Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zalamka20

przę pomozcie, za kazdy komenatrz bede wdzieczna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Gość zalamka20

Nie wiem czy zaliczam to do odpowiedniej kategorii ale trudno, otoz jak wyleczyc skolioze?? jezdzialm do ortopedy i duzo mi to pomoglo..ale teraz mam 20 lat wiec jakos przestalam. Nie jest to mega skrzywienie..choc byl odosyc duze i robilam kolyski, ale teraz nie mgoe bo bolą mnei piersi wiec to cwiczenie odpadam, skrzywienie jest juz minimalne, widze praktycznie tlyko ja i mama, ktos obcy by tego ne izauwazyl jednak chcialabym troche bedziej wyprostowac kregoslup co propoujecie??czy ktos mial tego typu dolegliwosci i sie wyleczyl??tylko nei piszcie o jakis drogich maszynach.. wiem ze basen pomaga..a rower???zamierzam sie jeszcze zapisac na zajecia poprawiajace postawe..czy mgoe cos jeszcze zrobic??prosze podzielcie sie swoimi doswiadczeniami, bede wdzieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosisz i masz
musisz poznać zasadę ćwiczeń przeciw skoliozie/boczne skrzywienie kręgosłupa: 1. lekka rozgrzewka gimnastyczna przy muzyce 2. tak ćwiczyć by obciążać mięśnie., które będą starały się prostować kręgosłup, w przeciwnym wypadku będą pogłęniać skoliozę. Przykład: jeśli masz skrzywienie kręgosłupa w prawą stronę, to musisz obciążać ćwiczeniami mięśnie lewej strony. Do ćwiczeń stosuj gumy parumetrowe zaczepione o hak w ścianie. Siłę napięcia gum/obciążenie uzyskasz zmieniając odległość ciała od punktu zaczepienia gumy. Jest to najszybsza forma zmiany obciążenia, lepsza i szybsza niż hantelki, gdyż hantelek potrzebaby mieć z kilkadziesiąt. Oprócz właściwych ćwiczeń musisz zadbać o zdrowie całego organizmu choćby o prawidłowe odżywianie, higienę, nastawienie psychiczne, oczyszczanie organizmu z toksyn etc. Szczegóły znajdziesz pod linkami: www.vademecum.zdrowia.prv.pl http://video.google.com/videoplay?docid=6169050139483021263 Na wszelki wypadek skonsultuj to z lekarzem ortopedą. Powodzenia. Opisz efekty po jakimś czasie, adres na www.🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosisz i masz
cyt.: wiem ze basen pomaga..a rower???zamierzam sie jeszcze zapisac na zajecia poprawiajace postawe... ======================================================= Basen nie obciąża stawów i jest doskonałą rozgrzewką dla organizmu, ale samej skoliozy nie usuwa. Rower, zwłaszcza na "ostrym trybie" jest doskonałym dbaniem o zdrowie, ale z usuwaniem skliozy też nie ma nic wspólnego. Muszą być ćwiczenia specjalistyczne na partie mm. prostujących kręgosłup, jak proponowano wyżej.🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosisz i masz
jeśli teraz nie wyprostujesz kgosłupa właściwymi ćwiczeniami, to na starsze lata będzie grozić Ci zabieg chirurgiczny lub pogodzenie się z kalectwem, zatem za wszelką cenę zadbaj o zdrowie/postawę teraz, póki jeszcze nie za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziołcza ze śląsku
powinnaś od razu iść do ortopedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziołcza ze śląsku
nie ryzykuj, może się pogorszyć i czeka cię operacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamka20
zastanawiam sie czy np robienei mostku chyba kazdy wie o co chodzi.. :) pomoglony???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Załamki
cyt.: zalamka20 zastanawiam sie czy np robienei mostku chyba kazdy wie o co chodzi.. pomoglony??? =================================================== Dziewczyno, kobieto, mostek ma się do skoliozy jak świnia do tańca. Cwiczenia w postaci mostka mogą zredukować lordozę lub kifozę ale nie skoliozę. Ktoś Ci wyżej opisał zasadę niwelowania skoliozy, więc skonsultuj to z ortopedą i nie zadawaj już dziecinnych pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamka20
no to dziwne..bo jak bylam u ortopedy kilka tak temu to kazal mi robic kołyske..a to troche podobne..odwrocony mostek... a o zadnych hakach mi nei mowil..poza tym nei mam mozliwosci zeby hak do ściany przykrecic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zalamki
podaj e-mail, to Ci prześlę fim z podstawowymi ćwiczeniami przy użyciu 2. gum 3-metrowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyno
cyt.: a o zadnych hakach mi nie mówil..poza tym nie mam możliwosci żeby hak do ściany przykręcić.. ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? Nie rób z siebie nieorajdę, bo Cię żąden chłop nie zechce. Zamiast haka w ścianie możesz wykorzystać klamkę drzwi, rurę kaloryfera, a ostatecznie poprosić kogoś , to Ci wywierci otwór w ścianie i wstawi kołek rozporowy + hak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamka20
nie chodzi mi o to juz ze nawet tego haka nei mam..tylk oze bylam u ortopedy kilka razy i nic mi nei mowil o czyms takim..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamka20
poza tym slyszalam jeszcze ze teraz to juz nic z tym nei zrobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do 20-stki
nie chodzi mi o to juz ze nawet tego haka nei mam..tylk oze bylam u ortopedy kilka razy i nic mi nei mowil o czyms takim.. +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ Dziewczyno, oni/lekarze na czyimś nieszczęściu żerują i świadomie dopuszczają do takiego stanu by wizyt było multum, a każda wizyta to ze 100zł. Podaj adres e-mailowy, to Ci prześlę filmik z kolegą w roli głównej, z podstawowymi ćwiczeniami expandorem, inaczej zestawem gum w oplocie bawełnianym. Zobaczysz, że expandor zaczepiony będzie o kaloryfer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do 20-stki
zrob zdjęcie Twego kręgosłupa od tyłu, sprowadź zdjęcie specjalnym programem do linka i link zamieść tytaj, to Ci opracuję zestaw ćwiczeń przy pomocy expandera. Tu masz link do programu , którym zamienisz zdjęcie na link: http://www.imageshack.us/ Zrób to jak najszybciej, nawet idź do jakiegoś informatyka, niech Ci to zrobi za parę złotych, gdyż zdrowie jest najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlo 20-stki
Expander gumowy Body Sculpture BB 316 | Akcesoria do ćwiczeń ... Programy ćwiczeń wykorzystujące Expander bardzo dobrze sprawdzają się w treningach wzmacniających mięśnie brzucha, ramion, klatki piersiowej i pleców. ... www.galaktykafitness.pl/product-pol-10440-Expander-gumowy-Body-Sculpture-BB-316.html - Kopia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale rady nei ma co
zacznij wzmacniać mięśnie pleców, brzucha i pośladków, one stabilizują kręgosłup poszukaj poradni gdzie prowadzona jest fizykoterapia w tym leczenie ruchem, tam fizykoterapeuta poda Ci zestaw ćwiczeń na prawidłową postawę i nauczy Cię jak je poprawnie wykonywać możesz też poprosić lekarza rodzinnego o skierowanie na fizykoterapię w celu nauczenia ww ćwiczeń, fizykoterapia jest bezpłatna ćwiczyć należy dwa razy dziennie po pół godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×