Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tiktaki górą

jaką macie wade w zroku ?

Polecane posty

Gość xxxx-qqq-zzzz
do tej co nie może nosić soczewek a ma dużą wadę Może pomyśl o soczewkach fakijnych? Kilka klinik w Polsce to robi, co prawda kosztuje to kilka tys na 1 oko, ale jest to operacja odwracalna Ta laserowa korekcja jest nieodwracalna i nie jest wskazana przy dużych wadach ; nawet jak Ci zrobia to za jakiś czas znowu bedziesz musiała nosic okulary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja zaczynałam w wieku
15 lat od wady -1 na oboje oczu, teraz po 12 latach mam -4,5 na oboje oczu, od 3 lat wada stoi w miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem krótkowidzem : 1 w lewym, 1,5 w prawym oku. Okulary nosze jedynie na wykłady i do komputera. Ok kilku dobrych lat wada się nie zwiększa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja zaczynałam w wieku
no i chodzę na zmianę soczewki i okulary, soczewki -4 noszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ja zaczynałam, a czy nosiłaś okulary od 15 roku życia na stałe czy dorywczo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do :) A jak masz założone okulary i czytasz np z bliska to nie przeszkadzają Ci one?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na minusie
to krótkowidz czy daleko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Slepiec jakich mało
Zaczynałam od -1 w 5 klasie SP, po roku miałam już -3:-| Na szczęście potem zwolniło bo w takim tempie oślepłabym przed 16 urodzinami, teraz mam 24lata -6.75 i -6.25/0.75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spora wada
Ja mam w jednym oku -5, a w drugim trochę więcej. Muszę niedługo iść po nowe szkła, bo te już robią się słabe. Soczewek nigdy nie nosiłam i raczej nie będę. Przyzwyczaiłam się do okularów. Zresztą ludzie mówią, że mi lepiej w okularach niż bez. Chyba mają rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Slepiec jakich mało
Ale chyba przy takiej wadzie zawsze lepiej wygląda się w kontaktach:-) I o wiele swobodniej czuje:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak myślicie co spowodowalo u was poglebianie się tej wady? noszenie okularów czyli rozleniwianie oka, czy z kolei ich nie nosiłyście, czy poprostu geny? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spora wada
U mnie pdobno geny. A co do tego, że przy takiej wadzie wygląda się lepiej w kontaktach - nie zgadzam się. To znaczy pewnie są tacy, którzy wyglądają lepiej. Ale ja mam plastikowe szkła. Okulary są lekkie i nie pozostawiają śladów na nosie. Wszystko po to, żebym nie wyglądała jak kiedyś Zapendowska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie grasz, nie wygrasz
ja mam astygmatyzm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spora wada
Wiadomo, że jak się nosi okulary to trzeba uważać, żeby ich np. nie zniszczyć. Ale jak dla mnie to kwestia przyzwyczajenia. Nie wyobrażam już sobie, żebym mogła nie nosić okularów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam typową lub nie typową wadę wzoru, zależy jak na spojrzeć, ale zawsze pod koniec miesiąca........... nie widzę pieniędzy :):):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spora wada
jolkaza - czujesz się jak ja po zdjęciu okularów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Slepiec jakich mało
Wiem wiem:-) Tez mam z indeksem i jak dla mnie wyglądają normalnie, ale to też kwestia przyzwyczajenia. Widać że wada jest, no a okulary to zawsze okulary, ograniczają pole widzenia, nawet z antyrefleksem widać odbicia, parują, brudzą się, przy większej wadzie zawsze są jakieś zniekształcenia, ale fakt kwestia gustu:-) A wada, taki jej urok że się pogłębia i dużo poradzić na to się nie da... Moim zdaniem niekorzystne jest meczenie wzroku, czyli ciągłe chodzenie w okularach, używanie ich do bliskich odległości, ale i nienoszenie wtedy gdy akurat potrzebujemy pełnej ostrości wzroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spora wada
U mnie wady nie widać. Nie mam zeza ani nic z tych rzeczy. Mam po prostu słaby wzrok. Ale mi okulista nigdy nie zalecał chodzenia w soczewkach. Jak pójdę następnym razem to się wypytam czy w moim przypadku byłoby to wskazane, to znaczy czy lepiej nosić na zmianę okulary z kontaktami. Jedno jest pewne. Coś nosić muszę, bo ni chooja bym nie widziała :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Slepiec jakich mało
W sensie szkła, nawet jak plastikowe i z wysokim indeksem to trochę widać, ale oczywiście gdyby było normalne to już lekko przypominały by 'denka od butelek' :-P Jak zaczniesz chodzić w kontaktach to sama stwierdzisz, dla mnie to niebo i ziemia:-D Np w okularach nie lubiłam się patrzeć ludziom w oczy a teraz taka kokietka się ze mnie zrobiła, nadrabiam stracone lata;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buba88 Nie, nie przeszkadzają mi wcale. Ale rzadko noszę, ponieważ uważam, że lepiej wyglądam bez nich :P Za to jak wsiadam do samochodu zawsze mam na nosie. Bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość <Totka>
hejka mam pytanie bo byłam u okulisty i mam mala wade wzroku -o,25. czy potrzebne sa okulary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak na arzie zbieram kase na laserowa korekcje wzroku, ok. 5000 zł, soczewek niestety nie moge nosic. Mam 25 lat, wad sie poglebia... niedawno czytałam artykuł, że w Katowicach mają jakiś specjalistyczny szpital, co wykonuje laserową korekcję wady wzroku. Zakupili jakieś supernowoczesne urzadzenie, co w kilkadziesiąt sekund naprawia wady, zaarówno na pilus jak i minus, jak i astygmatyzm. Do tego, robi to z jeszcze większą precyzja, i co dla wielu jeszcze wążniejsze- koszt korekcji jest znacznie tańszy, bo urządzenie nie wymaga tak drogiego serwisowania jak poprzedniki. Sredni koszt korekcji to ok. 2200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawe oko: -3.5; lewe -3.5 i astygmatyzm. noszę soczewki, ale mam także 3 pary okularów - jak znudzą mi się soczewki, to wtedy noszą okulary i odwrotnie. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roboo.-7-
moglibyście napisać ile rzędów na tablicy podczas badania wzroku jestescie w stanie przeczytać oraz ilość dioptrii ? takie porównanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okularydokompa
Ja mam -0,5 L oraz -0,25 P. Nabyłam okulary do pracy przy kompie z antyrefleksem. Nie wiem, niektórzy mówią że nie warto było, że szkoda zachodu na taką wadę. Co sądzicie? Moja praca polega na siedzieniu długim przy kompie i potem przy kompie w domu. Muszę widzieć literki ostro, jak żyletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do okularydokompa
Mysle że powinnas zmienić pracę, bo jestes na dobrej drodze do oslepnięcia Okulary z antyrefleksem to dobra rzecz, ale zdecydowanie za długo wpatrujesz się w monitor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidiiiiiiia
Ja mam szkła z antyrefleksem, ale w Krakowie kupuje je na Długiej w optyku Koczorowski. Moja wada też jest dosyc spora bo to -4 na jedno i drugie oko niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×