Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Szukam pomocy....

Przymusowe Leczenie Alkoholowe

Polecane posty

Gość Szukam pomocy....
Na mnie juz pora :) Bardzo dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mtygajsjd
jutro sie dowiesz, ale raczej nie. on ma problem jak sie nie wstawi. nie martw sie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate...........
Nie chcę Cię zasmucać, ale zgodnie z polskim prawem to w Polsce nie ma czegoś takiego jak przymusowe leczenie alkoholika....Jeżeli złożysz wniosek w tej komisji to najpierw przyjadą zrobią wywiad w domu, będą pytać co i jak...po jakimś czasie mogą skierować wniosek do sądu rodzinnego, jeżeli nawet sąd orzeknie, że Twój mąż kwalifikuje się do leczenia w ośrodku zamkniętym to nawet jak trafi tam np w poniedziałek, a we wtorek stwerdzi, że nie chce tam być, bo mu się nie podoba, to wyjdzie.......nikt go nie zatrzyma siła.....taki piękny kraj i prawo........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po złożeniu wniosku czekałam na cud 3 miesiące,czyli na wezwanie męża,nie zgłosił się na komisję,po roku dostarczano nam wezwanie do sądu i na mój wniosek zamieniono leczenie zamknięte na stacjonarne,by nie stracił pracy,pół roku czekałam na alimenty na dzieci,po następnym roku wpadł kurator,by sprawdzić co w domu,po 32 latach życia i wspierania alkoholika wniosłam o rozwód.Przeszłam wszystkie możliwe Al-Anony,AA,Al-Aten.Szukająca pomocy powinna się martwić o siebie i dziecko i napisałam to wszystko,by nie miała złudzeń.Wspierać alkoholika można tylko w jeden sposób-akceptować jego nałóg. Jeżeli uderzył Cię w ciąży,a Ty mu nie oddałaś ,to będzie Cię okładał równo i namiętnie.Równie pięknie będzie przepraszał do następnego pobicia ciebie i dziecka.Dziękuj Bogu ,że wyjechał i proś Boga,by nie wrócił .Przywrócono bank alimentacyjny,więc o alimenty trzeba zawalczyć.Jak sobie sama nie pomożesz,to żadna komisja ,sąd i tym bardziej niebieska linia,AA Ci nie pomogą.Za mną 32 lata wspierania alkoholika i ani jednego dnia dłużej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta komisja to jedna wielka lipa. z moim mężem walczyli rok i na końcu sąd orzekł że ma podjąć leczenie dobrowolne! a on ma to gdzieś i pije jeszcze więcej! smutne ale prawdziwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy rozsądny człowiek wie że alkoholika nie zmusisz siłą do rzucenia nałogu. 

Tak samo jak nie zmusisz go do miłości do żony i uczestniczenia w życiu rodzinnym.

Nie wiem po co tracisz czas, nerwy, narażasz dzieci i niszczysz  im życie koncentrując się na szarpaniu się z alkoholikiem, który nie chce z wami być i ma inne priorytety w swoim życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×