Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaF

po zabiegu odklejenia napletka-prosze o rady!!

Polecane posty

Gość MamaF

Witam Wczoraj mój 2 miesięczny synek miał zabieg odklejania napletka(niezbędny ponieważ miał trudności w oddawaniu moczu)Wczoraj po powrocie do domu podczas sikania strasznie płakał ale dzis jest juz lepiej.Robimy mu nasiadowki z rumianku,okłady z rywanolu i smarujemy mascia.Chirurg kazał sciagac ten napletek od razu i tu jest problem,wczoraj udalo sie tylko do polowy z powodu okropnego płaczu synka i opuchniecia siusiaka i zastanawiamy sie czy nie odpuscic mu tego sciagania dzis aby ten siusiak mial mozliwisosc podgojenia i oszczedzic bólu bo mysle ze jak opuchlizna zejdzie to bedzie łatwiej to robic.Prosze o rady kogos kto to przeszedł czy dzis moge tego nie wykonywac. Z góry dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mghtwj
czy moge wiedziec w jaki sposob u 2 miesiecznego niemowlaka stwierdzono trudnosci w oddawaniu moczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaF
Czerwone łzawiące oczka przed i płacz w trakcie sikania.Napletek tak wąski w koncowce siusiaka że nie można było zobaczyć ujścia cewki moczowej.Badania moczu w porzadku. Jesli masz mnie oceniac to sobie daruj,gdyby zarówno opediatra jak i chirurg nie twierdzili zgodnie ze im szybciej wykona sie ten zabieg tym lepiej to w zyciu nie narazalabym mojego dziecka na takie cierpienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musisz mu ściągać skórkę
najlepiej w kąpieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaF
No wlasnie tylko ze siusiak jest opuchniety i jest to niedosc ze trudne bo napletek waski i jeszcze bardziej bolesne.Dlatego zastanawiam sie czy moge poczekac z tym do jutra.Dzis synek juz duzo lepiej sika wiec ból napewno jest mniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gupeek
wg opowiesci rodzicow mialem wykonywany ten zabieg gdy bylem niemowlakiem. podobnie jak Ty - zaprzestali zsuwania napletka z powodu mojego wielkiego placzu, jednakze konsekwencja tego bylo to, ze w wieku 2-3 lat musialem zabieg przejsc ponownie. radze Ci jednak postepowac zgodnie z zaleceniami lekarza, oszczedzisz dzieciakowi cierpien (ten drugi zabieg juz pamietam i byl STRASZNY)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaF
Dzieki za dopowiedz:) Ja zamierzam mu ten napletek sciagac codziennie tylko zastanawiam sie czy dzis odpuscic ze wzgeldu na opuchniecie i bolesnosc siusiaka.Zastanawiam sie czy ten jeden raz bedzie mial jakis wplyw,tzn.czy napletek moze znowu sie skleic bo dzis tego nie zrobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaF
Skoro w nocy synek strasznie plakal przy sikaniu a teraz jest juz duzo lepiej,sika bez problemu tylko chyba boi sie ze moze bolec jak wczesniej i dlugo sie prezy przed to jutro pewnie bedzie o niebo lepiej i moze ten napletek lepiej zejdzie a synek nie bedzie tak cierpiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gupeek
nie wiem na jak dlugo w moim przypadku rodzice zaprzestali, wiem tylko ze potem juz w ogole nie dawalo rady (nie byla to stulejka, po prostu sie "przykleil") ale poniewaz ujscie cewki moczowej bylo juz widoczne - uznali ze chyba sie nic nie stanie. niestety po paru(nastu/dziesieciu) miesiacach wdala sie tam jakas infekcja i konieczne bylo ponowne chirurgiczne odlepianie, ktore jak wspominalem - pamietam i ktore bolalo potwornie, w zaadzie to pamietam jedynie to ze strasznie bolalo i ze bylo tam fioletowo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaF
upupupupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mania

My przeszlismy przez to i tego samego dnia co był zabieg nie ruszalismy mu tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×