Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość nerwus:(
dzisiaj jade do gentyka ktory da mi skierowanie na amniopuncje kosc nosowa jest moje serce krwawi i nie mam juz lez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość conwalya
Hej dziewczyny. Od dawna czytam ten topic, ale nic jak dotąd nie napisałam. Ja też mam termin na luty. Z miesiączki wypada na 18.02., ale bardzo możliwe, że się przesunie na wcześniej, ponieważ dziś byłam na USG i dzidziuś ma 14, 4 zamiast 13, 1 dni, tak jakby to wypadało z terminu ostatniej @. I ma już 86 mm :) i pięknie fikał nóżkami. Oby rosło tak dalej to moje małe bobo. Tak bardzo się cieszę. Pozdrawiam Was wszystkie przyszłe mamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nerwus to trzymam kciuki mocno!!!! tylko badz dobrej mysli:) jak juz Ci dziewczyny pisaly zalezy wszystko od wieku ciazy....nic nei jest przesadzone! bedziesz miala zdrowa dzidzie:)!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
conwalya ja mialam OM 10.05:) termi na 14.02 i usg pierwsze potwierdzilo moje obliczenia..ale wszystko w tarakcie moze sie zmienic:) kupilam bilety do PL dziewczyny:) na 18.10:) tylko do 24.10 ale zawsze cos:) zobacze rodzinke!! a urodzinki mam tez 20:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
conwalya witaj:) ja mam termin porodu z OM na 2 lutego a z usg na 26 stycznia:)to mój pierwszy dzidziuś:)już nie mogę się doczekać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!!! po pierwsze ----nerwus !!! pamiętaj że jesteśmy z Tobą i wszystkie trzymamy kciuki, a że wszystkie praktycznie w "dwupaku" więc kciuki razy 2..... będzie dobrze słonko ----trzeba mieć nadzieje!!!! a my tu mamy!!!! witam także nowe ciężarówki :) napiszcie mi jak to jest z tym dniem porodu... mi wyliczyli z @ na 22 lutego, a ostatnią @ miałam 15 maja a cykle mam mniej wiecej co 30 dni...' z ostatniego usg wyszło że termin mam na 16 lutego. przy pierwszej ciąży tez wyliczyli że urodzę 19 a urodziłam 11... wiem, wiem jak się liczy ale chyba bardziej właściwe sa terminy z usg? ps. ja z okolic szczecina (prawie:) ) ---usg 4d w 20tc bede robiła na unii Lubelskiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Czy mogę się do Was przyłączyć? Mam termin na 18 lutego. Dzisiaj mam wizytę u lekarza i trochę się boję, bo to 13 tydzień i dzisiaj będzie to badanie wykluczające choroby genetyczne, min. zespół downa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madalenaa ja niestety ci nie odpowiem na Twoje pytanie bo się zupełnie na tym nie znam:) dopiero się wszystkiego uczę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość conwalya
Ja też się nie mogę doczekać, bo to także moja pierwsza ciaża. Mam nadzieje, ze kolejne USG będa potwierdzać, że dzidzia szybciej rośnie niż by na to wskazywała OM i tym sposobem termin będzie wcześniejszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lady-z ---witaj! im wiecej tym lepiej!! :0 napewno bedzie dobrze!!! po wizycie obowiązkowo proszę zdać relację z tego jak sie cieszysz ze z Maluszkiem oki ;) milagros--ja juz niby doświadczona ale jednak troszke zielona, bo jak widze każda ciąża całkiem inna jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dam znać obowiązkowo:) Mam jeszcze takie pytanko do Was, czy może wiecie co oznaczają liczne leukocyty w moczu? Dzisiaj odebrałam wyniki. Z tego co zorientowałam się w internecie, może to świadczyć o stanie zapalnym dróg moczowych. Mam jednak nadzieję, że nie okaże się to groźne dla mojego dziecka. Już jedną ciążę poroniłam i nie wyobrażam sobie, że mogłoby mnie to znowu spotkać. Fajnie, że jest taki topik:) Będę miała z kim pogadać, bo szykuję się na dłuuugie zwolnionko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też jestem na zwolnieniu:) dostałam je po szpitalu na 3 tygodnie a następną wizytę mam w piątek i poproszę o kolejne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
witajcie kochane:) nerwus nie denerwuj sie :):) jak dziewczyny pisąły jestesmy z Toba...bedzie dobrze:):) CZasami lepiej zrobic wiecej badan i wtedy wszystko sie wyjasni:) Trzymamy kciuki- koniecznie daj znac:) Masakra ja dzisiaj mam wizyte na 16.20...jakos sie martwie...dosc ze te płytki krwi mi leca, to jeszcze jakiś ślad białka w moczu, ostatnie dni czuje sie nie za dobrze...jakby ktos wylaczył mi program- miec siłe na cokolwiek:(:( jestem dosłownie "wypluta"... Boje sie tej wizyty, bo jak cos moze jest zle albo cos nie tak:(:( I pisze to ja- ta co nie panikuje:/ W kazdym razie trzymajcie kochane kciuki ,bo kazde wasze słowo otuchy to wiecej nadziei:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
Lady-Z.. ja tez mam w wynikach wczorajszego moczu- Leukocyty- gęsto pokrywaja pole widzenia.... za chiny ludowe nie wiem co to znaczy:(:(:( , potem mam Nabłonki- płaskie: liczne w polu widzenia, Składniki mineralne-bezpostaciowe:fosforany:liczne zalegaja pole widzenia.... czy moze któras wie co to mzoe znaczyc???? Lady-Z ja tez własnie czytałam ze to mzoe oznaczac jakies zapalenie, ale tez mzoe oznaczac ze mocz do badania został pobrany nieodpowiednio, jakies tam zasady higieny poboru.... zobacze co mi dzisiaj gin powie, bo jak do tej pory mocz miałam wzorowy, ale pomimo tego jaki odebrałam wczoraj wynik nerki mnie nie bola,ani drogi moczowe tez nie...nie wiem... Ja w 2007 tez miałam -w 8 tyg. martwa ciaże, brak echa płodu...nagle...bez zadnych objawów i tez teraz sie trzese nad soba i nad kazda wizyta.... Ale nie mozemy myslec ze bedzie cos nie tak...bo wszystko bedzie dobrze:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nerwus )
nie mam sil boje sie odejsc od komputera ciagle cos czytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nerwus nie czytaj żadnych informacji w necie!!! to jest najgorsze co teraz mozesz zrobić...najważniejsze są dodatkowe badania i to co powiedzą lekarze, a tym czytaniem tylko wpędzisz się w jeszcze wieksze nerwy, będziesz się negatywnie nakręcać a sama wiesz ze to nic dobrego. Z całe serca i całych sił trzymam za was kciuki!!!!! nie jednokrotnie to pierwsze badania wykazywały zły wynik a potem okazywało się że wszystko było dobrze!!! wiem że jest ci ogromnie ciężko, ale staraj się myśleć i wmawiać sobie że będzie dobrze! jestesmy z Tobą! Anulka wspólczuje tej sytuacji:O a pózniej od kolejnego zwolnienia keidy to już bedziesz miala kasę z Zusu też nie będziesz miala branej pod uwagę tej premii??? czy ona była w twojej umowie jako comiesięczne wynagrodzenie?? bo jeśli tak to zus musi wziać ją pod uwagę. Witajcie conwalya i lady-Z 🖐️ im nas więcej tym lepiej :D Reprint 🖐️ jak fajnie że i ty jesteś z Lublina? do jakiego lekarza chodzisz i gdzie będziesz rodzić? Sylwia co u Ciebie? coś milczysz ;) jutro wyjeżdzamy na Węgry więc lecę dalej się pakować a potem idę do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nerwus sprobuj odpocząc polóz sie na chwilke, pomyśl o dziecku ono czuje to samo co ty, wiem ze pomyslisz: łatwo mówic ale pozytywne myslenie jest bardzo ważne:) wszystkie trzymamy kciuki, bedzie dobrze, trzymaj sie cieplutko:* radosna juz mamo mozesz napisac ile leukocytów jest w polu widzenia???? mam jakies tam pojęcie o tym wszystkim tzn o badaniach, morfologiach itp bo mozna powiedziedziec ze mam poniekąd wykształcenie medyczne;) z tego co wiem bialko w moczu nie jest dobrym sygnałem ale minimalna jego ilosc w moczu tak samo jak nabłonków miesci sie w normie! hmmmmm chociaz liczne w polu widzenia chybA nie oznaczaja min wartosci... maagdaa niestety w umowie nie mam ujetej tej premii, poprostu co mieisac odkąd pamietam ja dostawałam a teraz ....... nie wiem dlaczego szef taqk zdecydował przeciez to nie on bedzie mi placil tylko zus, aaaa szkoda gadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosna mocz do analizy trzeba oddac mniej wiecej tak, doczystego naczynia- najlepiej plastikowy pojemnik z osrodka zdrowia..umyc rece przed, pierwszy strumien moczu pominac, acha przed powinno sie uzyc wilgotnego wacika aby przemyc okolice cewki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka ja tez na zwolnieniu od sierpnia jestem i dziś miałam "przyjemność" spotkać żone szefa na mieście i oczywiście nie omineła mnie rozmowa --- że słyszała że jestem bardzo chora (wie że jestem w ciąży ale musiała mi dogadać , że skoro jestem na zwolmnieniu to powinam z dupą siedzieć w domu a nie łazic --tylko że mam l4 "chodzące" ) ehhh..nerwy mi popsuła i tyle ----jest starszną kobietą :(... na szczęście wiem że juz tam nie wróce nigdy :D... a! i jestem baaardzo ciekawa jak bedzie z moją wypłatą.. w tamtej ciąży (miałam zagrożona) starsznie się ociągali z wypłatą wynagrodzania na l4, mam nadzieje ze tego juz nie bedzie... i ja musze sie dołączyć--mam albo miałam jakies bakterie w moczu i jestem po antybiotyku pierwszy dzień (duomox) i we wtorek ide z siuśkami do labolatorium..mam nadzieje ze juz oki ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny poratujcie mnie trochę bo się mnie choraba rozkłada. niestety mój gin juz dzisiaj nie przyjmuje do lekarza rodzinnego nie mogę sie dodzwonic a rejestracja tylko telefoniczna:/ strasznie mnie boli gardło , głowa mam straszny katar. Na szczęście nie mam gorączki ale powieki juz sie robia gorące więc może i gorączka przyjdzie. Muszę sie jakoś do jutra podleczyć domowymi środkami bo żadnych leków nie mam zamiaru w ciąży brać bez wskazania lekarza. Na razie piję herbatę z miodem i cytryną, cebula z cukrem sie robi, czosnku nie przełknę bo jeszcze mam mdłości straszne. znacie jeszcze jakieś domowe sposoby??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewka wskakuj do łóżka, pij duzo płynów z własnego doswiadczenia polecam herbate z lipy z sokiem malinowym, albo zwykla herbate z cytryna, gardło możeswz płukac wodą z sola ale jak maswz mdłosci to nie wiem czy dasz rade (ja wymieklam) a na katar dobre sa tzw parówki, inhalacje co do gorączki to nie wiem jak zbic bez lekarstw:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was lutowe mamusie :) Dawno tutaj nie zaglądałam i na pewno nie nadrobię zaległości, więc tylko napiszę pokrótce co u mnie. Jestem w 14 tygodniu (właśnie zaczynam), brzuszek mi już wyskoczył. Z dzidzią wszystko ok, ma już 6 cm. Ostatnio na usg była badana przezierność karkowa i prawdopodobieństwo ZD jest znikome :). Niestety nadal męczą mnie mdłości, mam nadzieję, że już wkrótce miną... Powoli zaczynam przeglądać w internecie rzeczy do maluszka, teraz mam "fazę" na wózki, chociaż wiem, że kupię dopiero przed samym porodem. Płci jeszcze nie znam, ale na razie wszyscy w moim otoczeniu stawiają na chłopczyka ;). Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️:) Pozdrawiam serdecznie Wszystkie nowe mamusie🌼...zycze Wam Wszystkiego dobrego i bezbolesnego porodu;) Ja mam termin na 9 luty:) mam nadzieje,ze,to bedzie upragniona coreczka;):) Powodzenia dziewczyny zycze...uwazajcie na siebie i na brzuszki🌼 🖐️:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maagdaa chodzę do dr Sławatyńskiego, a rodzić zamierzam na Jaczewskiego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
IMIĘ .................. WIEK .........TERMIN PORODU......WIELKOŚĆ (TC) katasha7 ................26 ............ 26.01.2011........58,6mm (12W6) Monika .................. 21............. 01.02.2011 aniaania ................ 27 ............ 01.02.2011 Ninka86 ................ 24 ............ 01.02.2011 marcysia21 ............ 21 ............ 01.02.2011...........54mm (12t3d) niebieskooka_81 ...... 29 ............ 01.02.2011 ......... 44 mm (11 tc) radosnaJUZmama ..... 26 ............ 02.02.2011...........11cm (15T6D) matka,polka ............30..............02.02.2011 Sylwia_LBN..............36..............04.02.2011 Kessi_27 .................30 ............ 04.02.2011 agnik80 ................. 30 ............ 07.02.20 11 portolak..................24 .............10.02.2011 adziana ................. 35 ............ 10.02.2011 ptyśka .................. 30 .............10.02.2011 ajem7 ................... 24 ............. 10.02.2011 ...... 76.2 (13t5d) Truskaweczka_29 .... 29 ............. 12.02.2011 ....... 35mm (10tc) nemezis278 2........... 27..............14.02.2011 Ninka 24 ................ 25 ............. 14.02.2011 agi27 .................... 28 ..............14.02.2011....1USG/1.08.10 11t6d 55mm Myszzka_87 ............ 23 ............ 14.02.20 11 emka kafe .............. 25 ............. 16.02.2011 ........26mm (10tc) Oli14 ..................... 30 .............16.02.2011 trezele .................. 26 ............. 16.02.2011 maagdaa .................30 ............. 17.02.2011 milusia * ................. 27 ............. 18.02.2011 Milutek ................. 23 ............. 22.02 .2011x2 2,96(10t2d) i 2,64(9t5d) z 29.07 emulinek .................27 ............. 23.02.2011 agatka27 ............... 27 ............. 25.02.2011 Loonah ................. 21 .............. 27.02.2011 ambrozja196 .......... 24 .............. 27.02.2011 TAHITIANA ............. 23 ............... 28.02.2011 ewka4127 ............. 24 ................ 28.02.2011 ......14mm (8tc) kasiula86 .............. 24 ............ ok.20.02.2011 ......18mm(8tc) BYłam kochane dzisiaj u ginka....co do płytek powiedział ,ze zaczniemy sie martwic jak bedzie ich ponizej 100.... co do moczu powiedzial,ze te liczne leukocyty oznaczaja jakies zakażenie, a fosforany ,ze moze wytwarzac sie pisaek lub kamienie ale nie koniecznie..moga one byc tez podwyzszone tym zapalaniem lub zakazeniem... zalecił mi wizyte (konsultacje) u mojego rodzinnego lekarza... Nigdy nie miałam problemu z nerkami ... kurcze własnie nie pisze ile jest tych leukocytów , tylko ujete jest ze gesto pokrywaja pole widzenia,wiec na pewno mało ich nie jest.... Niby to nei jest zle ale jakos super tez nie...nie chciałby moj gin aplikowac mi zadnego antybiotyku, wiec na razie mam łykac furagin i rutinoscorbin.... I udac sie na ta konsultacje.:) Miejmy nadzieje ze jakos wysikam te cholerne leukocyty..... Boje tym bardziej,ze jak w 2007 roku przed poronieniem miałam kolke nerkowa..nagle dostałam okropnego bólu po lewej stronie na wysokosci nerek, potem poleciałam do lekarza i nie było juz słychac echa płodu....takze jestem ze sie wyraze brutalnie posrana ze strachu..... Bo tak normalnie to nigdy mi nerki nie dokuczaja...ech..:/ Badzmy dobrej mysli...kolejna wizyte mam 23.08 zobaczymy czy cos sie poprawi....oby!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosna ...trzymam kciuki, oby wyniki się szybko poprawiły :) Reprint a tak pytałam z ciekawości czy sie spotkamy na porodówce albo na sali ;);) z Sylwią mam szanse :D Sylwunia witaj i pisz z nami 🖐️ ja się odmeldowuję na kilka dni bo jutro wyjeżdzamy :) zajrzę po powrocie 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nerwus - trzymam kciuki!!!!! radosnajużmama - nie martw się na zapas i myśl pozytywnie;) ja dziś mam kolejną wizytę u lekarza, zobaczymy co tam słychać u szkraba, po cichu liczę, że może pokaże czy jest chłopcem czy dziewczynką, choć wiem, że jeszcze jest wcześnie. Anulka - z tego co wiem to zus i tak wylicza kwotę zasiłku na podstawie średniej z ostatnich miesięcy (nie pamiętam dokałdnie ilu), więc ost wyspłata troszkę Ci zaniży, ale może nie będzie tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość conwalya
Hej dziewczynki:) Czy Wam tez różni się wiek ciąży z OM i z USG? Bo mi USG mówi teraz, że dziecko jest półtora tygodnia starsze. W 8 tygodniu tez wychodziło, że jestem w 9 i 1 dniu. A na samym początku, czyli w szóstym tygodniu, wiek na USG był był idealny z terminem OM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Mamusie:) radosnajużmama - ja też byłam wczoraj u lekarza i on mi powiedział, że te leukocyty w moczu mogą się zdarzyć, natomiast nie oznaczają jeszcze zakażenia. Przy oddawaniu moczu nic mnie nie boli, nie piecze. Poza tym słyszałam, że mocz do analizy najlepiej oddać po wzięciu prysznica, bo inaczej wyniki mogą być trochę zafałszowane, także głowa do góry:) Poza tym bardzo się bałam wczorajszego badania, ale na szczęście wszystko okazało się w porządku. Badanie przezierności karku nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Duża różnica była w widoczności usg pomiędzy 9 tygodniem, a wczoraj - 13 :-) wszystko było ładnie widać - rączki, nóżki :-) Nie wiem czy wy też tak macie, ale najchętniej to ja poszłabym sprawdzić jeszcze do kilku innych lekarzy, czy na pewno wszystko w porządku. Czytałam, że jedna z was (przepraszam ale nie pamiętam nicka) ma mamę ginekologa. Zazdroszczę:-) Jesteś na pewno pod dobrą opieką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×