Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość komoda

Moje dziecko nie siedzi.

Polecane posty

Gość komoda

Skończył 6 miesięcy i nie siedzi, nie pełza, nie obraca się wokół własnej osi. Jedynie przewraca się z pleców na brzuszek i odwrotnie. Czy mam się już martwić? Moja pani pediatra nic na to nie powiedziała:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no co ty nie ma czym
moje miało 8 miesięcy jak zaczęło siedzieć i wszystko inne robić na raz. Sadzaj go na trochę na kolanach. Po 6 miesiącu można z dzieckiem ćwiczyć siedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elcia1984
nie to nie powod do zmartwien, moj synek mial 9 miesiecy a 11 jak zaczol chodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komoda
Wystraszyłam się, bo dzisiaj moja koleżanka nastraszyła mnie autyzmem. Trochę przesadziła i nie zastanowiła się nad tym, co mówi...a ja się martwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa z drzewa....!
moye jest opoynione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgfg
Witaj! Moim zdaniem nie musisz się martwić. Moja córka siedziała sama w 6 miesiącu ale tylko gdy ją sama posadziłam. Wcześniej z kolei martwiłam się, gdyż nie chciała podciągać się za ręce do siadu, aż pewnego dnia bach i zaskoczyła:) W ósmym i dziewiątym miesiącu umiała usiąść sama ale tylko podtrzymując się czegoś. Dopiero na początku dziesiątego miesiąca zaczęła samodzielnie siadać. Podobnie było z raczkowaniem- od siódmego miesiąca pełzała i dopiero na początku 10-go miesiąca zaczęła raczkować. Moja rada jest taka, że powinnaś zachęcać córkę do obrotów np. pokazując jej jakąś atrakcyjną zabawkę. A jeśli chodzi o siedzenie, to nic na siłę- na każde dziecko przyjdzie czas. Ogólnie teraz jest taka tendencja wśród matek, żeby prześcigać się w opowieściach typu "A moje dziecko już siedzi, stoi, chodzi" itp. Ważne jest żeby dziecko po kolei osiągało kolejne etapy rozwoju- obroty, pełzanie, raczkowanie, siadanie itd..., jednak czas kiedy to osiągnie nie ma aż tak wielkiego znaczenia. Rehabilitanci podkreślają wagę etapu raczkowania w rozwoju dziecka, ja tymczasem widzę matki "pakujące" dzieci do chodzików, albo na siłę prowadzące je za ręce. A uwaga koleżanki na temat autyzmu- brak słów!!! Powodzenia i nie martw się na zapas. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spocona
Powiedz koleżance żeby sie pierdolnełaa konkretnie w łeb A ty sie nie przejmuj i nie panikuj zawsze możesz sie poradzić tutaj na Kafe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komoda
Trochę mnie pocieszyłyście, chociaż głowę mam już nabitą:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komoda --> jak sie tak bedziesz przejmowac kazda pierdola to bedziesz miala przesrane przynajmniej przez najblizsze kilka lat. wiadomo ze kazde dziecko rozwija sie w swoim tempie a 6 miesiecy to jeszcze nic nie musi! wiec wrzuc na luz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starszy siedział jak miał 6 mieśiecy,ale był sadzany,teraz się zastanawiam po co?Drugi siedział jak sam zaczął siadać jak miał 8 miesiecy i odrazu zaczął raczkować.Starszy długo nie potrafił stabilnie siedzieć za to młodszy odrazu pięknie,bo był gotowy.Nic na siłę,ma jeszcze troszkę czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja czytałam że dziecko ma
czas na opanowanie siadania do 9 miesiąca - potem jeśli nie siada nalezy zasięgnąć opinii specjalisty - bo może to być oznaka opóźnienia w rozwoju - ale też nie koniecznie- bo każde dziecko jest inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrześniowa mamuska
Moja mała mając 8mies zaczęła siadać,a dobrze siedzieć w wieku 9mies. Raczkować także zaczeła mając 9mies - wcześniej pełzała po panelach a że były śliskie to było jej wygodnie. Stawać zaczęła mając 8mies teraz ma 10i zaczyna chodzić. Jak widzisz też późno zaczęła siadać,raczkować. Nie masz czym się martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój usiadł sam jak skończył 8 miesięcy, dokładnie 2 tyg później zaczął pełzać, po kolejnych 2 tygodniach raczkować, po miesiącu stawać i chodzić za rączkę. sam poszedł jak miał 14 miesięcy :) nie masz się absolutnie czym martwić!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6 miesiecy to jeszcze barfdzo
wczesnie a jak dziecko posadzisz to wytrzymuje troche?? dzeicko sama siada ok 8 miesiaca wiec jeszcze ma czas! jak sie przewraca z brzuszka na plecy to niedlugo bedzie sie trulal wokol wlasnej osi moja np w ogole nie pelzala tylko wlasnie sie krecila i potem zaczela sie podciagac do wstawania a dopiero potem zaczela raczkowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwaga uwaga!!!
Moja polozna na kursie powiedziala ze to nawet niedobrze jak dziecko zacznie za wczesnie siadac, moze sie to skonczyc w przyszlosci klopotami z kregoslupem, dziecko musi samo do tego punktu dotrzec, u jednych jest to 6 a u innych 9 miesiecy tak to juz jest z dziecmi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość htyhry
Sześć miesięcy i sam się przewraca z brzuszka na plecki i z plecków na brzuszek?! To dużo i tak jak w tabelach dot. rozwoju (bo rozwój może iść też wolniej, i też jest OK - jak u mojej córy która wszystko nadrobiła do ósmego miesiąca).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domy z drewna
macie rację, każde dziecko ma swoje tempo rozwoju.Moja córka zaczęła chodzic dopiero jak miała rok i 8 miesięcy. I jest zdrowa . Wszyscy mi mówili,że cos z nią nie tak. Syn też zaczął chodzić późno, bo jak miał 1,5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komoda
Jak je posadzę w rogu kanapy, to chwilę posiedzi, ale leci do przodu. Może za mało je układam na brzuszku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hagneta
6 miesięcy i się przewraca to duzo, moje ma 7 miesięcy i się nie przewraca. I nie siedzi. Widocznie Twoje skupiło energię na przewrotach, a siedzenie bedzie potem, dziecko po kolei nabywa róznych umiejętności. Ma jeszcze czas. Spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma_da2
twoje dziecko rozwija sie prawidlowo! moja córka jak miala 6 miesięcy to nawet sie nie obracała z brzuszka na plecki i odwrotnie a teraz ma rok sama chodzi i jest normalnym dzieckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córeczka ma 6 i pół miesiąca i nie siedzi samodzielnie.Obraca sie tylko z plecków na brzuszek i wokół własnej osi.Bardzo sie martwie.Jej brat zaczął siedziec jak miał nie całe 5 miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patkaaaa14
Tez sie sie martwie moja córka skończyła 6 miesiecy i nawet sie nie obraca na brzuszek i odwrotnie i nawet nie siedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja tez usiasc sama nie umie a 6 konczy 8 mcy. Juz z rrzy razy prawie usiadla. We wannie jak na brzuchu jest to zarazbsie jakos wykreca zeby usiasc. Jak ja posadze to jeszcze sie giba. Pelza ale do tylu. Poztcje do raczkowanua przyjmuje od paru tyg ale nie wychodzi.jej . No noze teraz troche zaczyna kolanka do przodu przesuwac. Syn w jej wieku to juz dawno sie czolgal . Niczy. Sie nie martwie i nie stresuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
muusia idź już i się nie kompromituj:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie sadzaj sam udziądzie mój miał 9,5 miesiąca jak zaczął siedzieć raczkować i wyszedł pierwszy ząbek wszystko w jednym czasie zaczął chodzić jak miał 16 miesięcy w sumie biegać teraz ma 11 lat ma same 6 jest kochany bardzo inteligentny dużo ma kolegów koleżanek ideał ciekawe po kim autorko nic się nie martw będzie dobrze wszystko w swoim czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jeżeli dziecko ma problemy z siadaniem lub chodzeniem to warto rozejrzeć się za fizjoterapeutą niemowlęcym. Jeżeli mieszkacie w okolicach Sosnowca to polecam wam zgłosić się do https://www.fundacjameritum.com/ Tam na pewno otrzymacie profesjonalną pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×