Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kattrriinnn11

Zachówek wojna w rodzinie

Polecane posty

Gość anielkamanielka
Rodzice sie chyba jasno wyrazili KTO ma dostac ich mieszkanie. Nie Ty tylko Brat wiec uszanuj ich wole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anielkamanielka
Czy dla polowy mieszkania jestes gotowa nalozyc na brata wyrok sadu i kredyt z ktorego moze sie nie wyplacic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhhhhhhhh.........
PAZERNOŚĆ NIE ZNA GRANIC. TY TAKA JESTES Rodzice chyba zapisali Twojemu bratu ,te mieszkanie nie!!!! Obyś się udławiła tymi pieniędzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moi rodzice przepisali dom
nie wszystko jest czarno białe, ja w każdym razie będę domagała sie zachowku, mój przypadek opisałam parę postów wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jowa
Moja mama po śmierci taty wykupiła mieszkanie i za życia zapisała darowizną bratankowi.\czy nalezy mi się zachówek po jej śmierci.Zmarła 1 rok temu i nie zostawiła testamentu,Jowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coś tam mi dzwoni ,że
wszystko zależy jak zostala sporządzona darowizna mieszkania, bo może ona wchodzic w skład spadku lub nie , jeśli nie to reszta spadku(jesli coś jeszcze było ) podlega podziałowi , ale jeśli ta reszta ma mniejszą wartość od mieszkania osoba której przekazano mieszkanie w darowiźnie już nic nie otrzymuje,dzieli sie nią tylko pozostałe osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mafiaboy
Witam serdecznie, Piszę do Was z takim problemem. Moi dziadkowie przepisali w 1997 roku całe gospodarstwo rolne (niecałe 45hektara ziemi, które dzierżawione jest obecnie sąsiadowi) wraz z zabudowaniem gospodarczym i domem mojej ciotce (siostrze ojca) nie mówiąc nic o tym ojcu . Dziadkowie są już w podeszłym wieku i ogólnie unikają tematyki przepisu (ojciec rozmawiał rok temu z babcią, żeby gospodarstwo przepisać na mnie, ewentualnie na niego). O przepisaniu przez dziadków gospodarki na ciotkę dowiedziałem się tydzień temu kiedy to w starostwie powiatowym trafił na mnie (przez przypadek) wypis z rejestru gruntów działek należących wcześniej do moich dziadków (jestem architektem). Powiedziałem o tym ojcu, ale on o żadnym przepisie nic nie wiedział ani nie słyszał i żadnych dokumentów/oświadczeń z tego tytułu nie podpisywał. Mieszkamy w mieście oddalonym ok. 20km od dziadków tak jak ciotka wraz z rodziną tylko, że w innej miejscowości. Odwiedzamy rodziców ojca tak często jak się da i zawsze babcia jakąś wałówkę daję (jajka, mięso itp.) tak jak dwóm moim kuzynom. Zawsze podkreśla, że musi dbać o dzieci jaki i o wnuków. Generalnie nie wiem o co chodzi, bo ziemi mają sporo, a nie pozwolili mi np. na postawienie małego domku letniskowego (w tym wspaniałym środowisku naturalnym). Nie szukali argumentów po prostu „nie!. Ciocia zawsze była bliższa dziadkom, gdyż mój ojciec pracował w delegacji . Brała ich do siebie na zimę, wigilię, święta itp. (mieszka w domu jednorodzinnym, rodzice w bloku). Boję się, że dziadkowie unikając rozmowy o przepisie gospodarki - w akcie notarialnym wydziedziczyli mojego ojca (nie wiem heh podając np. argument o alkoholizmie lub inny wyolbrzymiam oczywiście), a ewentualny zachowek wypłacany jest obecnie w formie wałówek i jakiś tam drobnych kwot pieniężnych. Nie chcę z dziadkami rozmawiać na ten temat bo jak widziałem zagadywanie ojca z babcią o ewentualnym przepisie to od razu zrobiła się granatowa i momentalnie zmieniła temat. Moje pytanie czy ojcu należeć się będzie zachowek?? Lub jakiś spadek po rodzicach?? Ciężka sprawa, nie wiem czemu dziadkowe tak się z tym kryją, nie wiem czy nie chcą jakiejś kłótni w rodzinie czy co. Jak po śmierci dziadków starać się o zachowek?? Pozdrawiam i bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia86171
Mam pytanie czy należy mi się zachówek po ojcu jeśli nie żyje dwa lata ,brat przejął po nieżyjących rodzicach cały majątek (gospodarstwo rolne wraz z budynkami ),pracuje.Pracowałam od młodych lat na gospodarce a on jeździł tylko do swojej pracy,nie dostałam nic po rodzicach bo mój brat twierdzi że nic mi się nie należy .Co mam zrobić i co mi się należy po rodzicach po takim czasie od ich śmierci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie chce żeby moja córka dostała po mnie zachówek .Mieszkanie jest moje i żony, mamy taki plan ,żeby sprzedać to mieszkanie synowi mojej żony ,czy wtedy nikt z mojej rodziny nie będzie miał prawa do zachówku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zachowek walcz bo stazy i zidjocieli rodzice przepisóją domy i cale majątki na dzieci falszywców najpierw siostra mówi i przusiega ze spłaci rodzenstwo a po smierci starych debili nic pozostałym nie daje i jeszcze ma pretesje ze coś sie braty nalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawnik415
Warto skorzystać z usług prawnika, oprócz tego polecam porady na stronie http://zachowek.org

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak tak tego wszystkiego czytam to az strach. ktoś coś komuś przepisze to albo walka o kase miedzy rodziną albo jakies akcje uniewąznienie testamentu... ciesze sie ,ze u mnie w rodzinie nie było takich sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem w takim przypadku zachówek się należy. W mojej rodzinie też był z tym problem ,ale sytuacja wygląda jednak trochę inaczej. Pomogły nam wtedy usługi t go notariatu z Wrocławia http://www.kancelariarejenta.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucyna71

Zawsze jest wojna jak spadkodawca zapisze w spadku cały swój majątek jednej osobie. Radzę zajrzeć sobie tutaj zachowek.biz.pl . Jest tam blog o zachowku i spadkach. Sporo tam cennych informacji. Można się tam dużo dowiedzieć i przede wszystkim rozwiązać swój problem. Blog prowadzi prawnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×