Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ozam

guz tarczycy3

Polecane posty

Gość grazynka291
haniaa80 Odkąd zaczęłam zażywać eutyrox25 dwa razy dziennie zaczęły się u mnie bóle głowy.Bolała mnie głowa w dzień i w nocy,nawet codziennie. Byłam u okulisty,zmieniłam pigułki i nic dalej głowa bolała.Miałam już iść do neurologa.Gdy okazało się że mam już 3 a nie 2 guzki moja endokrynolog zwiększyła mi dawkę z 25 na 50 eutyroxu 2xdziennie,i po 2 tygodniach głowa przestała mnie boleć.Męczyłam się z tymi bólami pół roku a teraz od ponad miesiąca bóle znikły.Myślę,że miałam za mała dawkę i ztąd te bóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grazynka29 witaj ! już Ci odpowiadam w Proszowicach, szpital na górce :) tak naprawdę jest położony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka koszulka ! jesteś ? liczę że nie świecisz :) i zaraz coś do mnie napiszesz ;) cheysula ! jak wynik histo? jedna uwaga nie spiesz się z powrotem do pracy, ja wróciłam po 29 dniach na dwa dni i poszłam na kolejne L4 na 14 dni, gdybym nie przerwała to te 2 tygodnie płaciliby 100% L4 należy Ci się jak "chłopu ziemia" agulka1980 ! głowa do góry ! idzie wiosna, już słychać ptaki :) lolek605 GRATULACJE ! tak trzymaj iwonagos ! znalazłaś depreche ;) ? ja jej u Ciebie Nie-widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwonagos ! sorki pomyliłam niki i tak zamiast do Hani80 napisałam do Ciebie POZDRAWIAM CIĘ IWONKO :) haniaa80 znalazłaś depreche ? ja jej u Ciebie Nie-widzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! Jestem po diagnostyce w Warszawie i dzięki Bogu nie świecę ;) ale ze po usuniętej całej tarczycy zostały się podobno dość spore jej części i to ze raczek wykraczał poza torebkę tarczycowa jestem skazana na duży jod.Sam pobyt w szpitalu był ok,dziwiło mnie i trochę bawiło ze tam mało kto z personelu wie co gdzie jest a szpital istny labirynt wąskich korytarzy ale spoko.Efekty po..sucha skora,3 kg więcej brrr ale zaczęłam znowu brać hormony mam wiec nadzieje ze wraz z ich uregulowaniem unormuje się i waga?! Mam za to bardzo dobry wapn i mam go wręcz odstawić już od kwietnia. Mota mi się niedoczynność z nadczynnością określcie to w skrócie kiedy jest nad- a kiedy nie- ??? moje tsh w dniu przyjęcia było 43,6 ?? pozdrawiam wszystkich cieplutko AgnieszkaL74 na bliznę jest naprawdę doskonała maść VERADERM jest mała i droga ale bardzo wydajna i skuteczna,ja chodź mam małego bliznowca to i to bardzo mało widocznego maść idealnie rozjaśniła i znikły wszelkie zgrubienia,miałam okazje porównać blizny innych pacjentów w szpitalu i moja była najmłodsza a najlepiej wyglądała i nie masuj zbyt mocno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki !!! już biegnę do apteki po VERADERM też chcę mieć ładna bliznę a nie po prostu bliznę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melduje sie ja i moja deprecha:) a wiec agnieszko no ja tez jedyne obawy to miałam przed operacja ze sie nie obudze po narkozie ale nawet nie brałam tabletek na sen przed operacją....mało tego duzy jod przypadł mi w swieta wielkanocne i cała rodzina sie uzalała ze biedna Hania sama spedzi swieta a powiem wam w tajemnicy ze byłam cała szczesliwa ze pierwszy raz w zyciu spedzam swieta poprostu leząc i nic nie robiąc heh wypoczełam na maksa, panią do towarzystwa miałam super do tej pory mamy kontakt..ona była z Gliwic i mąż przywiózł nam same smakołyki switeczne..wiec miło wspominam zwłaszcza ze wyniki scyntygrafii były bardzo dobre... grazynko ja biore juz od 10 m-cy Euthyrox 200 wiec jest to bardzo duza dawka, myslałam ze moze od tego ale endo i onkolog powiedzieli ze nie łączyli by bóli głowy z hormonami..wiec bądz tu mądry a głowa bardzo dziwnie boli nie tak ze nie moge wytrzymac (tak to tylko czasami), np teraz pulusje mi bół z prawej strony z tyłu, czasami na srodku głowy hmmm... w kazdym razie zrobie badanie mam mozliwosc wiec skorzystam wogóle uwazam ze człowiek raz w zyciu powinien miec takie badanie zrobione dla swietego spokoju ....... a wracając do b lizn niczym nie smaruje nie jest idealna ale jakos przywiązałam sie do niej heh pozdrawiam wszystkich p.s. niedoczynnosc - kiedy TSH jest powyzej normy nadczynnosc-TSH poniżej normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha oprócz bóli głowy mam od 6 m-cy szum w uszach, wzrok sie pogorszył-nadwzrocznosc to by chyba było na tyle dolegliwosci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hania a może to właśnie od wady wzroku masz te bóle głowy ? moja mama jak miała źle dobrane okulary to bolała ją często głowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haniaa80 !!! Haniu też stawiam na oczka i problemy z nimi :) mnie głowa bolała od antykoncepcji źle dobranej, ale teraz już jest ok, mam swoje tabletki i okres mną już NIE rządzi :) co do Świąt - to szczęściara z Ciebie hihihi ja np. pierwszego listopada spędziłam poza rodziną bo 27 miałam resekcje :), tylko że u mnie mało osób wie że jestem po operacji, bo nienawidzę jak się użalają, ja przecież nie mam tylko tarczycy ;) (wole opinię wyrodniej córki co to na grób ojca i teścia nie przyjechała)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm...ano własnie jak byłam u okulisty i po szczegółowym badaniu, powiedział ze mam nadwzrocznosc i mogła mnie od tego bolec głowa, i miec nudnosci-miałam, teraz mam okulary boli nadal ale wiecie te bóle mam juz od lat....mysle ze poprostu musze sie z nimi pogodzic i juz.... a teraz lepiej wrócmy do tematu tarczycy bo bedą krzyczec :)ze to nie te forum a własnie moja mamusia pomału szykuje sie do operacji (1 marca) zaczyna panikowac, a babcia juz zamówiła msze w intencji zdrowia mamy (cyrk) no ale pomodlic sie nie zaszkodzi:) dla mnie i dla siostry tez zamawiała moze dlatego tak wszystko gładko poszło:)...... niedługo u córki (9lat) kontrola tarczycy ale mysle ze spotka ja ten sam los co reszte kobiet w naszej rodzinie........ no a teraz pytanie do was za 100 punktów!!!:) chce sie zarejestrowac jako dawca szpiku ...czy moge?? przeciez raka juz nie ma, ewentualnie te hormony....wiecie moze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziewczyny i Chłopaki. Huuuuuura nie muszę iść na duży jod. Dwie Panie, które były ze mną na diagnostyce niestety nie miały tyle szczęścia co ja. W wypisie mam brak wychwytu radioznacznika czy jakoś tak.Czyli nie błyszcze lub jak kto woli nie świece w żadnym miejscu:)), TG 0,10 a aTg 180 spadło z 221 to ponoć też dobrze, następne odstawienie za ok 2-3 lata. Poza tym samopoczucie do bani i nawet wiem dlaczego TSH mam 101 a przy zeszłorocznym 30,49 to zeszłoroczne odstawienie było jak bułka z masłem(śpie w dwóch parach skarpetek w tym jedne góralskie, pod kocem polarowym i kołdrą i jeszcze mi zimno:)). Ale....... od jutra biorę pigułkę szczęścia no i mam zamiar wrócić szybko do normy:))) Hania ja chyba też jakoś tak depresyjnie się czuje chociaż przy normalnie sprzyjających warunkach to chodzący optymizm jestem, może to ten brak słońca no i w ogóle całokształt, ale byle do wiosny i jakoś to będzie:)) Pozdrawiam ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może ktoś z was biorąc eurytox leczy się również na żołądek i podpowie mi jak brać leki zobojętniające typu np. helicid, bo bierze się je na czczo a eurytox przecież też na czczo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonia71 Moja mama bierze to na "h", które wymieniłaś, leczy się na helicobakter. Euthyrox bierze na czczo, a po pół godzinie kolejny lek. Zazwyczaj jest tak, że budzi się nad ranem, ok 6, łyka euthyrox, śpi potem dalej, a jak się na dobre obudzi bierze 'h"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jolkakoszulka gratulacje super wiadomosc:) a ja depresji nie mam tylko neurolog mi ją wmawia:) Agnieszko a czemu za 10 m-cy, usówaną tarczyce miałam 2009roku, jod w 2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julkokoszulka gratulacje !!! huraaaaaaaaaaaa Hania sorki, myślałam ze tez jesteś ubiegłoroczna jak ja, wiec pewnie już możesz robić badania, ja pozbyłam się tarczycy końcem października i usłyszałam ze pod koniec tego roku mogę robić badanie, ja myślałam nie tylko o byciu w banku dawców szpiku ale też chce być dawca krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ponownie! Podpowiedziano mi bym się ubiegała o czasowa niepełnosprawność, czy któraś z was zna temat bliżej ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze nie wyświetla mojego wpisu...wiec ponowie proponowano mi bym starała się o czasowa niepełnosprawność, czy ktoś z Was starał się o to lub wie coś bliżej na ten temat??? z góry dzięki ,pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manitu
Witam, Przeczytałam bardzo dokładnie watki na forum, ale nie znalazłam osób które przed jodem diagnostycznym i odtsawineiu Euthyroxu stosowały Thybon. Czy maze mocie jakies doswiadczenia z tym lekiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich forumowiczow!! Kochani odebralam dzis kolejne wyniki TSH 1,61 przy normie 0,47-5,01. (przyp. Euthyrox 75 ) Dzis na 17 ide do lekarza. Mysle ze juz jest dobrze. Nadal jednak to wapno nie tak jak powinno byc, ech. jak zeszlam z dawki 75% do 62% zapotrzebowania dziennego to mam ponizej normy. Caly czas czytam forum regularnie, chos nie udzielam sie bo nie mam takiego duzego doswiadczenia jak inne dziewczyny. Trzymajcie sie cieplutko w te zimne dni!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam służbę zdrowia należy pilnować byłam w piątek zrobić wapno i tsh - jestem 4 miesiąc po resekcji tarczycy i zrobili mi tylko wapno i znów musieli mnie dziś kłóć wiec pilnujmy służbę zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Nockairu..hm... nie wiem co Tobie usuneli prócz tarczycy ale sam jej brak w zadnym stopniu nie czyni Cię niepełnosprawną...jesli jestes ubezpieczona prywatnie to tam mozesz ubiegac sie o odszkodowanie.....tyle co wiem:) Agnieszka zasiegnełam opinii i choroby tarczycy bezwzględnie dyskwalifikuja do bycia dawcą szpiku..:( wczoraj byłam na rezonansie i oczywiscie przed badaniem odwiedziłam chyba wszystkie strony dotyczące ów badania i zupełnie niepotrzebnie....badanie same w sobie zupełnie przyjemne dzwieki no cóż moja sąsiadka ma remont i są o wiele gorsze..bardziej zmartwiam sie bo oczywiscie przeczytałam w necie ze jesli nie ma na skierowaniu ze ma byc z kontrastem to przeprowadzający badanie o tym decyduje i zwykle jak cos tam widzi to podaje kontrast wówczas badanie jest bardziej dokładnie i mi po 15 minutach podają kontrast wiec oczywiscie z góry załozyłam ze zobaczyli guza:(...na szczescie spytałam sie ich ale mnie uspokoili tz pielegniarka i powiedziała ze pacjentom onkologicznym zawsze podają kontrast tak na wszelki wypadek ze ona nie wie co bedzie na wyniku wiec mnie pocieszyła no i za tydzien bede wiedziec...no to tyle pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hania ! szkoda :(:(:( ale ja nie mam chorej tarczycy :) ja jej po prostu nie mam hihi przynajmniej tak mi się wydaje, mieli wyciąć całą ;) myślałam że już będę wiedzieć jak mój organizm toleruje euthyrox 150 i kicha, pani nie zaznaczyła krzyżyka przy tsh, jutro odbieram wyniczek i biegnę do mojej endo, może dostanę jakieś ciekawe skierowanie ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka to masz zadanie bojowe zapytaj sie swojej endo o to bycie dawcą, ja tez tak myslałam ze skoro nie mam to chora nie jest heh, ale bierzemy hormony wiec tu jest pies pogrzebany.....ja u swojego bede 9 marca tez sie podpytam.......ja chyba jutro bede robic wyniki tsh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszko bardzo chetnie ale nie mam zainstalowanego gg to komputer słuzbowy i nie moge:(.... a jak jestem w domu to dzieci nie dopuszczają mie do komputera..mój 4 letni syn nauczył sie grac w Hugo i juz sie dopomina swoje czasu przy komputerze ...a tak nie dawno mu pieluche zdjełam heh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hania ja w pracy tez gg nie mam, ale postaram się zaglądać na forum, w tej chwili jestem do poniedziałku w domku, podam Ci mojego mejla ag.l@op.pl mieszkam a Kraku a TY?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak i tu należny się uczyć czytać hihihi to ja 20 dni starsza jeżeli chodzi o operacje ale wiekowo prawie dychę starsza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×