Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nadziejamyszki

termin GRUDZIEŃ 2008 - cz.2

Polecane posty

Pascal zdaje sobie dobrze sprawe, ze zle mowi i stara sie znalezc latwiejsze rozwiazania. Codziennie mijamy kilka stacji benzynowych polaczonych z myjniami i on zawsze wtedy wola "auto myju-myju " na co ja cierpliwie odpowiadam, stacja benzynowa albo myjna samochodowa. Na co Pascal : " o, wlasnie ! " Myszko - no co Ty, nie ma za co. Tomaszkowa - jak tylko mozesz to podeslij na misiulew@yahoo.de, chetnie ogladne. Holly - prawie sie posmarkalam ze smiechu z Przemka , jak mu tatus wytarl katarek ! I znalazlas super sposob na kiecke weselna - po co sie katowac i wciskac do starej jak mozna w wiekszej , w dodatku nowej ! Chyba zaczne malpowac :-)))) meaaa - musze sobie spisac co masz w apteczce dla Nadii i sie wyposazyc na gorsze czasy. Nie mow tylko rodzica, ze masz Nadie w domu bo sie podwojnie wkurzysz....:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik - tutaj grupy w przedszkolach nie sa dzielone wiekowo tylko na grupe do-poludnia, po-poludniu, z-obiadem, bez-obiadu.....Oznacza to, ze w kazdej grupie masz dzieci w wieku od 3 -do 6 lat ( czasami juz od 2 lat ) Na poczatku bylam w szoku , ale teraz wiem, ze to sie swietnie sprawdza tylko duzo zalezy od pan. Najwiecej korzystaja z tego modelu maluchy , duzo sie ucza od starszych dzieci, ciezej maja te najstarsze dzieci w ostatnim roku ale wtedy maja specjalne kolka zainteresowan kilka razy w tygodniu. Fajnie poobserwowac jak starszaki pomagaja malucha sie ubierac , albo ucza je jesc nozem i widelcem, przy madrym kierowaniu przez opiekunki moga obie strony skorzystac z takiego modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pia - oby było tak jak mówisz. Słyszałam o tym niemieckim modelu przedszkoli, w USA jest chyba podobnie. Też uważam, że to świetny pomysł, bo maluchy uczą się szybciej podglądając starszaków, a starszaki uczą się opiekuńczości i odpowiedzialności. Nie wiem tylko, jak poradzą sobie z tym panie w mojej grupie, bo one są przyzwyczajone do tradycyjnego modelu. Ja się najbardziej boję, żeby Krzyś nie obrywał od starszych chłopców, bo jest drobny i do tego jeszcze bojaźliwy. Nie umie zawalczyć o swoje, ale mam nadzieję, że w przedszkolu się tego nauczy. Jeszcze trochę i chyba założę sobie konto na facebooku przez to forum, a Ty? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pia - ty moja bratnia duszo :) jak ty znasz mnie i moich rodziców... to az niemozliwe... nic nie mówię. juz wczoraj mama dzwoniła, nic nie powiedziałam o chorobie, mówie, ze Duśka zadowolona, usmiechnieta z chęcią chodzi do przedszkola ;) szkoda moich nerwów na nich. Asik - w grupie Nadii również jest kilkoro 4 latków ale ja sie z tego bardzo cieszę! :) dzieciak mi sie rozwinie, dojrzeje, nauczy nowych rzeczy ;) Kessi - zapomniałam ;) ciesze sie ze szukasz domu i zycze ci, zeby pozytywnie sie ze zdrówkiem rozwiązało ;) aha Pia, jakby trzeba było a nie byłabyś w Polsce to moge ci podesłac cos z naszej apteki ;) nie ma problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pia - poszło:) Tomek zaczął późno, ale gada jak najęty, w zasadzie wszystko, czasami się zastanawiam, gdzie takie słowo usłyszał. i musze przyznać, ze dobrze kojarzy i ma dobra pamieć. teraz, jak już umie wszystko powidziec, to opowiada o przezyciach z przeszłości. a ze nie rozumie pojecia czasu, to na wszystko mówi jutro:) wczoraj jedziemy koło stacji diagnostycznej a on "bylem tu jutro z tatusiem na pseglondzie" albo w tesco "mama a cemu nie kupis mola?" ja pytam jakiego mola, bo za cholerę nie wiem, a on na to "papier do wycierania kupy" dzisiaj rano też sie kłocił, ze nie ma kataru, bo juz wysmarkał i moze iśc do przedszkola :) i śmiesznie mówi niektóre wyrazy.. niedawno jeszcze zamiast "gołąbki" były "gombony", teraz węgiel jest "welgen". aaa i nie mówi widzę, słyszę, jadę, tylko slysym, widzim, jedziemy... boże skąd to:) ale to nic, poszłam na dzień adaptacyjny i pani przedszkolanka mówi "ooo tomuś widzę, że PRZYSZŁEŚ"... masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamatomka! Nadii wychowawczyni ma wade wymowy :o ja nie wiem kto tych ludzi dopuszcza do dzieci!! do tego ma taki tubalny niski głos, a sama jest drobniutka :P ale ponoc ma wykształcenie muzyczne, bedzie jakeis kółka prowadzic to moze spiewaczka jakas... cholera ją wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, Mamuniu, mam do Ciebie pytanie. Porobiłam fotki wszystkich ubranek po Krzysiu i Gabrysi z rozmiarów 56 i 62 i chciałabym je wystawić na Allegro. Wiem, że Ty masz w tym wprawę, więc może mi podpowiesz - ile ubranek umieszczać w zestawie? Jaka powinna być cena wywoławcza? Co zrobić, żeby ktoś w ogóle zajrzał na aukcję i to kupił? .... Bo mi się wydaje, że jest mnóstwo takich aukcji z używanymi ciuszkami i nie wiem, jak się przebić. Nie mam gdzie trzymać tych ciuszków, w ciąży nikogo znajomego nie mam, a parę groszy by się przydało... Będę wdzięczna za rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas jaja są w ogóle z polszczyzną....w miejscowości gdzie teraz mieszkamy, rodzinnej mojego męża, mają jakąś ... nawet nie wiem, jak nazwać ... gwarę? raczej chyba wieśniacki sposób mówienia i typowe dla siebie sformułowania. ja pochodzę ze szczecina, gdzie mieszkańcy są sami napływowi i jezyk polski jest w sumie bardzo czysty, bez żadnych regionalnych naleciałości. a u nas w Dębnie mówią tak: zamiast "daj chłopczykowi cześć" to "daj cześć dla chłopczyka" powiedz tacie "powiedz dla tata" MASAKRA!!! "daj buzi dla babci" "dla mnie się podoba".. męża piłuję od 5 lat, więc są postępy, ale z przedszkolem czy szkołą sobie nie poradzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamatomka, teraz sobie uświadomiłam gdzie mieszkasz ;) mam przyjaciółke w G.W. a to rzut beretem przecież do Ciebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meaa - noooo... 40 km zaledwie:) średnio raz w tyg jestem tam na zakupach, no i co 2 tyg na zużlu:) w niedzielę mamy półfinał MP i derby zarazem - Stal Gorzów v. Falubaz Zielona Góra, najbardziej nienawidzące się drużyny w lidze.. będzie się działo:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ano. w zeszłym roku wierzylam, ze sie uda i sie nie udało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahahha wiesz co mi uswiadomiło jak czas zapieprza? to, jak sobie pomyslalam, ze drugie dziecko pójdzie do przedszkola jak Nadia... będzie w drugiej klasie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestescie niemozliwe:)0teksty świetne(choc wiem,ze nie dla rodzica),ale tak jest niestety.Moi tesciowie tez maja kilka dziwnych np ja mówie jak cos gorące to "si"-chyba kazdy tak mówi?do dziecka:)),a oni"nie rusz,to jest..ha!"" i Zoska nigdy nie wie o co im chodzi:-O Albo jak biegla kiedys to mówię:uważaj!bedzie bam!"a oni"buś":-O Na podwórku sa lepsze asy wśród dzieci;mówią np nie wchódz!!:-O zamiast "upadłam"-obaliłam się:-O no comment Pia na fb:-P:-D Myszko Zosi mowi calekiem sporo i ładnie:mama to mama,tata tez,dzidzia,niunia,koko,ok itp-sa to czyste wyrazy-cieszy mnie to,ale mało mowi jak na gadułę np Duske czy Przemka:)) Mea zdrowka dla Dusienki:)) Holly lasko nie grzesz:-P Asik tak mi Cię szkoda-podrzuc mi małą-ja sie nią zajme,a Ty pośpisz:)) Co do allegro-założe Ci jesli chcesz album na bezpłatnej stronie,jesli chcesz mozesz mi przeslac zdjecia ubran na @ i ja Ci je wkleję-potem przygotujesz sobie aukcje i dodasz fotki ode mnie-podam Ci namiary na Twoj link ze zdjęciami i już:))pasuje?jakby co to mamunia31@o2.pl Musisz posegregowac rzeczy na wiek-np 12-18 m-cy,18-24 m-ce.Nie rób zestawu 0-12 m-cy czy 12-24,bo to lipa-ja bym nie chciała sie pozbawic przyjemnosci kupowania dla dziecka przez rok:-O Mamatomka pseglond mnie powalił:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Holly - zapomniałam... my za tydzień też idziemy na wesele i z sukienką jestem w czarnej dupie.... kupiłam wiosną fajną na wyprzedaży, ale teraz jest już na nią za zimno, bo jest biało-czarna i letnia - rajsopy nie pasują....;/ teraz mam tydzień żeby coś wymyśleć, a nie planowałam wyjazdu do dużego miasta... u mnie nawet nie próbuję nic kupić bo nie dość że straszna wiocha, to jeszcze drogo, jak na taką jakość. ale za to się wybawimy, że hej :D ja właśnie siedzę na allegro i patrzę na kurtki, spodnie i buty zimowe dla Tomka. szlag mnie trafia, jak widzę ceny w sklepach i w tym roku kupuję kurtkę uzywkę:) w tamtym roku mi się trafiła Marquita z metkami za 70 zł! :) jeszcze jest dobra, ale jedna kurtka nie wystarczy, więc musze coś upolować buty to chce nowe, nieuzywane, bo każde dziecko wykrzywia po swojemu, ale markowe są w tym roku dla mnie za drogie. wczoraj byłam w ccc i nie było ŻADNEJ pary w rozmiarze 26, oprócz sandałów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuniu, kochana jesteś :) Jak daleko masz do Poznania? :P Chętnie oddam Gabrysię w dobre ręce, a Twoje na pewno takie są :) Mała od rana odsypia nockę, cały czas śpi z krótkimi przerwami na jedzenie. Żeby tylko wczorajsza nocka się nie powtórzyła! Zaraz napiszę do Ciebie maila w sprawie tych ubranek, żeby nie zaśmiecać forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamotomka - ja na wiosnę kupiłam Krzysiowi Nike w Deichmannie za jakieś 90 zł, dziś też się wybieram, bo tamte ma już za małe. Tam jest dość duży wybór, markowych i niemarkowych. Może zahaczysz o ten sklep przy okazji zakupów sukienkowych? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik - no właśnie o deichmana jeszcze zahaczę bo też kupowałam tam Tomkowi adidasy za niecałą stówkę, tylko nie wiem, czy firmówki też mają zimowe? z resztą u nich są fajne buciki ellefanten, czy jakoś tak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uuu... właśnie widzę na stronie deichmana, że zimowe buty elefanten 219 zł! popieprzyło ich... drożej niż Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od 12 wrzesnia w Lidlu buty i kurtki zimowe dla dzieci. w gazetce wyglądają całkeim fajnie. jeśli będą tej samej jakości co piżamki i t-shirty to biorę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pia - dostałam wiadomość, ze mail do ciebie nie dojdzie, bo Twoja skrzynka nie przyjmuje takiej pojemności...:( może jednak da sie gdzieś go wrzucić? Meaa - ty jesteś obcykana, podpowiedz coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaka noc taki dzien !!!! No slow mi brakuje a nie chce klnac ! Zadzwonil sredniak i z radoscia w glosie oznajmil mi, zebym nie czekala na niego z obiadem bo ....wlasnie dojechal do Wroclawia ! Jeszcze rano wypil ze mna kawe, dal buziaka i wyszedl z domu jak codziennie do pracy ! Tzn., ze do pracy to ja myslalam a okazalo sie, ze pojechal z kumplem do Wroclawia na trzy dni ! Wszystko ukartowane z tatusiem ! Ponoc w dobrej wierze, zebym nie swirowala, ze cos mu sie stanie po drodze ..... Mam czas, zeby przez te trzy dni dojsc do siebie, bo inaczej biedny bedzie.....:-( meaaa - po tym co napisalas , zaczelam liczyc i mi wyszlo, ze jak Pascal pojdzie do szkoly to moi starsi synowie beda juz po studiach ! Chyba sie rozpije !!! Za oferte dziekuje slicznie ale planujemy w pazdzierniku pojechac nad morze, wiec sie zaopatrze na cala zime. Tomaszkowa - sprawdzilam skrzynke i nic od Ciebie nie doszlo, moze podeslij mi linka przez n.k. Gumi_Aga - :-) Asik - uwierz w Krzysia, ze da sobie rade .... Czesto jest tak, ze to my same jestesmy niepewne, niezdecydowane i dzieci przejmuja nasze obawy,chetnie usuwamy im w dobrej wierze kamienie spod nog nie wierzac, ze same dadza sobie rade, ze juz dorosly, ze sa madre i zdolne ( pisze to tez o sobie ). Nie wiem czy pisalam jak bylo z Julka w przedszkolu. Przyszlysmy i okazalo sie, ze jej pani to moja dobra znajoma, ktorej dawno nie widzialam. Wpadlysmy sobie w ramiona, Julka popatrzyla, puscila mi reke i poleciala sie bawic. Od pierwszego dnia czula sie w przedszkolu bezpieczna bo widziala, ze i ja nie mam obaw i strachow. W sumie pozniej pomyslalam, ze to takie proste i kazda matka powinna sobie z pania wpadac w ramiona....:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pia - no własnie potrzebuję jakiegoś linka, stronę gdzie mogłabym to umieścić, bo udało mi się tylko na fb:( a na nk, chyba się nie da wcisnąć filmu? zaraz sprawdzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i niezły Ci numer wywinęłi... ciekawa jestem, któremu się bardziej dostanie, średniakowi, czy mężowi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ my juz z powrotem z zakupow. nie mialam pomyslu na prezent, a moj maz z tych " co nic nie potrzebuja, a ubran to juz wcale":P wiec kupilam mu koszule :P powiedzialam Kubusiowi, ze musimy zrobic laurke dla tatusia na jutro i ze jutro tatus ma urodziny i bedzie dmuchal swieczki na torcie. no to Kubus kazal sobie wyciagnac swieczki i chodzi z nimi po calym domu i ze "chcem" :) dmuchac razem z tatusiem. chyba z niespodzianki nici, cos czuje ze do popoludnia z tymi swieczkami sie nie rozstanie:P Pia- ale numer!! w imieniu Twojego syna chcialabym zeby Ci przeszlo w ciagu tych 3 dni, a z drugiej strony tez nie reczylabym za siebie.... grunt, ze jest na miejscu bezpieczny, wez 10 glebokich oddechow🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamotomka- w mojej rodzinnej miejscowsci tez ceny dzieciecych ubran koszmar i to nie, ze nie wiadomo z jakiej polki. bardziej oplaca sie jechac do wiekszego miasta gdzie jest i wiekszy wybor i ceny konkurencyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamatomka - wypróbuj na wrzucie. a ja nie, to wpisz w google darmowy hosting filmów i wyskakuje wiele stron. nie próbowałam żadnej, ale napewno cos sie uda ;) Pia - haha! ale ci numer wycieli :P ale widzisz... moze to i lepiej ;) nie miałas okazji sie martwic :P przypomniała mi sie babcia przyjaciółki z podstawówki. wracałysmy z wycieczki szkolnej, juz pod jej domem spotkałysmy tę babcie i pyta sie gdzie była. ta mówi, ze na wycieczce ;) a babcia: no coś ty! to było dzisiaj? zapomniałam się martwić!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×