Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość krytyczna33

Meble z litego sosnowego drewna

Polecane posty

Gość Ekspedientka w sklepie meblowy
nie żartuje, oczywiście nie u nas w salonie takie jaja, my używamy wosków pochodzenia naturalnego na bazie wosków pszczelich i jak narazie nie mamy problemów żeby ktoś sie skarżył na nieprzyjemny zapach. Raczej woskowanych mebli olejami nie polecam traktować, wosk sam w sobie jest tłusty a olej poprostu po nim spływa wiadomo że jak się go dobrze wetrze to będzie ale mogą zostawać trudne do usunięcia zacieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meble producenta
Witam Ja polecam meble bukowe jest trwałe i nie żółknie jak sosna !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
Ja mam łóżko z litej sosny i jestem bardzo zadowolona. Jest zabejcowane na jasny kolor i nie żółknie. Nic się nie odkształca, nie trzeszczy, ładnie pachnie. Jest bardzo starannie zrobione, a w ramach dostawy nawet mi je poskręcali gratis. To jest łóżko w tak zwanym stylu japońskim, bez zagłówków, niskie, wygląda bardzo ładnie i solidnie. Producent ma siedzibę pod Warszawą, to jego strona: www.konarmeble.pl Polecam, meble są naprawdę starannie robione. Na łóżko trzeba poczekać parę tygodni, najwyraźniej każde robią indywidualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm generalnie meble sosnowe sa bardzo ładne i nawet jeśli jest to drewno miekkie to i tak uważam, że przez to właśnie ma swój urok - jesli macie przez nie jakieś problemy z zapachami to rzeczywiście może częste wietrzenie pomieszczenia pomoże i stosowanie odświeżaczy. ewentualnie zawsze u producenta można zapytać o sposoby konserwacji naszych mebli. Mi bardzo podobają się łózka sosnowe jak na przykład tutaj http://meblopol.net/index.php?d=one_prod&id_product=1863 bo lubię styl angielski - a mając takie meble najłatwiej go uskutecznić we wnętrzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Urządzam pokoik dla siostrzeńca (siostra niestety całą ciąże musi leżeć). Wstępnie ustaliliśmy, że pokój będzie w stylu marynarskim, więc na ścianie wyląduje biało - grantaowa tapeta, natomiast meble będą takie: http://tnij.org/kwbh Czy ktoś może mi doradzić jak pielęgnować takie meble? Wiadome, że maluch będzie dość intensywnie eksploatować mebelki, więc muszą być zabezpieczone przed niszczycielskimi kredkami itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I meble sosnowe i bukowe mają swój urok. Nie można jednak zapominać o wadach takich mebli - z tym, że bez przesady - każdy bowiem rodzaj materiału ma dobre i złe cechy, które jednakowoż nie mogą nam przesłonić całego ich obrazu ;P Jeśli tylko ma się ochotę i pieniadze na takie meble to nic tylko kupować. W sklepie wyżej wymienionym jest na pewno taniej bo to producent z tego co się orientuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaliba
Drewniane meble? Nie sądzę... Zobacz to - http://www.e-inclusive.pl/Meble-%C5%82azienkowe/Meble-%C5%82azienkowe.html W łazience coś takiego będzie znacznie lepszym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paparazzzzzzzi
Drewniane meble są super! Klasyczne, eleganckie i zawsze będą na czasie. Ja uwielbiam taki styl, urządziłam tak salon. Kupowałam meble przez internet, w sklepie extrapunkt.pl i wszyscy goście się nimi zachwycają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podzielam zdanie koleżanki wyżej, takie meble są eleganckie i klasyczne i jeśli coś jest z nimi nie tak to zapewne jest to wina producenta / rodzaju drewna. Ja kupowałam swoje na www.urokdrewna.pl , skusiła mnie całkiem niska cena (aż bałam się, że coś może być z nimi nie tak), ale meble są naprawdę bez zarzutu. Także może zainwestuj w nowe albo próbuj tych środków do czyszczenia, które były polecane wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meble z drewna sosnowego to świetna alternatywa dla wszystkich tych, którzy chcą kupić trwałe meble w przystępnej cenie. Ich koszt jest porównywalny do mebli z płyty, jednak ich zaletą jest dużo ładniejsza prezencja oraz, co ważne, długowieczność. Meble drewniane, w tym sosnowe, wpływają na nasz organizm pozytywnie (przy zakupie należy zwrócić uwagę na to, jakimi lakierami meble są wykończone). Ponadto meble sosnowe oddychają, co zapobiega rozwojowi drobnoustrojów, dodatkowo drewno odpycha kurz, w związku z czym na powierzchni tych mebli kurz nie odkłada się tak, jak na meblach z płyty to szczegolnei istotny czynnik dla alergików. Na rynku dostępnych jest wiele ofert mebli sosnowych, ja polecam salon meblowy producenta - www.salon-meblowy24.pl, w którym znajdziecie Państwo meble sosnowe w przystępnej cenie do każdego pomieszczenia, w wydaniu klasycznym (kolekcja Soft), nowoczesnym (kolekcja Maco) oraz stylizowanym (kolekcja mebli woskowanych Zefir). Dostawa na terenie całego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boróweczki
U nas w domu również mamy meble drewniane, ale lakierowane, więc nie wydzielają jakiegoś dziwnego zapachu. Tylko na początku nieco było je czuć. Myślę, że świeże produkty po prostu muszą pachnieć. Czasem źle, ale pewnie to kwestia mieszanki. Zresztą meble do dziecięcego pokoju, które ą z płyty meblowej, także dziwnie pachniały. Potrzebowały jakieś 2 tygodnie, by wywietrzeć. A wnętrze kufra nadal czuć Niektórzy eko zakręceni olejują surowe meble olejami roślinnymi. Wyobrażacie sobie jak to pachnie? Ze swojej strony uważam, że nie ma to jak drewniane łóżko i porządny materac. Drewno również daje ogromne możliwości stylizacji. Można je wykańczać na najróżniejsze sposoby. Malować, bejcować. Do dnia dzisiejszego miałam najróżniejsze łóżka. Ale nie żałuję ostatniej decyzji na zakup drewnianego. Fajne propozycje przedstawia http://www.urokdrewna.pl Za jakiś czas będziemy urządzać salon i pewnie zdecydujemy się na drewno. Będzie trwale. Odnawiałam już regał sosnowy, więc jeśli dzieciom uda się coś popsuć, na pewno damy sobie radę z przeszlifowaniem powierzchni mebla i jego pomalowaniem. Gdy pojawiają się uszczerbki na powierzchni płyt meblowych, niestety trzeba je po prostu wymienić (tapetowanych i malowanych nie lubię). A jak się okaże, że wzór został wycofany z produkcji? Wtedy wszystkie drzwiczki na raz do wymiany. Przykładowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amoniaq
Do pielęgnacji mebli szczególnie stylizowanych używam wosku Pronto. Jest w mleczku, łatwo go rozsmarować. A to, że meble CI dziwnie pachną, może jakiegoś chemicznego dziadostwa użyli do wykańczania? Ja mam meble z www.seart.pl jestem zadowolona i pachnie mi tylko drewnem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maraem
ja kupiłam meble sosnowe i jestem bardzo zadowolona :) piękne są, to widocznie jeśli ktoś nie był zadowolony miał złe jakościowo meble, ja kupiłam w Meble Doktór :) to mówi samo za siebie :) polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frecla
ja osobiście przepadam za bukiem. to drewno jest bardziej wytrzymałe i nie ma z nim takich kłopotów jak ze sosną. http://www.urokdrewna.pl/ oferuje bardzo ładne meble z litego drewna z opcją barwienia na na przykład dąb, także można też nieco oszukać i zaoszczędzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapach po jakimś czasie powinien ustąpić, lakiery i olejowoski mogą wydawać na początku nieprzyjemny zapach ale potem to się powinno zmienić. Polecam producenta mebli sosnowych: http://www.zrobionezdrewna.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julk_aa
ja meble drewniane do sypialni zamawiałam przez internet w sklepie http://www.seart.pl/ - bardzo mi się podobają, są porządne i fajnie wyglądają, a cenowo prezentują się dużo korzystniej niż w sklepach stacjonarnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdybytak
ja mam takie meble w domu, ale pierwsze słysze żeby coś takiego było. no moze na poczatku, wiadomo jak meble są nowe to mają ten specyficzny zapach. ale po może miesiącu przeszlo. a co do pielęgnacji to wpisz sobei w wyszukiwarce "made of wood group" i wejdź sobie tam na strone, czy na forum. O mebelkach drewnianych wiedzą wszystko ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mialam ten sam problem. Kupilam duza, sosnowa, woskowana skrzynie z otwieranym wiekiem jako stolik kawowy. Matko Boska jak ona smierdziala! Wstyd mi bylo ludzi zapraszac tak smierdzialo w domu :/ Cale szczescie "wysmierdziala" sie, ufff. O zapachu przypomina mi zapach wewnatrz skrzyni, ktora czasami otwieram, zeby wyjac cos ze srodka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oranjepolska
Nowe meble zawsze będą intensywniej pachniały. Z czasem to złagodnieje. Meble woskowane najlepiej pielęgnować naturalnymi pastami na bazie wosków naturalnych, wtedy zapach będzie łagodniejszy. Co do czyszczenia to należy pamiętać, aby meble czyścić produktami do tego przeznaczonymi. Zawsze należy pamiętać o dwóch krokach: 1. Zanim zaczniesz pielęgnować meble drewniane wyczyść je. Jeżeli nałożysz produkt do pielęgnacji drewna na niewyczyszczone meble, to ten produkt będzie mieszał się z brudem na meblach. Produkt do czyszczenia ma usunąć kurz, brud i plamy. 2. Drugi krok to pielęgnacja. Środek do pielęgnacji nakładamy na czyste meble. Zabezpieczy meble przed wnikaniem brudu, nada właściwości antystatyczne oraz nada odpowiednie wykończenie (mat, półmat, satyna lub połysk).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja niedawno kupiłam łóżko sosnowe, ale lakierowane, nie woskowane, na www.trendy-mebel.pl, jestem zadowolona, porządnie wykonane i cena bez porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo lubię sosnę w meblach, jej plusem jest dosyć niska cena jak na meble z litego drewna. Najbardziej lubię rysy słojów na drewnie. Dlatego jestem przeciwnikiem malowania drewna na inny kolor niż naturalny. ________________________ http://www.osmo.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NaturDrew
Witam zapraszam do zapoznania sie z nasza Oferta meble WOSKOWANYCH ,RUSTYKLANYCH,POSTARZANYCH,PRZECIERANYCH . Posiadamy ponad 700 mebli z Drewna Litego w rewelacyjnych Cenach Pełna oferta na naszej stronie www.naturdrew.com.pl Zapraszam ,Niskie ceny Rabaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NataliaSa
Zobaczcie sobie opcję mebli w Made of Wood Group http://www.zrobionezdrewna.pl/ jest to producent mebli i ma naprawdę bardzo fajny katalog, można uzgadniać indywidualnie bo my tak robiliśmy, ale już ilość propozycji w katalogu jest na tyle duża, że każdy jakieś meble sosnowe spokojnie sobie wybierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
meble z litego sosnowego drewna to naprawde dobra inwestycja :) w ogóle meble drewniane to meble na lata ;) piękne i użyteczne ;) ja u siebie mam takei meble robione przez kraine mebli drewnianych i mimo że mam je już kilka lat to wyglądają cudownie jak w dniu zakupu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Meble z litego drewna? Wiecie ile to kosztuje? Mamy meble z płyty mdf. Po prostu zakładam, że i tak dłużej niż 10 lat z mebli korzystać nie będziemy, wymieniamy je, a kuchnie.pl nam te meble rzeczywiście zrobiło fajne, w dobrej cenie. Drewno to jednak kupa kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem drewniane meble to zbędny wydatek, chyba że zakładanie posiadanie tych samych mebli przez kilkadziesiąt lat, ale jak rozumiem - takich planów nie ma, co nie? Na te 10 lat na spokojnie wystarczą meble mdf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania miziak
Meble drewniane są wysokiej jakości, ale cena również jest mocna. Mamy płytę mdf, kuchnie.pl wzięły za nie bardzo małe pieniądze, po dwóch śladach nie ma żadnych śladów użytkowania. i co? Da się? A jeśli was stać na meble drewniane to proszę bardzo - kupujecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×