Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

sansei ja niemam nic na buzi oprócz podsiniaczonych oczu od niewyspania:)a jeśli chodzi o włosy to ok bo starsznie mi wypadały od połowy ciąży w zwiążku ze stresem;; za to mój mały ma straszne krostki na brodzie i troszke na policzku;;nieiwem czy to uczulenie czy jakaś skaza - chyba nie bo trwa to dopiero tydzień czy wasze tak mają?? sansei - gadamy same dziewuszek reszty brak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Mamuśki :) Moja Klaudusia śpi różnie. Raz śpi po 3-4godz., a raz budzi się co 30min. nie wiem od czego to zależy. Niestety Mała ma problem z gazami. Podawaliśmy jej infacol ale zbytniej różnicy nie zauważyłam. Teraz nie podaję jej nic i jest troszkę lepiej. Może ja czegoś się najadłam :( i dlatego Mała tak zareagowała (Karmię Małą tylko piersią). A współżycia jeszcze nie zaczęliśmy. Nie czuję się jeszcze na siłach (miałam cesarkę 4tyg temu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamuśki 🖐️ ja tez czytam codziennie ale na pisanie brak czasu i jakoś sie zebrac nei mogłam ... Trezele ja dokarmiam bebilonem.... Tomuś jest na cycku ale na noc podaje mu 120ml bebilonu, przeważnie zjadla 90-100 i spi :) kąpiemy się około 19,30 - 20 po kapieli ssie cycocha i zasypia od razu :) a pożniej budzi się koło 22-23 i dostaje butlę i w nocy jak się obudzi glodny to je z piersi, w dzień tez pierś :) na początku cały czas wisiał na cycu a teraz już sie nam to normuje i jak zje to śpi albo sobie leży i się rozgląda, czasem też bujamy się w leżaczku ;) ogólnie jest ok, na szczęście odpukać kolek nie mieliśmy i żadnych innych klopotów. dzisiaj Tomuś kończy 6 tyg więc w pon zadzwonie umówic sie na szczepienie. co do włosów to jeszcze mam dużo i są ładne ale to już pewnie ostatnie podrygi jak zaczną mi garściami wypadac :( po pierwszej ciązy też połowe zgubiłam :O okresu jeszcze nie mialam...a co do antykoncepcji to jak skończe karmić bedę używać krążków nuvaring a póki co tylko gumki bo tabl.nie lubię i nie chcę... Tomek też ma na buźce krostki ale póki co nic z tym nie robię bo mam wrażenie że to trądzik niemowlęcy, nasz Misiek bardzo długo go mial i u Tomka chyba to to samo... Suszi nasz mały zasypia przy piersi a jesli nie uśnie przy jedzeniu to go odkładam w nocy do łózeczka i przeważnie w nim usypia a w dzień kładę go na kanapie na kocyku, daje smoka i jak jest śpiący to usypia a jak nie to tylko lezy i patrzy.nie nosze go, nie bujam i nie zmuszam do spania, jak jest śpiący to śpi a ja nie to leży i się rozgląda.no i na spacerze śpi codziennie, albo w foteliku w samochodzie:) pozdrawiam wszystkie lutówki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shjhsjhjj
ok mówimy o usypianiu. jak wszyscy wiemy najlepiej dziecka nie przyzwyczajać do bujania bo później będzie kłopot. ale moja ma tak, że jak jest zmęczona zaczyna strasznie płakać. jeśli jej nie uspokoję rozkręci się i będzie wręcz krzyczeć. Sposób na uspokojenie jej jest lulanie, a przy tym lulaniu przy okazji zasypia. Jeśli zrobimy tak, że uspokoi się a my ją odłożymy to też będzie krzyk. Przyzwyczaiła się że usypia przy bujaniu. Nie możemy sobie pozwolić na krzyk bo mieszkamy w bloku więc odpada zostawianie jej i pozwalanie na krzyk... co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 luty - dla skazy charakterystyczna jest szorstkość i suchość. U nas po przejściu na bebiko ha własciwie te objawy ustąpiły - jest duuuża poprawa. Tylko powiem Ci, ze nie było to tak od razu, dopiero po kilku opakowaniach. Suszi - u nas z usypianiem różnie, czasem zaśnie jeszcze przy buli, czasem przytulona, czasem trzeba troszkę pobujać, w dzień często pomagam sobie leżaczkiem (wspaniała sprawa - polecam, bo działał zarówno na Michała i na Julię). a Julka śpi różnie, najczęściej budzi się ok 2 i ok 5, czasem uda się, że jeszcze zaśnie na godzinkę, ale w leżaczku właśnie. A w ciągu dnia też zależy - nie wiadomo od czego własciwie - prawie zawsze śpi na spacerze, a w domu potrafi przysypiac na 5 min, a czasme pospać 2 godz i wychodzi, ze jednego dnai nie śpi prawie wcale, a innego śpi i je;) ja mam już @ za sobą. Teraz własnie zaczął mi się drugi i przyjmuję tabletki, ale ja od poczatku właściwie nie karmię, więc troszkę to u mnie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) ufffff bioderka mamy zdrowe:) zadnej dysplazji!!!!! prawe troszeczke gorzej sie odwodzi ale popracujemy nad tym i powinno byc ok. Dostalismy zalecenie zeby układac głowke czesciej na prawym boku bo Ola zdecydowanie woli lewy i jest problem bo artystka mała wytrzyma max 10 min i przewraca z powrotem na swoj ulubiony lewy bok! U nas z usypianiem różnie czasami jest kosmos a czasami mała łatwo zasypia. o zostawieniu jej w łózeczku jak nie spi nie ma mowy, zaraz jest potezny krzyk i potem nie mozna jej uspokoic!!!!! lulamy i husiamy ile wlezie;) ehhhhh ciezki ten nasz bobas ale jakos daje jeszcze rady, w nocy budzi sie co 2,3 godziny zazwyczaj kolo 24 potem kolo 2 a potem 5 i albo jeszcze zasnie albo trzeba wstawac! przez ostatnie dni miałam tez kłopot z karmieniem, córcia wiecznie głodna, dalej tak jest zreszta, normalnie co 2 godz musi byc pan cycus i koniec! normalnie GŁODOMORRA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dziś byłam z małą u ortopedy posprawdzał i kazał iśc na usg i do kontroli jak mała skończy 3mc, chyba, że ten od usg powie, że jest coś nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój Wiktor ma dziwne te krostki...Skóra nie jest sucha. Sa na buzi, głowie, a i zauważyłam dziś dużo na klatce piersiowej :( Do tego pojedyncze sztuki na nóżkach, pośladkach. Już sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak,są czerwone...,ale w domu mam 18 stopni, a Wiktor jest ubrany w body i pajacyk, nawet czapki nie nakładamy mu bo nie lubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to może być trądzik niemowlęcy. z artykułu: "Charakteryzuje sie obecnościa grudek, krostek. Nie występują zaskorniki otwarte, zamknięte. Najczęściej zlokalizowany jest na twarzy, w okolicy policzków. Jednak zmiany mogą sie rozprzestrzenić poza twarz i może dojść do zajęcia klatki piersiowej. Jednak to zjawisko występuje dość rzadko. Występuje w okresie niemowlecym i moze byc mylony z alergia na mleko. Zmiany trądzikowe i alergiczne są do siebie tak podobne że ciężko odróżnić je." Moja też ma takie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do maagdaa
uzywanie zabezpieczen jest grzechem.nie rozumiem jak mozna miec dziecko i uzywac chemii do zabezpieczenia.. czyste lenistwo!! jedynie naturalne metodu planowania rodziny sa dozwolone reszta to syf kila i mogiła !!!!!!! glupota ludzka nie zna granic :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do magdaa- po co się wtrącasz, co Cię interesuje sposób, w jaki magdaa się zabezpiecza?? załóż swój topik, nie wiem, religijny jakiś, czy coś i nie wła x na te, które Ciebie nie dotyczą. Z tym, że głupota ludzka nie ma granic masz rację-patrz ac na twój wpis mogę stwierdzić,że słowa te idealnie do Ciebie pasują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 luty, moim zdaniem twoje dziecko jest za ciepło ubrane. U mnie był ten sam problem body krótki rękaw na to śpiochy i cała klatka piersiowa jest podwójnie ubrana! Kupiłam półśpiochy i jaj daję body to półśpiochy a jak pajacyk to nic pod spodem, jak daję śpiochy to kaftanik, trochę się zwija ale dzięki temu nie opatula dziecka tak szczelnie, a czapa tylko po kąpieli. Potówki można zasuszyc kąpiąc w krochmalu, albo szybciej, ja rozpuszczam nadmanganian potasu odrobinke aby woda była lekko różowa i raz dziennie przecieram miejsca z potówkami, można nawet w takim roztworze kąpac, działa szybciej niż krochmal (przynajmniej u mnie) krosty szybko gasną. Dziewczyny nie komentujcie wpisów pomarańczek to się odczepią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczynka:)
Hej kobietki! dawno sie nie odzywalam,ale jestesmy zajete non stop,zreszta same wiecie jak to jest:) teraz mala tez mi spi na kolanach i pisze zgarbiona:) my zmagamy sie juz ponad tydzien z katarem,chyba katarem:)bo wyczytalam ze mala moze byc zasluzowana przez moja diete.wlasnie mam wrazenie ze jest zasluzowana.wiec dzis zaczne diete i zobaczymy efekty.z wzdeciami nie mamy juz wiekszych problemow,czasem po poludniu ja jeszcze meczy,a ja jem wszystko,nawet gripe water juz nie podaje i z moimi herbatkami koperkowymi przystopowalam bo po nich mala robi dziwne zielone kupki.dzis skonczyla 7 tyg.i to juz wspanialy niemowlaczek,smiejacy sie,zaczynaja interesowac ja zabawki,rusza sie jak maly zuczek z nogami do gory:) za tydz. idziemy na pierwsze szczepienie:) ogolnie jest sliczna i kochana:)ma oczywiscie swoje naloty,kiedy drze sie i grymasi ale radzimy sobie:)z kazdym dniem jest coraz lepiej.caly czas jest karmiona piersia,w nocy spi mi juz ponad 5 godz. i o 9 wieczor musi juz byc w lozku:) od zeszlego tyg.biore cerazette a za 2 tyg ide na zalozenie wkladki,choc nasze karmienie jest pelne wole nie ryzykowac:) no i wyglada na to ze niebawem polecimy do Pl:):):) pozdrowionka mamusie,usciskajcie dzidziusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do maagdaa - miło by było gdybys zajeła sie swoją antykoncepcją,szkoda dziecka zeby miało taką matkę więc lepiej rób to z głową :P proponuję szklankę wody zamiast.....zdrowo, naturalnie, bez chemii i 100% skuteczne :P:D 10 luty dzięki ;) Dziewczynko ja wlasnie dzisiaj byłam w przychodni (mielismy się szczepić)ale jednak szczepienie bedzie za tydzien dlatego ze nasz mały ma katar, lekarka powiedziala ze najprawdopodobniej to od diety, bo na buźce ma tez krostki i troche sluzu w kupce, także ona to wszystko łączy i mówi zebym spróbowała z dietą.biore sie za to bo i schudnąć muszę więc może uda sie wyleczyć Tomcia i zrzucić kilogramy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka lekarka powiedziala by na tydzien odstawic "białe" i "czarne" tj mleko,smietana,jogurty, sery itp i czekolada, kakao,kawa oraz żeby nie jeść slodyczy.A ja wlasnie podjadałam ciastka,ciasta, cukierki itp a teraz kupiłam filety z indyka, kurczaka, trochę wołowiny na rosół i sporo rożnych mieszanek warzywnych to na obiady plus oczywiscie różne zupy a tak to będe jadła pieczywo z dżemem i wedlinami i tak przez tydzien obserwowac czy buźka wyładnieje i czy nie będzie śluzu w kupie i tej wydzieliny w nosie.potem zacznę wprowadzac mleko czy jogurt czy ser i zobaczymy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane;) Ja wczoraj byłam z moja Wikusia na badaniu bioderek i wszystko w pozradku:) Lekarz powiedzial,ze mała jest bardzo silna i ruchliwa;):) Na USG tez wszystko wyszło oki:) Moja malenka jako jedyna nie płakała podczas badania;):):) taka dzielna smerfetka;) az lekarz sie dziwił:):):) Takze pierwsza wizyte bioderkowa ma za soba;) kolejna wizyta 24 maja:):):) Własnie wybieram sie z malenka na spacerek bo przepiekna pogoda;):):) Całuje was kochane moje;):) Na szczescie moja mała nie zmaga sie z zadnymi krostakmi, tradzikiem ani innymi dolegliwosciami- tfu,tfu, odpukac:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś któraś pytała o promocje na pieluchy. W biedronce są Hagisy 3 po ok 38zł, chyba dobra cena, a od jutra w tesco będą body 2 za 15zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To i ja się wpiszę :) Mój Wiktor od dwóch dni je kaszę :) A dokładnie kleik ryżowy. Do 100ml mleka dosypuję mu płaską łyżeczkę kleiku, żeby mleczko było gęstsze. Lepiej się najada, a do tego bardzo mu smakuje i jada teraz więcej, niż wcześniej :) Jest zachwycony :) Mam pytanie do mam, które karmią swoje pociechy mlekiem modyfikowanym- jak wyglądają kupki Waszych maluszków?? Czy są takie, hmmm....jak groszki? Czy raczej papkowate?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 luty - u nas raczej papka. A wiesz, zastanawiałam się ostatno nad dosypywaniem kaszki albo kleiku właśnie - na noc żeby ta moja mała troszkę dłużej pospała. Ale nie wiem czy dobrze kojarzę, że to robi sę dopiero od 4 miesiąca? pampersy kupiłam ostatnio w aptece super pharm - 44,90 za 94 szt (rozm 2), za to w selgrosie są chusteczki pampers - 6 opakowań za niecałe 24 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 luty ja dokarmiam moja mała Bebilonem i ma kupki raczej rzadsze, i zielone..... jak od ufoludka;P:P:P:P:P I jak moja mała dokarmie tez znacznie lepiej spi:):), chodz i tak ze sypianiem nie mamy problemu:):) za to uwielbiamy zabawe,piszczenie,smianie sie- to ostatnie zajecia naszej malenkiej;0;0:0 Powiedzcie mi kochane co myslicie na temat szczepienia przeciwko Pneumokokom????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniaania-mój Wiktor jeszcze nie ma dwóch miesięcy, a ja już mu tę kaszkę (kleik) podaję. Tak, to jest po 4-tym miesiącu. Ale nic się złego nie dzieje, a mały jest zadowolony i najedzony.nie robię kaszy wg przepisu, po prostu zagęszczam mleko i jest git :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 luty ale może takie małe się przekarmia? Moze żołądek sie rozpycha. Nie wiem, ale ja skontaktowałabym się z pediatrą. Ja karmię piersią, ale wiem, że dziewczyny używają mleka dla glodnych dzieci lub jakichś zagęszczaczy. Jak trzeba było stosowac kropelki,a dziecko za małe, to pytały dziewczyny lekarza. A co z krosteczkami? Moja robi zielone kupy jak dostanie herbatkę na trawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamuski wieczorowa pora:) Dzisiaj bylismy na kontroli z Wiktorkiem i od urodzenia urósl nam o 8 i pól cm i wazy 5 kg wiec prwie dwa kg wiecej:)Bioderka ok,wzrok,rozmiar glówki tez wzorowo.Wiktorek nie ma plesniawek i pani dr.powiedziala ze ma przesliczna skóre co sie malo kiedy zdarza niemowlaka tak ,ze ogólnie maluszek rozwija sie nam prawidlowo z czego jestesmy niezmiernie szczesliwi:):):) W ósmym tygodniu czeka nas szczepienie i pewnie wtedy nie bedzie juz tak milo ale cóz musimy to tez przezyc. Jesli chodzi o kupki mojego szkraba to sa zólte i rzadkie ale ja karmie caly czas piersia i nie dokarmiam niczym i tak narazie zamierzam nadal postepowac choc to jest duzy wysilek przy takim glodomorku;) Wiktorek slicznie sie usmiecha zwlaszcza rano jak sie obudzi wita nas tak uroczo ze zyc sie chce.oczywiscie sa lepsze i gorsze dni ale kto ich nie ma. Pozdrawiam serdecznie musze pedzic bo wlasnie jest placz ,pewnie bede musiala zapodac cyca;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czećś Mamuśki:) 10luty, nie podawaj maluchowi kaszki!!! Na wszystko przyjdzie czas, naprawdę. Taki mały uklad pokarmowy nie jest jeszcze gotowy na dodatkowe obciążenia!! Narazie samo mleko napewno Wiktorowi wystarczy. U nas tez ok. Martwi mnie tylko katar. Juz doś długo malutka ma. Raz silniejszy, raz słabszy, ale ciegle jest. Synek tez smarkał. Potem przeszło i znowu wróciło, więc pewnie wisi w powietrzu. Lekarka osłuchała i oskrzela są czyste. Bioderka nam wyszły też w porządku. Następną wizyte mamy zrobić, jak mała skończy 1,5 roku. czemu niektóre z Was mają iść wczesniej???? W przyszłym tygodniu wybieram się do gina, bo będzie to juz czas na wizytę po porodzie;) Nie planuje brać hormonów, bo niestety mam za sobą niemiłą przygodą w związku z ich stosowaniem i skutki nadal odczuwam.. Ech, trzeba będzie wrócić do gum, malo przyjemna metoda, no ale przynajmniej nie wpływa na zdrowie:) Spokojnej nocy:) A ile razy budza się Wasze maluchy w nocy? Gabinka 2x i całe noce przesypia. Zasypia tez sama w łóżeczku albo jeszcze przy mleczku (karmię naturalnie). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dziewczyneczka
z jaka satysfakcja piszesz o antykoncepcji... :O głupota ludzka nie zna granic.. wpierniczaja takie tabletki zeby nie miec dzieci,potem placza ze nie moga zajsc w ciaze a potem jak urodza jakims cudem to znowu faszeruja sie chemia.. :O. I pomysleć,ze jest tyle normlanych małżenstw ,,ktore nie uzywaja chemii i nie moga miec dzieci a TAKIE matki polki z odzysku jak Wy maja dzieci,i gdzie tu sprawiedliwosc.. :O .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczynka:)
Do do dziewczyneczka rozumiem ze ten wpis powyzej kierujesz przede wszystkim do mnie?po pierwsze blednie wpisalas moj nick po drugie skad wiesz ze ze pisalam o antykoncepcji z satysfakcja?po trzecie to nie moja wina(ani tego czy stosuje zabezpieczenia czy nie)ze nie mozesz miec dzieci,przykro mi bardzo.ale niepotrzebnie wylewasz swoj jad na naszym forum.po czwarte chemia jest wszedzie,nie tylko w antykoncepcji,nie uchronimy sie przed jej wplywem.a po piate dla mnie to przejaw dojrzalosci potrafic zadbac o siebie swoje dziecko rodzine,to nie sztuka narobic kolejnych dzieci,tylko co dalej? wiec moze troche mniej agresywnych chamskich wpisow??lepiej sie czujesz?pomaga ci to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×