Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Klitajmestra

Slamsy

Polecane posty

W moim w mieście, Szczecinie, są plany stworzenia slamsów dla ludzi, którzy nie płacą za mieszkanie od lat. Taka jest teoria, natomiast w praktyce wygląda to tak, że prezydent chce wyeksmitować z miasta patologię i tzw. menelstwo. Slamsy mają zostać utworzone obok gminy sąsiadującej ze Szczecinem i jest to sprytny plan, bo prezydent Szczecina nie będzie się przecież musiał przejmować protestami mieszkańców tej gminy - a tamtejsza ludność już zaczyna się przeciwstawiać. Jestem ciekawa, co o tym sądzicie. JA mam ambiwalentne odczucia - z jednej strony, piękne mieszkania w Śródmieściu, stare kamienice, nareszcie pozbędą się zapachu moczu i strawionego alkoholu. Mieszkania w starych, pięknych, poniemieckich kamienicach kupią ludzie, których stać na ich wyremontowanie. Ale z drugiej strony - to już jest jakaś segregacja. Najbardziej żal mi dzieci tych ludzi, którzy mają zostać przesiedleni. Bo zobaczcie - do szkoły będą chodziły z piętnem "tego ze slamsów" i jest olbrzymie prawdopodobieństwo, że jakiekolwiek szanse na wyrwanie się z takiego środowiska ulotnią się. Te dzieci będą widziały tylko tę dzielnicę, tylko takich ludzi... Nie wiem, co sądzić o tym pomyśle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tam uj a łoj a łoj a juści
tam w tych kamienicach w śwródmieściu Szczecina powinni zamieszkać Niemcy. im się należy bo od zawsze Szczecin był niemiecki. a polaczki powinni ze swym moczem się wynieść w okolice , na peryferia a za zaległosci w czynszach sprzątać Niemcom w śródmieściu. dzięki temu będą bywali w eleganckim centrum Szczecina legalnie kilka godzin dziennie. w Warszawie w której mieszkam , tak tyeż się powinno zrobic , zresztą już częsciowo tak zrobiono tyle , ze to Żydzi zajęli i powinni dalej zajmować co ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jgeww
żałosne, tak się nie robi, bo ludzi należy mieszać pod wzg materialnym żeby się asymilowali, to spowoduje pogłębienie patologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Post o Niemcach zignoruję - jakbyś nie widziała, Szczecin został oddany w ręce Polaków po przegranej przez Niemców wojnie i został zabrany m.in. za karę. W Szczecinie jest wiele pięknych osiedli, nowych z willami, bogatych. Nieważne. O to mi właśnie chodzi - o pogłębienie patologii. Nikt nie przemyślał, co będzie za dwa pokolenia w tym miejscu. Ludzie tam zdziczeją. To pozbawienie tych dzieci jakichkolwiek pozytywnych wzorów i bodźców do zmiany życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tam uj a łoj a łoj a juści
nie może plebs biedny mieszkać razem z bogatymi Ludżmi , czyli wartościowymi. tak jest u naszych przyjaciół - USA, na których się wzorujemy. przecież Wy też nie chcecie by Wasze dzieci zadawały się z tymi biednymi dziećmi. z odrapanych śmierdzących moczem i alkoholem ruder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym nie miała nic przeciwko, gdyby moje dziecko miało kolegę z biednej rodziny. Gdybym miała możliwości - pomagałabym takiemu dziecku i chciała pokazać, jak wygląda prawdziwy świat, by mogło wyrwać się ze swojego środowiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tam uj a łoj a łoj a juści
a właśnie niektóre z tych dzieci , zmusi , zainspiruje do tego by coś osiągnąć i wyrwać się ze swego społecznego środowoska. często zbyt łatwy start jest też demoralizujący. a tych , które się nie wyrwą to na przeszczepy się nadadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przejezdzalam kiedys przez
Serbię. Kilka km przed stolicą pilot wycieczki zakomunikował,ze za chwile bedziemy mijac dzielnicę slumsów. Co prawda,nie wierzę,że w Polsce mogloby dojsc do az takiego stanu jak tam, ale...widok byl PRZERAZAJĄCY. To wygladalo jak gigantyczne wysypisko smieci z pod ktorych wystawaly lepianki-z kartonow,desek,slomy,odpadkow. Miejscami staly baraki,a raczej cos,co je przypominalo. Wisialy sznury, na ktorych kobiety suszyly jakies szmaty, dookola naczynia z wodą. Posrod tych stosow odpadow biegaly brudne dzieci w obszarpanych lachmanach. Do tego smród niemożliwy. Nedza i rozpacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Szczecinie lepianek chyba nie będzie, prezydent postawi tam normalnie domki dla tych ludzi - nie znam szczegółów, pewnie będą to tylko baraki jakieś, ale po paru latach to wszystko może się upodobnić do tego, co widziałaś w Serbii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tam uj a łoj a łoj a juści
skończyły się czasy , że wszystkie równe. wszystkie dzieci nasze są. tak było jest i będzie. to bogaci i biedni. motor napędowy ludzkich działań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jgeww
pamiętam jak we Francji oglądałam bardzo ładne bloki obłożone kamieniem, budowane specjalnie dla imigrantów. Może istnieć segregacja ale nie tak widoczna, tam nikt o tych ludzi nie będzie dbał, powstaną dzielnice niebezpieczne i zamknięta, siedlisko bandziorów i patologii, którzy za jakiś czas zaczną dyktować warunki reszcie ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żelasco
żeby nasz burmistrz na taki pomysł wpadł,byłabym wdzięczna,mieszkam w centrum miasteczka,dzielinica-same menelstwo do tego sklep monopolowy,latem nieraz całe noce nie śpie,taki hałas jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tam uj a łoj a łoj a juści
dlatego miast hodować patologie za nasze piniędze , powinno się wybić , wytruć , na przeszczepy- niepotrzebne skreślic , niepotrzebnych , nierentownych obywateli eliminować by żyło się lepiej w UE i w demokracji nowoczesnej lepiej wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tam uj a łoj a łoj a juści - może skończ. Ja zadałam poważne pytanie na poważny temat. To nie jest kwestia, co powinno się wg ciebie zrobić z mniej przydatnymi obywatelami, bo do takich sytuacji ekstremalny, dzięki Bogu, nie dojdzie. Byłam ciekawa, czy tylko ja dostrzegam dwubiegunowość tego problemu. Chciałam wiedzieć, czy może w waszych miastach też ktoś coś takiego wymyślił. Ja się boję, że stanie się tak, że miejsce to będzie omijane szerokim łukiem, bo zaczną grasować tam jakieś bandy. Ceny mieszkań blisko tego miejsca spadają na łeb na szyję. A nieopodal jest dość bogata dzielnica, a jeszcze bliżej jest osiedle blokowe, takie przeciętne. To problem bardziej złożony i chciałam się nim podzielić nie tylko ze szczecinianami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jgeww
To jest po prostu zamiatanie śmieci pod dywan, nie rozwiąże problemu, będzie jak w Brazylii a nie jak we Francji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uważam, że prezydent powinien ogłosić referendum w tej sprawie, choć pewnie ludzie by się wypowiedzieli na tak. Bo właśnie, zamieciono pod dywan problem patologii i bezrobocia dziedzicznego. Nikt nie myśli przyszłościowo - co tam będzie za 20 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tam uj a łoj a łoj a juści
aż Cię strach obleciał , bo spadną ceny mieszkań w dzielnicy w której pewnie mieszkasz bo trwoga Cię zżera. ale gdzieś Ci Ludzie żyć muszą , biedni czy tego chcesz czy nie muszą być wsród nas by choć niektórzy mogli mieć tło dla lepszego samopoczucia. .... tylko te ceny mieszkań.... by ceny mieszkań nie spadały - wybić , chorych psychicznie, emigrantów, AIDSowców, biedaków , wszyscy będą wtedy żyć jednakowo, bogato i elegancko. tylko kto będzie zapierdalał na Was mieszkających w drogich mieszkankach , mających coraz więcej potrzeb. i komu zaimponujecie nową kreacją i nowym samochodem i przed kim się będziecie lepsi czuli?przejawiasz najwyższy stopień hipokryzji , a jeszcze Twoja ułomna inteligencja nie czuje jak się w chuj ładuje. bo nawet przyznać się nie chcesz , że o czym innym piszesz a o czym innym myślisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jgeww
Oczywiście nie jestem za sprowadzaniem imigrantów ale za ochroną naszych obywateli i walce z biedą i patologią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja z Lublina jestem
U nas w Lublinie menelstwo ze śródmieścia przeniesiono do bloków na końcu miasta, a w starych kamienicach na Starym Mieście porobiono kawiarnie i puby. Ci ludzie mają szansę na normalne życie, bo dostali mieszkania z łazienkami w blokach. Jeśli nie płacą to po kilku latach państwo je wyrzuca z tych bloków do baraków i ruder. Byłam w Rzymie i tam też są dzielnice dla nędzarzy, ale oni nie mieszkają w starych kamienicach w środku miasta, tylko na końcu Rzymu w blokach. W Rzymie, kto był ten wie, stare kamienice w środku miasta zamieszkują ludzie z elit, bo z wierzchu odrapana a w środku luksusowo. Wiem, bo tam sprzątałam u nich. Nawet mają windy . To tylko w Polsce w kamienicach zamieszkują menele. Wszędzie zagranicą w kamienicach mieszkają milionerzy a w blokach menele. W Polsce na odwrót, bieda w kamienicach a w blokach średiobogaci. Jak mówiłam że mieszkam w Polsce w bloku to myśleli że jestem ze slamsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matko! Przecież ja tylko przedstawiam problem ze wszystkich stron. Osobiście mieszkam daleko od tego miejsca i nikt na mnie nie pracuje. Sama na siebie zarabiam. Nie mam nowego samochodu, ale czternastoletni. Moje pytanie było tylko jedno - czy uważacie, że powinno się tworzyć getto! I czytaj ze zrozumieniem - ja jestem raczej na nie, bo nie uważam, żeby humanitarnym było stłaczanie ludzi w barakach! I nie obrażaj mnie, tylko dlatego, że nie umiesz czytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jgeww
Do,tam uj a łoj a łoj a juści, strasznie pieprzysz, pewnie sama lubisz dowartościowywać się kosztem biedaków, wyrwałaś się z jakiejś dziury i szpanujesz. Niewolnictwo teoretycznie się skończyło i zapierdalanie na panów, to o czym mówisz to krok wstecz o 500 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jgeww
W ogóle trzeba zacząc od tego co to będą slumsy w naszym wydaniu, jak gnijące kartony bez infrastruktury to niestety ale ci ludzie mają prawo się buntować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale nie buntują się ci ludzie, którzy mają zostać przesiedleni, tylko ci, którzy niedaleko mieszkają. Zwłaszcza ci z ościennej gminy. Uważacie, że tworzenie getta jest rozwiązaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lodidodi
niemcy to kurwy jebane spalic ich wszystkich na stosie!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×