Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balucianka

zapomniana pierwsza tabletka

Polecane posty

witam... mam problem. Zapomnialam pierwszej tabletki z nowego opakowania... przyjelam ja razem z druga o normalnej porze wiec minely 24 godziny. Na drugi dzien mialam stosunek. Powiedzcie mi czy istnieje ryzyko ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak z druga? przeciez to nie miało sensu.... ja kilkukrotnie zapominałam pierwszej... zalecam dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Złośnica 128368*
Ryzyko ciąży isnieje zawsze bez względu na antykoncepcje. Ale nie panikuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladaco
zboczona sucz z ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wiem ze trzeba sie dodatkowo zabezpieczac ale ja tego nie zrobilam wiec dlatego moje pytanie brzmi czy istnieje ryzyko ciazy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raczej niewielkie jestes dopiero co po okresie wiec jestes niepłodna nie martw sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwie dawki hormonów na raz? skąd się takie durne baby biorą????? nie potrafisz czytać ulotki po POLSKU??????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oprócz tego, że rozregulowuje cykl miesięczny na kilka miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do EWA, 33 czytalam ulptke po POLSKU!!! i postapilam zgodnie z nia wiec nie madruj sie dobrze? na ulotce bylo wyraznie napisane zeby przyjac jak najszybciej nawet jezli znaczyloby to przyjac dwie na raz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tylko najszybciej oznacza do kilku godzin potem przyjęcie nie ma zadnego sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma takich tabletek które w ulotce maja przyjęcie zapmnianej razem z nastepna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma??? to prosze: należy przyjąć pominiętą tabletkę tak szybko, jak to możliwe, nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek, a kolejne zażywać o stałej porze. Przez następne 7 dni trzeba stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne (metody mechaniczne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nawet jak pomine
to sie dodatkowo nie zabezpieczam,bo po cholere lykac tabletki i jeszcze stosowwac gumke. A ryzyko ciazy jest malutkie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Postępowanie w przypadku gdy pacjentka zapomni przyjąć tabletkę - Jeżeli zapomni się przyjąć tabletkę i nie minęło jeszcze 12 godzin od ustalonej pory przyjmowania tabletek, należy ją przyjąć jak najszybciej. W takim przypadku nie ma potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych. - Jeżeli zapomni się przyjąć tabletkę i upłynęło ponad 12 godzin od ustalonej pory przyjmowania tabletek, należy ją pominąć i kontynuować przyjmowanie pozostałych tabletek o ustalonej porze. Przez następne siedem dni należy stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne. Jeśli pominięta tabletka była jedną z ostatnich siedmiu tabletek z opakowania to kolejne opakowanie należy rozpocząć następnego dnia po zakończeniu opakowania bez robienia przerwy. z ulotki regulonu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety w przypadku pominięcia tabletki w 1 tygodniu,szczególnie 1 ryzyko ciąży wzrasta.Mogła się odblokować owulacja.Ale też nie musiała.Radzę teraz zabezpieczać się dodatkowo, a w przerwie zrobić test, jeśli krwawienia nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to teraz jest przeklejenie z ulotki regulonu Postępowanie w przypadku gdy pacjentka zapomni przyjąć tabletkę - Jeżeli zapomni się przyjąć tabletkę i nie minęło jeszcze 12 godzin od ustalonej pory przyjmowania tabletek, należy ją przyjąć jak najszybciej. W takim przypadku nie ma potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych. - Jeżeli zapomni się przyjąć tabletkę i upłynęło ponad 12 godzin od ustalonej pory przyjmowania tabletek, NALEŻY JĄ POMINĄĆ i kontynuować przyjmowanie pozostałych tabletek o ustalonej porze. Przez następne siedem dni należy stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne. Jeśli pominięta tabletka była jedną z ostatnich siedmiu tabletek z opakowania to kolejne opakowanie należy rozpocząć następnego dnia po zakończeniu opakowania bez robienia przerwy. kupowałaś go na targu od ruskich, czy w aptece?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem skad to jest... ja mam przed oczami ulotke z opakowanie i jest napisane co innego... no ale nie wazne... widze ze niektorzy maja problemy z czytaniem ze zrozumieniem... nie pytalam o to czy mam wziac dwie czy piec tylko o to czy jest ryzyko ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic...hehe ja biore np cały tydzien o 21 a potem np cały o 23 poprzednia tabletka ma 12 godzinne działanie ochronne dlatego tak wazne jest przyjmowanie mniej więcej o tej amej porze jak nie wezmiesz w ciągu 12 godzin nie ma sensu przyjmowac dwóch na raz to tak jakbym zeżarła całe opakowanie na zapas i przez 21 dni uprawaiał seks bo przeciez jestem zabezpieczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiec jeszcze raz ci pisze ryzyko ciązy jest inimalne ale jest zawsze jest ulotka hmmm twoja jest dośc dziwna bo ja jeszcze nigdy nie czytałam zeby brac dwie na raz jak się zapomni bierze się nastepną tylko się dodatkowo zabezpiecza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak tydzień przerwy? po tyg przerwie nie ozna brac tabsów musisz poczekac do nastepnego cyklu i pierwsza wziąsc w pierwzy dzien krwawienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to i tak chyba nie robi ja ostatnia biorę np o 17 potem 7 dni przerwy i potem nastepne opakowanie o 22 ;0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×