Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

enignes

WYBITNE FILMY!!!!!-Lista

Polecane posty

Witam. Jako że jestem po operacji kolana i na 2 miesiace jestem unieruchomiony, chciałbym poznac pare/paredziesiat, a jak sie postaracie to moze pareset pozycji, które waszym zdaniem powinny znalezc sie w repertuarze kazdego kto choc troche interesuje sie filmami. Wiecie o co chodzi-filmy najlepsze jakie widzieliscie. Jak bym mógł prosic, to obok tytułu prosze podac gatunek np. Prorok-dramat,kryminał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lulababy
Miasto aniołów czy dotyk anioła - nie pamiętam :-) z Nicolasem C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ogladałem mało filmów troche z braku czasu a troche jakos z niecheci, ale teraz mam duuuuuuuzo wolnego czasu wiec to nadrobie. Aha, sam moge powiedziec (jako osoba która słabo sie zna, ze podobał mi sie film: Gran Torino-dramat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkola uczuc i dorwac byla
:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fakt, to chyba jeszcze raz obejrze, ale podobno do dobrych filmów sie wraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lulababy
Solista Dorian Grey Seven pounds Oszukana Ciekawy przypadek Benjamina Buttona Kochanice Króla Bucket list Lord of war Hitch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koooomm
Polskie - "Krótki film o zabijaniu" (Dekalog V) - spojrzenie na karę śmierci (nie wiem, to chyba dramat?) - "Dług" - bazuje na historii prawdziwej, dramat Zagraniczne: - do dziś pamiętam wspaniałe "Życie jest piękne", włoski film o holocauście, ale opowiedziane w sposób... no po troszę zabawny (ale nie komediowy!), ale również wzruszający, naprawdę warto! - "Requiem dla snu" - dramat, o różnych rodzajach uzależnień, również dający do myślenia Na razie więcej nie pamiętam, jak mi się przypomni to dam znać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde, requiem dla snu mam nawet na kompie, bo kiedys wziałem od kumpla, ale jakos przeszła mi ochota na obejrzenie, ale widze ze to cos naprawdę dobrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koooomm
Aha, jeszcze takie lepsze horrory-thrillery: - "Lśnienie" Kubricka - "Dziecko Rosemary" ------- Poza tym warto "Ojca chrzestnego", no chyba że oglądałeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale pozycji, załuje ze wczesniej nie ogladałem, bo np. Ojciec chrzestny to cos co powinno sie obejrzec zanim zejdzie sie z tego świata. Ogladał ktos Shawshank, warty polecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taa niedobra pupa
Dobra... Ale to wszystko rzecz gustu... Komedia: starsza pani musi zniknąc Czy leci z nami pilot Bruce wszechmogący Głupi i głupszy Kevin sam w domu i nowym Jorku Dramat: Oszukana Siedem dusz Somersault Skazani na Shawshank Zielona mila What Alice found Western: Bez przebaczenia 3: 10 do Yumy Sensacja: Ścigany Deja vu Taken Gra Szklana pułapka 1 i 2 Człowiek w ogniu Czerwony smok Milczenie owiec Hannibal Obywatel X triller: wolf creek, manhunt, hotel zła, krzyk 1-3, austostopowicz funny games US Eden lake Transsyberia horror - mój ulubiony gatunek: lżejsze: CZerwona róża sztorm stulecia lśnienie Mgła wg Kinga Gothika Silent hill Jeepers creepers (Smakosz) Lustra Ring 1 i 2 Final destination 1 i 2 ZEjście 1 i 2 Wioska przeklętych Potomstwo 13 w piątek Halloween Coś Desperacja Host dark water Świt żywych trupów Mroczne szczątki Klucz do koszmaru Piła cięższe: Martyrs Najście Dom 1000 trupów Teksańska masakra piłą mechaniczną Midnight meat train

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedzmy ze na temat np. Kevin sam w domu nie bede pisał komentarza. To miało byc cos zapierajacego dech w piersiach, a nie zbiór tego co w zyciu widziałes/as. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koooomm
No ja niestety nie oglądałam tego filmu, ale poszukaj recenzji w necie, czasem nawet warto poczytać jakie zdanie mają przeciętni ludzie, nieznający się na filmie:) Możesz też zerknąć na listę top 100 na filmwebie, ale weź poprawkę na to, że oceniają tam nie tylko dorośli i nie tylko na dojrzałe, ambitne filmy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale tak jak sie przyjrzec, to pare pozycji jest naprawde dobrych, przynajmniej moim zdaniem. Np Sillent Hill.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość in somnia
Ja polecam film od którego nie mogę się uwolnić od długiego już czasu, a o którym mało kto chyba słyszał - Wszystko za życie (Into the Wild), film jest niby przygodowy, ale bardziej chyba obyczajowy. Wspaniały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak byście mogli to troche jeszcze wysilcie obszar waszego mózgu odpowiedzialny za wrazenia filmowe i przelejcie je palcami na Kafe, bede bardzo wdzieczny :) (ide sie przejsc na kulach po domu bo juz mi siedzenie boli ;/ )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój sobowtór
"Miedzy slowami" - nie wiem, jak zaklasyfikowac, chyba obyczajowy - w kazdym razie o magii, jaka tworzy sie miedzy ludzmi. "Wielki blekit" - dramat, chyba. "Przekleństwa niewinności" - dramat, a w nim kwintesencja dziewczęcego wdzięku. "Śniadanie u Tiffany'ego" - klasyka filmu, cudowna, cudowna Audrey Hepburn "Cube" - dla odmiany cos innego :P "Sliver" - thriller, ma klimacik :) "W matni" - dramat, piekne zdjecia. A w ogole to polecam ksiazke "1000 filmow, ktore kazdy powinien zobaczyc" - przeglad najwazniejszych filmow swiatowej kinematografii, bez ogladania sie na gatunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taa niedobra pupa
engines - zapewniam cię, że widziałam więcej filmów.... Kevin należy do ulubionych przez wszystkich komedii - i mnie też. Ale filmy to rzecz gustu - więc nie wiem po co w ogóle pytasz na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Chlopcy z ferajny"- dramat, kryminal, sama juz nie wiem "Reqiem dla snu"- dramat, polecany przez kazdego wiec latwo mozna sie zawiezc:P "Przeczucie"- to juz ci polecalam, ale wersja amerykanska tez ujdzie "Bracia"- polecam wersje dunska, kategoria dramat "Watpliwosci"- dramat, bez rewelacji ale moze byc "Twoja na zawsze Lulu"- dramat z Melanie Griffith "Spozniona lekcja muzyki"- dramat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodziło mi raczej w temacie o filmy, które powinienem zobaczyc, a to ze Kevina weidziałem to jest dosc oczywiste. Dobra, moze troszke zle sie wyraziłem poprzednio, za co przepraszam. Aha, co do stwierdzenia ze widziałas wiecej filmów niz ja, na pewno sie zgadzam, bo półki co, jestem laikiem w tej dziedzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość in somnia
właściwie wszystko zależy od tego co kto lubi, ale jeśli chodzi Ci też o filmy ambitne, mniej popularne (a nie tylko hiciory typu Zielona Mila), to szukaj poza głównym nurtem, np polecam świetne skandynawskie kino, filmy takie jak: Elling, Historie kuchenne, Jabłko Adama, albo Kumple, to są dość lekkie rzeczy, ale mądre, albo wszystkie prawie filmy Almodovara, jeśli szukasz ciężkich, to daleko nie trzeba się rozglądać, wspomniany już Kieślowski na przykład, dla mnie Dekalog (I-X) to coś takiego co trzeba zobaczyć, albo Przypadek... ok, dość tego :) miłego szukania i oglądania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze teraz jakis troche pobudzajacych do zycia, niz przygnebiajacych?? Nie koniecznie komedie, ale cos co daje troche powera zyciowego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej dlaczego krytykujesz Kevina? Ktos ci podal mase filmow a tobie sie nie podoba? Skoro Kevina widziales to wybierz z tej listy cos odpowiedniego dla siebie, a nie krytykujesz tylko, sam nie wnoszac nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koooomm
"Milczenie owiec" - zgadzam się, warto obejrzeć Przypomniało mi się jeszcze: "Zakochany bez pamięci ", tytuł głupi, o wiele lepszy w oryginale "Eternal sunshine of the spotless mind" - jeżeli jesteś typem romantyka to polecam. Mnie zachwycił ten film, no ale rzecz gustu... Dla mniej wrażliwych może być nudny:) I wbrew pozorom to nie jest banalny film o miłości:) Poza tym możesz obejrzeć Charliego Chaplina w filmie-parodii Hitlera pt. "Dyktator" ("The great dictator"), ale zaznaczam że to film niemy... No i nie wiem czy tak łatwo go najdziesz w wypożyczalniach... Dla pewności zajrzyj w necie na opisy filmów, które Ci poleciłam, bo wiadomo - Twój gust może być inny od mojego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość in somnia
Zakochany bez pamięci to rzeczywiście świetny film, też polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O "jabloko Adama" jest fajne:) Obejrzyj koniecznie. I jak chcesz na poprawe to "Vicky Cristina Barcelona"- nie wiem co to mial byc za fim ale smialam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz przeprosiłem za złe wyrazenie sie. Moze to sformułowanie tamtu przeze mnie nie było odpowienie do celu. Kevin owszem jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×