Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myrevin

Inna kara za zabicie policjanta, to ma być sprawiedliwość?

Polecane posty

Ja rozumiem że praca policjanta jest niebezpieczna, ale czemu za zabicie policjanta ma być wyższa kara jak za zwykłego człowieka? Jest z jakiejś innej gliny ulepiony, jest bardziej wartościowym człowiekiem niż np górnik, rolnik czy budowlaniec. Najbardziej niebezpiecznym zawodem wg statystyk jest właśnie budowlaniec, na budowach jest najwięcej wypadków. Może więc za budowlańca też wyższa kara za zabicie? Czemu chce się stworzyć kolejne prawo w świetle, które rożnie traktuje uczciwych obywateli? W imię szacunku dla policji? Strach ma im zapewnić szacunek? Tak było za komuny, bano się milicji, jednak jakoś nie pamietam by cieszyli się szacunkiem u obywateli. Potencjalny morderca powinien tak samo bać się zabicia policjanta jak i górnika np. Teraz udam się wypróbować tarkę z korbą. :P Potem może zajrzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cvsavcsvcv
Bo w Polsce wpada się w skrajnosci w skrajnosc a ci którzy nami rządzą to patałachy jak większosc spoleczenstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm postaram sie bardzo powaznie potraktowac nasza dyskusje i innych poprosze takze o to gdyz problem jest powazny Z jednej strony jest to rażąca niesprawiedliwośc aby kara miała byc inna z drugie zgadzam sie gdzies tam w podświadomości.W Polsce traktujemy plicjantów jak psy...taka prawda.Sa opluwani,wyszydzani i sławetne CHWDP z muru nie znika..Dlatego kazdy zabijajacy policjanta nie tyle czuje sie bezkarny co jeszcze wie ze inni mu przyklasną. Policja ma nas bronic i chronic.A my powinnismy ich szanowac. Dlatego zgadzam sie ponekad z innym wymiarem kary dla mundurowego...a jednoczesnie mysle sobie ze dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cvsavcsvcv
abraja ---->>>> czyli masz ambiwalentny stosunek do tej sprawy co do policji ---> jasne że szacunek się należy ale oni też przeginają często i nie zawsze są sprawiedliwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadza sie targaja nie uczucia sprzeczne ale co zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cvsavcsvcv
nic :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tarkę z korbką
?? a zwykłą to już nie łaska? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehehejjjjjjjjj
bo policjant naraza zycie dla obywateli. jaka jest szansa ze ktos pojdzie i zabije budowlanca? a jaka jest szansa ze ktos stuknie policjanta duzo wieksza i ta kara wlasnie po to by ich zaniechac od tego w jakis spososb. budowlaniec praca niebezpieczniejsza ok, ale nie jest narazony na bezposrednie niebezpieczenstwo ze strony bandytow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie ze za zabicie policjanta jest wieksza kara, poniewaz policjant to stroz prawa, przez cale zycie w tym zawodzie naraza sie na niebezpieczenstwo, aby ratowac innych, jest jakby uprzywilejowany i byc moze dlatego sa tak zaostrzone przepisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a przedewszystkimmm
przedewszystkim ma najwiekszy i najczestrzy kontakt z tymi, ktorzy moga go zabic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juum
To że ryzykuje to oki ... ale jaki to ma związek z tym że jego życie wyceniają na więcej niż życie Pana Kowalskiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tolko ja ja buduja dam
pokaz te statystyki to pogadamy, bo tak na gebe to se mozesz co najwyzej zdanie wyrazic. moim zdaniem najniebezpieczniejsza jest praca policjanta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tolko ja ja buduja dam
bo pan kowalski nie pracuje bezposrednio z bandytami i nie jest narazony tak bardzo na smierc z ich strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juum
Aha i dlatego jego istnienie jest ważniejsze :-) no rozumiem teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba zaraz wyciagne fosgen z szafy. "jaka jest szansa ze ktos pojdzie i zabije budowlanca? " Jaka jest szansa ze policjant spadnie z rusztowania ? :o sranie w banie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jego istnienie jest cenniejsze, bo naraża je codzień dla innych. Takie to dziwne i trudne do pojęcia? Zwykły Kowalski nie jest tak często narażony na kontakt z ludźmi, którzy mogą chcieć go zabić, policjant - owszem, a wyższa kara służy temu, by ich od tego odwieść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tolko ja ja buduja dam
no ale rusztowania nie mozna postawic przed sadem rusztowanie nie mysli, wiec chyba logiczne ze chronia w miare tam gdzie sie da. to na policjantach sie mszcza przestepcy i moze sie szybciej zreflektuja przed zabiciem go. smierc za zabicie budowlanca nic nie wniesie, jest to zbedne bo kto chce pojsc zabic przecietnego czlowieka, a ze ktos zastrzeli policjanta szansa jest wieksza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tolko ja ja buduja dam
pozatym jest to tak zwane przestępstwo kwalifikowane i nie chodzi tu tylko o policjantow lecz o wszystkich urzędników ktorzy pracują dla państwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rownie dobrze mozna isc strzelac do urzedniczki w urzedzie skarbowym, wielbicieli to ona raczje wielu nie ma ;) Jak dla mnie to sranie w baaaaaaanie i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juum
zawsze wiedziałem że na świecie są równi i równiejsi :-) wypada mi się z wami zgodzic . A nie prosciej ustalic że za zabójstwo kogokolwiek jest kara 25 lat do dożywocia ? każdy z nas jest człowiekiem , a dopiero potem policjantem, budowlancem itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tolko ja ja buduja dam
to zes przywalił. uwarzasz ze ktos pojdzie do pani np z poczty i ja zastrzeli bo sie kolor koperty nie spodobal, czy predzej pojdzie sie mscic na policjancie/ prokuratorze ktory wsadzil go do wiezienia na 25lat mysl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tolko ja ja buduja dam
uważasz *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bor o mir
sprawiedliwosc to by byla gdyby kazdego morderce wieszano, a reszta to zbędne frazesy🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tolko ja ja buduja dam
pozatym tu chodzi o ryzyko i OBOWIAZEK ochrony innych obywateli. cos sie dzieje na ulicy, to kowalski ucieka. policjant musi isc interweniowac i kto jest pod wiekszym ryzykiem poniesienia smierci? policjant co idzie bronic obywatela, czy uciekajacy kowalski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest takie 'a co by bylo gdyby'. A gdyby ktos chcial sie zemscic na babci klozetowej bo papieru braklo a mial rozwolnienie , tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" policjant musi isc interweniowac " A lekarz leczyć , tylko bez koperty mu sie nie chce. Wiec mi nie pier... co musi policjant, sam chciak taka prace, na smyczy nikt nie zaprowadził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tolko ja ja buduja dam
"sam chcial taka prace" zauwaz ze ktos jednak takowa prace wykonywac musi.. poziom twoich argumentow jest smieszny. kto normalny pojdzie zabic babcie klozetowa za rozwolnienie??? porównujesz to do narazania zycia i obcowania z przestepcami ktorzy graja o wieksza stawke niz gowno w kiblu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tolko ja ja buduja dam
budowlancem tez nikt byc na sile nie musi, tak samo gornikiem czy sprzataczka. no jasne, w ogole wszyscy siedzmy w domach i samo sie wswzystko zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×