Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kaia mama synka i ...

Poród w Legnicy-kto rodził?

Polecane posty

Gość mkwroc
MIA gratuluję córeczki ;) chłopiec będzie następnym razem.Ważne ,że zdrowiutka córeczka ;) raczej jak powiedział,że córeczka to powinno tak być,chociaż z dziewczynkami jest więcej "pomyłek" niż z chłopcami.Mam koleżankę ,która miała dziewczynkę do 30 tc a potem okazało się ,że chłopiec ;) Kasia gratuluję !! no cóż może i szybko,ale widocznie tak miało być ;) a Antoś ile ma teraz?? u mnie też mała różnica dość będzie,ale chyba nie tak mała jak u Ciebie. A jak się trafi też chłopczyk,to będzie łatwiej -będą się razem bawić, zabawki praktycznie te same no i ciuszki już masz ,więc koszty odchodzą.A jak się czujesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_latinka
dziekuje :)) Wam. zastanawiam sie tylko czy napewno corcia tak jak on mowil bo taki ucieszony byl ze szok :) bo mała nie chciała pokazac co i jak :) a ja sama nie jestem pewna co do tego co ujrzałam :) tutaj piszecie ze nawet w tym samym roku :) heh niezle, ja i tak bede mogła ok 1,5-2 lata byc z dzieckiem w domu a pozniej musze do pracy, wiec srednio to widze niestety..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
hej. bedzie róznica 15 miesięcy. jednak 6 tydzień termin na 22 lutego. masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_latinka
moja siostra ma parke i wcale nie jest tak ze chlopcy zawsze lepiej sie razem bawia, u mojej siostry sie fajnie dogaduja i caly czas wszedzie razem chodza i bawia sie a siostra pilnuje brata mimo ze jest tylko troszke starsza :) i tez roznica wieku to jakies 16 miesiecy jak dobrze licze. policzylam sobie ze moja kuzynka 3 miesiace po porodzie zaszła w ciaze, troszke szybko nie iwedziałam ze tam sie wszystko goi tak szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow wow wow!!! Kasia moje gratulacje!!! Druga dzidzia trochę rodziców zaskoczyła ale z pewnością tak miało być:) Antoś będzie zachwycony, moja Wiki ma starszą o 9 miesięcy kuzynkę Laurę, która jest wniebowzięta jak może opiekować się taką małą żywą lalą - z Antosiem będzie tak samo - zobaczysz:) Co do sal 1osobowych to ja chodziłam na szkołę rodzenia we wrześniu tamtego roku i już nieoficjalnie nam powiedziano, że to niby remont a w gruncie rzeczy chodzi o pozwolenia i z tego co wiem to te sale zupełnie są wyłączone z użytkowania ( za kasę nic się nie da załatwić) Czeszejkową jak pytałam to podawała oficjalną wersję - remont:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_latinka
wlasnie sie zastanawiam-y nad imieniem dla dziewczynki :) ja przerwe bede miec z 2-3 lata bo po 2 latach jak urodzi mi sie 1-coreczka to bede musiala opiekunke znalesc. no i z rok moze pół popracuje i druga dzidzie planujemy :) ale roznie bywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
witam w sloneczny dzionek. Ja to bym chciała teraz córeczkę ale jak będzie synus tez sie nie pogniewam. dziecko to dziecko. ja uwielbiam dzieci ale chyba na dwójce będe chciała zakonczyc ale co będzie to jedynie bóg wie. no super wszystko mam nic nioe musze kupowac no i im większa różnica wieku tym dzieciaczki lepiej się chowają. no i ginekologa zmienie przy okazji. pewnie będzie druga cesarka bo jak jest przerwa między jednym dzieckiem a drugim do 2 lat to raczej cesarka. ale to nic ważne żeby z dzieckiem bylo ok. nadal jestem w szoku bo nawet tabletki anty nie pomogly:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
jej a Antek taki ciężki. nie wiem jak dam radę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_latinka
co do przerwy nie prawda ze jestes skazana na cesarke, jak juz mowilam 3 miesiace po porodzie kuzynka zaszla w ciaze i urodzila 2 dzieciaczka naturalnie :) a siostra 7 miesiecy po i tez naturlanie :) czekam na opis u herc-unia bo cos tam sie popsulo eh..ale to 4d, szkoda ze nie mogle plyty CD odpalic bo mam notebooka bez napędu CD, musze poczekac az bede w domku :( a chyba mozna uslyszec serduszko i zobaczyc dzidzie no trudno poczekam. wlasnie jak urodze w grudniu i bede wychodzic ze szpitala to jakis kaftanik polarowy czy spiworek, nie wiem zeby małej nie było zimno.. a i mam pytanie ile po urodzeniu ( nie mam na mysli lata) wyszłyscie na dwor z dzieckiem? bo ja mam termin na 3-go ale na swieta chcielibysmy pojechac do rodzicow bede mogla wyjsc z maluszkiem? maja88 sie nie odzywa to pewnie juz w szpitalu!! trzymam kciuki!! 3 maj sie Słonce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
z tym że ja miałam dopiero co 8 miesięcy temu cesarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka0103
Mia - jesli Twoja niunia urodzi sie w terminie, to spokojnie na święta będziesz mogła z nią pojechać. Po tygodniu będziesz już mogła zacząć przyzwyczajać dziecko do dworu. Z tym, że zimą najpierw dzieciaczka trzeba ubierać cieplutko i otwierać okno, żeby nie wychodzić odrazu na mróz. Ale może być też tak, że w grudniu nie bedzie aż tak strasznie zimno. My w sobotę chrzcimy Olę. Masa przygotowań, ale pogoda dopisze, więc impreza w ogrodzie. Tylko mam odwieczny problem - nie mam co na siebie włożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_latinka
dziekuje Kasiu za odpwiedz :) zrobie tak jak mowisz, no tak co na siebie włozyc skoro mowisz ze bedzie goraco to raczej lekko :)) i zeby było Ci wygodnie :) a ile Ola ma miesiecy? to chyba jakis kombinezonik czy cos kupie:) ale jeszcze wozek,materacyk do łozka, posciel to z takich najwazniejszych :) jak zwykle pytanie :) jedno. wiem ze w szpitalu rodzi sie na tym fotelu ginek. ( mowie o naturalnym porodzie) i jak sie urodzi to sie wstaje i idzie czy jak?:) i jak sie rodzi juz sie czuje to sie idzie samemu na sale porodowa komu sie mowi ? skomplikowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia kurde życze ci wszystkiego najlepszego, i wydaje mi się ze jak miałas cesarke to musisz strasznie teraz na siebie i dzieciątko uważac, bo wiesz tam w środku wszystko masz jeszcze bardzo czułe.... I mówisz że tabletki nie pomogły????? no to mnie wystraszyłaś....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkwroc
kasia-- no jak cesarka nie tak dawno była ,to na prawdę musisz uważać.Wiem,że uniknięcie dźwigania jest niemożliwe,bo Antek mały jeszcze,ale jak tylko możesz skorzystać z czyjeś pomocy to korzystaj .Trzymam kciuki,by wszystko było dobrze. mia-- po porodzie naturalnym przechodzi się z łóżka porodowego na "normalne" ,pomagają Ci się przesunąć z jednego na drugie.Potem już z dzieckiem przewożą Cię na dwie godziny na korytarz na tym łóżku,a po dwóch godzinach jesteś przewożona już na normalną salę.Wstać trzeba do kilku godzin ,żeby się załatwić w toalecie-pilnują tego,pytają czy już byłaś.Ale nie pamiętam dokładnie ile godzin,coś ok. 5 lub 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_latinka
mkwroc dziekuje za odpowiedz, troszke to skomplikowane :) nie wiedzialam ze jeszcze na korytarzu bede koczowac i ktos mnie bedzie pilowal :) ale na korytarzu bede z coreczka juz czy sama? Maz moze caly czas byc ze mna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkwroc
Mia-- na korytarzu na porodówce ,za bardzo nie pilnują .Mnie może ze dwa razy ktoś w przelocie spytał jak się czuję ,no i obiad mi przynieśli,którego nawet nie zjadłam,bo byłam za słaba i zbyt obolała ;) przez ten cały czas będziesz z córeczką ,mąż też chyba będzie mógł być .Jak ja rodziłam to szpital był ogólnie zamknięty przez ospę i porody rodzinne były niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia-ja natomiast te 2 godziny po samym porodzie wspominam jako jedne z piękniejszych godzin w moim życiu.:) Pomyśl....leżysz przytulona do Maluszka.Możesz delikatnie przystawić do piersi,tulić,głaskać.Mozesz płakać ze szczęscia,rozmawiać przez telefon (podała mi go położna z torby),możesz sie przyglądać...ach ach.I nikt Ci nie przeszkadza w tym czasie.:) Mnie jak tam zawieźli to położna mnie ułożyła,dziecko zabezpieczyła kołderką by jakimś sposobem nie spadło,pogłaskała mnie nawet i poszła.Potem jeszcze trzy razy zajrzała na moment,ale tylko patrzyła na nas i szła.Po 2 godzinach przyszła znowu,zmieniła mi podkład ;) i wraz z drugą położną zawieźli nas na salę :) Aaaa wstać należy najpóźniej 6 godzin od porodu ;) Ja miałam kilka podejsć :D bo mi się w głowie kręciło.Poszłam się wykąpać i przebrać.Maż w tym czasie został z Adasiem.Ale raz przyszedł pod drzwi łazienki,zapukał i jak usłyszał "Zajete" to poszedł z powrotem do Maluszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noooo i zapomniałam dodać ze te najpiękniejsze 2 godziny były dla mnie najpiękniejsze też dlatego,bo już było po wszystkim,miałam ze sobą zdrowe dziecko i nic już mnie nie bolało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka0103
Mia - moja Ola wczoraj skończyła 10 miesięcy. Pójdzie na własnych nóżkach do chrztu, bo już nie chce usiedzieć w miejscu. Na pewno musisz mieć kombinezonik dla niuni na zimę. Będzie jej w nim cieplutko i wygodnie. Nie bój się porodu. Wszystko będzie dobrze. Poradzisz sobie jak każda z nas. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_latinka
dziekuje kochane za odpowiedzi :) kaia masz racje jak jest po wszystkim to juz wsystko obojetne jak jest sie z dzidziusiem, jaki podkład polozna zmienia? trzeba miec te majtki poporodowe i do nich wkładki poporodowe tak? po porodzie za jakis czas przychodzi do domu połozna? bo slyszalam ale o Legnicy nie wiem ile razy zajrzy? i cały czas ta sama czy sie zmienia? miła jakas :)? co sprawdza teraz z innego bloku tematycznego, jak sie córeczka mi urodzi to akt urodzenia dostaje w szpitalu czy jak? i gdzie sie zgłasza fakt urodzenia? moze isc tylko Mąż do urzędu? i jak to jest o ile ktos wie jesli ja z Mężem jestesmy zameldowani gdzie indziej niz mieszkamy( tzn ja gdzie indziej i on gdzie indziej :) a bedziemy musieli podac? i oprocz tego jakie dokumenty musze załatwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
Mia akt urodzenia dostajesz chyba w urzędzie miasta a w szpitalu zaswiadczenie że sie dziecko urodzilo u nas mąż załatwial. co do podkładu to wymienia ta podpaske

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Dawno nie zaglądałam ;) Postaram się zaraz to nadrobić :) Mia_Latinka gratuluję córci :D Imię już masz? Ja rodziłam w grudniu, a wychodziliśmy jak było okropnie zimno. Ubrałam małego tak: koszulka, pajac frotte (taki grubszy), na dupkę pampera, skarpetki, na głowę cienka czapka i gruba zimowa i taki kombinezon podobny miałam http://allegro.pl/piekny-bialy-kombinezon-i1695909996.html. tylko niebieski. Wsadziłam do fotelika i jeszcze nóżki nakryłam kocykiem, a buźkę osłoniłam pieluszką, bo strasznie padał śnieg i szybko do samochodu. Nie zapomnij maluchowi nałożyć na buźkę krem ochronny na zimę ;) I tak jak pisze kasieńka przez tydzień maluszka przy oknie przyzwyczajasz, a potem na spacerek ;) Kasia legnica no fiu fiu szybko się postaraliście o drugiego bejbika :D Gratulacje!!!! Odchowasz dwoje i spokój ;) A kto Cię ciął przy pierwszej cesarce? Kasieńka a gdzie chrzicie? Masz okazję zakupić sobie nowy ciuszek :D Mia nie wiem jak po porodzie naturalnym, ale po cesarce dają podkład, a dopiero jak zaczniesz chodzić, to te gatki zakładasz razem z tymi wielgachnymi podpaskami. Jeśli chodzi o załatwianie z aktem urodzenia, to nie pomogę, bo mąż wszystko załatwiał, a ja leżałam z dzidziorkiem w domku ;) Szymkowi gardełko się goi powoli, byliśmy na kontroli i masakra :o Dwie godziny przesiedziałam z małym, zanim lekarz nas przyjął. Masakra!!! Szkoda mi go było, bo od razu jak wchodziliśmy do szpitala, to on pytał czy znowu mu będą ten plasterek przyklejać na rękę (miał na myśli wenflon) :( Bidulek :( głupi zabieg, a tyle nerwów. Dziewczyny można coś na ból głowy brać w ciąży? Mam na myśli coś ziołowego albo np Amol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia Legnica pisałaś że miałaś kolkowe dzieciątko, wiem przez co przechodziłaś, bo mam to aktualnie. I stąd pytanie kiedy mu przeszły???? Bo ja się łudzę że za 7 dni mina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarlotka u nas trwało to do trzeciego miesiąca :( Pomagał espumisan w kroplach i suszarka skierowana na brzuszek przez pieluszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_latinka
Atnoś :) dziekuje :) przynajmniej wiem co trzeba zrobic :) ale nie wiem co z zameldowaniem jak nie mamy tu.. a córcia bedzie miała na imie Lena- Lenka :) i też znajde jakis kombinezonik :) dobrze mowisz, a jak rodziłas w grudniu to bylo duzo kobietek na porodowce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkwroc
kaia--dla mnie te dwie godziny tez oczywiście były cudowne ;) opisałam tylko jak to wyglądało w praktyce a odczucia własne zaraz po porodzie ,gdy ma się już dzidzię przy sobie to co innego ;) ciesze się,że mogłam w spokoju poleżeć z synkiem -on trochę przysypiał a ja razem z nim .Ze dwa razy może położna tylko spytała czy wszystko dobrze i sobie poszła Antoś-- ja na ból głowy biorę tylko Apap ,bo to w ciąży jedynie można a czy jakiś Amol można to nie mam pojęcia ...niby ziołowe ale nie wszystkie zioła dozwolone są w ciąży-jak wszystko zresztą . A ten kombinezon co miałaś wygodny był w ubieraniu dziecka?? bo zastanawiam się czy kupić taki jak pokazałaś czy taki gdzie się nóżki wkłada ,nie wiem czy dobrze się wyraziłam hehe,o taki mi chodzi np. http://allegro.pl/gruby-kombinezon-dla-dziewczynki-i1696550681.html Mia--bardzo ładne imię ;) teraz modne bardzo ;) mi się podoba dla dziewczynek Gabrysia i Laura ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_latinka
mi imie Lena podobało sie juz 6-7 lat temu jak je pierwszy raz usłyszałam, ale na pewno nie kieruje sie tym czy jest modne czy nie bo to nie o to chodzi ja nie znam nikogo kto ma tak na imie :) ja chciałam jeszcze Michalinę ( Michasie) Laura tez bardzo ładne imie . ja juz w ostatnich miesiacach kupie kombinezonik i czapeczke, kosmetyki dla mnie i dla córeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia_Latinka trochę nas było, bo aż cztery babki po cesarce, a na innych salach też widziałam pełno. Ale to było prawie 4 lata temu ;) Imię bardzo ładne, podoba mi się też Milena :) mkwroc no dokładnie nie wszystkie zioła można. Kupię Apap na wszelki wypadek, bo wczoraj tak mnie bolała głowa, ale to chyba od ciśnienia (mąż mi podniósł ). Kombinezonik jak dla mnie rewelka, bo nie trzeba malucha wciskać w te nogawki i można grubiej ubrać. Z nogawkami kupiłam dopiero jak mały zaczął sam chodzić. Do dzisiaj mam ten kombinezon w rozmiarze 62 i żałuję, że tym razem go nie ubiorę małemu :( Byliśmy na lodach w don giovanni :D Pyyyyyycha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_latinka
a czemu tym razem go nie ubierzesz? 4 po cesarce oj to dużo.. cos jakby standardowo robili? kiedys takie ploty gdzies krazyly oczywiscie nie wierze :) oj mam nadzieje ze nie bo wolalabym jesli nie bede przymuszona uniknac cesarki. wlasnie puki pamietam znieczulenie dostaje sie tylko przy cesarce? czy przy porodzie nat. tez mozna zazadac czy tam zaplacic jak to funkcjonuje? ja znalazlam lezaczek dla dzidziusia zakochalam sie w nim ale jest napisane ze do 9 kg wiadomo to 12 moze byc bo sie przeciez nie polamie, szkoda ze nie ma wiekszego obciazenie akurat ten model wkleje .http://allegro.pl/fisher-price-lezaczek-papasan-gniazdko-owieczka-i1687478261.html ale w sumie pewnie na krotko by starczyl jak ma takie obciazenie ? oj tak tam sa pyszne lody :) a za ta szklana szyba to juz wogole wszystkie gałki :)hehe jaka tam jest obecnie cena za 1 gałke? w galeri ferio tez sa na galki dobre 2,50 ale te porcje raczej ubogie daje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×