Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lucyjka

kiedy dzieci ucza sie prawidlowo trzymac lyzke i kredke?

Polecane posty

Jak w temacie. Kiedy wasze dzieci nauczyly sie trzymac prawidlowo w rece (jak dorosli) lyzke i kredki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kredka od mniej więcej 2-go roku życia. Sztućce od 1 ok i kilka m-cy. Dziś jako 3-latki toszkę niezdarnie ale również sobie z nożem radzą. Jak tylko zaczęły siedzieć od razu dawałam łyżeczkę do łapek by starały się jeść samodzielnie. Jedna porcja obiadku poszła po podłodze/krzesełku, drugą podawałam ja sama. Kredki jakoś tak naturalnie "przszły same"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mnie nie chodzi wogole o trzymanie lyzeczki lub kredki i poslugiwanie sie nimi, tylko o prawidlowe trzymanie. Tak jak trzymaja dorosli. Roczniak trzyma lyzke w garsci, a ja mam na mysli uklad palcow i dloni jak u doroslego. To samo z kredka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja ma 3 latka i widelec trzyma prawidłowo, łyżke tez. Z kredka ma wiecej problemu, tzn chwycic jak trzeba umie, ale malowanie srednio jej wychodzi, łatwiej je uchwycyc gruby flamaster. A w ogole to ona nie ma talentu plastycznego i nie przepada za kredkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam pozycje pod tytułem "Książeczka dla przestraszonych rodziców". sa tam wszystkie informacje na temat rozwoju dziecka. mi bardzo ta książka pomogła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×