Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monikadddd

Szczesliwe mamusie 2010 r

Polecane posty

witam was:) u nas slonko swieci...wiec niebawem szykujemy sie na dwor:) mi w sumie wlosy wogole nie wypadaja(odpukac)....ale wiem jak to jest bo po pierwszym porodzie wypadaly mi garsciami i tak jak u ciebie Dobena- jak Marcel chwytal to kepy mu w dloniach zostawaly....nie chcial puszczac:) ide posprzatac.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi tez włosy wypadały ale podciełam i narazie spokoj. Tak podobno jest ok 3 mies po porodzie. A ja ciagle mam jeszcze czarna kreske na brzuchu. Kupilam dzis malej te bialą bluzke na zakonczenie roku.Ale zdzierstwo !! 54zł zaplaciłam.No ale cóz,szkoła kosztuje. Wiecie ze jak moj Filip tylko włozy kciuka do buzi to zaraz zasypia. I tak co chwila spi bo co chwila go ssa. Ciagle próbuje ten smoczek mu wepchac ale niestety on go nie chce i wypluwa.Tak sie martwie tym kciukiem :( zeby mu to w miare szybko przeszło.taki malec roczny z palcem w buzi nieładnie wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ozesz! Tyyyyle napisalam i wszystk mi sie skasowało! U nas tyle się dzieje ostatnio, że nia mam czasu do komputera usiąść. W sobotę wieczorem poczlysmy z kolezanką na szanty a chlopakow zostawilysmy, zeby Piotrusi apilnowali i mecz oglądali i super się sprawdzili:) Ale powiem Wam, ze mi tęskno bylo do synka:) Taka jestem mamuśka i coraz bardziej się zakochuje w moim Piotruśku:) Taki jest kochany synek mamusi:D Sluchajcie wyczytalam, ze starym sposobem na jakies niemowlęce niedoskonalosci cery dobre jest mleko matki i posmarowalam policzki Piotrusiowi moim melkiem, bo mial taką delikatną wysypkę i sluchajcie zeszła mu w ciągu dnia!!!! No i jem truskawki czeresnie arbuzy i wszystko i nic mu nie szkodzie (odpukać) i ogólnie normalnie jem, normalnie smazone, przyprawione tyle, ze nie mogę surowej cebuli no i wydaje mi sie, ze melka surowego. A tak to wszystko i cieszę się bo uwielbiam owoce:D Dziewczyny jak ja Wam zazdroszczę, że Wasze dzieci tak długo śpią. Ja ogólnie nie czuję sięnie wyspana bo nieraz spimy razem z piotrikiem jak on ma swoją przedpoludniową drzemkę no ale chcialabym zeby spal troche dluzej w nocy niz 4 godzny a on sie budzi co 3-4 godziny i glodny, nie da sie oszukac smoczkiem! Czy Wy jakos dzieci uczylyscie tego czy same zaczely tak spac? łapa i Monika zazdroszce Wam wsi na to lato:) Super możecie sobei siedziec i oddychac swiezym powietrzem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amerka- nie ma problemu wpadaj do mnie na wies :) zapraszam :) i ta siedze całymi dniami sama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja cały dzień zabiegana,mały dzisiaj ze mną kursował,pózniej pojechaliśmy do babci,noc super,nie obudził sie wcale,dopiero o 5 rano,zjadł i zasną i wstaliśmy o 7 mej ja z małym ostatnio bardzo mało czasu spędzam nadworze,tylko jak jest u teściowej to wychodzimy,ale jutro wystawię wózek i pospi na podwórku koło domu zasypia sam,jeszcze płacze,ale udaje sie ja powoli biorę się za sprzątanie,firanki i dywany przed chrzcinami,jutro jeszcze solarium i zamówić fryzjera w przyszły tyg przylatuje moja mama wiec będę miała pomc i miesiąc odpoczynku łapa to bedziesz mogła wyjechać z dzieciakami bez pośpichu i konieczności wracania do domu po weekendzie dobena super że Oskar taki grzeczny,on tylko śpi 2 godz w dzień? mój Igor to śpi 4 godz,jak nie to byłby strasznie marudny jutro podaję maluchowi jabła,zobaczymy jak mu będą smakować amerrka ja też zapraszam do mnie na wieś:-) co do włosów to ja jem różne specyfiki i nie jest żle łapa jak będziesz miała chwilkę to napisz mi od czego zaczęłaś wprowadzać nowe pokarmy Filipowi,co mu dajesz i kiedy,boja od soboty też już będę podawać mój maluch też wkłada palce do buzi,ale nie często ,za to cały czas pcha dłonie i nie może się z nimi rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam popoludniu:) czy moze nawet wieczorem juz! Ja mam problem z Liliana-podobnie jak ty lapa-caly czas chce spac( nie moze usnac pomijajac to i musze ja nosic!!!!!!) i nic nie je.....tzn.mleko owszem pije ale tez ciezko a obiadki-jakas masakra...ledwo co wmuszam w nia 1/3 malego sloika obiadku i deserku takze(a tak je lubi); dzisiaj nawet zupe jej ugotowalam,zblendowalam i nic:( 2 lyzki zjadla i koniec...zawziecie zamknela pyszczek i ani rusz..........nie wiem czemu....moze minie no nic przeczekam.....:( dzisiaj mielismy mala "atrakcje" przed oknem ...otoz zapalily sie drzewa( a raczej ktos podpalil) i to choinka wiec plomien byl potezny i "szybki"...obok stoi jakies wielkie lisciaste tez sie zajelo....ja zadzwonilam po straz,sasiad z dolu zreszta tez no i przyjechali po minucie chyba.....ugasili , to doslownie 4 metry od naszego okna wiec Marcel nie mogl sie napatrzec taki byl zafascynowany :) martita-widze ze bedziesz zabiegana przez te chrzciny....ale super,ze przyjezdza mama Twoja.Odpoczniesz i ktos cie odciazy:) amerrka-to dobrze,ze mozesz sobie pozwolic na wiele pysznosci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marita/ kupilam zupke w słoiczku z |BoboVity- jarzynowa po 4 mies no i aczełam pomalutku mu dawac.Zjadł na pierwszy raz moze z dwie łyzeczki.Ale co dzien jadł wiecej a dzis wpiernicza cały słoik.Tak samo z deserkami.Najpierw było jabłko tyle ze nie chciał bo kwasne i strasznie sie krzywił.Zrobilam kilka prób i jabłko odstawilam a kupilam pierwszy banan z Hippa i to mu podeszło jak tez słodka marchewka z jabłkiem z BoboVity. Jak juz wczesniej pisałam ja ide angielskim trybem zywieniowym i zaczełam podawac małemu od 3 mies pierwsze dania.Teraz to Filipek je juz to co po 5 mies czyli zupki z mieskiem i inne. Okropnie smakują mu deserki np sliwki.Zjada po całym słoiku. Podaje mu tez kaszke mleczno-ryzowa na wodzie.Ja robie taką gestą i dodaje do niej jedną miarke jego mleczka.Podaje ja mu na sniadanie tak ok 9 rano.Potem po 4 godz mleko nastepnie zupke,mleko,deserek i na noc mleko.tak mniejwiecej u nas wyglada karmienie. Kup sobie po słoiczku zupki i moze tej marchewki z jabłkiem i zobaczysz czy mały bedzie chetnie jadl.jesli tak to bedziesz urozmaicała i szukała nowych smaków,chodz przyznaje ze wybór niewielki.Mnie najlepiej ida te z Hippa i bobovity. Tak sobie mysle ze moze skoro Filip nie chce mleka bo po prostu mu wystarczaja zupki.Jak sie naje cały słoik zupy to moze mu to wystarcza.Nie daje mu na siłe mleka.Wagowo idzie do przodu wiec chyba jest wszystko ok. Ale wczoraj w nocy nadrobił niejedzenie mleka w dzien bo az 3 razy sie budził na mleczko. A ze spi duzo to chyba powinnam sie cieszyc,mam za to czas dla siebie i domu.Poza tym dziecko jak spi to rosnie Mysle ze jak kiedys ktos pisał to pewno jest jakis etap w jego zyciu taki skok rozwojowy. Mykam spac.Miłej nocki wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli zacząć od zupki i deserku,zamiast jedneg omleka to dać zupkę i deserek na podwieczorek;a mogę już podac jakąś kaszkę czy kleik?czy poczekać jeszcze miesiąc? marchew mu smakuje bo teraz już daje,jutro dam jabłko,zupki będę sama robić,narazie marchew,ziemniak plus masełko i będę dodawać nowe warzywa,obserwując jak mały reaguje Igor już ładnie siedzi na moichkolankach,jak go oprę o poduszkę to też,ale tylko chwilke mu pozwalam,jest już bardzo sztywny i ładnie trzyma główkę,dzięki temu sadzam go w leżaczku,pod plecki daję podusię i ładnie mogę go karmić;nauczył się też podciągać jedną ręką,podaje mu ja a on sie podnosi,ale też tylko troszke mu pozwalam,bo boję się o kręgosłup teraz juz zasną.dobrze że w nocy nie ma problemu z zaśnięciem miki to miałaś widowisko i Marcel ucieszony:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana :) U mnie beznadziejna pogoda,zimno i deszcz.Ponadto jakis sasiad ma remon i pewno cały dzien bedzie kucie i wiercenie :( Szkoda ze pogoda brzydka bo uciekłabym na wies a tak musimy to jakos znosic. Mały na razie sasnął i nie przeszkadza mu to,zobaczymy co pozniej. martita/ mysle ze kaszke mozesz tez mu dawac.Sprobuj moze jesli Ci to odpowiada takiego planu dziennego karmienia jak ja.Nie wiem co ile Twój synus jada ale jesli co 3-4godz to powinno Ci sie udac .Wypadnie Ci wtedy dwa mleka z dnia bo jedno rano a w zamian kaszka i drugie na obiad wzamian zupka.Deserek to ja tak miedzy karmieniami daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Nocka super, wyspaliśmy się a co do jedzonka Mateuszka to w nocy oczywiście cycuś,rano jak się obudzi też za 3-4 godz., kaszka ostatnio kupiłam z Bobovity owoce leśne (po 6 mieisącu) wcieram tam banana i małemu bardzo smakuje , później spacerek jak wracamy to obiadek ostatnio zrobiłam zupkę jarzynową ,za 3-4 godz, deserek ze słoiczka uwielbia bananowy i póżniej już cycuś Miki oj to chyba strachu się najadłaś niezłe te atrakcje! martita to zabiegana jesteś przed chrzcinami ale na pewno się cieszysz że mama przylatuje no ci pomoże łapa to współczuję remont sąsiada i jeszcze taka pogoda ani wyjść żeby choć na chwilkę odpocząć od tego wiercenia(dobrze że remonty nie trwają wiecznie) Dziś u nas znów słonko ,mało chmurek ale za 3 dni mają przyjść deszcze więc trzeba korzystać póki jest słonko., Mateuszek jeszcze śpi a ja delektuje się kawką ., miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:) U nas nocka super, mały zasnał o 20:30 i spał do 6:) Fajnie ze piszecie o jedzeniu, ja tez jestem ciekawa bo za dwa tygodnie moze zaczne cos wprowadzac. Ale widze ze piszecie ze kaszka na sniadanie, a dlaczego nie na kolacje? Bo wydawało mi sie ze kaszke sie daje wieczorem zeby brzuszek był dłuzej pełen;) A moze mozna i rano i wieczorem? Martita Twoj synus jest naprawde silny!!! Pewnie za chwile juz bedzie raczkował i bedziesz za nim gonić po całym domu. Oskar wciaz jeszcze sie nie przewraca na boczki. Wiem ze nie ma co porównywac ale jak Wasze maluszki? Łapa Filipek juz tez powoli siada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) u nas tez oki :) rano tylko mały marudził :) poruszony był temat jedzenia dla naszych szkrabów i dzis mi w nocy sie sniło ze podałam do picia dla mojego soczek jabłkowy !! Miki- no to Marcel miał atrakcji co nie miara :) Łapa- u mnie pogoda tez do bani słonce swieci ale jest tak silny wiatr i zimny !! Dobena - jak Tobie Fajnie !!! mały spał tyle godzin !!! super :) Słuchajcie a ktora z was karmi piersia i juz dodaje jedzonko inne dla dzieci ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry U nas noc super,mały wstał o 5 rano zjadł i spaliśmy do 7 mej teraz też zasna,sam,bez marudzenia ja myślałam żeby tak dawać jeść małemu jak piszecie,zastanawiałam sie tylko nad kaszka,ale też kupię i naśniadanie będe dawać ja też myslałam ze daje sie na kolacje,ale tam gdzie czytam to podawane jest na sniadanie dobena twój Oskar już sie ładnie nauczył spać,co do sprawności maluchów to ja się zastanawiam czy u mnie wszystko nie jest za wcześnie,ale niczego nie zmienie,Igor jest silny imoże jest mu łatwiej wczoraj przysłali mi z Hippa pudełko z próbkami kremów,mlekiem,herbatką,2 słoiczki i miseczke z łyżeczką,byłam zaskoczona;to chyba z nkiety ,którą wypełniałam w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor je co 3 godziny wiec pasuje, a jaką kaszke kupić na początek?zwykłą czy smakową?te smakowe są od 6 tego miesiąca życia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie tych ankiet tam nawypełniałam ale mnie jakos nic nie chcą przysyłac :( w jakim miesiacu zycia ziecka to przysyłają? Filip jak go biore na kolana to wyprostowany sztywniutko i jak go nosze przodem do swiata to tez.Ale ja go nie probowałam jeszcze sadzac przy poduszkach.Wydaje mi sie ze mozna wtedy kiedy juz z pozycji lezacej bedzie dzwigał głowe go gory a on na razie nie dzwiga.Poczekam jeszcze.Filip jest duzy i dosc leniwy wiec pewno pozniej bedzie chciał sie dzwigac.. A kaszke pewno mozna i na noc.Własciwie to dobry pomysł,musze wypróbowac,moze mi mały na tym dłuzej pospi. Chodz tak liczac ze jak zje rano to po 4 godz jest juz głodny to jakbym mu o 18ej dała bo tak go karmie to i tak o 22 lub po sie obudzi do jedzenia.Mozna by zrobic taka mniej gesta z mlekiem i dac mu z buteki z wiekszym smoczkiem. Godne zastanowienia i wypróbowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam smakową z bobovity od 4 mies,bodajże malinowa. jadł tez kleik kukurydziany i z Humany mleczno-ryzowo-kukurydziana. Poza tym ja do kazdego mleka daje mu jedna miarke kaszki ryzowej. Ogolnie idz do jakiegos marketu bo tam jest wiekszy wybor i wszystko co po 4 mies mozesz zaczac pomału mu podawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha i jeszcze powiem ze trzeba zmieniac kaszki z ryzowej na kukurydziana bo sama ryzowa moze powodowac zatwardzenia.To juz wiem z doswiadczenia po córce.Kukurydziana jest bardziej przyswajalna i mniej uczulen powoduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) u nas slonko swieci ale chmury nadchodza:) lapa-u mnie dom dalej chlop robi sobie poddasze i caly czas sie tluka:( a Twoj maly dalej tak spi? bo Lilka wczoraj caly dzien przespala i nic nie jadla....a Filipowi minelo czy dalej to samo? eva-witam zza kawki takze:) dobena-tylko pozazdroscic takiej nocy:) monikaddd-no i jak maly zareagowal na ten sok we snie??;) hehe dzisiaj "maz" drugi dzien ma w nowej pracy no w sumie zadowolony....zobaczymy co bedzie dalej:) mam zamiar jechac do ikei dzis kupic dzieciom pare rzeczy i troche do domu....wiec jak Piotrek wroci na czas to sie wybiore:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martita a pytałaś czy Oskar spi tylko dwie godziny w dzien. Spi dwa razy po ok 20 minut i raz ok 2 godzin. Wiecej nie chce, ale nie narzekam wkoncu w nocy spi łacznie ok 12 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ano spi dalej. Włsnie lekko sie przebudza .Jak zasnął ok 8 rano tak dopiero sie przebudza.Pewno cos zje potem pogrucha chwilke a pozniej palec do buzki i znowu spanko hihihii A ja robie barszczyk czerwony i tradycyjne schabowce na drugie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monikka ja karmie piersia i daje Oskarowi od tygodnia soczki od 4msca. Moja lekarka powiedziala ze soczki juz powoli mozna. Najpierw dostał marchewkowo jabłkowy, potem jabłkowy, potem owoce leśne i wczoraj morele. Ale od moreli ma uczulenie niestety a taki pyszny ten soczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba możesz, ja dałam i nic mu nie jest. Ale ja robie tak ze troche soczku rozrabiam z wodą, daje dwa dni i jeden dzien przerwy. I nic sie nie dzieje poza wlasnie dziwnymi plamami po moreli. Dziewczyny a morela to cytrus? Chyba nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobena-morela to pestkowiec....to kolejna grupa ktora u malych dzieci powoduje czasem uczulenia a czasem bole brzucha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łapa mówisz że jak dziecko w pozycji leżącej bierze główkę do siadania,to można sadzać w poduszki? mój tak robi cały czas,ale ja mu tylko rączkę podawałam zeby się podnosił i tylko chwilkę,sadzałam też na chwilkę,bo się boję że może coś mu się stać,a on tak się rwie;teraz pozwolę mu trochę wiecej dobena to twój Oskarek niewiele śpi,mój przesypia całą noc plus 4 godz dziennie,ale on musi,bo inaczej jest marudzenie i płacz ja muszę podawać inne soczki Igorowi,bo jabłkowy i winogronowy mu nie smakują,ostatniowięcej pije,ale tylko herbatkę jabłkową z melisą z Hippa ja wczesniej dostałam pudełko z Nivei,Gerbera ze słoiczkiem marchewki od 4 miesiąca,teraz z Hippa,oni chyba losują nazwiska tamte paczki dostałam miesiąc wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martita to wychodzi tak samo, u mnie to 12 godz w nocy plus 3 godziny w dzien razem to 15 godzin wiec prawidłowo. A Twoj Igor troche pozniej zasypia wieczorem wiec spi wiecej w dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×