Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aga_2910

Alimenty nie płacone w terminie.

Polecane posty

Gość Mimi09
Dziewczyno :) przedewszystkim podnuś alimenty ja na dwulatka miałam już 350zł. I nie słuchaj innych. U mnie sędzina podkreślała to że jestem wspaniałą matką bo nie jak inne tylko kariera w pracy a poświęciłam się nauce a przede wszystkim dziecku... Dziś dodam jestem mgr ;) a co do alimentów opóźniających się idź do sądu nie do komornika i wyjaśnią ci co i jak.... byłam w podobnej sytuacji.... Pamiętam do dziś wypowiedz Pani w sądzie jeśli nie potrafi wyczytać terminu to my mu okulary kupimy. Nie daj się oni myślą że im wszystko wolno.... a tak nie jest walcz o to co się dziecku należy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"aliment placone na dziecko sa polowa utrzymania kosztow dziecka. Na matce ciazy taki sam obowiazek utrzymywania dziecka jak na ojcu. wiec jesli ojciec placi 250 zl tzn ze matka tez powinna zarobic 250 zl- to jest dosc proste w zrozumieniu." no ale autorka wnosi ostro ponad 250 zeta. Policz sobie ile kosztuje opieka nad dzieckiem. Autorka wnosi minimum tyle ile kosztuje godzina w żłobku, tylko trzeba pomnożyć przez liczbę godzin w miesiącu, bo opiekuje się dzieckiem 24h na dobę. Wyjdzie dużo więcej niż 250 zeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość supergość
To autorka chce zarabiać na swoim dziecku jak opiekunka w żłobku? Chce opiekować się swoim WŁASNYM dzieckiem za pieniądze? Jak można coś takiego nazwać? Ma ktoś propozycję? Bo to dużo gorsze niż zarabianie na "miłości" fizycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZzniecierpliwiony
Jak można płacić za coś czego się nie ma? Nie można zjeść ciastka i mieć ciastko.Nie można mieć dziecka i żądać pieniędzy na utrzymanie własnego dziecka. Jak nie chce się utrzymywać własnego dziecka, to trzeba zrezygnować z dziecka.albo nie mieć dziecka w ogóle. A nie tylko żądać by wszyscy utrzymywali moje dziecko tylko nie ja, co jest też częstym pretekstem by utrzymywać się samemu pod pretekstem dziecka System prawny w Polsce ,rodzinny \ jeszcze komunistyczny , po 20 latach \ nadal pozwala na pasożytnictwo..A dziecko w tym systemie jest przedmiotem a nie podmiotem. Każda zasądzona \ udzielona \ złotówka na dziecko ,czy to w postaci alimentów czy pomocy społecznej powinna być rozliczona co do złotówki. Ale ten system prawny nie stwarza takiej możliwości. No ale w sejmie są ważniejsze problemy, In vitro,związki pedałów i lesbijek itp./ itd.Debatują o tym za publiczne pieniądze. Ale mamy takich posłów jakich wybieramy lub nie wybieramy , nie chodząc na wybory. Oczywiście należy wziąć pod uwagę porąbaną ordynację wyborczą Bo nie zagłosujemy na tych na ,których głos oddaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Komornik nic nie zrobi. Płaci co ma płacić, to że nie w terminie to komornik ma w d***e. Gdyby przez parę miesięcy pod rząd wogóle nie płacił, wtedy komornik ruszyłby się dopiero. Swoją drogą, dziwnie małe te alimenty. Mi ostatnio mediatorka powiedziała że standard to 500 zł na dziecko. Czy ojcieć zajmuje się dzieckiem? Zabiera je do siebie na weekendy, popołudnia, pomaga w opiece? Jeśli nie, ja bym na Twoim miejscu od razu szła do sądu o podwyższenie. Rodzice mają takie same obowiązki, a jeśli on się dzieckiem swoim zajmować nie chce, to niech przynajmniej płaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rodzio D
Bzdura! Komornik ma OBOWIĄZEK przyjąć każde zlecenie z wyrokiem opatrzonym klauzulą wykonalności. Nawet: UWAGA - jak zobowiązany płaci w terminie. Bo to jego psi-komorniczy obowiązek. A ta mediatorka, to jak nietrudno się domyślić - kobieta. Tak samo rozgarnięta jak i ty. A może nawet jak ognisko w niedziele z rana ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój partner w lutym spóźnił się z alimentami o 6 dni. Okazało się że jego ex-małżonka była u komornika dwa dni po terminie i komornik powiedział że tak wcześnie nic nie może zrobić i kazał jej czekać. W Białymstoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rodzio D
Bo to był komornik-opierdalacz ;) Pozbył sie mało opłacalnego klienta. Lepiej zlicytować zadłużony szpital niż alimenciarza-obesrańca. Roboty i zachodu mniej - a zarobek duuużo większy ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nalicz mu odsetki za zwłokę
od samego początku to się nauczy. Skoro w wyroku ma do dnia tego i tego to tego dnia kasa ma być u ciebie, a nie na poczcie. Dlaczego masz tylko 250? Ja od bezrobotnego dostałam 300 ( ale ugodą się zgodziłam) , a teraz wystąpiłam o podwyżkę na 1200zł. Dlaczego nie występujesz o podwyżkę? Jeśli chcesz pomocy w napisaniu pism to chętnie pomogę. Uczysz się, więc się ucz. A tatuś niech znajdzie dodatkową pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rodzio D
Z 300 na 1200?? Pora zmienić komunistyczne KRiO i zacząć obciążać powódki za nieuzasadnione pozwy. Mniej głupoty i podłoty będzie!! A przynajmniej sie pochowa w dziurach i norach, z których powyłaziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nalicz mu odsetki za zwłokę
,,Rodzio D Z 300 na 1200??" A co w tym dziwnego? Dziecko kosztuje mnie ponad 2 tys zł. 15 lat ja utrzymywałam , więc teraz czas, aby role się odwróciły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nalicz mu odsetki za zwłokę
I nie wiem,gdzie ty widzisz podłość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rodzio D
Jak cie stać to niech cie kosztuje i 6000. A jak cie nie stać to utrzymuj za 600. p.s. nowy "mąż" cie rzucił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nalicz mu odsetki za zwłokę
,,Pora zmienić komunistyczne KRiO i zacząć obciążać powódki za nieuzasadnione pozwy." Gdyby pozew nie miał uzasadnienia to byłby oddalony. Każdy pozew musi mieć uzasadnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nalicz mu odsetki za zwłokę
,,Rodzio D Jak cie stać to niech cie kosztuje i 6000. A jak cie nie stać to utrzymuj za 600. p.s. nowy "mąż" cie rzucił? " Nie, dlaczego miałby mnie rzucić? ,,Starego męża" obecnie stać na 1200 bez problemu. Jak nie było go stać, to płacił ile mógł, czyli te 300. Przecież nie wymagam od niego rzeczy niemożliwych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rodzio D
O! Jaka bystrzałka. Wszystkie komunistyczne pozwy oparte o komunistyczne prawo miały i mają "uzasadnienie". Może nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nalicz mu odsetki za zwłokę
A w zasadzie to męża mam jednego, tego z którym stałam przed ołtarzem i przysięgałam miłość, aż po grób :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nalicz mu odsetki za zwłokę
,,Rodzio D O! Jaka bystrzałka. Wszystkie komunistyczne pozwy oparte o komunistyczne prawo miały i mają "uzasadnienie". Może nie?? " Nie pamiętam, byłam dzieckiem wtedy ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wez sie do roboty a nie patrz na cudze MAMUSIU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nalicz mu odsetki za zwłokę
A podły to jest mój ex. Całe życie kłamał. 15 lat udawał bezrobotnego, nie utrzymywał kontaktu z dzieckiem i nigdy nawet obsranej kartki na święta nie przysłał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rodzio D
Musiałaś mu nieźle nadokuczać. "nigdy nawet obsranej kartki na święta nie przysłał." To chyba dobrze. Czy źle? ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rodzio D
" męża mam jednego, tego z którym stałam przed ołtarzem i przysięgałam miłość, aż po grób jezyk.gif" Rozumiem. Poprzedniemu przysięgałaś miłość aż sie spuści... ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nalicz mu odsetki za zwłokę
,,Rodzio D Musiałaś mu nieźle nadokuczać." Nic mu nie dokuczałam, bo i po co? Poszedł na łatwiznę i tyle. "nigdy nawet obsranej kartki na święta nie przysłał." To chyba dobrze. Czy źle? " Źle, bo rozwiódł się ze mną, a nie z dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nalicz mu odsetki za zwłokę
,,Poprzedniemu przysięgałaś miłość aż sie spuści... " Poprzedniemu coś tylko podpisywałam w USC. To się nie liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nalicz mu odsetki za zwłokę
A zresztą to nie ja nawaliłam tylko on.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rodzio D
Daj adres - ja osram kartke i mu wyśle. ;) No wyszła twoja moralność z wora - pani Dulska nie podałaby ci ręki z obrzydzenia. Oj NIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nalicz mu odsetki za zwłokę
Nie musisz wysyłać. Ma wysłaną zawsze w imieniu dziecka, czy to święta,urodziny,imieniny, Dzień Ojca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rodzio D
To i z kapejszen u ciebie nie halo ;) Narzekałaś że dziecko nie dostało obsranej kartki - to chciałem obsrać i wysłać. Ale jak ty już wysyłasz obsrane czy to święta,urodziny,imieniny, Dzień Ojca - to może moja już mu nie potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nalicz mu odsetki za zwłokę
:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×