.............. ?........................ moppy...............24..................04.11...........? ...............Holandia Ankanka.............32................06.11.............. ?..............Opole ewelinaer............29................06.11............. .?...............Łódź Kelis1.................26...............07.11............ ...?...............Kielce slonko*...............27...............08.11............. .?..........Inowrocław mgrEndus............24...............08,11............... ?....zachodniopom. arla83 ..............27................09.11..............? ............pomorskie Sirusho...............22...............10.11............. .?... ......Tarnobrzeg Migrena73...........36...............10.11..............? ...........Warszawa starająca...........25................10.11............. .?..........małopolska kaasik26.............29.................10,11............ ?...............łódzkie PrzyszlaMamade....24.................11.11............?.. ..........Mannheim enna1982...........27..................12.11......bliźni aki?płeć........lubuskie dagetka ............29.................15.11..............?......... ..Poznań Aisha_hm............25...................18.11..........? ...............śląskie duskaaaaa.........21...................20.11............. ? .............pomors mirabelkax..........30...................20.11..........? ............mazowieckie coraz grubsza Zosia33..................24.11...........?.............Antal ya kuleczka3..........30..................26.11............. .?.........dolnośląskie asia25.................25................07.11..............?..............Warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny:) jestem marcówką 2009. W drodze nastepna dzidzia, termin na 26 listopada:) Byłam juz na 1 usg to widzialam mala fasolke. Serduszko biło ale nie mierzyła pani czestotliwosci bo mowilo ze to za wczesnie Samopoczucie mam dobre Tylko czasem brzuch mnie boli. Poza tym to fajnie znowu na forum wymieniac sie informacjami Pozdraiwam wszystkie obecne i przyszle mamy;) Sirusho.... a nam to sie udało hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×