Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kaia mama synka i ...

Poród w Legnicy-kto rodził?

Polecane posty

dziewczyny, a jak z nacinaniem? standardowo robią czy jest jakaś ochrona krocza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trevira21101985
Hejka! szkoda ze dopiero teraz tu trafilam. Jestem 1 dzien po terminie i dzis ide do szpitala lezec. Lekarz dzs stwierdzil ze jestem pozamykana na 4 spusty i jeszcze z 2 tygodnie moge nosic dziecko w brzuszku.. i tyle moge tez lezec :( masakra.. Jak to jest z ta sala rodzinna? ile platna? i to jest sala po porodzie czy przed tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki mojej Wikusi zbadali grupę krwi od razu w szpitalu - ma taką jak mamusia 0 Rh+ ;) wpisali to w książeczkę na stronie 13 na górze. Nic mi o tym nie mówili, sama tylko zauważyłam ten wpis w książeczce. My teraz walczymy z katarkiem:( - dla takiego maleństwa miesięcznego to niemalże koniec świata... :( ale damy jakoś radę... Kasieńka powodzenia - 3maj się dzielnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monisia1989
kasiula mój synek miał 2 tygodnie jak go panie w szpitalu zalatwiły i miał katar udało mi się go wyleczyć ale do tej pory często kicha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niemowlaki często same z siebie kichają.I zauważcie,że zawsze dwa razy pod rząd :D:D:D cirri o kroczu rozmawiałyśmy kilka stron wcześniej ;) trevira pokoje te jedynki są niedostępne do odwołania.Zresztą jesteś juz w szpitalu to już sama wiesz :) Kasiula ja na str 13 mam tabelkę do wpisywania wagi wzrostu i stanu dziecka w okresie niemowlęcym.Mam książeczkę Huggis ;) A Ty? najnajnaj a ty gdzie znowu nam zaginęłaś w akcji???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojjj w końcu udalo mi sie tu zajrzeć i troszke mi umkneło... ale nadrobie zaległości. Co do grupy krwi Maluszka to ja tez nie wiem jaka ma grupę i tez mam książeczkę Huggis'a... cirri18 - co do nacinania, to sam lekarz zdecyduje podczas porodu czy jest taka potrzeba, ale powiem tak... lepiej być naciętą żeby równo się zrosło niż żeby miało tam co nieco pęknąć... A nacięcie nie jest takie straszne, sekunda bólu i po strachu :) No a tak na marginesie to ciekawe co tam u Kasi, mam nadzieje że już rozpakowana ;) Pozdrawiam dziewuszki i uciekam do Mojego Szymka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
hej ja juz po wszystkim maluszek urodzil się 13 ma 4150 wagi i 59 cm. ok zmykam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
czy podawałyście dzieciom glukoze jeśli tak to w jakich proporcjach i jak czesto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem... A tu takie wieści! Kasia - gratulacje!!! W końcu się doczekałaś :) Antonio to chłop jak dąb! Jak Adaś Kai! No i wzrost jak mój Marcin tylko kapkę cięższy... Super! Mąż pewnie dumny ze spóźnionego prezentu imieninowego?! Opowiadaj jak było no i jak jest z Antkiem w domku. A w sprawie glukozy to ja podałam tylko kilka razy w szpitalu, a potem sama woda. Ale się cieszę, że Antek jest już z Wami! Dla dzielnej Mamy 🌻 Znowu nie wiem o bożym świecie przez tą ekstra wiadomość... Kaia - jestem, ale lenia miałam stasznego... no i jesienna plucha, ale od wczoraj walczymy i się nie dajemy: kalosze, parasole i nic nie jest nam staszne! Pozdrowienia dla Wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka0103
Kasia ja dawałam mojej Olci glukoze na początku, ale pani w aptece powiedziała mi, że glukoza powoduje zaparcia, no i żeby lepiej podawać herbatkę z kopru włoskiego. A jeśli chodzi o glukozę, to sypałam tyle, żeby było lekko słodkawe. Gratuluję pomyślnego rozwiązania. My po wizycie u neurologa. Na szczęście wszystko jest ok. Olcia rozwija się prawidłowo. Wszystko wina tego, że babucha szybko rośnie, no i musi przez 3 tygodnie mieć zwiększoną dawkę witaminy D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
miałam cesarkę ponieważ było ryzyko pękniecie macicy. dziecko duże wie c pewnie dlatego. no i wody odchodziły 10 godzin . mały miał z powodu tych wód pdoawany antybiotyk, przez jeden dzień był naświetlany z powodu lekkiej żółtaczki, dziś śpi cały dzień ciekawe jak będzie w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monisia1989
kasiu moje gratulacje... mi wody 12 h odchodzily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
hej mam pytanko co to moze być? malemu zalega jakas taka wydzielina w nosku. gorzej mu sie oddycha wydaje mi się że to nie katar no i często kicha doradźcie proszę co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia noworodki bardzo często kichają wiec tym się zbytnio nie przejmuj. A jeśli chodzi o wydzielinę to masz FRIDĘ??Jak nie to kup (około 30 zł w aptece) i nią wyssij tą wydzielinke ;) A jeżeli coś bardzo cię niepokoi to idż do przychodni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
mi się wydaje że mleczkiem się zachłysnął i poszlo do noska. wyssałam zwykła gruszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mareja
Dziewczyny, rodziłam w Legnicy w czerwcu tego roku. Słyszałam zarówno dobre jak i złe komentarze na temat tamtejszej porodówki, jednak ze zdecydowaną przewagą tych pochlebnych. Definitywnie do porodu w tym szpitalu przekonał mnie fakt iż jest tam świetnie rozwinięty oddział neonatologii. Tymczasem coraz barzdziej utwierdzam się w przekonaniu, że popełniłam bardzo poważny błąd wybierając Legnicę. Na porodówce dyżurują lekarze bez specjalizacji, pech chciał, że trafiłam właśnie na niego; po porodzie nie oczyścił mi w pełni macicy i pozostawił duży fragment łożyska, który doprowadził do bardzo poważnego stanu zapalnego i wielu powikłań, z którymi będę się borykać aż nie zdecyduję się na operację :( przez pierwszy tydzień leżałam i przyjmowałam ketonal w zastrzykach a okres połogowy wydłużył się u mnie do 11 tygodni (całe wakacje); w dodatku, jak stwierdził później mój ginekolog, nacięcie krocza było bardzo duże, tymczasem urodziłam niespełna 3 kilogramowe dziecko(moim zdaniem tną rutynowo jak leci); szycie wg mojego ginekologa również pozostawiało bardzo dużo do życzenia - było nieładne i bardzo głębokie, w konsekwencji czuję m.in. bardzo duży dyskomfort podczas siedzenia a tym bardziej podczas załatwiania potrzeb fizjologicznych; Wiem, że czasem zdarzają się błędy i "wypadki przy pracy" ale same przyznacie, że u mnie było całkiem sporo tych niefortunnych przypadków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
ja z kolei jestem bardzo zadowolona ze szpitala w legnicy, z lekarzy i ich podejściu do pacjętek. zależy na jakiego trafilaś moze. ja mam same miłe wspomnienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
Kaia- FRIDA jest po prostu doskonała. Synek oddycha normalnie wydzielina ładnie zeszła. zastanawiam się co możebyć jej przyczyna martwie sie bo nie chcę iśc z nim do przychodni . a położna będzie najwczesniej we wtorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ło matko co to za polecam polecam!Pewnie jakiś wirus albo spam Przypomnij mi ile Maluszek ma?Bo to może jeszcze z niego resztki wydzielin i tych innych płynów w jakich żył w brzuszku zostały. Jaś-mój starszy to przez miesiąc od porodu się tak jakby dławił czasem. A może zapuść Mu do każdej dziurki po kropelce soli fizjologicznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
kaia- mój mały ma 9 dni. ale jeśli chodzi o katarek to już jest ok. kolejnym problemem jest to ze po jedzeniu nie chce mu sie odbijać:(probowałam już różnych sposobów i nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia jak zje i trzymasz go w pionie to połóż (matko-jak to sie pisze) go na pleckach na około 3 sekudny i znów szybko do pionu.Powtarzaj czynność az odbije .Możesz też lekko klepać go po pleckach.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
Kaia- dzięki. pierwsze dziecko to człowiek wszystkiego się uczy i wszystkiego boi. :) jutro wreszcie pielęgniarka ma się u nas zjawić:) to popytam co nieco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trevira21101985
Oj leze leze od tego poniedzialku i dalej pozamykana na 4 spusty :-/// jestem 9 dni po terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
hej. pisałyście kiedyś chyba Najnaj z Kaią na temat ortopedy czy możecie mi podać jakiegoś dobrego lekarza, gdzie przyjmuje i ile kasy bierze? Drugie pytanie. Zastanawiam się nad szczepieniem małego 5 w 1 czy 6 w czy też któraś z Was to stosowała i jakie są koszta. czy dużo czasu upłynie zanim dziecku odpadnie pępuszek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×