Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ryniu2

Dla tych, które się już rozpakowały (urodziły) i chcą się poradzić lub pogadać

Polecane posty

Gość ryniu2
hej karmelek rodziłaś dzień wcześniej :) ja 31.01:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SHANI85
Moja tez sie najada a potem wklada jescze piastke- ale zaraz zasypia na mnie wiec narazie nie ryzykuje ze smoczkiem- natoiast moja dzidzia ma inny problem(chyba) tzn bardzo niespokojnie sypia, wierzga, rusza raczkami i nóżkamii przez to się nie raz wybudza. Niestety nie wiem dlaczego tak robi... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryniu2
a wiesz,że mój też. Do tego jeszcze stęka i mruczy przez sen. Jakby coś przeżywał. Coś mi się wydaje,że nasze maluchy najzwyczajniej śnią tzn,. przeżywają to co je spotkało w ciągu dnia. Tak myślę,ale może się mylę. Może ktoś jeszcze tak ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryniu2
jeszcze coś mi się przypomniało. Położna mówiła o odruchu moro tzn.dziecko właśnie przez sent gwałtownie odrzuca rączki na bok tak,jakby się czegoś wystraszyło,ale nie wiem czy to coś poważnego. pewnie nie,ale warto w necie poczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SHANI85
No to szukam bo to naprawde zastanawiające i czasem az sie martwie, bo ja-dzidzie- tez napewno to meczy jak sie tak wybudza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SHANI85
ryniu2 a uzywa twoja dzidzia smoczka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odruch moro to normalka - mój też tak robi a raz nawet mnie wystraszył przez ten swój nagły "odrzut":D Co do smoka to jak próbowałam dawać ale miałam wrażenie, że on się nim dławi - czy to możliwe żeby był za duży? Mam AVENT dla niemowlaków więc powinien być okej. Mam pytanko: czy w nocy bierzecie do łóżka szkraba jak wam płacze, płacze i płacze? My dzisiaj tak zrobiliśmy bo poprzedniej nocy nic nie spaliśmy prawie i... obudziło tylko raz w nocy po 4 h snu. Po karmieniu dalej spał kolejne 4 h! Wyspaliśmy się! Ale czy to dobry sposób? Może trzeba to "żalenie" się w postaci płaczu przeczekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SHANI85
ja spie z moim malenstwem- tzn kangurujemy sobie- ma 3 tygodnie i spi na mnie- nawet wszpitalu mi powiedzieli ze to najlepsze dla dziecka bo bardziej zżywa sie z mamą i jest spokojniejse sliuchając bicia jej serca i tętna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryniu2
shani ja używam smoczka jak najbardziej bo bez tego bym nie ujechała :) mały ma smoczek kauczukowy firmy NUK. Silikowanego nie dzierży. To taki smok bez tego cycka z tyłu do uchwycenia bo mały często jak ruszył rączkę to zaczepił o ten cycek i mu smok wypadał. Ja jak wcześniej napisałam podkładam pod ten smoczek pieluszkę tetrową i lekko ją też nakładam małemu na buźkę tak,że ma wrażenie, jakby leżał przy piersi. To taka mała ściemka:) Syliwa nie ma nic złego w zabraniu malucha do łóżka tylko nie za często bo będzie Wam potem afery z tego tytułu robił. Lepiej,aby łóżko było dla Ciebie i męża :) czasem takie żalenie się dziecka trzeba przeczekać. Ja nadal jestem zdania,że dziecko a już przynajmniej takie miesięczne stara się pewnymi zachowaniami coś wymusić na rodzicu. Mój np. udaje,że kaszle bo wie,że zwróci na siebie tym moją uwagę. Nauczył się,że biegne do niego jak tylko usłyszę kaszel i teraz na swój sposób ściemnia mnie,że go mam. A to słychać oj słychać tylko trzeba się nauczyć rozpoznawać. A i dodam,że mały po tym kaszlu jak tylko do niego podbiegnę to ma banana od ucha do ucha :D kupa śmiechu....w ogóle taki mały śmieszek jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryniu2
shani pamiętasz jak Ci napisałam o tym,że sama pytałam na forum,czy przeczekać płacz dziecka i, czy to jest w jakiś sposób wymuszenie,aby brać na ręce itd? babki mnie wtedy ostro zjechały. już prawie dostałam miano wyrodnej matki hehehehe tylko mnie to rozśmieszyło bo 8 h walczyłam z dzieckiem, kóre za chiny nie chciało spać, nie inaczej....zasypiało,ale ma moich rękach albo jak było bujane w leżaczku.Męczyłam się i męczyłam,aż nie wytrzymałam i postąpiłam tak,jak powiedział mi mąż "zostaw go niech sobie pomarudzi". Kurde wkurzałam się na niego,że nie ma sumienia itd. bo to taki maluszek jest,ale jak tak zrobiłam to po 15 min dziecko już spało i sen trwał3h :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shani85
wiesz mnie z tym smoczkiem chodzi o to ze nie chcialam uzywac go w ogole- nasluchlm sie o wadach zgryzu i o tym ze trudno dziecko oduczyc, ale dzis go wyprobowalam i mala spala spokojniej ze smoczkiem i nie rzucała sie juz tak jak opisałam wczesniej...i teraz sama juz nie wiem ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryniu2
shani please litości kto ci takich bzdur nagadał. Teraz są smoczki,wręcz uspakajające i tak anatomicznie zbudowane dla każdego przedziału miesięcy,że nic się nie stanie. A smoka oduczysz spokojnie. Powiesz dziecku,że oddajesz biednym dzieciom i odda zobaczysz. My mieliśy taką książeczkę o krokodylku co nie chciał oddać smoka i włąśnie ona podsunęła nam pomysł jak to zrobić. Niektóre dzieci same oddają lub poprostu zapominają stopniowo o smoczku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shani85
no to mnie pocieszylas- zobaczymy jak nam pojdzie z tym smokiem ;) ale ogranicze go i tak do minimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blask ...........
Hej mamy mam pytanie ... mianowicie chodzi o butelki Używam aventu i przez nie córa ładnie je , mam też inne z nuk-a i z nich nie chce pić w ogóle ?? Jak myślicie czyżby nie pasował jej smoczek w tych butelkach ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryniu2
tak, spróbuj stosować ten sam smoczek do różnych butelek o ile wielkość gwintu w butelce na to pozwoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryniu2
czym leczycie ciemieniuchę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SHANI85
Moja dzidziie ciemieniucha minela ;) ufff ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saleminka8
do góry .......hej mój urodził się duży i też na bebiko był od początku ale i na cycku,przez anemie straciłam mleko i teraz całkowicie jest na sztucznym,najada się nim,bo fajnie potrafi spać,ale ja słyszałam że NAN jest dobre jeśli chodzi o sytość...nie testowałam,więc nie wiem ;) nie koniecznie cyckanie paluchów oznacza głód,mój lubi ssać paluszki-nawet jak jest najedzony :P bo wątpie że po 240ml mleka jest głodny :P chociaż kiedyś u niego to oznaczał głód,bo gdy robił sie głodny nie płakał nie jęczał tylko głośno ssał paluchy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saleminka8
s*y*l*w*i*a ja się wtrące i Ci coś powiem,ja zaobserwowałam,że jak maluch nie chce smoczka to robi taką minkę jakby się dławił,bo tak jakoś układa języczek by go nie wpuscić do środka i to tak wygląda ;) bo przecież co mu będzie jakaś mama wpychać coś takiego do buzi :D hehe a co to znaczy avent dla niemowlaka ?:P ja słyszałam że np NUK jest najlepszy jeśli chodzi o smoczki,mój nie chce smoka więc nie ma :) chociaż na wszelki wypadek mam jakby zgłodniał mi na spacerku i był zły przez to,to smoczek do buźki i do domku,ale mało kiedy tak się zdarza:) a bytelka -avent :) maluchy szybciej się męczą przy jedzeniu,bo smoczzki są można powiedzieć "twarde" ale mój jak sie już naje to jest bardzo zmęczony,bo wypija na ogół 160-240ml mleka:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryniu2
no mój tylko NUKa pociąga :) i też ma ma taki odruch jakby chciał zwymiotować, zakrztusić się,ale to jak mu wkładam butelkę z mleczkiem modyfikowanym,a nie smoczka bo wypluwa zawartość z buzi i krzywi się. Smoczek w butelce kauczukowy taki lekko wygięty u góry. Shani mój mały ciemieniuchę dostał dopiero w 6 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SHANI85
hmmm no oja ma 4 tygodnie nale jk widze ze gdzies cos zaczyna sie małej łuszczyc to nacieram kremem i wyczesuje wiec mam nadzieje ze nic sie nie przypałęta z nienacka;) mamuśka czuwa!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryniu2
shani, wódkę jej dać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryniu2
a jaki to krem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SHANI85
HEHEHEH dobre cwaniaku ;) jednak karmiące mają przekichane :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SHANI85
JA UZYWAM F18 ale mozesz uzywac kazdego dla dziecka. Smarujesz grubsza warstwe, wcierasz delikatnie a potem wyczesujesz szcoteczką- w moim przypadku działa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryniu2
a masz shani za swoje:) odegrałam się:) wiesz ja muszę uważać na siebie bo kurde aż wstyd się przyznać ja mam słabość do złuszczającej się skóry np. taka po opalaniu.to jakieś moje zboczenie jest :( i aż mnie pali,aby wziąć pęsetę i to skórkę ściągać. boszeeeeeeeeee wyrodna matka!!!!!!ale nie zrobie tego bez obawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SHANI85
no ani mi się waż mamuśka!!! ;) a ten mój sposób narawde sie sprawdza więc wypróbuj- moze akurat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryniu2
spoko shani dam radę. to zboczenie związane jest z moim zawodem bo jestem artystką i tam kleje i farby właśnie takie wiesz przy ściąganiu ciągnące trochę,a ja lubię to robić tzn.malować,a jak coś nie wyjdzie to ściągam ahhhh ściągam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SHANI85
Fajna praca- pozazdrościć ;) ale nie zabieraj pracy do domu nunu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SHANI85
kobietki pytanie mam: jak spi lub spala w dzien wasza dzidzia jak miala ok miesiaca?? moja co az mniej spi i jednak dosc niespokojnie- budzi sieprzez to- wiem ze juz o cos podobnego pytalam, ale nie daje mi to spokoju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×