Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Qanchita

Czy miała któraś z Was zaplanowane cc?

Polecane posty

drumdrum-----U mnie to było tak: Już w 34 tygodniu moja gin.poinformowała mnie ze prawdopodobnie będzie cc.W 36 tygodniu ta decyzja została podjęta na 100 % że jednak będzie cc. Tak jak wcześniej pisałam musiałam się stawić 2 dni wcześniej przed cc (wyżej napsiałam jakie badania miałam robione :)) Znieczulenie miałam miejscowe.Dzień przed pojawił się u mnie anestezjolog i wytłumaczył mi jak to wszystko będzie wyglądało.Znieczulenie miałam zrobione ok 7:15 i nóg nie czułam przez 7-8 godzin (szczerze się wystraszyłam że tak długo :)) Tym bardziej że dziewczynę łózko obok znieczulenie trzymało 5 godzin. O 7 byłam już na sali a o 7:50 już było po wszystkim.Kiedy przywieźli mnie na salę w łóżeczku już leżało moje dziecko :) .W "moim" szpitalu dzieci są z matkami,ale w ciągu 1 doby położne non stop chodziły przy mnie i przy dziecku.Na 2dobę chciałam wstać i nauczyć się co nie co "obsługi" dziecka jednak lekarka powiedziała mi że jestem za słaba i mam wołać kogoś do pomocy. Najgorzej było przy pierwszych 3 dniach jeśli chodzi o ból.Najgorzej było chodzić i skorzystać z wc kiedy szwy ciągną :o Ja źle dochodziłam do siebie po cc. Znieczulenie zaczeło działać dopiero w 3 dobę :o Znieczulenia które mi podawali mój organizm nie tolerował,po prostu nadal bolało mimo faszerowania.Ściągneliśmy dopiero z innego miasta znieczulenie,ale mąz musiał po nie jechać 900 km :o U nas wymóg jest 5 pełnych dób,pod warunkiem oczywiście jakwszystko jest dobrze z matką i dzieckiem.U nas było ok ,więc wyszłam po 5 dobie.Szwy ściągane miałam na 7 albo 8 dobę.Rany jak ja panikowałam :D Myślałam ze to będzie boleć,ale nic się nie czuje!!!! Po ściągnięciu zdecydowanie mniej bolał mnie brzuch! Brzuch to pikuś,dokuczał mi strasznie ból kręgosłupa(przez 3-4 tygodnie) - ale to ponoć normalne,można go nawet odczuwać do roku czasu tak mi lekarz powiedział. Niestety 3mieisące po cc dostałam komplikacji i trafiłam do szpitala na 7 długich tygodni :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przez 3 doby miałam kroplówkę/woda/gorzka herbata ale mi to na dobre wyszło :D.Jednym słowem w dniu porodu to był ze mnie pulpet :P Na 4dobę dostałam kleik na wodzie. A na 5dostałamkurakapieczonego i mizerie.Wyobraźcie sobie moją rewolucję z wc :P taka jedna z przezyciami -----Święte słowa z tym znieczuleniem :D Mnie "niby " dzień przed się spytali jakie chcę mieć znieczuleniee.Wahałam się ale wybrałam ogólne,jednak oni od razu mi wybili takie znieczulenie z głowy.Więc po co się pytali :o Ten zapach sali operacyjnej,ich rozmowy,widok aparatu mnie przeraził że musili podawać mi tlen bo panikowałam i mdlałam :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje wszystkim kobietkom,ktore tak wyczerpujaco odpowiedzialy na zadane przeze mnie pytania:)jak mi sie cos przypomni to na pewno Was zapytam.jedyne co mnie trapi to,to ze nie mam jeszcze ustalonego terminu cc,a mam wskazanie.przewidziana data porodu za 4 tygodnie,a daty cc nadal brak:/1marca mam wizyte w szpitalu i mam nadzieje,ze cos sie wreszcie wyjasni...pozdrawiam Was wszystkie i przyznaje,ze czytajac Wasze historie dochodze do wniosku,ze co jedna opowiesc to lepsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam kolejne pytanie do Was!czy podczas cc byli obecni Wasi mezowie czy partnerzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!! Mam do was pytanko o cc i wadę wzroku,a mianowicie noszę okulary(-2) i do tego jeszcze mam astygmatyzm czy takie wady mogą byc podstawą do cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drumdrum----Mojego męża nie było przy mnie :) Po prostu w moim szpitalu nie można wprowadzać "osób postronnych na blok operacyjny" :) .Dodam że mieszkam w PL i chyba rzadko co się z tym spotkasz w państwowej placówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulix musisz porozmawiać z ginekologiem ,ale ja mam prawie -4 i miałam rodzić naturalnie,a cesarka wyszła w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×