Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

kijevna - super, że wszystko w porządku :) A swoją drogą też jestem ciekawa co u nerwusa, dawno już nie pisała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja was tak czytam i czytam az w koncu poszlam poszukac w ksiazece czego kolwiek na temat tego pomiaru NT i u mnie nic nie pisze takiego nawet nie wiem czy doktor robil taki pomiar przynajmniej mi nic nie mowil.A ja juz jestem w 15tyg wiec chyba juz za pozno na takie badanie co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
Hej kochane...no ale sie tu gwarnoz robiło-tak trzymac:):) Co do tych krokietów to sama sie dzisiaj na nie skusiłam..mniam:):) , no a teraz pieke piszkopt z kremem tiramisu, wiec same słodkosci:):):):) Co do tych fosforanów to sa one najczesciej objawem moznosci powstawania kamieni w nerkach lub piasku, ale nie znaczy to ze tak musi byc...czesto takie wyniki wychodza jak sie pije duzo coli lub czegos mocno gazowanego;):), bo sa to napoje które nasze nerki "ciezko" filtruja:) Ja pije teraz regularnie zurawine która kupiłam w aptece i jem tez cukiereczki zurawinowe-pycha.i od tego czasu nie mam zadnych kłopotów, do tego herbatka z zurawiny z cytrynka ,zeby było duzo witaminek i jest oki:):) Co do tego badania NT- to norma jest do 2.5, jezeli ma sie wynik 1.7 nie ma na pewno podstaw do inwazyjnych badan. moj gin mowił,ze inwazyjne badania sie robi juz OSTATECZNIE!!!!! bo jest WYSOKIE ryzyko poronienia lub trwałego uszkodzenia płodu. wiec jezeli ktos proponuje inwazyjne to jest CHORY!!!!!!! Takze ANDZIA nic sie nie martw, jezeli dzidzius był aktywny podczas badania to tylko swiadczy o tym,ze jest silny i zdrowy:) Ja robiłam badania prenatalne w 12 TC, i teraz kolejne bede miała 23 wrzesnia i to bedzie 22 TC. wiec tez sie stresuje pomimo iz pierwsze badania wyszły dobrze. Ale lekarz który mi je robił to naparwde fajny facet i wszystko mi dokładnie wytłumaczył i dzieki temu jestem spokojna;):) Teraz w poniedziałek u mnie w miescie jest taka akcja- Bezpieczna mama, i wtedy mozna wykonac wiele badan za darmo, wiec ide na USG 3D:) moze wtedy sie dowiem czy bedzie córeczka czy syneczek:) Tak piszecie o tych ruchach, motylkach i babelkach a ja jeszcze tez nic nie czuje a koncze 18 tydzien:(:( , kurcze mam tylko nadzieje ze wszystko ok.... jak byłam teraz na wizycie u gina to mowil mi ze nie ma sie czym martwic, ze moge tak naparwde dopiero cos poczuc ok. 20 TC. i jak juz te ruchy beda bardziej odczuwalne to srednio na dzien powinnam poczuc ok. 20 ruchów dzidzi... a wiec cierpliwie czekam:):) Co do mieszkania to podobnie jak maadzia mamy z mezulkiem swoj dom, połozony na obrzezach miasta, gdzie mamy cisze i spokoj:):):) Hmmm lece popatrzec na ten biszkopt bo zaraz to bedzie spalone:P:P:P:P:P Sciskam Was kochane mocno i nie martwcie sie na zapas;):):) BUZKI:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosna już mama Ja też kończę po mału 18 tydzień a ruchów dziecka nie czuję albo ich poprostu nie rozpoznaję. A ja zakupiłam sobie ostatnio 2 gadżety ciążowe pierwszy to adapter do pasów w samochodzie dla kobiet w ciąży bo jeżdżę codziennie autem. ale powiem że na razie średnio się sprawdza może musi brzuch mi bardziej urosnąć żebym czyła mega różnicę. A drugi zakup to na niego jeszcze czekam to taki jakby kojec, poducha do spania dla kobiet w ciąży. Poleciły mi ją 2 moje koleżanki które też z niej korzystały. Dam znać jak się sprawdza jak do mnie wreszcie trafi. bo coraz gorzej mi się śpi. Czy któraś z was rozmawiała z lekarzem na temat spania??? Ja się pytałam go jak powinnam spać ale to było w 13 tyg to powiedział że jak mi tylko wygodnie. Ale naczytałam się że powinno się spać na lewym boku. Ogólnie trochę się w nocy męczę z tym spaniem bo całe życie spałam na brzuchu a teraz coraz ciężej. No i z tym wstawaniem do WC to też min 2-3 razy w nocy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katasha7 ze spaniem to tak, że jak już też dziecko będzie większe to na lewym boku jest bezpieczniej dla obojga :) a co do WC to chyba zacznę od dziecka pieluchy podbierać i nie będę musiała wstawać ;) najgorzej jak się gdzieś jedzie! A możesz podać link o jaki kojec chodzi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnjik80
Witam mamuski:) Ja narazie nie kupuje nic dla maluszka i w zasadzie nawet sie nie rozgladam ,jedynie co to ostatnio nie moglam sie oprzec i kupilam dwie pary skarpeteczek takich slodkich od 0 do 6 miesiecy wiec mardzo malusie:):):) Co do wstawania w nocy i chodzenia do wc to jest koszmar dla mnie równiez chodze tam po kilka razy w nocy i praktycznie z zamknietymi oczami bo ilez razy mozna hehe Samopoczucie mam juz lepsze tylko ze musze czesto jesc bo inaczej to zaczyna mnie w momencie mdlic.Zastanawiam sie czy wy naprawde tak duzo jecie i wszystko??? Ja nadal nie moge jesc wszystkiego a wy piszecie ze ciagle macie jakies smaki i jak juz zachorowalyscie na krokiety to juz chyba wszystkie na tym forum robilyscie je zeby zjesc :)Ja jakos tak nie mam jem tylko nabialy i to nie zawsze mam na nie ochote ,mieska zaczelam tez juz podjadac ale jak zjem cos tlustego to zaczynam sie zle czuc i wymiotuje czy któras z Was tez tak ma czy tylko ja jestem jakas dziwna??? Napiszcie buziaki dla Was kobietki drogie:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnjik80 to ja Cię pocieszę i powiem, że mój żołądek wybrzydza :( bardzo tłuste dania odpadają :( na śniadanie najczęściej chuda wędlina z pomidorem :( Na obiad na ogół jest ok aczkolwiek jak pisałam unikam tłustego :) Ale wybredność mojego żołądka jak się domyślam jest spowodowana tym, że przed zajściem w ciążę brałam sterydy które strasznie mi rozstroiły go no i nie zdążył dojść do siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Larithiell
Część dziewczyny, jestem tu pierwszy raz, termin mam na 18 luty, zaczęłam 15tc, wszystko od początku jest ok. Chciałam się z Wami podzielić pewną, myślę- bardzo ważną, informacją, wiadomością. Jestem pewna, że każda z Was wie o tym, że w naszej diecie powinnyśmy szczególną uwagę zwrócić na dostarczanie odpowiedniej ilości kwasów Omega-3 aby nasze dzidzie, szczególnie ich mózgi, rozwijały się szybko i prawidłowo. Mi lekarz zalecił jeść dużo tłustych morskich ryb lub kupić witaminy dla kobiet w ciąży wzbogacone o te kwasy. Ryby szybko mi zbrzydły a witaminy są bardzo drogie (70-80 zł/m-c).Po jakimś czasie siostra przysłała mi informacje na temat tzw. diety dr Budwig, to tylko tak dziwnie brzmi, ale naprawdę podstawą jest tylko jeden przepis złożony z twarożku i oleju lnianego, który ma najwięcej w przyrodzie nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Przesyłam Wam stronę, poczytajcie, zapoznajcie się. Ja przestawiłam się na ten twarożek, jem go codziennie, nie jest drogi ani pracochłonny. Polecam każdej przyszłej mamie, mamom karmiącym i całej rodzinie. Nie wiem dlaczego tak mało mówi się o właściwościach siemienia czy oleju lnianego. Poczytajcie, przemyślcie, zapytajcie swojego lekarza. Ja to pisze bo wiem, że takie informacje ciężko znaleźć a są bardzo przydatne. Pozdrawiam. a to jedna ze stron, na których możecie poczytać o właściwościach diety dr Budwig. http://www.olejlniany.zdrowe-produkty.pl/dieta.htm Absolutnie to nie jest reklama, nie trzeba zamawiać oleju z tej strony. ja kupuję go w osiedlowym markecie za 10 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Larithiell
a to jeden z fragmentów na tej stronie: OMEGA-3 A CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ Omega-3 a ciąża Dla kobiety w ciąży bardzo ważne jest dostarczanie organizmowi odpowiednich ilości kwasów omega-3, gdyż zapotrzebowanie na nie w związku z rozwijającym się płodem jest znacznie podwyższone. Właściwa proporcja miedzy spożyciem kwasów omega-3 a omega-6 zabezpiecza przed przedwczesnym porodem. Stwierdzono, że dzieci kobiet, które uzupełniały swoją dietę w ciąży kwasami omega-3 (pasta wg przepisu dr Budwig) wykazują wyższy poziom inteligencji od innych swych rówieśników aż o 19 %. Przypuszcza się że, jedną z przyczyn depresji poporodowej jest drastyczny spadek poziomu kwasów omega-3 w organizmie, w związku z przekazywaniem ich do płodu (z omega-3 produkowane są m.in. hormony szczęścia - serotonina i dopamina) Omega-3 i karmienie piersią. Naukowe badania pokazują, że kobiece mleko jest bardzo bogatym źródłem kwasów EPA i DHA, które jak już wiemy konieczne są m. in. do prawidłowego rozwoju mózgu i całego układu nerwowego rozwijającego się niemowlęcia. Oczywiście poziom tych kwasów w mleku kobiecym zależy od spożywanych przez nią pokarmów. Może się wahać od 0,05-1,9 % (dane za Portalem Farmaceutyczno-Medycznym). Mleko krowie nie zawiera ani EPA ani DHA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja byłam wege więc mogę potwierdzić te właściwości oleju lnianego. Nawet chleb nasączony olejem można jeść. Byle na zimno, i byleby stał w ciemnym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katashy pewnie chodzi o ta poduchę:) http://www.babymama.pl/vmchk/Przyszla-mama/Kojec-dla-przyszlej-mamy/flypage.tpl.html zamawiałaś z baby mama czy gdzies indziej?? bo ja też mam w planie zakup takiej poduchy potem można przy jej pomocy karmic maluszka:) więc nie jest to zakup na kilka miesięcy:) poza tym ja nie umiem spać bez kogoś a jak M wyjeżdza na szkolenia to sie wierce cała noc i tak sobie wymysliłam że jak już nie będę w ciąży i jego nie będzie to będę miała chociaż na co zarzucić noge :):) hehe agnjik mnie tak naszło na krokiety ale to sa wyjątki:) do tej pory nic nie jadłam prawie i jak na razie na wadze 2 kg mniej chociaż i tak lepiej bo było na minusie 3:/ w tym tygodniu się uspokoiło i powoli zaczynam jeść różne rzeczy ale tak jak uwielbiałam kiełbaske tak teraz jeden plasterek cieniutki to max co moge przełknąć:) poza tym woda i owoce ale nie wszytkie:( moje ukochane nektarynki nie chcą przejść przez gardło:( więc nie jesteś jakaś dziwna:) ja się boje trochę zimy bo jak zimno i ponuro na dworze to się je różne dziwne rzeczy w nadmiernych ilościach:/ przed ciążą sporo przytyłam po odstawieniu tabletek anty i wolałabym po ciąży nie wyglądać jak słoń:) poza tym M ciągle mówi że jest ze mną w ciąży i faktycznie ma zachcianki na różne nietypowe rzeczy i kłuje go brzuch wtedy co mnie śpał ze mną długo i w dzień na poczatku ciąży itd:) zapytałam go więc dlaczego tylko ja wymiotuje a on na to że on pije piwo a ja za niego wymiotuje:) i wiecie co..... wykrakał... juz mnie przestało męczyc w tym tygodniu a M wczoraj wieczorkiem wypił sobie kilka piwek i ja dzisiaj rano jak tylko wstałam to wisiałam na kibelku:/ oczywiście to zbieg okoliczności ale zabawny przynajmniej dla mnie:) pozdrawiam was serdecznie i miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sie rozpisałam ale oczywiście nie o wszystkim napisałam:) co to omega-3 to się zgadzam ja łykam prenantel (chyba tak to sie pisze) bo jest w jednej kapsułce:) zalecenie obecnego lekarza:) ale poprzednią ciążę prowadziła moja ciocia i kazała mi odstawić witaminy. sama zobaczyła na usg że coś łykam chociaz jej nie mówiłam bo Janek był większy niż powinien. Powiedziała mi wtedy ponadto że po witaminach rodzą się dużo większe dzieci i jak chcę wycisnąć z siebie ponad 4 kg klocka to jestem na dobrej drodze:) z obecnym lekarzem jeszcze tego nie konsultowałam zapytam za tydzień na wizycie:) ale z tego co wiem to bardzo wielu dziewczynom lekarze wręcz polecaja witaminki. Chociaz podobno wystarczy dobra dieta. A co do podwyższonej inteligencji u dzieci to nie wiem czy to działa ale ja od 4 miesiąca ciąży puszczałam Jasiuli mozarta. Zakładałam słuchawki na brzuch i mu grało. bardzo był wtedy aktywny. I nie wiem czy to ma jakis związek ale Janek ma dzisiaj 7 lat ma niesamowity słuch muzyczny uparł sie i od zeszłego roku chodzi na pianino i Pani jest zachwycona podobno również czysto śpiewa słyszałam tylko kilka razy bo nie jest typem gwiazdeczki i nie śpiewa na zawołanie przy stole rodzinnym a najczęściej jak jest sam i jeżdzi sobie na rowerze:) Poza tym od przedszkola panie wysyłały go do starszej grupy bo się nudził z rówieśnikami więc poszedł rok wcześniej do szkoły no i zdał z nagrodą a to w ich klasie nie jest takie oczywiste bo Pani jest dość wymagająca i bodajże 8 osób na 21 dostało nagrody. wymiata tez z matmy ja sie czasami gubię a on zna rozwiązanie a ma dopiero 7 lat!!! Muzyka jest jedyną dziedzina w której pracuja obie półkule mózgu i ta humanistyczna i ścisła podobno przynajmniej tak wynika z mojej wiedzy:) Nie wiem czy to że Jasiu jest jaki jest dzięki tej obecności muzyki w jego życiu , dzięki naszemu późniejszemju wychowywaniu go czy po prostu taki miał się urodzić ale na pewno mu to nie zaszkodziło:) więc z drugim alienem mam zamiarpostępowiać podobnie ale czy to działa to będę w stanie odpowiedzieć dopiero za kilka albo i kilkanaście lat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
Katasha- hmmm no to moze jeszcze nie potrafimy tego rozróznic,albo juz nie wiem co:P:P:P:P:P No miejmy nadzieje ze jakos to bedzie:) co do tych kwasów Omega-3 to zgadzam sie , tez moj gin mowil ze sa bardzo wazne i JOD dla dziecka w okresie ciazy, gdyz JOD poprawia prace tarczycy, a ona pełni jedna z najwazniejszych funkcji w organizmie podczas ciazy...i nawet jezeli nigdy nie mielismy z nia problemów , to podczas ciazy moze wytwarzac nam mniej hormonów niezbednych do prawidłowego rozwoju ciazy..... JA dlatego własnie zazywam suplement dla przyszłych mam- Pharmaton Matruelle- który ma wszelkie multiwitaminy,minerały oraz Omega-3 (DHA), Jod, kwas foliowy....owszem jak ktoras z was pisała ze nie sa to tanie tabletki,ale czego sie nie robi dla zdrowia dziecka jak i własnego, bo ostatnio moj gin powiedzial,ze nie jest sztuka urodzic dziecko a samej potem byc chora, albo w trakcie jeszcze nie daj Boze.... Ja jestem po koljenych opakowaniu Pharmaton Matruelle i jestem bardzo zadowolona, swietnie go toleruje, ma wszystkie składniki potzrebne do prawidłowego rozwoju, wiec łykam go regularnie;):) No i wiadomo oprócz tego jem rybki, miesko, warzywka... Jak pisała Larithiell, poczytam sobie o tej diecie Dr Budwig, a nóz moze cos fajnego w niej ebdzie..... własnie ogromnym plusem tego forum jest,ze kazda z nas cos wie ,co moze sie przydac innym ....i to jest super;)jak sie tym dzielimy;):):) Hmmm..zrobiłam pyszne ciasto Tiramissu- moze któras ma ochote;):)???:) co do zakupów dotyczacych dzidzi to ja nie mogłam sie powstrzymac i nakupiłam ostatnio spioszki, body, kaftaniki, spodenki, co do wozka i łozeczka jeszcze czekamy...az poznam płec... no a inne rzeczy dostalismy tez w prezencie wiec powoli sie to zbiera:):):) Niesamowite jest uczucie jak sie tak stoi i wybiera te malenkie spioszki.....taka radosc!!!!ze szok:):):) Nawet moj mezus dzielnie wybierał ubranka:) i doradzał co jest fajne a co nie.....masz ci babo placek:P:P:P:P Sciskam was kochane mocniutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZULKA:)
Hej Dziewczyny:) Dzisiaj robiłam małe przemeblowanko i strasznie się zmęczyłam:) Jakoś już znudził mi się stary wystrój :) Mąż patrzył na mnie jak na wariatkę a potem nakrzyczał ,że tak się z tym sama szarpię i sam się tym zajął.Zrobiłam sałatkę jarzynową ,ale jak czytam o tych krokietach to ślinka mi leci:) Apetyt to mam taki ,że konia z kopytami bym zjadła:) Dzidzia się wierci co trochę:) już 7 września prawdopodobnie będę znać płeć dzidzi:) Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny:) Dziekuje wszystkim za odpowiedz na moje pytanie widze ze jednak nie jestem wyjatkiem a tak sobie pomyslalam ze moje dolegliwosci co do wybrzydzania w jedzeniu i dalszych wymiotów jak zjem cos tlustego moga byc spowodowane tym ze przed ciaza dosc powaznie chorowalam i przez praktycznie dwa lata bylam na antybiotykach regularnie co 1,5 do 2 miesiecy to pewnie konkretnie wyniszczylo mój uklad pokarmowy i mozliwe ze teraz sie mecze po kazdym zbyt tlustym posilku.Oczywiscie juz staram sie unikac wszelkich pokarmów które mi szkodza ale zawsze sa jeszcze jakies niespodzianki na które zle reaguje mój organizm. A juz nie wspomne ze gdy odczówam choc odrobine glodu to zaczyna sie w momencie oslabienie i koniecznosc zjedzenia czegoklowiek i to od reki.Dzisiaj np.pojechalam z mezem zakupic farbe gdyz odswierzamy sobie nasz pokojik a w powrotnej droodze mielismy wstapic na zakupy spozywcze ,oczywiscie zaczelam juz zle sie czuc w sklepie z farbami wiec jak dojechalismy do Tesco to juz w sklepie zapoczatkowalam pudelko z paczkami bo bym odjechala jakbym czegos nie zjadla.Zanim dojechalam do kasy to pochlonelam jednego a zaraz przy kasie zjadlam kolejnego:):):) Co do witamin to moja gin w polsce powiedziala mi zebym zaopatrzyla sie w pregnaVIT ale raczej to bylo na moja prosbe poniewaz nic nie jadlam a raczej nie za wiele przez te mdlosci a pózniej wymioty wiec dla mnie to bylo wskazane ze wzgledu na brak witamin w organizmie.Nadal lykam te tabletki i tez maja skladnik Omego 3. Wczoraj w nocy jak szlam do wc to troszke sie wystraszylam bo wstajac zabolalo mnie tak w dole brzucha ze przez moment nie moglam sie wyprostowac ,czy któras z was tez tak miala ?Niby czytalam ze tak tez sie zdarza bo macica sie rozrasta itd i ze powinno sie starac unikac gwaltownych ruchów a ja oczywiscie tak dla zasady postanowilam ze dzisiaj odpuszczam sobie prace i odpoczywam z moim malenstwem w lózeczku bo ostatnio chyba sie przepracowuje:) Buziole dla was kobietki i zycze duuuuuuuzo zdrówka nam wszystkim i naszym szkrabom:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
Oj widze ze dzisiaj to tu cichutko:) ja juz ugotowałam mezusiowi i rodzicom pyszny obiadek gdyz dzisiaj u nas goscili:) A teraz sobie leniuchujemy;):):) Widze ze niedziela pochłoneła kazdego bez reszty:) Szkoda tylko,ze u mnie pogoda taka na kocia łape-taz sloneczko,raz wiatr i pochmurno...no ale... dzisiaj planujemy z mezem i szwagrem jechac na potancowke...od poczatku ciazynie pamietam czy gdzies byłam sie zrelaksowac:P:P:P:P:P:P a potanczyłabym sobie tak troszke;):) a co:P:P:P Mam nadzieje ze to nie jest zabronione:P TYm bardziej,ze dzisiaj sie czuje dobrze, jakos nic mi nie dolega, oprócz lekkiego bolu pleców i kłucia podbrzusza....ale to mam codziennie:P:P:P Jutro w koncu USG 3 D.....moze juz sie dowiem płec???? Trzymajcie kochane mamuski za to kciuki ,by tak własnie było. A jak wasze samopoczucie ??????? Zycze kazdej z Was miłej i spokojnej niedzieli. Buzki:********************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja za tydzień wybieram się na panieński... a za 3 tyg, na weselicho... trza korzystać:) a wczoraj dokonałam pierwszych zakupów ciążowych, a mianowicie spodni... :) w H&M za 80 zł, więc nie taki majątek:) i są super, a po ciąży też mogę w nich śmigć jak tylko wrócę do figury :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj widze ze ruch słabnie no ale jeśli macie tak jak ja to ciężko znaleźć czas na kompa :) Witam z ranka tak wogóle 🖐️ piję gorąca herbatke i zajadam bagietke z serkiem ziołowym :P ale głodna dzis jestem a to na pewno przez pogorszenie pogody hihihi bo zimno dzis na zewn aż !!! 7 stopni o 6 rano :( Weekend minał rodzinnie skoczylismy w sobote na wycieczke z dziewczynkami bo pogoda była a w niedzielke juz wiało i bylo troche deszczowo. Co do witaminek to sama nie wiem co robic przy Anetce łykałam i zawsze po połknieciu jaks czas wymiotowalam wiec przestalam i jakos sie uspokoilo :) Przy Marcie chudłam dluuugo mimo ze nie wymiotywalam ale mialam mdlosci i jadlowstret chudlam do konca 6ego miesiaca i martwilam sie tym strasznie bo chorje na tarczyce ale wyniki ponoc byly ok tylko anemia potezna no i lekarz mnie tylko uspakajal ze dzidzia rosnie (fakt ja chudlam a brzuch rósł jak nosilam rozmiar 16 przed ciaza to w ciazy 12 :) ) no i że bede miala talie osy po porodzie. Tak wiec w pierwszej przytylam 15kg w drugiej ciazy jakies 12kg a dzici mialam duze ponad 4kg :D Teraz poki co waga stoi w miejscu ale mam 2kg mniej niz na starcie - co mnie cieszy a macica i dzidzia sa duzo wieksze niz powinny w tym tygodniu wiec biorac przyklad z poprzedniej ciazy juz sie tym nie martwie :P ja tam moge chudnac jak wiem dzidzia i tak ponad 4200 bedzie miec :D Jem duzo owocow i warzyw teraz a wczesniej nie choc nie odrzucilo mnie ani od mies ani od ryb jak w poprzednich ciazach nawet nabial moge przyelknac jak juz nie ma nic zdrowego heheh Mamy wiec cicha nadzieje ze to nie efekt 3ciej ciazy a innego mieszkanca brzuszka (płci) :D:P w tym tygodniu umawiam wizyte do poloznej zeby zobaczyla czy serduszko bije jak trzeba a usg polowkowe mam dopiero 23 wrzesnia Nie moge sie doczekac bo pierwszy raz uslysze bicie serduszka malenstwa w piatek... Okruszek sobie juz niezle poczyna w brzusiu i nawet jak jestem mooocno zajeta, zagadana czy myslami gdzie indziej to czuje te szturchance heheh oj jak ja to kocham i rozmawiam sobie do mojego okruszka wieczorami a dziewczynki laskotaja mnie po brzuchu i tez po dzidziusiowemu gadaja do brzusia - rozbrajaja mnie tym :) No mam nadzieje ze ruszy sie cos na forum ja juz obiecuje byc codziennie chocby na przywitanie a moze na dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigailii
dziewczynki.. a ja mam taki problem: wyżyna mi się ósemka :( boli mnie dziąsło i podniebienie po tej stronie co ten żab wychodzi, on już jest na wierzchu, najpierw nie bolał, wydaje mi się, ze teraz wystaje już na tyle ze wżyna się w górne dziąsło.. moja dentystka wraca z urlopu w przyszły poniedziałek. Miałam nadzieje ze wytrzymam do tego czasu, bo nie narzekam na to ze mnie to boli, można wytrzymać, to nie jest ciągły ból, tylko przy dotyku czuje ból, i przy jedzeniu ,ale staram sie jeść drugą stroną. Czy to juz jest infekcja? nie mam gorączki ani opuchlizny. Bo jeśli to infekcja to pewnie muszę isc do innego dentysty, żeby nie zaszkodzić dziecku. Jestem dopiero w 14tyg.ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigailii
*ząb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
abigailii Kochana mysle, ze moze warto isc do tego dentysty jak najszybciej,bo po co ty masz sie meczyc z ta 8- a wiem,ze to najgorszy zab z mozliwych!!!!, i po co sie masz denerwowac ze z dzidzia moze cos byc nie tak... to,ze cie boli nie oznacza zaraz zakazenia, bo jak sie 8 wyrzyna to ogółem boli jak cholera!!!!, moze na poczatek postaraj sie płukac sobie szałwia idz to skonsultowac, bo zeby w ciazy sa wazne, i niestety bardziej słabe!!!!! A po co czekac zeby sie wdało jakies zapalenie lub nie daj boze zakazenie!!!:) takze nie denerwuj sie , idz na konsultacje i dentysta na pewno cos poradzi:):):):):) Maskara co dzisiaj za paskudna pogoda!!!!!ble!!!!! Leje, zimno:( ochyda!!!!!! nic sie człowiekowi nie chce, tylko lezec pod ciepłym kocykiem i ciepłe kakao pic:) mniam:):):) Dzisiaj mam wizyte u gina, i USG 3 d, wiec moze sie w koncu dowiem jakies płci malenstwo nosze:) ,ale najwazniejsze zeby sie dowiedziec,czy wszystko w pozradku:):) Sciskam was mocno mamuski :):) Odezwe sie po badaniach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosna trzymam kciuki zeby dzidzia sie pokazała :D Abigalii mnie tez tak okropnie bolało jak sie 8 wyzynały :O i to bolało jakiś czas potem przerwa z pół roku i znowu sie odnawiało bo ząb wyrastał stopniowo.bylam z tym u dentysty ale nic nie pomógł po prostu trzeba było to wytrwać.całe dziąsło miałam miękkie, napuchnięte, połowa twarzy mnie bolała :( ale może idź do innego lekarza żeby ci zajrzał i zobaczył co i jak z tą ósemką... oby ci szybko przeszło! Radosna gdzie mieszkasz?? u mnie dzisiaj słoneczko i bardzo przyjemna pogoda :D troszkę wieje ale ogólnie jest bardzo ładnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
magdaa ja mieszkam w województwie ślaskim..... dokładnie w Raciborzu:):):) to jest miedzy Rybnikiem a Opolem:):) No u mnie niestety pogoda do bani:( zimno,wieje...:( takze nic specjalnego.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wróciliśmy:) pogoda byla piękna, wypoczeliśmy, popływałam, a synek szalał w wodzie jak nigdy:D dziś od rana sprzątam, pogoda paskudna, że tylko autem po zakupy pojechałam, a teraz grzeję się zupką pomidorową, mniam:D ruchy już czuję, wydaje mi się, że coraz mocniej, po cichu liczę, ze 9 wrz poznam płeć. co do 8-mek potwierdzam, boli strasznie, wlecze się, u mnie chyba z rok trwało zanim w końcu wyszła (oczywiście z przerwami, kilka dni bolało, potem np miesiąc przerwy) i w końcu wyszła zupełnie nieprzydatna - bo bardzo wysoko i tak jakby w poprzek, ale dentystka stwierdziła, że póki się nic z nią nie dzieje, to nie ruszamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie dziewczynki w ten paskudny pochmudny dzień:/ mam pytanko. strasznie bolał mnie wczoraj brzuch cały dzień leżałam na kanapie ruszyłam się tylko na spacer i o dziwo było troche lepiej. bolała mnie macica tak jakby ale cała ból promieniował od lewego jajnika. nie był jakis strasznie mocny ale nie odpuszczało nawet na chwilę. lącznie bolało 25 godzin i przestało dopiero dzisiaj trochę jak łyknęłam nospę choć chyba nie powinnam ale juz nie dawałam rady:/ potem policzyłam sobie wszystko i wyszło na to że nie byłam w kibelku już 6 dni więc się przestraszyłam że to może dlatego i sie opiłam soku z kapusty kiszonej i ruszyło się. teraz waże pół kilo mniej:/ nie wiem jak to możliwe no ale waga chyba nie kłamie... ale brzucho nadal pobolewa choć nie tak ostro jak wczoraj. czy któraś tak miał?? bo nie wiem czy się stresować bardzo i lecieć go gina. wizyte mam w sumie umówiona na przyszły poniedziałek ale nie wiem czy nie pojechać dzisiaj może akurat mnie przyjmie jak mu powiem o co chodzi. tylko nie wiem czy jest sens bo może to w miarę normalne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
ewka a moze to jakies zaparcia???? w ciazy sie czesto zdarzaja...?????? Powiem ci tak, ja zaraz bym poleciała do gina bo jestem panikara!!!!, i jak dopiero on mi powie po raz 100 ze jest ok, wtedy i ja jestem spokojna;):) Skoro cie tyle godzin tak trzyma to napiecie , to moga byc zaparcia, albo wiezadła macicy sie powiekszaja;) Nie jestem specjalista, ale zdarzyło mi sie 3 dni nie isc na toalete i jak potem "udało" mi sie wypróznic od razu bóle przeszły... i na szczescie wiecej nie wrociły;) tu masz dosc fajny artykuł poczytaj sobie: http://www.babyboom.pl/ciaza/zdrowie/bole_brzucha_w_ciazy_grozne_niegrozne_poczytaj.html I zycze duuuzo zdrówka;):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZULKA:)
Ajjj te zaparcia:( Też mam -masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
Witajcie kochane;):) Dzisiaj sie dowiedziałam,ze bedziemy mieli córeczke;) takze dzisiaj sie udało:):):) zobaczyc;):):) Jestesmy przeszczesliwi:):):):):):):):):):):) Poza tym wyniki oki:):):) i oby Bóg dał zeby tak dalej:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZULKA:)
RadosnaJuzmama -gratuluję!!! Też już chcę wiedzieć:) Ale dopiero 7 września mam wizytę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×