Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość zuzanka73

Pierwsza miesiączka u 10 latki....

Polecane posty

Do Artefakt_Diabła nie, okres w wieku 10 lat nie jest normalny, bo gdy pojawia się miesiączka to świadczy to o tym, że proces dojrzewania rozpoczął sie dwa lata wcześniej, czyli w wieku 8 lat, a to już jest przedwczesne dojrzewanie, które powinno być zahamowane hormonami....teraz to wiem, bo byłam z córką u endokrynologa dziecięcego, który wszystko mi wytłumaczył!!! Powinnam, była zgłosić się do niego dwa lata wcześniej, jak zaczęły wzrastać piersi, ale skąd to miałam wiedzieć? Po to chodzi się na bilans z dzieckiem, żeby rodzinny lekarz takie rzeczy mógł wychwycić. Niestety teraz już nic się nie da zrobić, będzie prawdopodobnie niską dziewczyną, bo miesiączka zahamowała jej wzrost i już nie rośnie tak szybko jaj jej rówieśnice, które okresu jeszcze nie mają....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kbi
Witam was dziewczyny, powiem wam ze ja dostalam pierwszy okres jak mialam 8 lat i 3 miesiace, co najlepsze wracalam wtedy sama z wakacji z Wloch, poniekad wiedzialam cos wczesniej na ten temat gdyz moja strasza siostra wdrazyla mnie w temat, jak zapytalam jej po co jej te podpaski;P po tym jak dostalam okres okolo 4 miesiace nie mialam pozniej i na now zaczal sie mniej wiecej przed 9 rokiem i juz byl w miare regularny, co do mojego wzrostu w tej chwili mam 24 lata( poltoraroczna coreczke) i 165cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurczę ja mam 8 letnią
córkę i trudno mi wyobrazic sobie że zaraz może dostac @.A czytałyście dzisiaj że w hiszpani 10 latka została matką?!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssyynnffoonniiaa
U mojej corki owlosienie pojawilo sie w wieku 9 lat,11 lat i dwa miesiące pierwsza miesiączka i teraz ma regularnie co 28 dni.Bardzo szybko rosla i teraz zauwarzylam ze stanela i tak jest najwyższa w klasie!!!lekarka mówila że dziewczynki po pierwszej miesiączce mogą urosnąć do 12 cm tylko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież to zupełnie normalne. Pamiętam jak byłam w podstawówce to połowa dziewczyn z klasy miała okres mniej więcej w wieku Twojej córki. A pamiętam też swoje pierwsze okresy ... :O tak się ze mnie lało, że musiała mama co rano pościel zmieniać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dostałam pierwszy okres w maju 2014 roku,w wieku 10 lat.Miałam,i mam do teraz,co dwa tygodnie i po 5-6 dni :C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja koleżanka miała w wieku 8 lat, a ja w wieku 13 lat, moje córki tak samo. Nic nadzwyczajnego. A jak masz wątpliwości co do obfitości krwawienia, to porozmawiaj z ginekologiem, może ma słabą krzepliwość krwi. Anemię się ma, gdy ma niską hemoglobinę, a to wynika z braków żelaza. Same obfite miesiączki nie powinny spowodować anemii. Zrób jej badania krwi na płytki krwi, hemoglobinę itd., żeby wiedzieć jak to u córki wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Szczepaniak
Moja córka ma 13 lat i ma niedowagę,jest niska a okres dostała w wieku 10 lat.Pierwszy miała słaby,drugi tak samo ale od 3 miesiączki do teraz ma strasznie obfity i nie chodzi do szkoły w okres bo : 1.Podpaska starcza jej na góra godzinę 2.Ma straszne bóle głowy i brzucha; 3.Zwija sie z bólu,a na WF-ie w jej szkolę nie chcą zwolnić z tej lekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola 2015
Witam2 miesiące miesiąc temu córka dostała pierwszą miesiączek zniosła dobrze ale teraz nie dostała a miesiąc minął ,,, Czy powinnyśmy pójść do lekarza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja po pierwszej miesiaczce mialam 3 m-ce przerwy przed kolejną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem, że to nie na temat ale chciałabym się wygadać a nie mam z kim. ja miałam tak silne krwotoki że nabawiłam się wszystkich objawów białaczki, moja krew stawała się różową wodą, mdlałam bez powodu, nie mogłam udźwignąć własnego ciężaru ciała, męczyłam się oddychaniem, miałam halucynacje z niedotlenienia mózgu, nie miałam siły podnieść głowy z łóżka ani z niego wstać a krwi ciągle ubywało. Miałam silne migreny z wymiotami włącznie i utratą wzroku. Jeszcze czasem mi się to zdarza. Ze śniadej cery zrobiła mi się sino biała, pod oczami czarne sińce. Wyglądałam jak zombie. Krwotok był tak silny że od razu po wymianie podpaski wszystko przeciekało w ciągu kilku sekund, do tego bardzo długotrwały od 14 dni wzwyż. potem kilka dni przerwy i znowu powtórka a zaczęłam normalnie jak wy w wieku 13 lat i od tego momentu moje życie stało się zagrożone. Byłam na skraju śmierci, odwodniona i wykrwawiona przypominająca białego trupa trafiłam do szpitala bo wcześniej nikt nie powiedział mi że taki mega krwotok jest czymś patologicznym, jak mówiłam, że coś jest nie tak to tylko znajome baby mi wmawiały że tak ma być od krwotoków eee sorry, one powiedziały - od silnych miesiączek anemii się nie dostaje- (taaaa kobieta to cysterna bez dna i anemii od wysięków krwotocznych nigdy nie dostanie nie to co mężczyzna bo to tylko człowiek), mam się nie martwić. Ja prawie umarłam! Najgorzej było w nocy, dosłownie topiłam się we własnej krwi, tylko czułam jak się gorąco rozlewa pode mną a skrzepy to miałam wielkości suszonych śliwek, nie mogłam w takim stanie chodzić do szkoły, byłam w pół przytomna i spędzałam ten czas w WC na siedzeniu tam i spuszczaniu własnej krwi!!! bo chyba wiadro miałam pod siebie podstawić i tak chodzić. Na szczęście udało mi się przeżyć bo jak mówiłam w ostatnią sekundę trafiłam do szpitala i tam postanowili zablokować mi te śmiertelne krwotoki. Teraz jadę od 1,5 roku na silnych hormonach, mam nie robić przerw aby nie dopuścić do utraty krwi bo już mało mi jej zostało, na razie jestem jeszcze blada i słaba ale jest znacznie lepiej niż było bo skóra lekko zaczęła nabierać kolorytu, jeszcze czasem mam nagłe halucynacje od niedotlenienia mózgu z deficytu krwi ale jest jednak sporo lepiej, nawet udało mi się ostatnio w ogóle nie zemdleć i utrzymać się na nogach. Krew ma mi odrastać ale jakoś marnie i powoli to idzie. Zażywam spore dawki żelaza, takie na receptę dawki słoniowe ale nie jest aż tak dobrze jakby miało się wydawać krew strasznie powoli odrasta. Nie wiem jak to przyspieszyć. Gdyby nie lekarze którzy postanowili zablokować mi te krwotoki i tym samym uratować życie umarłabym. Powiedzieli, że gdyby ten krwotok dotrwał do końca czyli te ponad 14 dni umarłabym z wykrwawienia się na śmierć! Mam żal do mamy że nigdy się mną nie interesowała tylko wyśmiewała mnie kiedy miałam krwotok przy rodzeństwie, że ciotę dostałam itp. a mam oprócz mnie 5 rodzeństwa i wtedy musiałam się z tym kryć ze wstydu i nie mówić. A jak zachlapałam krwią cały dom to musiałam to szybko sprzątnąć na szybko aby mama ani nikt z rodziny tego nie zauważył bo zaraz było wyzywanie że "juszę" po domu ciotą. Dopiero mój chłopak mnie uratował i powiedział, że to co się ze mną dzieje jest nienormalne i dziwne i zawiózł mnie do szpitala kiedy już prawie odchodziłam. Wcześniej byłam też gwałcona przez pewnego zboczeńca więc może to mogło mi coś uszkodzić ale nikomu o tym nie mówiłam bo mi groził i szantażował. Ostatnio nawet na hormonach dostałam niewielkiego krwawienia ( niewielkiego w porównaniu do tego co miałam wcześniej) które trwało 70 dni i nigdzie tego nie zgłosiłam bo teraz przebywam za granicą. Nie wiem czy to ma związek ale w szpitalu mówili między sobą (nie mi osobiście) że mam silne tyłozgięcie macicy i hipoplazję czy to może mieć związek ze śmiertelnymi krwotokami? A może to po gwałtach? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o boze wspolczuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dostałam okresu w wieku niespełna 11 lat i miałam bardzo regularne, bezbolesne miesiączki o średnim krwawieniu (3-5 podpasek dziennie przez pierwsze dwa dni) do 21 roku życia. Urosłam od swojej pierwszej miesiączki ok 15cm (z 153 do 168 cm wzrostu). Miałam już trochę owłosienia ale później mi trochę przybyło, urosły mi też piersi z rozmiaru 0 do 36F (ale to w późnej fazie i w dodatku miałam masę rozstępów). Wyszczuplala mi twarz i dłonie. Potem zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne, które szczerze odradzam każdej kobiecie... O ile miesiączki stały się bardziej skąpe, o tyle obrzęki na nogach i piersiach były niepokojące. Przestałam je brać po 8 miesiącach a rok zajęło mojemu organizmowi uregulowanie cyklu. Teraz mam dwa razy bardziej obfite miesiączki i domyślam się, że to od tych tabletek. Chcę tylko jeszcze powiedzieć, że kuzynka mojego chłopaka dostała okresu w wieku 9 lat i też dalej rosnie, a ma 12 lat. Domyślam się, że to dlatego, że ona dorasta w UK, a tam jedzą mięso naszpikowane hormonami codziennie, co też ma wpływ na rozwój i kształtowanie się tak młodego organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha, miałam też anemie przez wiele lat, dokładnie tak jak moja mama i obie bralysmy żelazo ale również nie odmawialysmy sobie jedzenia o dużej zawartości żelaza np szpinak, wołowina, brokuły, ciemna czekolada itd. Ja teraz jestem wegetarianka i nie spożywam produktów mlecznych, ale zauważyłam że miesiączki mam bardziej obfite niż kiedykolwiek. Zrzucam to na te tabletki antykoncepcyjne które brałam w przeszłości. Podczas brania tabletek zaczęłam mieć bóle menstruacyjne, ktorych nie miałam nigdy wcześniej. Do tej pory je mam, mimo że tabletek nie biorę od roku. Jeśli twoja córka ma anemie, wspomóż ją suplementami i wartościową dietą. Tylko nie ładuj w nią już żadnych syntetycznych hormonów, bo to może zrujnować jej gospodarkę hormonalną zanim się porządnie wykształci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten post wyżej o wykrwawieniu się to jakiś horror. Kobito trzymaj się! A z rodziny uciekaj na swoje, zmień nazwisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwszej miesiączce naprawdę się już się nie rośnie? gość wczoraj Współczuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Może jest tutaj jakaś bardziej doświadczona mama ;) moja 11latka dostała pierwsza miesiączkę,krwawiła ok.7dni. teraz po 14 dniach od początku krwawienia znowu ma @. Czy tak może być czy lepiej odwiedzić lekarza? Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chociaż pierwsze miesiączki mogą mieć takie nieregularnosci to uważam,że wizyta u ginekologa to mus! Dla pewności i zbadania czy wszystko jest ok:) Ja moją córkę zapisałam do http://gabinetginekologicznybialystok.pl/ i bylysmy bardzo zadowolone z pani doktor. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam moja córka ma 10 lat i 4 miesiące i własnie ode tego stycznia dostała pierwszy raz okres,jak na złość ja byłam w szpitalu po zabiegu ale córka cos tam wiedziała resztę jej moja mam wytłumaczyła.Córka jest wysoka ma 166 cm ,szczupła ,teraz dostała drugi raz okresu i powiem że mineło 27 dni nie bardzo obfitych 3-5 podpasek na dzień.Poprzednia trwała 6 dni teraz jeszcze nie wiem ile będzie trwała zobaczymy.Ale nie panikujemy bo lekarz rodzinny mnie i ja szykował na to że wcześniej dostanie a i tak z jej klasy to dostała jako 4 dziewczynka.Jest w 4 klasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez dostalam pierwsza miesiaczke tak wczesnie i byla bardzo obfita i trwala 7 dni, tak mi juz zostalo a mam lat prawie 30. nigdy nie mialam anemii z tego powodu wiec tym bym sie nie martwila. mialam za to problemy z bardzo dlugimi cyklami nawet po 48dni, wyregulowal mi to castagnus (bez recepty, 3 miesiace kuracji), nie mialam i nie mam pms nigdy, nie biore przeciwbolowek, ale pierwsze 3 dni musze miec 2 podpaski zalozone (cale majtki wyklejone) bo tak sie leje ze mnie. Hormony niby mam ok, przebadane wszystko od kazdej strony. Lekarz mi powiedzial ze prawdopodobnie bede miala problemy z zajsciem w ciaze, ale nke umial tego uzasadnic :D dzieci nie planuje wiec dla mnie to dobre wiesci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja okres dostałam jak mialam 14 lat i chcialam miec wczesniej. Ale ciesze sie ze tak pozno niz mialabym sie meczyc 4-5 lat wczesniej... Okres u dziewczyny ponizej 12 r.ż = koniec dziecinstwa i co miesieczne nieregularne krwawienia :( I dlaczego wy zaraz zakladacie ze ją brzuch boli? Mnie nie bolał przez rok a potem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 okres trwał 7-8 dni potem za tydzien przyszedl 2,3,4 itd... Mialam przerwe 7 dni na sluz a potem krew :\ I po 7-9 dni krew 1-2 podpaski starczaly a nawed wkladki 3 kroplowe.. ;( Az po roku meczarni poszlam do gina i polecila mi duphaston 2 opak. i jest OK regularny jak w zegarku jak na 15-nastke heheh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka ma 10,5 roku i też dostała okres,jest obfity i trwa już 13 dni czy to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka lat 9 dostała okres... jestem przerażona bi jest szczupła...jak z Waszymi córkami? Jest średniego wzrostu 135. Boje sie ze nie urośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, moja córka 11 lat i 3 mc wczoraj dostała swój pierwszy okres. Trochę jestem przerażona bo myślałam, że nastąpi to później. NIe jest jakość szczególnie rozwinięta, dopiero co lekko powiększyły jej się piersi no i dostała owłosienie łonowe. Trochę się zmartwiłam bo jak na swój wiek nie jest wysoka ma ok 145 cm. Słyszałam, że po pierwszej miesiączce wzrost przychamowuje i dziewczynki nie rosną już tak szybko, średnio jeszcze ok 10 cm. Ja też nie jestem wysoka 160 cm ale myślałam, że może córka pójdzie w swojego ojca który ma 183 cm .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziunia11041
Niestety mam ten sam problem. Moja córka dostała pierwszą miesiączkę w wieku 10 lat i 6 miesięcy. Poszłyśmy do endokrynologa i zrobiłyśmy badania krwi na poziom hormonów. Wszystkie wyniki w normie. Niestety lekarz poinformował mnie , że zostanie zastopowany wzrost u mojej córki. Urośnie już niewiele , a ma 135 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochane...Ja pierwszą miesiączkę dostałam w wieku 9-10 lat.Zawsze byłam wyrośnięta i bardziej rozwinięta(biodra ,piersi)niż inne dziewczynki.Okres miałam od początku regularny ,a przy tym doskwierał mi ogromny ból.Może na początku nastolatki odczuwają dyskomfort, ale po pewnym czasie ustępuje.Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję, że kogoś pocieszałam.Buziaczki.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2010 o 14:34, Gość moja babcia dostala okres napisał:

w wieku 9 lat a w wieku 38 juz przechodzila menopazue

To tak nie działa. U mnie w rodzinie - przynajmniej od pokolenia babci od strony mamy - dziewczynki zaczynały miesiączkować między 11. a 12,. rokiem życia, powiedzmy w wieku mniej więcej 11,5 roku. Mama męczyła się z okresem do 50., my z siostra jesteśmy po 40. i nadal nie mamy objawów menopauzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2017 o 02:33, Gość ziunia11041 napisał:

Niestety mam ten sam problem. Moja córka dostała pierwszą miesiączkę w wieku 10 lat i 6 miesięcy. Poszłyśmy do endokrynologa i zrobiłyśmy badania krwi na poziom hormonów. Wszystkie wyniki w normie. Niestety lekarz poinformował mnie , że zostanie zastopowany wzrost u mojej córki. Urośnie już niewiele , a ma 135 cm.

Ja po pierwszym okresie urosłam jeszcze 10-12 cm (piszę z taką rozbieżnością, no czasem odmierzają mi 158, a raz 160 cm)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×