Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mandzia3

zapalenie płuc u dziecka

Polecane posty

Gość gość
Błagam pomóżcie nam!!! Przepraszam za błędy ort. ale mam mała na rekach, bo ja strasznie kaszle. Nasze dzieci maja nawracające zapalenia oskrzeli. Natalka ostatnio znowu zachorowała. Ona ma 21 miesięcy. Brała amoksiklav nebud mucosolvan, berodual. W ostatniej dobie antybiotyku dostała gorączki i drgawek. Wylądowałam z nią w szpitalu. Tam odstawili wszystko i podali przeciwgorączkowe. Przy przyjęciu lekarz na dole osłuchiwał dziecko i nic nie słyszał. U góry parę minut potem drugi słyszał zmiany! I tak cały tydzień! podawali tylko przeciwgorączkowe i sól do inhalacji. Potem była apatyczna, dostała znowu gorączki, ale dyżurny lekarz nie chciał podjąć decyzji! Czekał cały dzień ma ordynatora! Ordynator stwierdził, ze nic nie słyszy! A młoda lekarka zaraz po nim - obustronne zapalenie płuc! Natala w 6 dobie dostała zastrzyk dożylny antybiotyk biofuroksym. A po 3 dniach ja wypisali! W opisie pisze ze w stanie dobrym ale z zapaleniem płuca prawego. CRP wychodziło do 3 max. Wiec to wirus. Miała ciągłość zastrzyków i inhalacje. dziś wzięła 14ty, poprawy nie ma! Nie zrobili jej prześwietlenia, bo bali się, ze ja dobiją. Dziś na kontroli lekarz stwierdził obustronne zapalenie płuc przepisał klabax i nadal inhalacje z nebud + mucosolvan na nowo. Rece opadaja! leżałam z nią w Klimontowie. Lekarz powiedział, że jak nie weźmie tego leku to jutro do szpitala! Ale ja nie chce za bardzo ja narażać na kolejne rotawirusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goska456
Profesjonalną mgiełkę produkuje nasz inhalator Baby Sanity. W tym sensie profesjonalną, że nie ma ostaje się lek na wysokości gardła, czy krtani, ale spływa na sam dół. W innych aparatach to jest najczęstszy problem, że lek jest w zbyt dużej cząstce wytworzony i w zasadzie taka terapia w przypadku płuc czy oskrzeli nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olkasss
Polecam generalnie inhalatory od polskich marek. Sama używam Alergia Stop. Jest prosty w obsłudze, nie trzeba się domyślać co do czego ma służyć no i też instrukcja obsługi jest po polsku więc można sobie ewentualnie nią pomóc. Cicha praca, lekki, na gwarancji 24 miesięcznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia5dd
Parę tygodni temu zamawiałam inhalator Sanity Simple. Polskiej firmy urządzenie, z gwarancją na 3 lata więc wyjątkowo długą zwłaszcza jak się sprawdzi ile konkurencyjne marki dają takiego zabezpieczenia. Przewód zasilający jest długi, w zestawie torba na wszystkie akcesoria, lek jest szybko generowany, to też już mogę stwierdzić po tym krótkim czasie odkąd z inhalacji korzystamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halllin
Dobrą opcją było zamówienie inhalatora Sanity Simple. Bardzo wygodny, przystępny cenowo a pracuje na różnych rodzajach leków. Ja to głównie przy problemach z gardłem używam, ale można też tutaj prowadzić leczenie przy schorzeniach płuc i innych głębiej położonych części. Dużo mi leku przy jednej inhalacji nie ściąga, jest dość wydajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata553
Wybór jest duży jeśli chodzi o inhalatory z kompresorem. Myśmy wybrali Simple marki Sanity, raczej mały automat, dość ergonomiczny że tak to nazwę. To też z tego względu kupiliśmy akurat ten bo często jeździmy, a w związku z synkiem chcemy mieć inhalator zawsze przy sobie, żeby można było podać lek. Tutaj mamy taką możliwość, bo model jest lekki, mały, mobilny inaczej mówiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdakasper
Nastawiałam się na nowy inhalator już dawno temu ale jakoś nie umiałam niczego ciekawego znaleźć. Ostatecznie kupiłam dopiero tydzień temu nowy sprzęt, mode PRO i pierwsze wrażenie jest OK, mocna obudowa, prosta obsługa, wygodny schowek na elementy, oby długo podziałał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka w styczniu tego roku poszla do przedszkola i caly czas chorowala z malymi przerwami. W maju trafilysmy do szpitala z zapalenien pluc z plynem w oplucnej. Wczesniej zaden lekarz nie slyszal zmian. Dostawala syropy i antybiotyki. W koncu przestala jesc****ic i chciala tylko spac. Temp 40 stopni a lekarz rodzinny kazala robic badanie moczu i wrocic po 2 dniach. W szpitalu jak ja zobaczyli to zlapali sie za glowe. Caly oddzial postawiony na nogi. Moje dziecko bylo w tragicznym stanie. Przez tydzien podlaczona do wszystkich urzadzen bez wstawania z lozka. Po wyjsciu ze szpitala 3 miesiace i znowu zapalenie pluc tylko juz nie chodzilam po przychodniach ale od razu do szpitala. Teraz monely 2 tygodnie od wyjscia ze szpitala a ona co 2 dzien ma goraczke i mowi ze boli ja glowka. Jestesmy pod opieka pulmonologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mileknaii
Dobry aerozol produkuje nasz aparat Silent Mesh, cząstka leku jest na tyle mała żeby osiadła na dole dróg, zamiast zostawać gdzieś na gardle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataliaopop
Zadowoleni jesteśmy z mężem z modelu Silent Mesh, dotarł parę dni temu ale już parę razy się zdążyła inhalacja przydać i mgiełka weszła aż miło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinkaburek
Ja bardziej dla profilaktyki kupowałam inhalator i wybraliśmy z mężem Silent Mesh, oboje pracujemy w biurach, gdzie powietrze jest ultra suche przez co takie nawilżenie śluzówki przez aerozol daje dużą ulgę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cichutko generuje aerozol Silent Mesh – po latach stosowania kompresora to duża ulga jak w końcu stoperów do uszu nie trzeba zakładać :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przydaje się Silent Mesh nie jest to drogi sprzęt, mało miejsca zajmie w domu a jednak przy przeziębieniu to inhalacja najlepiej pomoze bo lek nie krazy bez sensu po ciele tylko trafia prosto w ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie bardzo komfortowy jest Silent Mesh bo raz że mały przenośny a dwa, że zasilać można na baterie albo normalnie przez prąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam siateczkowy model Silent Mesh i to był dobry pomysł żeby właśnie taki mniejszy wziąć w tej technologii. Można go zabrać ze sobą, jest lekki cichy a samą cząstkę leku jest w stanie obrobić na tak małą żeby dolne drogi też inhalować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Korzystamy od jakiegoś czasu w domu z inhalatora kupowanego ze strony novamed.pl/novama-familino-pro-by-flaem-z-dozywotnia-gwarancja i odczucia mam pozytywne. Dobra włoska produkcja nie jest to produkt made in Vietnam :) Wieczysta gwarancja, prosta komfortowa obsługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robb

Ja bym namawiał  na zestaw inhalator Baby + rozgrzewający Jednorożec. Dwie praktyczne przydatne rzeczy w komplecie, obie tak wykonane żeby można było spokojnie i bezpiecznie dawać dzieciom. Jednorożec szybko nagrzewa się w mikrofali a potem dlugo ogrzewa, nie traci szybko temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Uniwersalny model Novama Familino by Flaem, bo działa na górne i dolne drogi oddechowe, do tego wystarczy rejestracja na stronie producenta, aby uzyskać gwarancję dożywotnią na sprzęt. Obsługa door to door. Sprawdzałem raz z ciekawości to wszystko działa, jak należy, więc dlatego polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×