Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dlaczego kurde nie plus

grupa krwi 0 RH -niewdzięczna grupa krwi:(

Polecane posty

Gość przelamujac fale
ja mam BRH- a to wogole "super" mieszkanka, bo nie dosc ze minus to jeszcze B, ktore jest tak samo rzadkie, ale co tam, przeciez nie bede sie martwic na zapas;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 0-
ja też mam 0- i nawet się ucieszyłam ]:->, pomyśl sobie, że jesteś uniwersalnym dawcą i praktycznie każdemu możesz uratować życie :-D jak superman tylko bez nadprzyrodzonych mocy ;-) życzę ci zdrowia i mnóstwa optymizmu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghre
moja kuzynka ma tez taka jak Ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie narzekaj
cyt.: dlaczego kurde nie 0 plus ok. no, ale mam doła bo to pech mieć taką rzadką grupę ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? Nie narzekaj, dzięki takiej grupie krwi może Cię zapłodnić mężczyzna z dowolną grupą krwi i RH i nie będziesz musiała się martwić konfliktem serologicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam AB Rh -
i kupe operacji za soba , jakoś nigdy nie brakowało dla mnie krwi .... co innego byłoby z przeszczepem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 0-
Cyt.: "Nie narzekaj, dzięki takiej grupie krwi może Cię zapłodnić mężczyzna z dowolną grupą krwi i RH i nie będziesz musiała się martwić konfliktem serologicznym." nie masz racji bo konflikt serologiczny pojawia się właśnie wtedy kiedy kobieta ma współczynnik Rh- a mężczyzna Rh+ więc jakim cudem ona ma się nie martwić konfliktem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konflikt serologiczny objawia się zazwyczaj przy drugim dziecku, więc nie musi się, aż tak bardzo martwić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosa
Ja też mam grupę krwi 0- i jestem z tego powodu dumny, ponieważ jestem w grupie 5% ludzi którzy mają taką krew. Jestem honorowym dawcą krwi i oddaję często na prośbę Centrum Krwiodawstwa, bo ktoś potrzebuje takiej krwi. Nie myślę w kategoriach, że ją będę potrzebował krwi, ale że ja komuś uratowałem życie, a oddałem ok. 10 litrów życiodajnego materiału. Także spokojnie, dla Ciebie też krew się znajdzie. Pozdrawiam forumowiczów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosa
Ja też mam grupę krwi 0- i jestem z tego powodu dumny, ponieważ jestem w grupie 5% ludzi którzy mają taką krew. Jestem honorowym dawcą krwi i oddaję często na prośbę Centrum Krwiodawstwa, bo ktoś potrzebuje takiej krwi. Nie myślę w kategoriach, że ją będę potrzebował krwi, ale że ja komuś uratowałem życie, a oddałem ok. 10 litrów życiodajnego materiału. Także spokojnie, dla Ciebie też krew się znajdzie. Pozdrawiam forumowiczów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusstaa
Też mam 0 Rh - i najbardziej obawiałam się konfliktu, ale tak sie szczęśliwie złożyło że mój partner partner też ma 0 Rh-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pifffo
Ja też mam gr. krwi 0RH-. Jestem HDK i z jednej strony się cieszę, a z drugiej zaś martwię. W moim CKiK wiem, że jestem jedną z bardzo nielicznych osób, które oddają krew mojego typu a znając moje szczęście do 'zdarzeń' w których tą krew mogę stracić, nie uśmiecha mi się to. Ale przecież się nie zabije :P Podczas mojej operacji mieli jedną jednostkę (450ml) mojej własnej krwi (a potrzebowałem 2 jedn.) i ściągali podczas tej operacji krew z sąsiedniego szpitala ;) Ja byłem pod narkozą, ale rodzina myślała że dostanie szału czekając na krew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka a nie inna:P
Hej ja tez mam tak grupe krwi :) nie jest az tak zle ja miec fakt faktem ze ciezko bedzie znalezc dawce w razie 'W' ale w rodzinie tez mamy osobe z taka grupa np nasz Tato tak ze nie ma czym sie martwi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katana
ja też mam 0 Rh -, moja siostra i brat również mimo, że rodzice mają 0 Rh + :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam także 0RH- choć rodzice i siostra 0RH+ i niestety miałam konf. serologiczny bo mąż ma ARH+ i syn urodził się zdrowy jak byk ,ale miał transfuzję trzeba mieć wszystko pod kontrolą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama 22
Mam taką samą grupę krwi jak autorka, miałam niejedną operację i nie bylo żadnego problemu, krew dostałam. Autorka nie może być dawcą krwi bo gdyby była to by wiedziała że jej problemy są wydumane.Nie ma tematu więc wymyśla problemy których nie ma. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,w ogóle wspólczynnik RH- ma tylko ok. 15% populacji...kurde jak będę kiedyś potrzebowała krwi to będzie lipa'' no to pociesz się tym że też rzadko zdarza się potrzeba aby te krew ktoś potrzebował skoro mało osób ją ma więc na pewno szpitale mają odpowiednio zapas;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam A-
a połowa mojej rodziny ma O-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katana
Kochane kobitki z 0 - nie martwcie się konfliktem serologicznym! W dzisiejszych czasach opieka prenatalna ciężarnych zagrożonych konfliktem serologicznym stoi na dobrym pozionie! Jesteście monitorowane od początku ciąży. Co jakiś czas wasze płyny ustrojowe (głównie krew) są oceniane pod względem poziomu przeciwciał skierowanych przeciw krwi dziecka, które ewentualnie wasz organizm może produkować. Do tego dochodzi jednak wtedy gdy dziecko odziedziczy czynnik Rh po ojcu i też będzie mieć 0Rh+. W wielu jednak przypadkach (ja mam takie właśnie w rodzinie) dzieci dzieciczą czynnik Rh po matce i też mają Rh- :D. Pamiętajmy jednak, że jeżeli ciąża przebiega prawidłowo nie powinno dojść do bezpośredniego "mieszania" się komórek krwi dziecka z krwią matki, więc przeciwciała nie będą produkowane. Kontakt taki ma miejsce przy porodzie, wtedy organizm matki może wyprodukować przeciwciała. Stąd druga ciąża konfliktowa stwarza większe niebezpieczeństwo. Ale tu także bez paniki!! ważne by zaufać lekarzom i nie lekceważyć zaleceń! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrtgwertwet
też mam i żyję.... jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam też 0 Rh -
Spokojnie są też dobre strony: Jesteśmy wyjątkowi :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witaminka3
:) Ja mam grupę 0 rh minus a mąż 0 rh plus, mamy dwoje dzieci, konfliktu nie było. A dbam o siebie suplementując naturalne witaminy dobrane do grupy krwi. Każdy kto zna swoją grupę znajdzie coś dla siebie http://cali.pl/kategorie-produktow/multiwitaminy/kategoria,613/vid,583193212ebef.htm 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarek :)
Sam mam 0rh- ( Bohaterska Krew :) ) Gdy skoncze 18 lat bede sie starał systematycznie oddawac krew :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilo34
Witam czy byłyby osoby chetne do oddania plytek krwi tejże gupy 0RH- ? Jeśli jest ktos chętny proszę o kontakt ilona2005-18@tlen.pl podam więcej szczegółów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cyrylcz
ja też mam grupę krwi 0Rh-, jestem osobą otyłą i nie wiem jak sobie z tym poradzić i co jeść aby być sytym a jednocześnie nie przybierać na wadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×