Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Yestem Yaka Yestem

Znacie jakieś potrawy czosnkowe ?

Polecane posty

Jestem w ciąży, mam nadciśnienie. Biorę leki, jednak chciałabym pomóc sobie też naturalnie- kulinarnie. Czosnek obniża ciśnienie, ale mam dosyć jedzenia tostów z masłem i czosnkiem. Znacie jakieś czosnkowe przysmaki ? Będę wdzięczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio kuzynka mojego meza zaserwowala cos takiego: W nalesniku zawiniety byl farsz z kaszy gryczanej, mieska mielonego, cebuli i pieczarek. Wszystko zapieczone z plasterkiem sera i podane z dipem czosnkowo-jogurtowo-majonezowym!!! Pyszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Można dać do sałaty z jogurtem naturalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Podobnie jak zupa cebulowa z grzankami. Można jeść buraczki z czosnkiem, moja ciocia robiła takie do obiadu , pyszne.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możesz zrobic sos czosnkowy i jeść go z różnymi potrawami: jogurt naturalny śmietana czosnek (kilka zabków - zalezy jak mocno czosnkowy chcesz) sól ostra papryka w proszku uwielbiam ten sos!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robię też: sałatka z ravioli: -makaron ravioli (z mięsem) -zielony goórek pokrojony w kostkę -kilka wyciśniętych ząbków czosnku -sól i pieprz do smaku -majonez łagodna i pyszna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robię też: sałatka z ravioli: -makaron ravioli (z mięsem) -zielony goórek pokrojony w kostkę -kilka wyciśniętych ząbków czosnku -sól i pieprz do smaku -majonez łagodna i pyszna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gizual888
Ja znam:) śedzie z bazylią - potrzebny: słoik śledzi marynowanych - pokroić na kawałki, 1 śmietana, 2 łyżki majonezu i odrobina musztardy - do smaku, bazylia - suszona ok poł opakowania, 2 ząbki czosnku, odrobina soli i śledziki gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona_fala
hmm najlepiej to kup albo wypożycz książkę z biblioteki bo nie wiem czy jest jeszcze osiągalna starz 91 roku czosnek w kuchni przepisy i porady Hanny Prokopczukowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sos czosnkowy............
dodaję prawie do wszystkiego, do kanapek, polewam nim ziemniaczki itp PRZEPIS: 2-3 ząbki czosnku, 2 łyż majonezu 2 łyż smietany sól pieprz najlepszy jak postoi trochę w lodówce, żeby był lżejszy można zamiast majonezu użyć jogurtu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sałatka makaronowa z czosnkiem makaron ryżowy 250 g pieczarki usmażone na patelni z vegetą, ok 0,5 kg por pokrojony w kostkę czosnek 4-5 ząbków kukurydza z puszki majonez sól, pieprz do smaku Jest naprawdę pyszna, u mnie robi furrorę od lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twaróg zmiksować z jogurtem naturalnym, dodać szczyptę zioł prowansalskich ,zmiażdżony czosnek-dużo ,szczypiorek i koperek -i mamy pyszną pastę na kanapeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atramencik123
Makaron świderki ugotuj al dente. Pokrój kilka ząbków czosnku w drobną kostkę, posiekaj świeżą bazylię (może być też otarta z torebki). Czosek razem z bazylią włóż do rondelka, zalej oliwą (tak, by czosnek się w niej "utopił") i smaż to dopóki czosnek nie zrobi się chrupki i rumiany. Ale musisz uważać, bo od momentu kiedy zrobi sięr umiany do momentu spalenia go nie upływa dużo czasu. Posól do smaku (choć pewnie katują Cię dietą bezsolną) i wylej ten "sos" na makaron. Pycha. Życzę smacznego. I wiem co przechodzisz mając nadciśnienie w ciąży. Ja miałam to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atramencik123
I jeszcze możesz zrobić sos czosnkowy do mięsa, warzyw lub kanapek (posiekaj 2-3 ząbki czosnku, dodaj śmietanę, posól, wymieszaj i gotowe) lub zajadać się szpinakiem z czosnkiem i parmezanem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikstura czosnkowa
sok z dużej ilości cytryn+miód+duża ilość przeciśniętego przez praskę czosnku wszystko razem się miesza i to jakiś czas ma stać w lodówce, chyba po tygodniu można to pić wieczorem po 1 łyżeczce lub łyżce w zależności od potrzeb dokładnych proporcji nie pamiętam, moi rodzice robią sobie 2x do roku taką kurację a jeśli masz nadciśnienie to z naturalnych metod obniżania polecam SOK ARONIOWY lub suszone owoce aronii, ja mam swoje przetwory z aronii, ale na pewno znajdziesz je w sklepach zielarskich pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikstura czosnkowa
dopiero zauważyłam, że ktoś odgrzebał stary topik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokochaj aronię
Aronia też obniża ciśnienie, nalepiej taka surowa zmiksowana z jogurtem albo twarogiem, pyszny i skuteczny jest sok z aronii taki świeży, bez cukru. Ja kupuję w Jarkowie (dolnośląskie) prowadzą też sprzedaż wysyłkową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yghghjg
wpisz w google wodzionka / brouzupa jest to bardzo popularna na sląsku zupa z czosnkiem ,jest przepyszna jak dla mnie , nie zrażaj sie składnikami poprostu zrob i sprobuj chleb z czosnkiem ( tez pycha) na patelni z rozgrzana margaryną * nie olej ! smaż ćwiartki kromek chleba na brązowo , przed zdjedzeniem natrzyj bardzo ząbkiem czosnku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czosnkowy sosik
sos czosnkowy ( czosnek przez prasę przecisnac , wymieszać z jogurtem naturalnym, solą, pieprzem i - opcjonalnie - odrobiną majonezu) pasuje do wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nesiaaa
mleko z czosnkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarne kowboje
kurczak na słodko: cyc z kurczaka pokroić w kosteczkę, podsmażyć na odrobinie oleju na patelni roztopić na karmel 3 łyżki cukru, dodać pół masła, 3 łyżki magi i około. 3-4 ząbki czosnku spraskowanego (ja zawsze daję więcej) dosypać usmazonego kurczaka, chwilę niech się podusi, aby przeszedł sosem podawać z ryżem sałatka: pół dużego słoika marynowanych pieczarek, pokroić je na pół grubszy (ok. 1,5 cm) plaster szynki gotowanej- pokroić w kosteczkę 2 plastry grubsze sera żółego- także w kosteczkę kilka kromek chleba- pokroić w kosteczkę, podsmażyć na grzanki (posypać na patelni niewielką ilością spraskowanego czosnku, aromatu nabiorą) dużo posiekanej natki pietruszki sól, pieprz sos: majonez ze spraskowanym czosnkiem, ja zawsze dają dużo, co najmniej 5 sporych ząbków znałam też przepis na pierś z indyka, niestety przepis zaginął i nie pamiętam dokładnych proporcji sporą pierś z indyka (robiłam też mniejsze kawałki, ok. 0,5 kg albo i mniej) natrzeć posiekaną natką pietruszki wymieszaną ze spraskowanym czosnkiem i łyżką oliwy; oczywiście posolić także wcześniej; ja jeszcze robiłam nacięcia w mięsie i tam wsadzałam tą mieszankę, poza tym obkładałam dookoła mięso. Piekłam w rekawie ok. godziny bodajże przepyszne i do obiadu, i na kanapkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×