Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kawska

GRUDNIÓWKI 2010

Polecane posty

ja już bym chciała znać płeć... u mnie w tym roku w rodzinie urodzaj na chłopców... każda z 3 kuzynek ma no i czekamy na werdykt u mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kfffiatuszek- nie ma sie czym martwic, dziewczyny maja racje ze porod w terminie to taki ktory moze byc 2 tyg. przed i 2 tyg. po wyznaczonym terminem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulasz2206, a co Ty byś chciała ? Anula, ale ja wiem wiem ;) nie martwię się, tylko nie chciałabym rezygnować z tego tematu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulasz- oj sa nerwy jak termin minal a tu nic sie nie dzieje, ja tak mialam jak sie mial Kuba urodzic i tydzien po terminie w koncu mi ten porod wywolali, ale to tez byl komfort bo lekarz przyszedl i mowi,,jutro pani rodzi''wiec sie nastawilam a rano na porodowke:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie chyba czeka cc mam problemy z kręgosłupem i lekarz powiedział że raczej własnie na cc się skończy ale tyle sie naczytałam o tym że lekko przerażona jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też zamierzam naturalnie i moim marzeniem jest to aby w tej ciąży ominęło mnie nacinanie krocza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEj laseczki :) Wolska!Kope lat! 🖐️ Jesli chodzi o mnie, to mam przesuniecie terminu porodu o kilka dni miedzy OM a USG..tak naprawde nie mam oznaczonego dokładnie terminu.W karcie ciąży na 10 12 ale sadze ze bliżej polowy grudnia urodzę :) heheh ominie nas dziewuszki zapiernicz świąteczny :D przynajmniej mnie...moje połogi zawsze były dosyć długie, wiec nie sadze żebym przed wigilia była w stanie sprzątać jakoś bardzo intensywnie. Maż sie będzie miał czym wykazać :) Ja tez raczej bede rodzic naturalnie i bez ZOO-jak do tej pory..ale wiadomo ze moze byc roznie :) porodu nie da się zaplanować :P Dzis głowa boli mnie znacznei mniej :) chyba ciśnienie jest lepsze, bo i nad Wilanowem słonko świeci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helloł :) ja nie wyobrażam sobie innego porodu niż naturalny ;) tak samo karmienie piersią-obowiązkowo ;) Mam nadzieję,że tak będzie....bo to dla dobra dziecka...Oczywiście niczego nie możemy przewidzieć,ale póki co jetem dobrej myśli i że moje plany nie pójdą w odstawke :) kfiatuszek-super że po usg oki :) a ja tam się schizuje wciąż moim małym brzuszkiem-a raczej jego brakiem :( :o (codziennie rano kukam czy urósł...) Ja chce brzusia!!!!!! ps.nieraz mnie się wydaje,że mnie coś łaskocze od środka,ale nie wiem czy to jelita czy to dzidzia....To moja pierwsza ciąża więc chyba za wcześnie....nie wiem :o Chcociaż nie raz mam wrażenie takie delikatnego "pływania" czy też "łaskotania"....No nie wiem...hmm...?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe padlinka masz rację w tym roku porządki świateczne spoczną na barkach naszych mężczyzn ciekawe co z tego wyjdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyskaa spokojnie, w pierwszych ciążach wszyscy się śmiali, że nosiłam dziecko na plecach:) bo brzuszek zaczęłam dostawać dopiero od 4 m-ca:) padlinka cieszę się, że już masz mniejsze migreny a przede wszystkim, że humor Ci się poprawił , bo już chciałam wysław Ci saperkę żebyś zaczęła zasypywać dołek w jaki popadłaś:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane! przepraszam, nie siadalam juz do kompa wieczorem...o 22h spalam jak dziecko ;-) ja juz po badaniu usg :-) nawet sie nie spodziewalam, ze bede sie denerwowac...do konca dzielnie sie trzymalam, ale nawet doktorek po badaniu stwierdzil ze jakas zestresowana jestem :-P MAM POD SERDUCHEM ZUPEŁNIE ZDROWEGO BOBASA! :-D jestem szczesliwa, ze te wszystkie pomiary sa ok, serduszko pracuje, kosc nosowa jest :-) plci nie bylo widac....ale jak zobaczylam malego czlowieka to pierwsze co pomyslalam to to , ze do mojego synka jest podobny... ;-) kfffiatuszek 👄 ❤️ kochana, ciesze sie ze i u Ciebie wszystko w porzadeczku :-D dzis po poludniu na bank mozesz sie spodziewac wizyty Malinowej na pierogi z jagodami :classic_cool: :-D Sylwunia89, i juz po usg jestesmy :-) super, ze wszystko OK! medi, widzisz mowilam ze plamienia moga po cytologii wystepowac, mnie doktorek ostrzegal ze tak moze byc, co prawda plamien nie mialam ale bylam na to przygotowana...ta szczoteczka, ktora lekarz pobiera wymaz z szyjki lekko moze podrazniac śluzówkę i stad krwawienie objawiajace sie plamieniem padlinko, wiesz kochana ja to sie juz w zyciu nauczylam ze nie warto sie meczyc i 'wykazywac' .... do 7 miesiaca I ciazy chodzilam, bo wlasnie mialam takie przekonanie ze warto itp i dostalam po lapach.... w kolejnym roku nie dostalam ani premii ani podwyzki "za kare" ze podatnika nowego urodzilam i na macierzynskim i wychowawczym 3mies bylam.... teraz bede madzrzejsza, po co mam z brzuchem w pracy sie meczyc? i tak podwyzki i premi w 2011 nie dostane :-P oni maja mnie w nosie to ja ich tez :classic_cool: chociaz pol roku na zwolnieniu sobie odpoczne :-) Agneste 👄 kochana, ale pyszna kolacyjke zrobilas :-) mniaam! Kasiulka kula, ja budze sie w nocy na siusiu a potem jakos ciezko mi zasnac :-( gagatka, mnie tez cos nerwy ostatnio lapia :-( dzis tez warcze na wszystkich, nie chce taka byc ale to silniejsze ode mnie :-( oby szybko minelo! aaaa...... Anula100 dzieki Tobie dwie ogromne pizze przyjechaly do mnie do domu wczoraj :-P ale byla wyzerka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padlinka, cieszę się, że lepiej troszkę, oby na dniach wszystko było super ! Kamyskaa, a dziękuję, a co do ruchów dziecka to wyczytałam, że cyt " Dziecko W 16 tygodniu proporcje ciała Twojego maluszka powoli się wyrównują. Sprawia on wrażenie małej, szczuplutkiej istotki, ponieważ nie ma jeszcze warstwy tłuszczyku. Uformowane są już wszystkie części twarzy. Bardzo wyraźnie widać już usta, nos, uszy i oczy (te ostatnie nadal są zamknięte ale wrażliwe już na zmiany oświetlenia). Całe ciałko dziecka pokryte jest delikatnym puszkiem. Niedługo łatwo przyklei się do niego maź płodowa, która zabezpiecza skórę dziecka przed zmacerowaniem przecież ono cały czas pływa w wodzie! Twój maluszek zaczyna podnosić główkę i prostować szyję. Potrafi robić już minki dzięki rozwiniętej mimice twarzy. Jeśli w Twoim brzuchu mieszka dziewczynka, właśnie teraz rozpoczyna się w jej jajnikach produkcja milionów jajeczek. Twój mały akrobata nadal wykazuje dużą aktywność ruchową: kręci głową, zgina nóżki i rączki. Intensywne ćwiczenia powodują, że maleństwo może się... spocić! A to dlatego, że gruczoły potowe na jego skórze są już ukształtowane. Między 16-20 tygodniem ciąży możesz poczuć ruchy maleństwa! Początkowo odczujesz je jako delikatne łaskotanie czy stukanie. Jeśli nic jeszcze nie czujesz, nie martw się. Z pewnością niedługo nadejdzie ta wspaniała chwila, której nie zapomnisz do końca życia! Twój szkrab ma teraz ok. 12 cm długości i waży ok. 80 gram. " Więc to łaskotanie, to może być to :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malin_xxx, aaaaaaaaaaaa ! tak się cieszę, że wszytko dobrze 👄 oby tak do samego końca :) Zapraszam na pierożki :D i knedle z truskawkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten wyzej to chyba najdluzszy post jakiego napisalam :classic_cool: acha, juz dwukrotnie na badaniu usg wyszlo ze dziecko jest starsze niz wynika z OM, zmienilam sobie termin w stopce, a jutro zaczynam oficjalnie II trymestr :-D 14 tc :-D macie zdjecia z usg? ja mialam usg 3D, ale zdjecia mam z 2D - podobno lekarzom latwiej sie dokonuje pomiarow w 2D i troche jestem niepocieszona, ze foty takie malo wyrazne :-( porownalam z usg mego synka i tam na fotach kazda kosteczke widac.. musze pamietac by przy kolejnym usg mu przypomniec by foty w 3D robil, a pomiary jak chce w 2D o i to moj kolejny smutek :-( niby nic, bo najwazniejsze ze dziecko zdrowe :-D ale jakos mi to humor popsulo, ze doktorek sie tak zagapil :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK/WIEK ...TERM POR Z OM...DATA PORODU...DZIECI...PŁEĆ ...(PRZECZUCIE?) 1. MYSZKA123456/27......1.12.......?...... w drodze.......?.......(dziewczynka?) 2.Zosia80/30..............2-4.12......?........wkrótce.. ......?.....(dziewczynka?) 3.gosienka986/23.........04.12......?........wkrótce.... ....?.....(dziewczynka?) 4.beija flor/33..........04.12..........?........w drodze....CHŁOPAK 5.DZIEWCZYNA_Z_NADZ/33.........5.12....?....wkrótce....? .... 6.STAKATO29/29........... 5.12.......?........1 córka(3)......?...... 7.BOTHA/23..................6.12...... ?..........córka(3)......?.....(chłopak?) 8. PAGi/30...................06.12.......?..........w drodze.....?.....(chłopak?) 9.herbata czerwona/26....6.12......?..........w drodze.....?....(chłopak?) 10.madllene /33..........06.12..........?.........syn(16)....?..... (chłopak?) 11. mama na obcasach/30......6.12......?.......córka (2).....?...... 12.LAPORUSHI24/27..........7.12......?..........wkrótce ......?.... 13.IZYDO/34..DOPINGUJĄCO-STARAJĄCA SIĘ 2synóW(8i5) 14.Kinga30/28..............07.12.......?.......wkrótce.. ......?...... 15. AAkotl/25.................08.12.....?............w drodze ...?.... 16.ksf / 23 ...........9.12..........?..........w drodze.......?..... (chłopak?) 17.AGNIESZKAW/23.........10.12........?...........wkrótc e....?.....(chłopak?) 18.ANULA1000/25.........10.12........?.........1 synek(5)...?...(dziewczynka?) 19.PADLINKA/29............10.12......?...........2córki( 3i6)......?......(chłopak?) 20.MAMALOVESME/26........10.12....?.....1córka(1,5)..... ....?......... 21.agus878/23................10.12......?...........wkró tce....?........ 22. SELENEA/30..............10.12......?........w drodze.....?...... 23. lidka87/23.............11.12.......?.....wkrótce....?.....( dziewczynka?) 24. NIANIA30/30...........12.12.....?............1 synek(5).....?....... 25. Apetyczna Dynia/28.......12.12.......?......w drodze.....?....... 26.Lady Kate/ 32............12. 12........?............. w drodze....?.... 27.Agi79/31.................12.12.......?......2synów(10 i 6)....?.....(chłopiec?) 28.Relissys/32...............13.12......? ......wkrótce.......?....... 29.LIJONKA/22...............13.12...........?.........1 córka.....?..... 30.Wiewióra80/30...........13.01..........syn(8).....?.. ..... 31.goska2010/20 -DOPINGUJĄCA- Z CZASEM STARAJĄCA SIĘ- 32.DZOANA/28.............14.12.........?.......wkrótce.. ...?...... 33.szczotula/32........14.12........syn(13)......?......< br /> ( chłopczyk?) 34.explosive/32............14.12.........?.......w drodze....?.....(dziewczynka?) 35.Kamyskaa/23............15.12........?........wkrótce. ....?..... 36.MAMMMA80/30...........15.12.......?.......1 córka(2)......?...... 37.WOLSKA/29................15.12......?.......1 Aniołek......?.....(chłopiec?) 38.Aneczka1981/29...........15.12.........?........w drodze....?..... 39. asiulekz.........16.12.........?.......w drodze.......?....... 40.elwirka86/24......16.12.........?...dziewczynka? 41.ewa0505/26......16.12......?.....1 aniołek.........?CHŁOPCZYK 42. Marzena79/31.....16.12.......?......2 córki (8 i 5)......?..... (chłopak?) 43. łe rety/25..........17.12.....?..........wkrótce.....?.......< br /> 44.*dzidzia*/29............17.12......?................sy n(2)........Córcia 45.Excella..............18.12.......?..........w drodze......?...... 46. ewika26/26......18.12.........?........syn(3).....?...... 47. aness2/36.....18.12...........?.....2 synów(15 i11)....?....(dziewczynka?) 48. madi6613/29.......19.12.......?.........w drodze......?.......(chłopak?) 49.Madziaaaa2010/20......... 19.12 .......?.......w drodze....?..... 50.asiulka 1981/28............19.12.......?........2 aniołki.....?....(dziewczynka?) 51.moniczka1198/31......19.12.......??....... w drodzex2....?.....(2xchłopak?) 52. kfffiatuszek/23........19.12........?.........w drodze.......?...... 53. paulasz2206/24........19.12..................w drodze.......?...... (chłopak?) 54. ABINIA/36..........20.12........?.......2 maluchy w drodze.....?..... 55. Malin_xxx/33.........20.12.......?........syn(3).....?...... (dziewczynka?) 56.kaczorekmc/27............22.12..........w drodze...............? 57.tośka24/27........24.12......? ............1synek(2i3m)....?..... 58. Agneste/39.........24.12.......?..........1córka ,1syn....?....(dziewczynka?) 59. Natalka1234/22..........24.12....?......w drodze.....?..... 60.ASIENKA23/24............24.12........?.....syn Aniołek.....?.....(dziewczynka?) 61.aaannkkaaa/23.......24.12..........?........w drodze.....?..... 62. dorota_p84/26........25.12.........?........w drodze.......?......(chłopak?) 63.kasiula kula/31.........25.12..........?........w drodze........? 64.Sylwunia_89/21..........25.12.........?.............w drodze.....?..... 65.SZCZĘŚLIWA88/22.........26.12........?............w drodze.........? 66. Kasia/20......27.12..........?......w drodze.....?....... 67.porcupine/31............28.12......?......syn(4).....? ....(dziewczynka?) 68. gagatka85 /25........29.12........?.........w drodze.....?.....(chłopak?) 69. tylo /34..........30.12.........?.........córka (5).....?.....(chłopak?) 70.Daga251183/27.........30.12........?......w drodze......?........ 71. lolka-lotta/28.........31.12........?........w drodze......?.....(dziewczynka?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malin_xxx cudowna wiadomość:) ❤️ wiecie co, ja nie mam pojęcia jak to jest z macierzyńskim i wychowawczym bo nigdy nie korzystałam:) dzisiaj tylko usłyszałam, że macierzyński na drugie czy trzecie dziecko jest dłuższy, ale czy to ma znaczenie, że poprzednie dzieci są dorosłe:P czy prawo to prawo:)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kffiatuszku, tez masz foty 2D miedzy 2D a 3D jest taka powalajaca roznica ze szok! gdybym nie widziala na monitorze tych wszystkich szczegolow mego dziecka to bym sie nie smuciala ze ze dostalam foty na ktorych w zasadzie nic nie widac :-( koniecznie musze lekarzowi przypomniec by foty w 3D robil w ktorym tc macie przyjsc na kolejne usg? ja w 23-24 tc czyli we wrzesniu... i wtedy pewnie tez plec poznam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kfffiatuszek , stakato29 normalnie śliczności:) Ja mam tez usg normalne, nawet nie wiem czy mój doktorek ma 3D:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam 25 sierpnia :) czyli za 9tyg. dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuugo ! Ja nie miałam innych niż te co widać :( dużo tracę Malinko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekalam ze mnie pocieszycie, ze foty nie sa wazne, ze najwazniejsze ze zdrowie jest.... foty moga sie zgubic...spalic....w powodzi zginac i tak to sobie tlumacze Agneste z tego co wiem, to w zeszlym roku sie cos pozmienialo w tych przepisach i teraz na I i II dziecko taka sama ilosc macierzynskiego jest, wydluzyl sie o 2tyg ale i dla matki I dziecka i II trwa 5 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny :) Ja mam usg wykonywane na każdej wizycie co miesiąc więc następne w 19 tc. Chyba bym nie wytrzymała gdybym na wizycie nie widziała mojego brzdąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kffituszku, jakby to powiedziec..... w 3D widac absolutnie wszystko, nawet rysy twarzy, kazda kosteczke....napradwe to niesamowite jak mozna czlowieka ukrytego w brzuchu podejrzec! ja to wszystko widzialami i wiem jak to wyglada wiec dlatego tak mi przykro ze mam zdjecia, ktore nie oddaja tego obrazu ale nic to jeszcze 2-3 usg przede mna i wtedy sie upomne :-) sama sie pociesze :-P glowa do gory Malin ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinko ! najważniejsze, że zdrowe 🌼 a w ogóle to ja od następnego USG wszystkie badania będę już prosiła nagrywać na DVD :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×