Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość barbara1984

OBTURACYJNE ZMIANY W OSKRZELACH

Polecane posty

Gość barbara1984

witam,moj synek ma skonczone pol roku i wlasnie przechodzi obturacyjne zapalenie oskrzeli,powinnam mu robic inhalacje z nebulizatora,ale niestety nie mam do tego dostepu,mam pytanie czy mozna mu jakos inaczej robic inhalacje i mam pytanie czy dlugo taka choroba u tak malych dzieci trwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plottt
mój synuś do 1,5 roku bardzo często to miał, czasami co miesiąc. Z tego powodu leżałam z nim 4 razy w szpitalu. Pierwszy raz zachorował jak miał 6 tygodni. By uniknąć szpitali kupiłam nebulizator i tylko tak robiłam mu inhalacje. Teraz choruje już coraz rzadziej i jego choroba jest coraz krótsza. Na początku to zapalenie leczyliśmy i 2-3 tygodnie, miał jeden antybiotyk, drugi i czasami kończyło się zastrzykami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telefon do apteki
proponuje zadzwonic do aptek, niektore wypozyczaja nebulizatory za drobna oplata jak nie stac Cie na zakup. Inhalacje sa bardzo wazne przy tym schorzeniu, wiem z doswiadczenia, i choroba potrafi sie ciagnac, a inhalacje robisz jeszcze dlugo po ustaniu objawow. Moja cora spedzila 10 dni w szpitalu na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miss skalpela
Barbaro ja radzę zasięgnąć rady specjalisty, jeżeli chodzi o zdrowie to wiesz ryzykownie jest się pytać na forach. Tak btw- ostatnio ktoś założył topik o zatwardzeniach a jakaś dziewczyna wsród kilku swoich porad poleciła podanie dziecku węgla :O nie chciałabys chyba dostać takiej rady i się do niej zastosować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara1984
tak tez zrobie po prostu zakpupie ten nebulizator,dotychczas do nawilzacza powietrza dodawlam sol fizjologiczna i pulmicort ,ale nie wiem czy to cos daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plottt
to nic nie da. pulmicort należy podawać przez nebulizator, dziecko wdycha mgiełkę, potem trzeba umyć buzię dziecka, podczas nebulizacji trzeba dokładnie trzymać maskę przy buzi. bardzo polecam nebulizator, od kiedy go mam naprawdę mogę już zacząć działać zanim pójdę do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kentakifridcziken
ojojoj Barbaro zaopatrz sie w nebulizator jak najszybciej,szkoda malenstwa,zrob wszystko aby mu ulzyc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara1984
tak tez dzis zrobilam zakupilam nebulizator i juz zrobilam dwie inhalacje,mam nadzieje,ze szybciej dzieci wyzdrowieja dzieki:)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ty brzydula
barbara trzymam kciuki i zdrowka zycza dla maluszka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ten kentakifridcziken
zabrzmiał mi dokładnie jak Jania :) czyżby była ukrytą smakoszką KFC? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalona eliza
dziewczyny mam pytanie pewno glupie moj syn notorycznie ma problemy z oskrzelami jakies szmery i amiany sa nie znam sie na tym tyle tylko lekrz mi powiedzial non stop jest na antybiotyku efekt zaden:(:(czy ten nebulizator pomoze i co ja moge do niego dodawac do tych inhalacji??moze byc tylko sol fizjologiczna ??acha o czy te zmiany obturacyjne to takie wlansie szmery??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barara1984
radze zaopatrzyc sie w nebulizator mi synus wlasnie ial takie szmery dawalam mu sol fizjoligiczna oraz lekarz moze ci przepisac pulmicort daje to duze efekty naprwde polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pulmicort
Witam . Byłam dziś u lekarza, który przepisał mi pulmicort do nebulizacji, gdyż nabawiłam się zapalenia krtani. Może ktoś wie przez ile minut należy wdychać tę parę, żeby zadziałało? Z góry dziękuje za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pulmicort
Naprawde nikt niewie jak to jest?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pulmicort
Dziękuje bardzo za odpowiedź. A wiesz może jeszcze po jakim czasie widoczne będą jakieś efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mojego synka efekty widoczne były już po 2-3 inhalacjach, ale wszystko zależy od organizmu życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pulmicort
Bo w moim przypadku zależy mi na czasie, gdyż praktycznie nie moge mówić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pulmicort
ok. dziękuje bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jeden ml pulmicortu
rozcienczam z 2ml wody ok 7min i wszycho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pulmicort
a ja mam 2ml pulmicortu z 5 ml wody i może dlatego po jakichś 7-10 min. mało tego ubywa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pulmicort
zastanawiałam sie czy jest jakiś określony czas wdychania tego czy musi to wszystko wyparować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie kiedy lek nam też zlatuje szybciej niż w te 15 minut. nie wiem dlaczego tak jest że raz inhalacja trwa 10 minut innym i 30 minut. w ulotce jest napisane że 15 minut trzeba robić gdy jest lek w pojemniku. ja pulmicort 2 ml w dawce 0,125 mg/ml rozcieńczam w 1-1,5 ml soli. 1ml w dawce 0,25mg/ml w 2 ml soli fizjologicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pulmicort
A jak długo stosowałaś te wziewy po ustąpieniu objawów czy dłużej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pulmicort
no tak. w przypadku osoby dorosłej może być inaczej. ale napewno 7 dni trzeba stosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pulmicort
Tak szczerze to nic konkretnie nie powiedział, a ja z tego względu że niemoge nic mówić nie miałam nawet jak zapytać:( sam powinien powiedzieć przecież widział co mi jest:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stosuj przez tydzień i zobaczysz jakie efekty. my przy silnych infekcjach stosujemy jeszcze berodual ale to jest silny steryd na rozszerzenie oskrzeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pulmicort
dostałam też bioparox 4razy 4 wdechy. powiedział że do czwartku powinno przejść, bo mu pow. że w czwartek mam zajęcia w szkole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×