Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monikadddd

Szczesliwe mamusie 2010 r

Polecane posty

dobena-zrob mu testy z krwi za miesiac np. bo wtedy troche wiekszy bedzie....od razu powiedz zeby badali uczulenie na jajko.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teściarka rzeczywiście masz masę imprez ja dla Igora na chrzest mam koszulkę,spodenki lniane,bezrękawnik w romby i muchę do koszuli plus czapke,taka sama jak kamizelka dostałam w prezencie od dziewczyn z pracy,a że u nas w pracy są takie komplety na chrzest to sobie od razu wybrałam,garniturku nie chciałam bo takie dziecko nie wytrzyma w nim długo i nie wykorzysta się,a ten zestaw jest cudny:-)szatke i świece i ozdobę do niej tez mam z pracy,także nie musiałam daleko jeżdzić miki u mnie wyjazd na zakupy też zawsze sie tak kończy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Martita to Igorek na pewno slicznie będzie wyglądał (a ile kosztuje taki komplecik bo sama będę czegoś takiego szukać) i mam nadzieję że zobaczymy fotkę Igorka w tym cudnym wdzianku., tesciarka imprezy za imprezami to tylko za kieszeń się trzymać monika to szkoda że ta koszulka za mała ,może uda się wymienić na większą , oj znowu nockę maiłaś kiepską Miki to super ze zakupy się udały chociaż zawsze na koncie mniej kasy . widzę że upały teraz u was , u nas ciepło ale pochmurnie na jutro ma być 23 stopnie i słonko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten komplecik110 zł,a garniturek 150, ten mój ma jeszcze niebieską kamizelkę w komplecie,więc cena troszkę wyższa,a z jedna kamizelka 90 zł monikadd może dzisiaj Ksawery pozwoli ci sie wyspać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamy które maja synków ! Czy któras z was miała problem z niezstapionym jąderkiem ? Filip urodził sie z jednym niezstapionym,miał je w pachwinie,ale dzis patrze a jego nie ma wcale.Juz sie na jutro do lek.zapisałam. Niby piszą w necie ze do 2 lat ma sie ustabilizowac a jak nie to operacja,ale jakos nie wiem czy w to wierzyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lapa-wiem tylko,ze w ciagu pierwszego roku zycia powinny zstapic dokladnie miedzy 7 a 9 miesiacem....no a jak nie to tak jak piszesz zabieg ale czemu piszesz,ze nie wiesz czy wierzyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo sie kurcze boje tego zabiegu. Słyszałam ze sa jakies sposoby zeby samemu to jaderko na miejsce włozyc i tak myslałam ze moze ktos wie.Tak dzis szukam po necie ale nie moge nic znalezdz.Ponoc podczas kapieli mozna je delikatnie uciskac zeby zeszlo do woreczka.Ale boje sie sama tak robic.Gdybym poczytała ze juz ktos tak robił i zeszło moze bym sie odwazyła. Filip juz spi. Na kolacje dalam mu kaszke manną z owocami z firmy Hipp. Ciekawe jak długo na tym pospi Tak ogolnie to Hipp wprowadza juz gluten od 4 mies a inne firmy dop po 5.Dzis zjadł ten gluten pierwszy raz zobaczymy co bedzie. Zastanawiam sie czy mu na noc wprowadzic juz mleko nastepne.Skoro sie tak czesto budzi n a jedzenie to moze trzeba mu bardziej kaloryczne? U nas nastepne jest od 6 mies ale tam w Anglii od 5 bodajże. Ide jutro do pediatry to skonsultuje to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mały tez juz śpi,usna przy butli łapa ja nawet nie wiedziałam ze moze być taka sytuacja jak u ciebie,takze po raz kolejny dowiedziałam sie nowej rzeczy co do jedzenia to ja małemu kaszke tez bede podawac na noc ,wtedy juz nie powinien sie budzic w piatek jade na zakupy,ajedzonko zaczne mu dawac od niedzieli dzisiaj zjadł pół słoiczka jabłka,widocznie mu zasmakowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc:) My dzisiaj bylismy w poznaniu cały dzien,Oskar zasypia teraz a ja mam chwilke wytchnienia. Wysypka która lekarka okresliła jako skaze jest tak szorstka na xcałym ciele. Dzisiaj zauwazyłam ze troszke sie robi czerwona. Na szczescie kupke dzisiaj zrobil:) Jutro jeszcze tylko musze jakos spowodowac zeby nasiusiał do pojemniczka zeby dac do badania. Kupiłam taki przyklejany woreczek ale on jest chyba niezbyt wygodny w pieluszce wiec to w ostatecznosi. Miki nie rozumiem czym mam mu skropic buzie? Od kiedy mozna sprawdzic z testu krwi czy dziecko ma skaze? My dzisiaj załatwilismy chrzest:) Bedzie 7 sierpnia:) Ja garnituru nie kupuje bo mi sie to wydaje niewygodne. Mam dla Oskara juz sweterek i ładne spodenki, bedzie elegancki:) łapa niestety ja sie nie orientuje z jąderkami... A jesli chodzi o karmienie to wydaje mi sie ze Oskarowi nie chce sie za bardzo ssac bo dostawał duzo herbatki w butelce ostattnio i chyba po prostu juz woli butelke bo nie trzeba sie meczyc. Dzisiaj po jednym karmieniu jak juz widzialam ze sie bawi i nie pije dalam mu butle i wypił jeszcze 50 ml (dokładnie tyle ile bylo w butli) A za drugim razem jak zasnał przy piersi podałam mu butelke i wypił jeszcze 150 ml. Słyszałam ze niektóre dzieci przyzywczajaja sie do mniejeszej ilosci pokarmu i nie krzycza z glodu tylko po prostu nie tyją. Wiec zaczynam odstawiac go od piersi niestety. Raz ze on juz za bardzo nie chce i sie nie najada a dwa to przy tej jego skazie ciezko mi dobrac cos do jedzenia co lubie a co mu nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do mleka to ja bym sie jednak wstrzymała,dałas mu kaszke,zobaczysz co bbedzie,zawsze mozesz mu jeszcze dac mleka oprócz kaszki na noc,zreszta pójdziesz do lekarza,zobaczysz co on ci doradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobena wydaje mi sie ze to dobry wybór,nic na siłe co do garniturku to zgadzam sie z toba,dosyć ze niewygodne to jeszcze nie do wykorzystania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmm a ja własnie zamowilam mleko nastepne z Humany.To firma z ktorej od poczatku podaje mleko małemu. Napisali ze mozna podawac wczesniej nz od 6 mies po konsultacji z lekarzem.No zobaczymy co bedzie. Ide juz dziewczynki spac bo jakas juz padnieta jestem. Dobranoc wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobena- kup płyn do kapieli Emalium i wlewaj do wanienki razem z woda ! moj Ksawery cały czas cos ma jak nie na buzi to na ciele ostatnio jak juz wczesniej pisałam miał sucha skore i tez po pewnym czasie zrobiła sie czerwona w plamki wiec pomyslałam o czyms dla skory atopowej i kupiłam Emalium i krem czy to balsam firmy LA-ROCHE-POSAY drogi ale kapiel i ten balsam pomogł !! juz po 3 kapielach !!!! jest prawie czysta i gładziutka !!! Milej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) dobena-ja juz nic nie kumam:) to ty mu podajesz mieszanke......i co? i skaza bylaby po mieszance bo jest z bialkami mleka krowiego....a ty mu dajesz i on nic tak? nie wysypuje go po butli to nie skaza z tego wynika..... a chodzilo mi o to zebys skropila mu twarz tym mlekiem wlasnie z butelki i zobaczyla. a testy z krwi mozesz robic kiedy chcesz:) lapa- a z tymi sposobami to niestety nic nie slyszalam:( my po poludniu siedzielismy w ogrodku,chciaz i tak bylo bardzo dusszno jeszcze a teraz ja pije sobie gin z tonikiem i zbiera mi sie juz na spanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny u nas ranek pochmurny zobaczymy później ,Mateusz super spał teraz już łobuzuje leży na macie a za chwilkę wturla się pod ławę łapa co to jąderek to mój starszy urodził się też niezstąpionym jąderkiem ale jak miał 6 miesięcy to sam mu się ustabilizowało., Mateuszek ma wszystko na swoim miejscu, ja bym nic nie robiła na swoją rękę,a pytałaś się lekarza czy zabieg to jedyne wyjście? Może są jakieś masaże ,które pod okiem lekarza można wykonywać ,nigdy beardziej się tym nie interesowałam bo Olkowi samo weszło na swoim miejscu., dobena jaka szkoda Oskarka musi maleństwo się na cierpieć a ty razem z nim, nie wiem ale te woreczki na mocz są bardzo wygodne ,bo ciężko jest żeby ci mały nasiusiał a przecież nie będziesz wyciskać pampersa., ja często starszemu dawałam mocz do badania i często z tych woreczków korzystałam., Oskarek też super będzie wyglądał w tym ubranku na swojej uroczystości., miki gin z tonikiem na pewno jest dobry jeszcze zimny to dopiero ale my skromnie po piwku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no hej - mali faceci w swych strojach na chrzest pewnie będą wyglądać zniewalająco ;) co do alkoholi to za mną od jakiegoś czasu chodzi malibu z mlekiem, no normalnie słyszę jak tupie mi za plecami...ja odkąd zaszłam w ciążę - czyli praktycznie rok nie piłam żadnego alkoholu i tak myślę sobie że jak wieczorem wypiję drina przed 22 to jak o 5-6 będę karmić to będzie już ok?? łapa co do Twojego pytania to ja zielonego pojęcia nie mam- jedno co wiem-nie rób nic na swoją rękę- bo mimo chęci dobrych, chyba można krzywdę maluchowi zrobić Iga właśnie wstała po śniadaniu i wyleguje się w fotelu :) dobena- ja się właśnie zastanawiałam przedwczoraj jak maluchom się mocz pobiera- nie wiedziałam że są takie woreczki monika - a dziś jak tam nocka- wyspałaś się trochę lepiej?? my dziś też wstałyśmy o 5.30 ale ok 7 Iga zasnęła i ja też podrzemałam do 8 :) eva czyli Mati to mały akrobata :) jejku my musimy do księdza się wybrać i jakoś nam tak ciężko się zebrać... może dziś lub jutro..lub jeszcze jutro.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dotknęłam dziś mojej córeczki i ma guzki na piersiach- ma samo przejść, ale może to być po kurczaku z KFC, którego wczoraj zjadłam a one są jak widać naszpikowane hormonami wzrostu, co widac na mojej córci!szok! odradzam wszelki fast foody ( a specjalnie jadłam kurczaczka, zamaist jakiejś syfiastej kanapki!) jestem zła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry :D My juz po pobraniu krwi, nie bylo źle, Oskar był dzielny:) A siusiu udało sie złapać troche z tego woreczka wlasnie. Eva masz racje sa super wygodne, zawsze juz bede ich uzywac:) Monikka kiedys juz kapałam synka w Oliatum ale przez pierwszy miesiac, teraz uzywam mydełka ale jak mówisz ze emolium pomaga sprobuje:) Miki ;) ja karmie synka piersią a raz dziennie albo wtedy kiedy wychodze z domu dostaje mieszanke. Dawałam mu bebiko, ale skaze moze miec te od mojego mleka jesli ja jem nabiał. Zreszta jutro beda wyniki badania krwi i zobaczymy. Teraz mu zmienilam na bebilon pepti. Miki ale tego ginu z tonikiem zazdroszcze... ja jeszcze troche, widze ze chyba jednak mam coraz mniej mleka wiec mysle ze jeszcze tydzien, dwa i koniec karmienia. Wiec tez sobie zrobie drineczka. Tesciarka Oskar tydzien temu przestał jesc w nocy i tez sobie pozwoliłam na piwko i karmiłam po ok 8 godzinach wiec bez problemu:) Ja czytałam ze alkohol w mleku jest tak długo jak we krwi wiec po piwku to ok 4,5 godzin. Tez sie nie moglam do ksiedza wybrac ale wkoncu sie udało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobena ilość mleczka może ci się zmniejszyła po podawaniu mieszanki, ale ogólnie jak sie laktacja stabilizuje, to piersi nie wyglądaja już zbyt często na napełnione, ale mleczka w nich jest duuuzo;) a co do drinków to co wam stoi na przeszkodzie, żeby sobie odciągnąć na zapas?wtedy nie ma strachu, że dziecko pije mleczko z alko? ja kilka razy tak robiła i przynajmniej byłam spokojna, bo też od zajścia w ciążę nic nie piłam;) ale ja tęsknię za drinkiem z płn włoch nazywa się Spritz i jest mega dobry;) ale tu w polsce trudno o barmana, który wie o co chodzi, więc czekam jak skoncze karmić (co pewnie szybko jeszcze nie nastąpi) i sama sobie będę robić;)pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! u mnie mały pobił rekord spania,położyłam go wczoraj o 20.30 a wstał dzisiaj o 7.30,teraz wstał po drugiej juz dzisiaj drzemce ja tez jeszcze nie piłam alkoholu odkad zaszłam w ciażę,mam ochote na szmpana albo Malibu ze Spritem i niebieskim Curacao,pychota dzisiaj juz umyłam okno i posprzatałam,zaraz bede jechac na zakupy u mnie tez pochmurno sie zrobiło,a było tak ładnie,mam dywan i pościel mnz dworze i muszę piulnować zeby deszcz nie zamoczył ja tez małego kąpałam w Oilatum,teraz już przeszłam na normalne kosmetyki,tylko krem do buzi mam z tej serii i się sprawdza na chrostki od śliny dobena super że mały taki odważny tez mam taki woreczek w domu w razie badań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz po wizycie.Mały zdrowiuski 8500wazy.. Mam sie nie przejmowac jąderkiem.Kontrolowac co kilka mies. Teraz mam tesciową w domu wiec moge sobie isc na masaz. Co do guzków w piersiach dzieci to moja corka miala takie i lekarze mowili ze to pozostałosci pokarmu mojego i zeby nie ruszac bo samo przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) dobena-dobrze ze zrobilas krew wszystko bedzie wiadomo:) martita-ale masz spiocha malego! tez bym tak chciala:) anika-julka jaka fajna wlasnie ogladalam zdjecia:) u nas upal....mala marudzi od rana spac nie moze chyba kupie jakis maly wiatrak bo ona spi ze mna w sypialni a tam najbardziej parno!!! Marcel wyrecza tatusia i "skreca" mi szafke.....narzedziami dla dzieci!!!!!!!!!!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Aniu- co do guzkow na piersiach Julci to moj mały tez miał na samym poczatku jak sie urodził połzna mowiła zeby wsypac do szklanki łyzeczke sody i poł szklanki wody przygotowanej i namoczyc wacik i przyłozyc do piersi i po paru dniach zeszło :) Ja co do alkoholu to ... bym wytrzymała :) na to miejsce bym chciała zjesc wielka czekolade badz cos słodkiego :) A u mnie nocka dzis moze byc juz wstawał co 2-2,5 h :) juz lepiej ale od 9 do 11.30 spalismy sobie :) Martita- jak ja Tobie zazdroszcze :) zeby moj przespał choc jedna noc !! tak jak Twoj ! Łapa- ale Filipek juz duzy !!! szok !!! A ja w wekkend mam duzo gosci !!! do Ksawcia :) wiec sie zastanawiam co zrobic czy grila?? czy cos w domku ??? zalezy jaka bedzie pogoda :) w domku to sama cos z jem a na grilu bede tylko wachac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monikadd-to szkoda,ze nie mozesz pysznosci z grilla....a czemu tak? malemu szkodza takie smakolyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki- mysle ze tak tym bardziej ze sa przyprawione ! ostatnio zjadłam kurczaka z piekarnika i małemu na brodzie i szyjce wyskoczyły pryszczyki ! :( hip hip Dziewczyny podajcie jeszcze raz swoje imiona i nazwiska moze uda mi sie waz znalesc na naszej klasie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika ale po urodzeniu to podobno normalne, a teraz to sie przestraszyłam;) moje nazwisko masz na linku do zdjęć tylko przez ó (to jest nazwisko panieńskie) jak Ci się nie uda to może ja Cie znajdę a Łapa jak to mojego pokarmu?możesz mi to wytłumaczyć?bo ja mam tego rzeczywiście nie ruszać wg pani dr, wiec pewnie to to samo- a w jakim wieku miała to Twoja córka? dziekuję w imieniu Julki za miłe komentarze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my juz wrócilismy dobena mój mały zaczyna spać jak twój dwie drzemki po 40 lub 50 min i jedna 2 godz,juz trzeci dzien tak jest monikadd juz niedługo i Ksawery dłuzej pospi dzisiaj moze znajde chwilke,to pooglądam zdjecia Julki łapa twój synek to kawał chłopa:-) ja ucoiekam robic obiad,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Ja wlasnie zajadam obiadek a Oskar gdzecznie sie bawi na macie. Spał w poludnie prwie 3 godzinki wiec jest grzeczny i zadowolony:) Podałam mu juz dwa razy po karmieniu dzisiaj butelke i wypił po piersi jeszcze ponad 100ml wiec wszystko jasne. Martita a jak karmisz Igora w nocy butelką to potem go odbijasz? Ja sie boje ze jak dam oskarowi butle nad ranem to mi sie rozbudzi i bedzie koniec spania:O Jak było u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Chodzi o to ze podczas zycia płodowego mała ma hormony z mamy i cczasem one pozostaja az do urodzenia a nawet pozniej. Zuzia miała gdzies ok 2 mies taki guzek nie w samej piersi ale kawałeczek dalej.Przestraszyłam sie ze nagle cos takiego wyskoczyło i poszłam do lek.Pediatra powiedziała ze tam jest po prostu moje mleczko ale na wszelki wp dała skier do chirurga.A chirurg podsuną to do sutka małej i wydusił kropelke mleka i nie kazał ruszac ze ma samo sie wchłonąc i tak sie stało. No,kawał synka mam hihi. I wyobrazcie sobie moge mu zaczac podawac juz nast mleko.Takie specjalne z Humany.Pani doktor dzis oceniła jego rozwój na dwa mies w przod.Czyli na ok pol roku. Tesciowa juz pojechała.Bylam na masazu,ale teraz fajnie.Gdybym miala czas i kase masowalabym sie co dzien. A jutro koniec roku i koniec zerówki.Moje małe 7 letnie "diablisko" bedzie juz w domu i bedzie sie dokuczac troche.Ech.....skonczyło sie 8 godz wolnosci hihihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×