Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

koda

Potrzebna pomoc doświadczonych mam!!!!

Polecane posty

Bardzo proszę o pomoc. Mam kilka wątpliwości. Mianowicie: Do jakiego czasu, wieku dziecka, powinno ono spać z głową wyżej? W jakiej postaci podajecie pierwsze dawki glutenu? Czy jest to gotowa kaszka czy manna? W jakich proporcjach i do czego dodajecie? Czy w wieku 5 miesięcy dziecko powinno już zjadać kaszkę smakową czy wystarczy zagęszczać mleko kleikiem? A jeżeli kaszkę smakowa, to w jakiej postaci podawana? Płynnej w butelce czy bardziej gęstej i podawana łyżeczką? I jeszcze w jakiej porze dnia? Nie mogę się w tym wszystkim połapać:( Kaszki, musy owocowe, papki warzywne, soczki, herbatki, kleiki...przecież to doby braknie na to jedzenie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Do jakiego czasu, wieku dziecka , powinno ono spać z głową wyżej? moja corka tak do 6 mies nie miala poduszki i nie spala' z glowa wyzej' - dlaczego mialaby spac? nigdy o czyms takim nie slyszalam...przeciez raczej odradzane jest podkladanie niemowlakom poduszki! 2.W jakiej postaci podajecie pierwsze dawki glutenu? - nie wiem, nie pamietam ... 3.Czy jest to gotowa kaszka czy manna? Tak gotowa podawalam... tak ok 5 mies.. 4.Czy w wieku 5 miesięcy dziecko powinno już zjadać kaszkę smakową czy wystarczy zagęszczać mleko kleikiem. jeżeli kaszkę smakowa, to w jakiej postaci podawana? Płynnej w butelce czy bardziej gęstej i podawana łyżeczką? smakowa na lyzeczce, twoja mala juz moze jest z lyzeczki... 5 I jeszcze w jakiej porze dnia? kiedy ci pasuje :p 6 Kaszki, musy owocowe, papki warzywne, soczki, herbatki, kleiki...przecież to doby braknie na to jedzenie E tam ja bym sie tak nie przejmowala roznorodnoscia i wszystko wprowadzala powoli i z glowa... z reszta na tych produktach jest napisane kiedy mozna podawac itd wiec sie nie martwi zaufaj tez troche swojemu instynktowi i oczywiscie poobserwuj dziecko! powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki. Z tą głową to mi chodziło od kiedy dziecko nie musi mieć wyżej materaca, właśnie pod głową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj synek ma skonczone 8 mies. i spi dalej bez poduszki. jest mu wygodnie i nie widze potrzeby tego zmieniac :) od 5 mies. zaczelam podawac na noc mleko z kleikiem (rozrobione z woda ok 3 lyzeczki) od 6 mies. zaczelam zamiast kleiku podawac z kaszka ryzowa smakowa na noc z butelki od 5 mies. zaczelam podawac marchewke i jablko :) w poludnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. nie ma za co :) 2 .a musi miec materac wyzej? ja o tym serio nie slyszalam! Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj synek od urodzenia mial materac na plasko tylko go na boczku do spania kladlam. teraz sam sie odwraca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek do 3 miesiąca spał "na płasko",na materacu.Później kupiłam poduszkę dla niemowlaków.Wymiary ma jak standardowy jasiek,jednak jest bardzo cienka -4 milimetry ;) Teraz wg schematów żywienia jakoś wszystko szybciej się wprowadza :) W każdym razie w czasie kiedy moje dziecko było niemowlakiem wszędzie pisało by gluten podawać od 10 miesiąca.Tak też zrobiłam.Była to bułka pszenna (bardziej okruszki bo nie miałam zębów)oraz ciasteczka misie(z bobovita lub nestle). Nigdy nie zagęszczałam mleka kaszką ani kleikiem bo mój mały się najadał.Ale w 6 miesiącu chciałam spróbować podać kaszkę smakową mleczno ryżową.Nie tolerować żadnego smaku-robiłam i na gęsto podając łyżeczką oraz wersji płynnej w butelce.Więc dałam sobie spokój ;) Dzienny jadłospis mojego dziecka to było: śniadanie/kolacja/w nocy -mleko przed południem -deserek obiad -zupka z dodatkiem miesa lub II danie(słoiczek) W ciagu dnia oprócz tego woda oraz herbatka ziołowa lub owocowa z bobovity.Nie dawałam soków bo dla mnie były za słodkie. W 11 miesiącu dostał zęby więc wtedy śniadanie i kolacja była bardziej wzbogacona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×