Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość potrzebuje waszej pomocy

do mam z uk prosze pomozcie

Polecane posty

Gość potrzebuje waszej pomocy

prosze o porade, przebywam w UK, pierwsze 3 mies ciazy znioslam w miare dobrze ale od ok tyg mam spore problemy z samopoczuciem, praktycznie w pracy bylam tylko jeden dzien, obecnie mam urlop, ale on sie w koncu skonczy. Prosze powiedzcie mi jak wyglada sprawa ze zwolnieniem lekarskim, jak jest platne, prosze pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebuje waszej pomocy
tak na kontrakcie od ponad 2 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebuje waszej pomocy
prosze pomozcie bede bardzo wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytac ze zrozumieniem...
jesli w ciazy nie przepracujesz 26 tygodni to od pracodawcy nic ci sie nie nalezy. mozesz isc do job center i tam ubiegac sie o zasilek. co do zwolnienia nie wiem, slyszalam, ze jak juz ci zaplaca to tylko marne grosze... radze isc do job center i zapytac o co mozesz sie ubiegac w Twojej sytuacji- moze dadza Ci chociaz dodatek do mieszkania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebuje waszej pomocy
czyli najprostrze wyjscie to chodzic do pracy i przerwracac sie co kawalek:( , nie ma to jak w Pl. zdrowe pelne energii laski siedza na zwolnieniu lek od 1 tyg ciazy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebuje waszej pomocy
mam znajomego tez na kontrakcie ale inna firma i przebywa on juz 3 tydz na zwolnieniu lek i dostaje 100 procent to jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytac ze zrozumieniem...
a co dokladnie ci dolega i jaka masz prace???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytac ze zrozumieniem...
tak to jest, ze w Wielkiej Brytanii ciaza to nie choroba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebuje waszej pomocy
nie choroba no ale bez przesady mam sie tam zabic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebuje waszej pomocy
czeste dlugotrwale omdlenia, wyniki badan ok, w pracy caly dzien na nogach ale nie robie w sumie nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytac ze zrozumieniem...
jezeli warunki pracy masz zle to pracodawca ma obowiazek przekierowac Cie na inne stanowisko pracy lub do innego zakladu. ale to zalezy od tego na czym polega Twoja praca i jakie masz tam warunki. jesli jest zagrozenie zdrowia to wtedy pracodawca ma obowiazek wyslac Cie na urlop platny w pelnym wymiarze godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocypomocy
pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytac ze zrozumieniem...
jesli wyniki badan masz dobre to raczej nic nie wskurasz. na poczatek zazadaj krzesla zebys nie musiala stac...moze lepiej sie poczujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocypomocy
pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebuje waszej pomocy
nie mozna mi juz zmienic stanowiska bo lepszego dla mnie nie ma, a zagrozenie to nawet w domu jest, ale jak urlop platny jak mam tylko 30 dni w roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytac ze zrozumieniem...
a bierzesz jakies witaminy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebuje waszej pomocy
oczywiscie, jem zdrowo duzo spie a to mi przychodzi w doslownie pare sekund

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musisz iść do biura, nie wiem jak duża jest ta firma, może do kadrowej lub bezpośrednio do pracodawcy i zapytać (bądź przeczytać w kontrakcie) czy zwolnienia macie płatne a jeśli tak to czy jest to 80% czy 100% czy jeszcze jakoś inaczej bądź w ogóle, jak już się tego dowiesz i okaże się że masz płatne zwolnienie to idz do położnej i powiedz że nie czujesz się najlepiej że mdlejesz i wszystko co Ci dolega i prawdopodobnie wystawi Ci zwolnienie ale tylko do 11 tygodnia przed planowanym rozwiązaniem bo wtedy już możesz iść na macierzyński, dlatego dłużej nie dostaniesz, a jeśli nie masz płatnego zwolnienia to tak jak napisała koleżanka wyżej (o ile oczywiście pracodawca wie o Twojej ciąży i przedstawiłaś mu MATB1 chyba to to zaświadczenie nie pamiętam już) pracodawca powinien Cię przenieść na stanowisko na którym praca nie zagraża ani Tobie ani dziecku lub jeśli nie ma takiego stanowiska wysłać Cię na urlop płatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytac ze zrozumieniem...
jesli pracodawca nie ma mozliwosci zagwarantowac Ci odpowiedniego miejsca pracy to wysyla Cie do domu i ma obowiazek placic Tobie normalna pensje z racji tego, ze nie moze Cie zwolnic. do czasu az urodzisz dziecko. ale z tego co piszesz to Twoja praca nie nalezy do niebezpiecznych... kup sobie centrum materna i moze jakos dasz rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracuj pracuj
ktos musi pracowac na te polki na L4 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli wyśle Cie na urlop ze względu na ciąże to również do 11 tygodni przed planowanym rozwiązaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebuje waszej pomocy
tak wie o mojej ciazy i wie jak sie czuje od jakiegos czasu, dzieki dizewczyny za pomoc musze postudiowac te przepisy u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracuj pracuj
Zeby isc do biura trzeba znac angielski a on potrafi tylko fuck you i good bye.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytac ze zrozumieniem...
poprawka- do czasu az bedziesz mogla wziac maternity leave ( jak napisala kolezanka wyzej) tj. 11 tygodni przed terminem porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeśli chodzi o zwolnienie od położnej to wyniki badań nie muszą być złe, ja miałam super wyniki całą ciąże ale bolały mnie plecy "praca siedząca" i chciała mi dać zwolnienie ale ja nie chcialam i pracowałam do 8 miesiąca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebuje waszej pomocy
dokladnie ktos musi na nie / za nie pracowac a jak komus na prawde zle sie dzieje to nie wazne do roboty i koniec i gdzie tu sprawiedliwosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracuj pracuj
Sprawiedliwosc jest w UK ;D Zeby sie wykrecic od pracy to trzeba sie tak nagimnastykowac ze sie wiekszosci odechciewa, a nie jak w polsce L4 od weterynarza i z glowy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w rozmowach angoli i tak wiele więcej się nie słyszy poza fuck, shit i how are you hahaha ale to tak na marginesie ;) i nie trzeba znać języka perfect żeby się dowiedzieć czy zwolnienie lekarskie jest płatne poza tym zawsze można kogoś poprosić o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebuje waszej pomocy
do pracuj pracuj-a z tym biurem to o kim mowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×