Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myrevin

Inna kara za zabicie policjanta, to ma być sprawiedliwość?

Polecane posty

zginąć w pożarze a zostać Nie kumasz.. strażak na urlopie zwraca uwagę, dostaje kosę.. zabójca w teorii może wyjść z puchy po 15 latach. Zabije "jp" gnije do końca życia. Zajebiście, co nie? A potem po chooj zadawać pytanie, czemu nikt nie pomaga policji? Poza tym taki przestępca w trakcie procesu ma dostep do akt, do adresu kola co pomógł "psom". Niech tam sobie czynią niesprawiedliwości, od tego są politycy. Mnie chodziło o obywatelską opinie, a wy za mediami klepiecie. Dobranoc. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie wymyśliłem.. Okradną wasz dom, od 3 do pięciu lat.. (zmyślam nie wiem ile kodeks przewiduje) okradają policjanta 20 lat. itd itp. Pytanie skoro policja ma takie przywileje, czemu mnie okradli i nikt nie odnalazł złodzieja? Ano policja ma przywileje, rosną, mogą mieć mnie i moje problemy w doopie. Pobicie policjanta .. wielkie halo.. parę razy byłem pobity i skopany. Po pierwszej wizycie na komisariacie, przy następnych takich zdarzeniach nawet do głowy mi to nie przyszło. Na 100% nie pomogę policjantowi, mnie oni nigdy nie pomogli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okradną wasz dom, od 3 do pięciu lat.. (zmyślam nie wiem ile kodeks przewiduje) okradają policjanta 20 lat. itd itp. -----------------ale z tego co wiem chodzi o zmiany w kodeksie - kary za napaść na policjanta . No ,chyba ,ze okradna policjanta na słbie - ale to teą chyba podpada pod napaść . Jak okradna policjanta w domu - jako cywila - to nie slyszałam ,zeby te kary miały sie zmienić - więć nie fantazjuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na 100% nie pomogę policjantowi, mnie oni nigdy nie pomogli. ------------ale skad mogłbyś wiedzieć ,ze to policjant ? pisze o tym konkretnym przypadku - ludzie stali i patrzyli - tam nie chodzi o to , że nie pomogli policjantowi - chodzi o to ,ze nie pomogli CZŁOWIEKOWI .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
policjant jest członkiem aparatu wykonawczego, więc jego życie powinno być traktowane inaczej i chooj 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ps.. Przestępstwo to przestępstwo.. jak napisałem to hipotetyczny wzrost przywilejów policji.. no bo nagle media zaczną nadawać o tym że nastolatkowie okradają domy policjantów. No to należy im podnieść kary. A to że zwykli obywatele są okradani .. a kogo to obchodzi w końcu to nie policja, niech ich okradają, bija i zabijają, to nie oni są organem wymiaru sprawiedliwości. Mnie razi taka niesprawiedliwość. Policjanta czy nawet strażnika wiejskiego, ktoś pobije czy tam zgwałci, jest to ścigane z urzędu. Inni niech sami zgłaszają to do sądu, szczególnie kobieta, zgwałcona przez 10 facetów. Widzicie jak działa prawo w Polsce? Chroni wyłącznie urzędników państwowych, reszta niech pozwala się roochać, także przez ten system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyz....
O ludzie ale macie problem. Napasc na funkcjonariusza policji czy pozbawianie go zycia jest wysoko karane bo oni maja chronic porzadek publiczny. Na poxczatku nie bylo panstwowosc panowal chaos i ludzie wymyslili pewne prawa powolali organy ktore maja zapenic ochrone ich przestrzegania oraz czuwac nad bezpieczenstwem obywateli i porzadkiem publicznym. Atak na funkcjonariusza jest odbierany jako atak na samo panstwo to samo np z Prezydentem itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za dużo w Twoich wypowiedziach hipotetycznych załozeń a za malo argumentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyz....
Myrevin Urzenicy panstwowi musz abyc lepiej chronieni przez panstwo dla ktorego sluza bo to pozwala na istnienie panstwowosci O boziu jak ja uwielbiam jak ludzie o czym mowia pisza a nie maja zielonego pojecia a nie znaja literetury motywow takieog a nie innego rozwiazania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek, gdyby nie ja ten aparat by dawno zdechł. W tobie siedzą komunistyczne przekonania. Aparat bez nas nie istniałby tylko to my musimy mu to uświadomić, a nie jak ty, przyklaskiwać jego durnym pomysłom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atak na funkcjonariusza jest odbierany jako atak na samo panstwo to samo np z Prezydentem itd. -----------------------bardzo akuratne zdanie - bardzo dobrze moim zdaniem oddaje istotę tej dyskusji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okiennica Cały temat jest hipotetycznym podejściem do rzeczywistości .. nie ja stanowię prawo, czy też się na nim znam. poczułem się dotknięty faktem że jak ktos mnie zabije to goowno, bo nie pracowałem w policji.. naprawdę cię to dziwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek, gdyby nie ja ten aparat by dawno zdechł. --------lo matko - argumenty , synek , argumenty . To co ?medal Ci mamy dać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okiennica.. daruj sobie wycieczki osobiste.. no chyba że nie chcesz ze mną rozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakoś nie znajduje w rzeczywistości potwierdzenia faktu ,ze jak ktoś mnie zabije -to gówno - bo nie pracuje w policji . Skad w Tobie takie przekonanie ? Może nie zadieraj na kazdym kroku z policja - swoja drogą te rozmaite Janosiki wzbudzaja tylko uśmiech politowania na twarzach dojrzalych obywateli - to moze nie będize Ci sie kojazyła tak jednostronnie . Czujesz potrzebę udowadniania ,ze jesteś od nich lepszy , wartościowszy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakoś nie znajduje w rzeczywistości potwierdzenia faktu ,ze jak ktoś mnie zabije -to gówno - bo nie pracuje w policji . Skad w Tobie takie przekonanie ?} Nie, nie. Tak dopiero ma być. takie ma plany obecny rząd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jestem jak najbardziej za tymi planami . Uważam tylko ,ze takie rozwiazanie jest mocno polowiczne - uważam ,ze policja powinna być lepiej wyposażona , lepiej ubrojona i mieć mniej zakazów jesli chodzi o urzywanie środków przymusu bezpośredniego . Bez tego wszystkiego rzeczywiście jest to tylko bezmyślny rozrost praw bez zwia=ekszenia zakresu obowiązków .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myrewin przeczytał dzisiaj
tę odkrywczą myśl na demotach (a może bashu?) i wszczyna dyskusję. A ja dodam, że moim skromnym zdaniem kara za zabicie policjanta nie powinna być wyższa z definicji. Sądzę, że i tak przeciętnie zabójstwo policjanta byłoby wyżej karane, jako że z premedytacją itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam powodów do zadzierania z policja. Problemy miałem ale z Milicją. A z policją, po prostu wolałbym nie mieć nic do czynienia. Dziś nie mam nic na sumieniu, ale oni z tytułu tego co robią, potrafię zniechęcić.. przykład.. Idę sobie w niedzielę z mcdonaldsa.. do dom. Zatrzymuje mnie patrol.. dwóch.. proszą o dokumenty.. dostają.. jeden sprawdza przez "szczekaczkę' kto ja.. no kumam... trzeba , mnie w między czasie pęcherz się zapełnia... Oczywiście w centrum europejskiej stolicy siku można tylko w klomb, lub trawnik.. I tu nie napiszę co statystyki mówią co oni powinni robić pożytecznego w tym czasie. Technika za komuny była lepsza. Dzielnicowy(prze krótkofalówę) na telefon to szybciej załatwiał. Ogólnie to nie wiem czemu policję miałbym bardziej szanować jak milicję. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludz ludz
ale co da strazakowi lepsza ochrona prawna gdy mu ktos sprzeda kulkę w łeb? nic... bedzie ginol predzej od pozaru. taki charakter pracy zadasz przywileji dla gornikow prosze bardzo - niech to beda wyzsze odszkodowania w razie choroby zadasz przywileji dla strazakow - prosze bardzo, zadaj bezplatnych operacji plastycznych dla poparzony, rzadaj lepszego zabezpieczenia ich przed ogniem, bo oni pracuja z ogniem charakter pracy policji jest taki jaki jest i chronia ich przed bandytami bo z bandytami maja stycznosc najwieksza, chronia ich i wzbudzaja respekt. strazak czy gornik nie pojdziena interwencje gdzie moze stracic zycie wiec po co mu ten przywilej? a policjant owszem i mu sie nalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludz ludz
i nie wazne, ze powinni wzbudzac szacunek inaczej. "powinni" to byc wszyscy bogaci, "powinien" to byc pokoj na swiecie. tak sie niestety nie dzieje. policja jest w naszym kraju nie szanowana, byc moze i z ich winy - co z tego? to znaczy ze z tego powodu maja zostac powybijani jak kaczki? nie sadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez odbioru
Sprawiedliwość to takie samo traktowanie w takich samych okolicznościach. Okoliczności są inne. Górnik nie pracuje wśród kryminalistów. Inne jest ryzyko. Miej pretensje do ubezpieczyciela, że żąda wyższych składek na ubezpieczenie mieszkania w okolicy wandali niż mieszkania w spokojnej dzielnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×