Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kawska

GRUDNIÓWKI 2010

Polecane posty

kamila - to ciekawe bo słyszałam że to bardzo ważne i właśnie lekarze tego nie zlecają. A inne dziewczynki miały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolturka ja mialam robione tylko wtedy jeszcze nie wiedzialam ze jesem w ciazy bo czekalo mnie hsg, wiec tylko dlatego. Posiew mialam w czwartek, w niedziele mialam dostac @ a testowalam w srode i juz bly 2 krechy :) ( i udalo mi sie nie isc na hsg).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny kochane ale naskrobałyście,czytać nie nadążam:) Gratuluje wszystkich udanych badań!!!! Izydo baw się dobrze!!! Wolska...całym sercem jestem z Tobą kochana,ja straciłam dziecko bardzo wcześnie bo w 10 tc ale znajomi zdążyli obdarować mnie ubrankami,bucikami i choć było to 3 lata temu to nadal nie mam odwagi zdjąć tych rzeczy z szafy...Mogę sobie tylko wyobrazić jak Tobie musi być ciężko.Ale wiesz,jedna moja mądra koleżanka tak mi powiedziała po mojej stracie "Kochanie,ta dzidzia nie odeszła na zawsze,widocznie to nie był jej moment,ona wróci,gdy nadejdzie ten czas " i ja wierze że to jest ten czas...ściskam Cie mocno. Witam wszystkie nowe forumowiczki:):) Ja właśnie smażę jajeczniczkę na masełku,z cebulką i świeżutkimi kurkami :):)Pyszota Ostatnio mam obsesję na punkcie imienia no i na dzień dzisiejszy dla chłopca Aleksander:)(Oluś,Olek) a dla dziewczynki Nela:):)Tak mi się wbiło w głowę i już:):) Myszka wózeczek śliczny,ale fajnie już mieć coś dla dzidzi:):):) Coolturka, a to mnie zastrzeliłaś tym pytaniem,pierwsze słyszę,spytam gina przy następnej wizycie. Dzidzia jak tam wizyta,czekamy na wieści,może maleństwo pokazało coś więcej??:):) Natalka jeżeli chodzi o pieska zgadzam se w 100%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Pieski ze schroniska to najwęekszy skarb,sama mam sunię bokserkę ze schroniska i nie znam lepszego i bardzie kochajacego domowników psiaka.POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zosia baw sie dobrze:):) Ja już większości spodni nie dopinam...w sumie na wadze 1 kg na plusie ale centymetrów w pasie na pewo więcej,już się brzuszka nie da wciągnąć,ale jeszcze ludzie nie zauważają,brzuszek ładnie jeszcze chowa się pod bluzkami:):) Gagatka ja po kalarepce to ma dopiero przeboje:):P ale i tak uwielbiam:):) Kalafiorze gdzie jesteś,chcę cie z bułeczką:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilko - kochana jesteś :) to zapytaj proszę czy to badanie jest sens robić wcześniej niż 34 tydzień. Bo przeważnie robi sie to badanie pod kobiec ciaży aby zdążyć jeszcze wyleczyć matke z np. paciorkowca aby dziecko się nie zaraziło . Ale wiem, że sa też takie bakterie które nie dają znać o sobie a przez nie można trafić do szpitala ze skurczami, krwawieniem lub zagrożeniem wczesnym porodem, nawet w 20 tyg. Dlatego też chce zrobić to badanie tylko nie wiem czy ono nie jest szkodliwe w I czy II trymestrze. A pytanie to wzięło mi się z powodu mojej obfitej wydzieliny, która okazała sie jakąś infekcją i dostałam leki. Ale ja wolałabym wiedziec z czym mam doczynieni, a tego posiewu lekarz mi nie zlecił. No i jeszcze jedno ja mam obfitą wydzielinę i kiedyś tu na forum o to pytałam czy to normalne, no i się okazało że jest to jednak infekcja - a dla niepoznaki nie miałam żadnych innych objawów typu swędzenie czy pieczenie. Więc teoretycznie obfita wydzielina jest fizjologiczna w ciąży ale też może być to niestety infekcja. Kamila z góry dziękuję :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak w ogole to ja bede miala dylemat odnosnie wozka :) czy kupic gleboki plus ewentulanie fotelik ale taki wozki po 400/600 zł mi sie nie bardzo podobaja http://www.allegro.pl/item1076147004_kunert_ekskluzywne_wozki_na_paskach_mega_gratis.html a pozniej dokupic lekka i fajna spacerowke czy taki http://www.allegro.pl/item1070420145_mikado_48kolorow_4_modele_super_gratisy.html my tez bedziemy sobie wszystko sami kupowac no i trzeba juz pomalu przynajmniej odkladac - ale najpierw musimy odlozyc na wakacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurwa mać!!! Napisałam się jak głupia a tu jakiś błąd i muszę pisać jeszcze raz. No cóż wróciłam. U lekarza byłam krótko, bo miał małą obsuwę w czasie i się nie pierniczył, aż w sumie trochę mnie to wkurzyło. Ale to nic najważniejsze, że z dzidzią jest wszystko ok. Tętno 146, więc cudne, waży 96g. Idealnie mieści się w swoim wieku :) Luteiny już nie muszę brać, a nospę powiedział, żebym jeszcze wzięła te trzy tyg. dla pewności, ale ja mam go w dupie, jak tylko dla pewności to pierdolę nie biorę, po co mam narażać dzidzię na jakieś komplikacje. Nie? A jeśli chodzi o wagę to od ubiegłej wizyty przybyło mi AŻ 30dag ;) Czyli w sumie jestem na plusie 2.3kg to nie jest źle nie? Aha no i nic nie mówił że płeć się jakoś zmieniła, czyli będzie dziewczynka a to superowo, bo będę miała parkę ;) :) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia :) to fajnie ze juz po :) szkoda tylko ze Cie tam szybko załatwił :( no ale najwazniejsze ze z dzieciatkime wszystko dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i dzis mnie ewidentnie nosi :) wiec zdaje mi sie ze chyba cos sobie zjem bardziej kalorycznego, niekoniecznie zdrowego :) jakas pizza, choc bardziej skalaniam sie ku frytkom :) a tak w ogole to w ciazy pokochalam rosól :) :D mniam mniam :) i mieso nie musi istniec - sporadycznie moge zjesc:) ide poodkurzac :) potem umyje naczynia - moze kiedys doczekam sie zmywarki!! a potem bede czekala ma meza!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja przyznam się że zgrzeszyłam wczoraj i dzisiaj. wczoraj zjadłam właśnie fryteczki, ale takie pyszne były z nowych ziemniaczków, że się nie mogłam oprzeć. A dzisiaj to w ogóle grzech śmiertelny, bo zjadłam kebaba, no ale jak raz na pół roku zjem to chyba nie tak strasznie nie :O A jeszcze co do jedzenia to wiecie,że w ciąży nie wolno jeść wątróbki? Bo ma straaaaaasznie dużo wit.A a jej nadmiar może powodować wady u dzidzi. Tak wyczytałam ostatnio w takiej mądrej książce kucharskiej dla ciężarówek. A ja tak lubię wątróbkę drobiową z cebulką :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a co się stało Wolskiej? szukam szukam i nie mogę sie doczytać, na której to stronie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z ta watrobka to prawda, lepiej jej unikac, bo mozesz dostac hiperwitaminozy A a nie jest to zdrowe dla Ciebie ani dziecka- od tego sie nawet umiera, co nie znaczy, ze zjesc jej wogole nie mozesz... owszem tak, ale okazjonalnie ;) no nic trzeba bedzie zainwestowac w ten pharmatron...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coolturka ja w piatek robilam jakies tego typu badanie chyba ale nie wiem czy dokladnie o to Ci chodzilo....chyba nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzidzia fajnie ,ze z maluszkiem wszystko dobrze :) mam pytanko ,moj skarbus na usg ma w opisie 86 g(hadlock2) +/-21 g co to oznacza,czy maluszek wazy 86 gram ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie grudniowe mamy, bardzo mnie długo z Wami nie było ponieważ wyjechałam za granicę, ale już jestem i melduję się:) U mojego maluszka wszystko super ma prawie 10 cm, i jest bardzo ruchliwy:) Płci niestety nie udało nam się dostrzec może następnym razem się uda:) Na razie na plus mam tylko 1 kg, ale w poprzedniej ciąży przytyłam aż 18 kg więc w tej też myślę że będzie podobnie, choć waga wyjściowa ciut większa. Izydo bardzo mi przykro, myślami jestem z Tobą Wolska Tobie również dużo siły i wytrwałości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coolturka- ja w 1 ciazy nie mialam tego badania i teraz tez raczej nie bo nic lekarz nie mowil na razie myszka- wozeczek extra, mnie tez juz korci zeby cos kupic:) Malin_xxx. padlinka-hop hop...zerzarlo was czy co:D co tam u was????? dzidzia- super ze dzidzia zdrowo rosnie:) stakota29- a w ktorym tygodniu jestes bo jam usg dopiero za jakies 5 tyg. wiec chetnie porownam ile juz moze miec moja dzidzia mniej wiecej:D dzisiaj bylam w h&m ale dunskim i na szczescie tez byly przeceny, kupilam swietne krotkie spodenki ciazowe i ciuszki dla mojego 5-latka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorekmc - no mnie wychodzi, że tak właśnie jest. Mój ma 96gram, czyli już całe dziesięć deko;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny ale napisałyście, czytam od dwóch dni i wkońcu nadrobiłam bo mąż z synkiem ogladają Gran Prix na żuzlu wiec mam czas dla siebie. Mój synek śpi z nami w pokoju, a ma 3,5 roku. a mamy swój dom, już od roku jest wyprowadzany do swojego ale nie mam serca. W sumie troche dla własnej wygody, bo pewnie co chwile bym łaziła do niego czy przykryty, czy w ogóle jest i takie tam. Za tydz. robimy remont i mały musi już iść do swojego pokoju bo z nami bedzie dzidziuś. I napewno bedzie z nami do tych dwóch lat. teraz napewno bede bardziej stanowcza ale wiem że nie raz sie zdarzy że w czwórkę spać bedziemy :P mąż sie wkurza ale co tam :P Ja wózek kupuję napewno z małymi kółkami. szukam spacerówki która ma dopinaną gondolę i fotelik. dla mnie najważniejsza jest spacerówka bo od 6 mies. już dzidzia nią jeździ więc od razu chce zrobić jeden wydatek. mamy na oku na razie dwa wózki, obejrzałam w sklepie ale tańsze na allegro. http://www.allegro.pl/item1072008016_chicco_wozek_trio_enjoy_fun_fotelik_synthesis_x.html ten jeden to wielofunkcyjny ale ma małe kółka i ładną spacerówke http://www.allegro.pl/item1070480798_wozek_gleb_spac_delti_emu_fotelik_3w1_superlekki.html nie wiemy który wybrać ale narazie te dwa prowadzą. aha Imiona moja dzidzia ma wybrane, dla dziewczynki Antosia, dla chłopca Tymek czyli Tymoteusz :) mał być Gabryś ale Tymek wygrał Witam nowe mamusie i cieszę się że z dzidziusiami jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha kolory wózków to własnie nie wiem jakie, ten chicco to nie wiem a ten delti to może z pomarańczowym . zobaczymy za pare miesięcy. Zosia jak ci zazdroszczę tego wesela, taką potrawke bym weselną zjadła z tym białym sosem i ryżem, ale tylko takie weselne bo w domu to inna wychodzi. zmykam zjeść gołąbki bo z wczoraj mi zostały dwa jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was kochane, muszę się wam pochwalić że zostałam ciocią. Moja siosta urodziła 17 czerwca chłopca. Byłam ją dzisiaj odwiedzić. Fajny szkrab - taki pucaty i robił takie śmieszne minki. A moja siostra taka wpatrzona w niego i może go w końcu przytulić. Też tak chcę :) ale jeszcze będę musiała na to poczekać ;) Pozdrawiam cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anula1000 ja jestem dokładnie w 15 tc i 3 dni:) Ja z racji tego,że mam córcię 3,5 letnią to w zasadzie całą wyprawkę już mam. Teraz będąc trochę w GB kupiłam trochę butelek, laktator, smoczki itp, bo ceny dużo niższe niż u nas. Wózeczek też już mam, z którego jestem bardzo zadowolona więc na pewno będę w nim wozić następne dziecię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane nie pisałam przez kilka dni bo nie miałam ani chwili czasu teraz postaram się to odrobić. Malin xxx Proszę o urlop bo u nas w pracy nie jest tak pięknie jak by się mogło wydawać. Każdy z nas ma swoje obowiązki i jak zabraknie choć jednej osoby to bardzo sie to odczuwa a jeszcze na tyle dni to już wogóle, nie chce iść na L4 bo to zawsze mniej kasy niż do pracy bym chodziła a poza tym to u nas w firmie ciąze traktują jak coś normalnego i nie uznaja L4 z powodu ciązy. A jak teraz nie będę się tym przejmowac to po porodzie i urlopie nie będe miała gdzie wrócić a teraz ciężko znajść dobrze płatną prace. wiec jest jak jest. ja nie narzekam zbytnio i nie chciałabym żeby w pracy na mnie nie narzeklai :( Wczoraj byłam z Mężem w kinie na filmie "Plan B" uśmiałam się i popłakałam polecam Wam serdecznie. Film troszkę tak na śmieszne opowiada o ciąży. Superowski! Poszłabym jeszcze raz na niego i teraz po tym filmie widzę różnice w zachowaniu męża dziś na śniadanie zrobił mi jajo na pół twardo i chlebuś i soczek i to do łóżka a na deser zrobił budyń i kisiel bo powiedził że nie wiedział na co mogłabym miec ochotę:) Dziś poszłam na małe zakupy i kupiłam "rękawiczki niedrapki" dla dzidziusia białe z wyszytym misiem i kupiłam śmioszki welurowe kremowe z żyrafą:) PIĘKNE. moje pierwsze zakupy dla dzidzi po tym filmie wczorajszym nie mogłam się już oprzeć żeby czegoś nie kupić dla dzidzia. Widzialam jeszcze taką piękną bluzkę z odcięciem pod biustem w sam raz dla brzuszka biorę idę do przymierzalni a tu się okazuje że bluzka ok a w biuscie mała!!! cycki to miałam zgniecione i się wylewały a bluzka taka piekna była no ale cóż teraz muszę się liczyć z większym biustem :) muszę sobie kupić jakąś bo juz nie mam w czym chodzić:D wszystkie moje ciuchy miałam dosyć obcisłe a teraz jestem w końcu 13tc i nie mieszcze się w moje ciuchy! Ale lubie zakupy i przynajmniej mam pretekst żeby się wybrać a 30 jedziemy nad morze więc dodatkowy powód żeby wyciągnąć męża:D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i widziałam jeszcze śpioszki w smyku też welurowe białe z króliczkiem i napisem"SŁODKI KRÓLICZEK MAMUSI" chciałam kupic ale to chyba jakaś resztki były bo tylko duże rozmiary:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez ogladalam ten film plan B tyle ze ja w domku:) i tez bardzo mi sie podobal, polecam do obejrzenia najlepiej z facetem swoim wlasnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×