Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cyyrkoonia

cyrkonie w zlotym pierscionku

Polecane posty

Gość cyyrkoonia

czy cyrkonia w złotym pierścionku moze zmatowieć? czy raczej daja tam takie wytrzymalsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość firana
cyrkonia - to zwykłe szklo . to nie jest żaden kamień - świeci sie tylko na początku a później matowieje - jak to szklo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jb,mnhm
moja cyrkonia ma juz dwa lata i sie błyszczy jak nowa:) a moja tesciowa ma na jednym palcu z cyrkonia a na drugim z brylantem i niczym sie nie roznią - naprawde a ten z cyrkonia ma 16 lat a z diamentem 14 ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość firana
różnią sie - różnią :) takie" cos " jak cyrkonia nie występuje w przyrodzie - a diamenty nie bez powodu są nazywane " wiecznymi "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiziumiziu10100
ja tez mam jeden pierscionek z cyrkonia a drugi z diamentem i nieczym sie nie różnią, nawet jak jedna kolezanka zgadywała ktory jest z diamentem to stwierdzila ze to ten z cyrkonia:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość firana
oczywiscie - na pierwszy rzut oka sie nie różnią - ale wystarczy tylko trochę czasu i róznicę widać jak na dloni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jb,mnhm
no jakos jak widac na przykladzie mojej tesciowej po 16 latach nie widac jeszcze tej roznicy to nie jest tak źle:) i sobie tego nie wymysliłam bo nie dawno o tych pierscionkach z nia rozmawiałam i sa niemal identyczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość firana
cyrkonia - prawie brylant ale jak wiadomo " prawie " robi roznicę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jb,mnhm
mi na tych pierscionkach nie robi zadnych roznicy:) no ale nie bedziemy sie o to kłocic:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pannakokosowa
hej dziewczyny ja tez mam i brylant i cyrkonie i jak narazie nie ma zadnej roznicy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhkhjljkl
moze jeszcze jakies opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhkhjljkl
mam dostac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem tak - wygladajatak samo tylko w dniu zakupu . Póżniej cyrkonia starzeje sie , matowieje , traci blask- jest tylko sztucznym tworem - natomiast brylant - jest zawsze taki sam . Oczywiście dużo zależy od klasy czystości i i nnych skaz - i odejrzewam ,ze mówimy raczej o symbolicznym brylancie - ale jeśli chodzi o twardośc i co za tym idzie szlif brylantowy - nie ma porownania :) ale moze narzeczony nie za bardzo ma kasę - to moze nie warto go naciagać:)- w końcu było nie buyło - to tylko symbol :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mn,nm.,m.m
moze jeszcze ktos sie wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja powiem ci szczerze ze nie widzę różnicy między cyrkonią a brylantem...nie jestem fachowcem nie znam się na tym...dla mnie wyglądają tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mn,nm.,m.m
chodzi mi bardziej o to, czy z czasem cyrkonie bardzo brzydną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdgjnh
MOJA MA 10 LAT I JEST TAKA JAK NA POCZĄTKU WCALE NIE ZMATOWIAŁA ANI NIC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tor silverstone
moja ma 9 lat i wyglada OK, chociaz maz zaproponowal wymiane na brylant (bo teraz go stac) to nie widze potrzeby. moze rzeczywiscie jak zmatowieje to ja wymienie ale na razie wyglada OK a ja nie mam kompleksow "pierscionka z cyrkonia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mtk
Widzę że dużo głupot niektórzy tu piszą. Cyrkonia to nie jest szkło, jest sztucznym kamieniem nie mającym swojego odpowiednika w przyrodzie, konkretnie jest to tlenek cyrkonu (IV). Cyrkonia dobrej jakości nie powinna nigdy matowieć. Cyrkonia ma taką samą twardość co np. topaz czy szmaragd. Tak naprawdę niewprawione oko nie rozróżni diamentu/cyrkonii. Oprócz cyrkonii są inne zamienniki diamentu naturalnego, m.in. biały szafir laboratoryjny, mossanit (moissanite), czy diament syntetyczny. Szafir laboratoryjny, to idealnie czysty szafir, tyle że wytworzony przez człowieka. Ma dokładnie ten sam skład chemiczny i właściwości, co naturalny odpowiednik. Tak samo diament syntetyczny. Nowością za to na rynku jest mossanit (węglik krzemu), minerał bardzo rzadko występujący w przyrodzie, nie nadający się do wyrobu biżuterii w swojej naturalnej formie, może być jednak wytworzony w laboratorium. Jest chyba drugim najtwardszym istniejącym materiałem. Według niektórych jest nawet ładniejszy od diamentu, mieni się bardziej kolorowo, ma większy "ogień". Ja planuję kupić swojej lubej pierścionek zaręczynowy właśnie z mossanitem, wg mnie jest ładniejszy. Za cenę mossanitu mógłbym kupić mniejszy diament, jednak wolę go od diamentu. Bez sensu płacić drożej za mniejszy, wcale nie ładniejszy kamień, tylko dlatego że jest naturalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×