Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kawska

GRUDNIÓWKI 2010

Polecane posty

Gość Selenea
no, matruelle to takie małe "pociski" :/ nie można tych kapsułek nazwać małymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja biorę tak: acidum folicum, falwit, hemofer(żelazo), nospa forte, luteina. Sporo tego nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Selenea od jak dawna bierzesz Pharmaton Matruelle? Wystarcza Ci czy bierzesz coś jeszcze? Mi dopiero teraz od 16 tygodnia ginka kazala to brać. Dzięki za wszystkie informacje Selenea. Dzięki za info dzidzia. Ja rzeczywiście się przejmuję ja mam Rh po mamie ale mój brat miał po tacie i 3 miesiace po urodzeniu dopiero wyszedł ze szpitala i mama nie mogła go karmić. I moje kolejne pytanie jaki macie stosunek do no-spy? Ja już powiedziałam lekarzowi ze nie chce jej brać jestem przeciwniczką nospy w ciąży no ale zobaczymy jak to będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mi lekarz kazał brać zapobiegawczo przez to łożysko. Ja się nie spieram, nie jestem lekarzem on chyba wie, skoro każe mi brać to biorę. 3xdziennie po pół tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć . Moja kolżanka brała nospę w ciąży zgodnie z zalecniami jej lekarza ginekologa i teraz okazało sie , że jej synek a ma już 4 lata nie mówi bo ma zwiotczałe mięśnie twarzy. Właśnie po nospie. Już jak była w ciąży po jakimś czasie poszła do innego lekarza który sie za głowę złapał jak usłyszał ile ona tego bierze ale było za późno i teraz jej synek ma wielkie problemy. Dlatego może warto to skonsultować z kimś innym a nie wierzyć jednemu lekarzowi. ja biorę tylko kwas foliowy, mój gin zabronił na razie nawet witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki ! wpadlam sie pozegnac na 2 tygi...jestem juz ufarbowana, wydepilowana ha, ha...schudnieta 3 kg ;-) no...to lecę ! a ...w H&M jest wyprzedaz ...ciuchy ciązowe są za grosze - specjalnie dla Was sprawdziłam ceny :-) sukienki po 30-40 zl, tuniki po 10-20 zł , spodnie 20-30 zł...... po powrocie chyba kupimy pieska :-) powiększymy na razie tak rodzinkę, bo wszystkim wciąz smutno...dzieci się pytaja kiedy będzie znów dzidzius...młodszy mówi, ze jak juz zostawilam dzidziusia w szpitalu :O to on chce chociaz kotka...Mruczka... koty nie dla mnie lubię je z daleka...no to będzie chyba piesek - na razie jest kłótnia o imię :-) starszy synek chce zeby się nazywał Messi a młodszy chce Wallie :) co myslicie o sznaucerku miniaturce ? albo o maltanczyku ? są wsród nas psie mamy ? :-) poradzcie jaką rasę - ma być nie za duzy, nie za szczekliwy, nie za kudłaty, nie za mało oswłosiony , przyjazny dla dzieci, nie mysliwski , zeby nie uciekał ;-)...hm...to moze jednak chomika kupię...;-) PADLINKA- gdzie Ty się podziałaś ???? buziaki , dbajcie o siebie i dzidziulki ...do usłyszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dostalam probke Pharmatron Matruelle od lekarza (4 tabletki), fajne sa, ulotka tez dostarcza wyczerpujacych informacji- ale CENA!!! Ja pierdziu 55zl u mnie w aptece:/ Ja bralam feminatal 800 i teraz chce sobie kupic z kwasem DHA jakis specyfik, ale ogolnie to ceny tych preparatow za 30 tabletek sa horendalne, patrzylam nawet na allegro, ale cena rozni sie nie wiele... a slyszalyscie taki mit nie mit, ze dzieci po tym jak mamy braly witaminy rodzily sie wielkieee... chodzi o mase...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam rase West Highland White Terrier- uparty, ale kocha dzieci :) tylko, ze jest bialy i ja go "piore" co 2 tyg ;), ale jak najbardziej trzeba popatrzec na to, ktore psy toleruja dzieci. wiem, ze dobrze znosza dzieci np retrivery- choc to duze psy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izydo! wspanialego wypoczynku! jaka szkoda, ze nie moge pojsc do h&m......:-(((((( tutaj nie ma.... nie mam zadnych ubran ciazowych, ani zadnych rzeczy dla dziecka.... zaczne kupowac jak przyjade do PL...a teraz zal mi 4 litery sciska ;-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgnieszkaW- jak mowisz mit nie mit ja w 1 ciazy bralam witaminki i Kubus urodzil sie 3590, to raczej nie mnostrum:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydo- sloneczka zycze:D ja tez chwilowo nie w polsce wiec i mnie wyprzedaz ominie:( szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale żeście mnie wystraszyły teraz z tą nospą. No ale jutro idę do gina na 10.45 to się wszystkiego dowiem. czy to łożysko się przesunęło i czy muszę ją brać czy nie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic oprocz tego matruelle nie biorę witaminowego, tylko "swoje" leki ta wyprzedaż H&M to w całej Polsce??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anula1000 fajny ten wózek, chociaż ja bym wybrała inny kolor. Jutro może wpadnę do H&M w drodze powrotnej od lekarza :D U nas jest od niedawna. Jak byłam w 1-szej ciąży to niestety nie było :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka123456 kolor wózka jest świetny, bardzo mi się podoba, taki świeżutki - super wybór:) Dziewczyny a wagi się nie ma co wstydzić, każdy jest, jaki jest... no to ja się już domyślam, dlaczego u mnie tak widać brzuch, zawsze miałam w talii 60- 65 cm i byłam szczupła, więc pewnie dlatego od razu u mnie widać, no i geny może, wiele jest powodów. Ale to nieważne, kupiłam sobie dziś piękne spodnie ciążowe, dwie bluzki - jedna słodka , z napisem " i'm coming" z malutkimi stópkami, mówię Wam, śliczna :) do tego buty i od razu humor lepszy:* gratuluje wszystkim dobrych wieści o dzieciaczkach, bardzo się cieszę, że zdrowo rosną. pozdrowienia dla Wszystkich:* o! i imię Liwia bardzo mi się podoba:) ale ja mam już swoje wybrane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny kazdy ma swoje zdanie na temat kiedy dziecko moze spac w osobnym pokoiku i nie robcie z tego halllooo!!!!ja mam swoje i juz sie nie raz przekonalam ze to dobry pomysl i mam dwie bratowe ktore wlasnie tak postapily i maluchy szybciej nauczyly sie spac oddzielnie....co nie oznacza ze sa wyrodne lub ze sie nimi nie interesuja a ja bede miala pokoj dziecka obok wiec zawsze placz uslysze i sprawdze co i jak ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asieńka24 przecież nikt cię nie atakuje i nie nazywa cię wyrodną matką. Jeżeli uda ci się wprowadzić ten plan w życie to tylko się cieszyć.:D Mój synek zaczął przesypiać całe noce jak miał ponad rok i ja sobie nie wyobrażam wstawać i lecieć do pokoju obok. Ale to jest tylko moje zdanie i absolutnie nikomu go nie narzucam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny to z nospą to chyba jakaś przesada... moja teściowa była pielęgniarką na gin-poł i tam KAŻDEJ dziewczynie dawali nospę minimum 3 razy dziennie i jakoś problemów nie było. Ja tez brałam, tylko 2 tabletki dziennie, żeby uniknąć poronienia, na receptę, bo to była chyba nospa forte... może w przypadku reakcji alergicznej jakieś problemy są, w ogóle zawsze się może coś zdarzyć - moja koleżanka nic nie brała, pilnowała się w czasie ciąży a dziecko chore. Kuzynka brała nospę całe 3 ciąże od początku do końca i dzieci zdrowe. Nie ma co sobie do głowy dobierać , skoro na patologii ciąży nospę dają wszystkim. Oczywiście nie mówię, że w każdym przypadku, bo tak nie jest... niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulasz2206 dzięki kobitko - pocieszyłaś mnie bo się serio wystraszyłam, a raczej zawsze miałam dość zdrowy rozsądek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia, ja też się bałam wziąć jakąkolwiek tabletkę, ale jak przyszła groźba poronienia, to nie ma uproś... każdy lek ma jakieś skutki uboczne, ale trzeba być dobrej myśli ! A w szpitalu naprawdę tak się nospę podaje, kobiety biorą jeszcze mocniejsze leki na podtrzymanie i muszą... wiadomo, że lepiej nie brać, ale jak mus, to mus. Nie martw się, bo stres też szkodzi Maleństwu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również dołączam się do negatywnego działania nospy. Uczyłam się o tym w szkole, że jak kobiety biora nospe w ciązy to bardzoo często po urodzeniu dzieci placzą zanosząc się i tak jakby się miały udusić, ponieważ nospa dziala rozkurczająco na mieśnie i rozluźnia mięśnie krtani. Izydo-jesli chodzi o pieska polecam ze schorniska. Mój dziubek ma 7 lat jest kochany 3 mioesiące temu wzięłam go ze schroniska jest cudny. Nie przejawia żadnej agresji, ani do ludzi ani do zwierząt, uwielbia bawic sie zkotami. a co lepsze jak jakis pies go pogodni na dworku to biedak nawet nie umie sie bronic tylko ucieka za mnie. Długo miałam dylemat czy pies ze schroniska to dobry pomysł a dzis wiem -ŻE TO BYŁA NAJLEPSZA DECYZJA JAKA MOGŁA PODJĄĆ, Biedak był cztery lata w schorsnisku i za najmniejszy objaw czulości umie pieknie dziękowac :) juz to widze jak super bedzie sie bawil z moim raczkującym juniorkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izydo, podaj adres to wysle Cie szczeniaczka (bokserka) w paczce :) tylko, ze u mnie "buy one - get one free" - wiec posle Ci parke!! Z ta nospa tak nie straszcie. Ja tez znam przypadki gdzie dziewczyny musialy na niej jechac praktycznie cala ciaze i maja zdrowe bobasy. Niepotrzebnie straszycie kolezanke. Zielony wozek, jak na moje oko toche za zielony, moze szybko Ci sie znudzic (kolor), ale jesli chodzi o wyglad wozka to super!! Mi sie podobaja odcienie szare z pomaranczowymi wykonczeniami, ale pewnie jeszcze mi sie szesc razy odmieni jak przyjdzie czas do kupowania. Nie wiem czy starczy mi sil zeby wygiagnac z garazu wozek po mojej zmarlej coreczce... Oj ciezko bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×