Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość załamana mamuśka

Łysieję po porodzie , dosłownie masakra !! Co robić !!??

Polecane posty

Gość załamana mamuśka
Bruneciku, tak organizm pobiera wapń dla dziecka podczas ciązy ;) Ja w ciązy miałam piękne włosy. Najpierw się doedukuj w zakresie, w ktorym chcesz glosic swoje mądrosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I u m nie było podobnie. Garść włosów przy każdym myciu, tj. co drugi dzień. Ja jakoś nic z tym nie robiłam, wcześniej moje włosy raczej do tych gęściejszych należały więc stwierdziłam że jakiś zapas jeszcze jest :) Moje maleństwo ma 13 m-cy, a moje włosy wyglądają jak dawniej. Nawet grzywkę sobie musiałam zafundować bo odrastające włosy tak z przodu były widoczne. Pewnie więc i tobie odrosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana mamuśka
majoweczka, dziękuję za wyjasnienie, na pewno sprobuje z ta kawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mama
mi pomogly masaze olejkiem arganowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21:42 [zgłoś do usunięcia]załamana mamuśka Bruneciku, tak organizm pobiera wapń dla dziecka podczas ciązy Ja w ciązy miałam piękne włosy. Najpierw się doedukuj w zakresie, w ktorym chcesz glosic swoje mądrosci ale ja o tym wiem :) Fatalnie sie odżywiałaś :o miałaś braki wapnia :o wiec organizm pobierał z Twoich włosów : i dlatego wypadają :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana mamuśka
Tak, a ja sądziłam że włosy po porodzie mogą wypadać z powodu np. spadku estregenow, ale skoro wiesz lepiej że moj organizm pobiera wapń z wlosow to spoko :D Odżywiałam się w ciązy dobrze , jak nie masz żadnych innych cennych rad, to 🖐️ Prosiłam o rady kobiety, ktore rowniez zmagały się z tym problemem i żeby podzieliły się swoimi sposobami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana mamuśka
estrogenów *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od kiedy to
wlosy sa bogate w wapn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halo. halo
tylko i wylacznie zelazo. zbadaj krew, na bank masz niedobor zelaza, zmien diete. nic ci nie pomoze uzywanie odzywek itp. trzeba organizm odzywic od srodka. tez tak mialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od kiedy to
k'woli wyjaśnienia Do zmian fizjologicznych należy np. utrata włosów po porodzie. Wtedy można stracić nawet do 50% włosów. Dzieje się tak głównie dlatego, że podczas ciąży hormony hamują ich wypadanie, więc na głowie są nowe włosy oraz te, które normalnie już dawno by wypadły. Po porodzie zmienia się poziom hormonów i jednocześnie wypada wiele włosow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja tez tak miałam
i zcięłam jakieś 2 cm bo już bałam się że łysa zoatane i wiecie co ??? pomogło , przestały mi wypadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 8 m. synka
mam ten sam problem, a na dodatek karmię jeszcze piersią, zażywam witaminy dla matek karmiących oraz skrzypovitę, stosuję odżywki i szampony wzmacniające do włosów i nic nie pomaga - pomocy, help !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 8 m. synka
skróciłam też włosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wypadanie wlosow po urodzeniu dziecka jest normalne, gdyz w czasie ciazy one - chyba przez hormony- raczej nie wypadaja. A przeciez to normalne, ze wlosy (w malych ilosciach) wypadaja, zeby robic miejsca nowym. No i wlasnie te wlosy, ktore ci przez cala ciaze nie wypadly, wypadaja, jak ci sie obniza poziom hormonow ciazowych. Wiec nie ma sie czym martwic. Mi tez wypadaly ok. 8. miesiaca po porodzie i to garsciami. Strasznie sie balam, ze wylysieje. Zapytalam o to polozna i ona mnie uspokoila. Po jakichs 3 tygodniach od masowego "lysienia" sytuacja powinna powoli wracac do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spadek estrogenów powoduje wypadanie włosów i ja właśnie przez to przechodzę. Jestem 3 miesiące po porodzie i włosy wyłażą mi prawie karściami (fatalnie to wygląda) i mam wrażenie że kucyk jest już dużo cieńszy (włosy wypadają jakoś od dwóch lub trzech tygodni). Mam nadzieję że to minie i że nie będzie jakichś widocznych placków gołej skóry na głowie:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEŻ TAK MIAŁAM POMÓGŁ MI SZAMPON PRZECIW WYPADANIU WŁOSÓW HEAD&SHOULDERS, NIE WIERZYŁAM ŻE COŚ MI POMOŻE A ZWŁASZCZA PIERWSZY LEPSZY ZWYKŁY SZAMPON ALE UMYŁAM GŁOWĘ ZE TRZY RAZY I PIERWSZY RAZ SIĘ NIE ZAŁAMAŁAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEŻ TAK MIAŁAM POMÓGŁ MI SZAMPON PRZECIW WYPADANIU WŁOSÓW HEAD&SHOULDERS, NIE WIERZYŁAM ŻE COŚ MI POMOŻE A ZWŁASZCZA PIERWSZY LEPSZY ZWYKŁY SZAMPON ALE UMYŁAM GŁOWĘ ZE TRZY RAZY I PIERWSZY RAZ SIĘ NIE ZAŁAMAŁAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igusiamamusia 123
załamana - nie martw się - jeżeli łykasz suplementy i myjesz włosy odpowiednimi szamponami , robisz wszystko c możesz zrobić . ja miałam takie wypadanie po 6 miesiącach od porodu ,że jak wstawałam rano , to poduszkę miałam czarną od włosów :( Ryczałam jak bóbr , ale minęło po 2 miesiącach , jak ręką odjął . Jak odrastały wyglądałam jak młody struś ( z racji tego ,że również jestem posiadaczką baaardzo gęstych włosów , zostało mi coś co spinałam , a spod tego wyrastały krótkie włosy w dużej ilości :) :) ) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola9999999
czesc dziewczyny ja jestem po 2 ciazach rok po roku wlosy wychodzily mi garsciam ale zaczelam stiosowac placente i aminexil z vichy i po kilku tygodniach ustalo dla mnie to byl duzy pr0blem bo mam dlugie cienkie wlosy teraz wyczytalam w internecie ze jest srodek o nazwie dabo opart na 10 ziolach ktory ponoc sprawia ze wlosy odrastaja dopiero zamowilam i czekam az mi go przysla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie dopiero pomogły tabletki vitapil mama, tylko po nich była róznica widoczna, staram sie tez dobrze zdrowo odzywiac i stosowac odpowiednie kosmetyki, na które wybuliłam troche kasy u fryzjerki, także lepiej, zeby pomogły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ziaja med mi pomógł. Łysialam ale dałam radę. Zaryzykuj. Tylko potem zmień ten szampon bo włosy sie przyzwyczajają i są tluste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka798
Też łykam ten vitapil mama, mnie równiez mniej wypada włosow po tym, do mycia to uzywam szampon df5 taki, ale drogi niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marion_Silver
nie słyszałam o tym szamponie nigdy, co do vitapil mama, ja biorę już drugie opakowanie, poprawa jest, sadze, ze to przez to, ze w skladzie jest duzo skladnikow na wlosy, wiecej niz w podobnych suplementach w tej cenie mniej wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie po ciąży bardzo pomógł Vitapil. Bardzo odżywił i pomógł moim włosom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, wpypadaniw włosów po ciąży powstrzymał mi naturalny produkt KEEP Professional przeciw wypadaniu włosów. Po 3 tygodniach były widoczne efekty. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latolatolato
Jak już pisałam w innym wątku, w przypadku łysienia w czasie karmienia i po porodzie (przerabiałam to na własnej czuprynie), to warto pamiętać o zdrowym stylu życiu, zmianie diety i o przyjmowaniu suplementów dla karmiących mam (jeżeli kp). Wyrównują niedobory witamin, co ma duże znaczenie w przypadku problemów z włosami i wspomagają laktację:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jest naturalne ze wypadaja wlosy po porodzie i bzdury ze cos tam komus pomoglo ttlko kwestia czasu.. odpadnie tyle co ma odpasc a pozniej sie wszystko normuje i odrastaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieknywieczor
Mi pomogły suplementy przeznaczone dla kp mam:)ale również zaczęłam lepiej się odżywiać i pić różne ziółka na włosy:)to prawda, po porodzie wypadają włosy, ale w moim przypadku porobiły się aż łyse miejsca:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×