Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ona119

Jak zostac prokuratorem?

Polecane posty

Hej, powiedzcie mi, z czego nalezy zdac mature i z jakim wynikiem aby dostac sie na studia prokuratorskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikt nie podpowie? Na stronie uniwersytetu nie moge znalezc takiej informacji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monique222
hahah dobre :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krasiwymalcik
Musisz odbyć 6 miesieczną praktyke w mięsznym i potem dostajesz certyfikat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam nadzieję, że ktoś tak nieo
garnięty jak Ty nim nie zostanie :) to powinni być mądrzy i radzący sobie dobrze w życiu ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimna i nieczuła
Musisz skończyć studia prawnicze. matura generalnie z przedmiotów humanistycznych: język polski, język obcy, historia, wiedza o społeczeństwie. na dobrych uczelniach dość wysokie progi punktowe - wyniki matury pisemnej (przeważnie rozszerzonej) muszą byc naprawdę dobre. po studiach idziesz jeszcze na aplikacje (jak sie dostaniesz) i dopiero potem mozesz byc prokuratorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój tato ,siostra i szwagier są prokuratorami i wszyscy mówią jednym głosem : to beznadziejny, stresujący i niewdzięczny zawód. Nie idź w to - moja rada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2635713657
CZarna Toga - dlaczego beznadziejny? W sumie zarabia się nieźle... Idzie się dostać na aplikację bez znajomości? Bo to chyba nie przypadek, że u was cała rodzina ma ten zawód...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prorok_co_rok
Jedyne zadanie proroka to czytanie akt sprawy i pisanie pism do policjantów co maja robić. Nudy. W sądzie sie siedzi i milczy bo i tak sprawy sie nie zna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LajzaMineli
skończ prawo ( z dobrymi wynikami) jeżeli masz krewnych w Prokuraturze - dostanie4sz się na aplikację (3 lata) etatową albo - pozaetatową ( czyli nie dostaniesz za to kasy -licz się c szczegółową oceną po każdym roku(jeżeli super wypadniesz - masz szansę na etat - załóżmy że zdasz końcowy egzamin - jeżeli masz szczęście( tzn rodzinę w Prokuraturze) albo nikt z rodziny prokuratorów nie potrzebuje akurat etatu - dostajesz się do pracy jako asesor( 3 lata) co roku szczegółowa ocena jeżeli po 3 roku dobrze wypadniesz i MOŻE będzie wolne miejsce - masz stałą robotę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie czarna toga, dlaczego tak uwazaja? Mnie sie marzy taki kierunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taa niedobra pupa
tzn. chcesz chwytać pprzestępców? Jesteś pewnie młoda i naiwna. Ale to chyba jedna z nielicznych aplikacji, na którą jest cień szansy wdostania się po prawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Praca w prokuraturze ma to do siebie że jesteś pod stała presją swoich przełozonych. Musisz stosować sie do ich polecen słuzbowych i naciskow z ktorymi często sie nie zgadzasz. Gonią Cie terminy zalatwiania spraw a przełozeni patrza Ci tylko na ręce. Prokuratura jest tez mocno upolityczniona. Jeśli wiążesz swą przyszłość z prawem to zawód sędziego bedzie lepszy. Choć ja sam wybieram sie na aplikacje adwokacką. P.S I nie słuchaj ludzi ktorzy mówia ze tutaj liczą sie tylko koneksje. O wszystkim decydują egzaminy panstwowe - jak jestes dobra to dostaniesz się tam gdzie chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taa niedobra pupa
O wszystkim decydują egzaminy panstwowe - jak jestes dobra to dostaniesz się tam gdzie chcesz. Na aplikacje? Kiedyś tych egzaminów chyba nie było - bo wiem od kolegi co skońćzył prawo, że nie miał żadnych szans dostania się na aplikację. Jeszcze żeby dostać się w ogóle na studia to za moich czasów był cud. Ale wtedy zdawało się po maturze egzamin. Dwie osoby z mojej klasy szły na prawo -- jedna miała mierny z historii na maturze - ale jej matka była doktorem na Wydziale Prawa więc ccórunia się dostała. Druga - miała bdb - ale i tak nie miała szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prorok_co_rok
Nieprawda. Podejmujesz decyzje samodzielne, autonomiczne i za nie odpowiadasz i nikt ci nie może czegoś nakazać Jak cię gonią terminy winę zrzucasz na leniwych policjantów a jak gonią cię jeszcze bardziej morzysz sprawę na niewykrycie sprawcy lub brak znamion przestępstwa i masz spokój (często chwilowy do zażalenia ale zawsze) najważniejsze w tym zawodzie to umieć gnoić szczekających policjantów żeby ci na głowę nie weszli i załatwić sobie tak zeby to oni wykonywali za Ciebie całą robotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Windykator
Najlepiej po studiach Prawniczych zdawać na aplikację komorniczą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×