Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Karolina, W

Skuteczny syrop na suchy kaszel u dziecka.

Polecane posty

Gość gość
Masz racje, nasza Pani pediatra własnie też zawsze poleca ten syrop i przyznam ze naprawdę jest skuteczny i syn chętnie go pije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od ilu lat mozna podawać dziecku ten syrop? Moja córeczka na 2 lata i zastanawiam sie czy już mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sinecod bez recepty, levoprat na recepte ale u mnie ten drugi bardziej skuteczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haralanka
Bobolen jest os 1 roku życia, więc dwulatce jak najbardziej możesz podać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze wiedzieć, bo już w sumie sie długo zastanawiałam nad tym co podac na tak męczący kaszel. Pędze w takim razie po Bobolen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igrashka
U nas tez się sprawdza. Mamy w domu suche powietrze, nawilżam, ale to i tak za mało, bo kaszel się pojawia. Przebadany, osłuchany, nic sie nie dzieje, ale jak podaję ten syrop to praktycznie od razu jest poprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babbinka
No tak działa porost islandzki na podrażnione i wysuszone gardło :) A jak ukoi się gardło to i odruch kaszlu się zmniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam dwa domowej produkcji, taki z cebuli i ten z młodych pędów sosny.Z reguły pomagają, chyba, że ten kaszel jest męczący wtedy wprowadzam fosidal przez trzy dni, żeby się nic nie rozwinęło z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marionettka30
Moje dzieci syropu z cebuli nie chcą nawet oglądać, za moich czasów mama dała i już, a teraz dzieci nim plują. Na szczęście bobolen córeczce smakuje i spokojnie wypija. Bardzo wycisza kaszel. Moje dziecko w nocy potrafi wymiotować jak się rozkaszla, a jak go podać przed snem to śpi spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redav
Ale syrop z cebuli to chyba raczej na mokry kaszel, tak mi się kojarzy, dawno nie stosowałam, bo dzieci i tak nie chcą go pić. Bobolen to chociaz dodam do herbaty i nie poczują ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka miała tak okropny suchy kaszel, że w końcu wezwałam lekarza do domu, bo aż się dusiła. Okazało się, że ma zapalenie krtani i musiałam jej robić nebulizacje przeciwzapalnym benodilem, bo żadne syropy nie pomagały. Na szczęście lek zadziałał szybko i skutecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak kaszel męczy, to podaję dziecku od razu fosidal. Ma tę przewagę nad innymi syropami, że nie tylko łagodzi objawy, ale przede wszystkim hamuje przyczynę kaszlu, czyli stan zapalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek też dostał ten syrop, razem z nebulizacjami. Lekarz mówi, ze to bardzo skuteczne połączenie i że dzięki temu uchroni się przed antybiotykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oby tylko ten syrop nie był na receptę. Mam taki paskudny kaszel i muszę coś zmienić, żeby się zmienił na mokry bo nie mogę spać w nocy. Trzeba było iść wczoraj do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spokojnie, można go dostać w aptece bez recepty. Proponuje szybko wprowadzić w życie, dużo szybciej dochodzi się do zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bibbika
Fakt, można szukać leków bez recepty, ale jeśli się okaże, że to np. zapalenie krtani, to w taki sposób tego nie wyleczysz. Wydaje mi się, że najlepiej jednak wybrać się do lekarza niech obejrzy dziecko. Teraz są fajne leki, bezpieczne dla maluchów, które aplikujesz przez nebulizację i to szybko leczy takie zapalenie krtani. My mieliśmy budixon neb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amandada
Święte słowa! Nie ma co aplikować dziecku na własną rękę nie wiadomo jakich syropów czy tabletek, bo to może tylko mu zaszkodzić, a w najlepszym razie przedłużyć chorobę. Uważam, że ten lek do nebulizacji, jest bardzo dobry. Ale też w życiu sama bym nie podała go dziecku, ale dopiero wtedy, kiedy przepisał go lekarz, któremu ufam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sareska
Jeżeli dziecko jest po 12 roku życia to polecam Sambucol Immuno Forte przy ostatnim przeziębieniu poleciła mi go lekarka i bardzo dobrze, bo okazał się skuteczny! Przy okazji tego syropu duże ilości herbaty z miodem i imbirem i kaszel minie jak ręką odjął!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gelizk
ten budixon to tyllko na receptę? córka coś kaszle i kaszle, trochę ją leczyłam domowym sposobami, robilam syrop z cebuli ale widże ze bez lekarza sie nie obejdzie, zapytam go o te inhalacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annika8
Z tego co wiem to tylko na receptę. To dość silny lek, choć o wiele łagodniejszy niż antybiotyk. Na Twoim miejscu zabrałabym dziecko do dobrego pediatry i pewnie sam Ci to przepisze, a jak coś to możesz zawsze wspomnieć, że słyszałaś i czy to może mogłoby się sprawdzić. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wanilasky
Też się spotkałam z tym lekiem do inhalowania. Córka mojej siostry miała zapalenie krtani i dostała budixon neb. Ale wiecie co? Według mnie w żadnym wypadku nie można podawać dziecku nic na własną rękę. Nawet dawki witamin przy takim małym człowieku są ważne. Inna sprawa, że trzeba mieć zaufanego lekarza, który nie zawali od razu antybiotyku, tylko np. właśnie coś do inhalatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorisLuu
Mojemu dziecku znacznie pomaga Sambucol Baby na objawy przeziębienia zazwyczaj na drugi dzień objawy są już znacznie słabsze, a trzeciego dnia po przeziębieniu nie ma śladu! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Supremin I dexa pico oba Sa na suchy kaszel, bardzo skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stosowałam zarówno Supremin jak i Sinecod, ale ostatnio za namową farmaceutki spróbowałam syropu Maxipulmon i jestem zachwycona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stosowałam zarówno Supremin jak i Sinecod, ale ostatnio za namową farmaceutki spróbowałam syropu Maxipulmon i jestem zachwycona. Syropu podaje się dwa razy mniej (wystarczy 2,5 ml, czyli ok. pół łyżeczki w przypadku dzieci do 6 lat) plus ma malinowo-waniliowy smak, więc nie musiałam wcale namawiać dziecka do łykania lekarstwa, tak jak w przypadku tych dwóch wymienionych wcześniej. Majeczka po kilku dniach pozbyła się tego uporczywego, suchego kaszlu! Super sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JustaBol
Syropy teraz są rzeczywiście fajne, ale jeśli dziecko ma alergiczny kaszel, to jednak warto pójść do lekarza, bo wtedy przepisze coś do inhalacji, np. budixon neb. Kilka dni stosowania i po kaszlu – u nas tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi Pani doktor poleciła Maxipulmon na kaszel suchy u mojego 6 latka. Kajtek chętnie go przyjmuje, bo jest dobry w smaku i wystarczy podać dwa razy mniejszą dawkę niż innych syropów, bo jest mocniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi Pani doktor poleciła Maxipulmon na kaszel suchy u mojego 6 latka. Kajtek chętnie go przyjmuje, bo jest dobry w smaku i wystarczy podać dwa razy mniejszą dawkę niż innych syropów, bo jest mocniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalaDuża
A nie lepiej wybrać się z suchym kaszlem do lekarza? Bo taki kaszel z przeziębienia raczej łatwo rozpoznać (towarzyszy mu katar i poniesiona temperatura). Suchy kaszel może być np. jakąś reakcją alergiczną lub zapaleniem krtani, więc warto to sprawdzić. Teraz są leki do inhalacji, więc nie trzeba się bać, że pediatra zastosuje jakiś mocny antybiotyk np. przy zapaleniu oskrzeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×