Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość łodzianka*

PEDAGOGIKA...Kerunek studiów - Bardzo Prosze O Rade !

Polecane posty

Gość łodzianka*

Zastanawiam sie nad; pedagogika wspierająca z profilaktyką niedostosowania społecznego i pedagogika społeczna w zakresie pracy opiekuńczej i socjalno-wychowawczej. Czy ktos z was studiuje na ktoryms z tych kierunkow??? po ktorym są wieksze mozliwosci ??? gdzie mozna pracowac konczac pierwszy a gdzie konczac drugi kierunek ?? bardzo prosze o poradę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem wprost
Pedagogika to studia dla debili. Myślę, że nadajesz się na nie w sam raz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łodzianka*
dobra daruj sobie pytam powazne osoby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martowata87
po tym pierwszym możesz pracowac co najwyzej w osrodku pomocy spolecznej, a po tym drugim mozliwosci sa wieksze np dom dziecka, osrodki opiekuncze, domy spoleczne. ogolnie pedagogika to produkowanie bezrobotnych. mam 7 moich kolezanek ktore skonczyly pedagogike (sp.praca socjana czy opiekuncza) jedna jest na stazu w domu dziecka, 2 pracuja jako akwizytorki a 4 podpisuje listy dla bezrobotnych. niestety w takim kraju zyjemy ze nie zawsze wyzsze wyksztalcenie sie oplaca,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łodzianka*
dziekuje za rade, i tak wiem ze będe musiała robic dodatkowe kwalifikacje zastanawiam sie jeszcze nad dziennikarstwem i komunikacja społeczna obecnie koncze pedagogike dorosłych z animacją społeczno - zawodowa ale nasi opiekunowie odradzaja nam kontynuacje kierunku i raczej mówią zeby zrobic jakis inny kierunek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martowata87
ja bym startowała na tą drugą pedagogike albo rzeczywiscie na to dziennikarstwo. O ile masz zylke do pisania i lekkie pioro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odradzają ci którzy sami tam
studiują i nazywają debilami ci, którzy nimi sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łodzianka*
no gdybym miała smykałke do chemi fizyki przede wszystkim do matematyki to chętnie bym zrezygnowała z humanistyki :)zastanawiam sie nad tą profilaktyka niedostosowania społecznego i podjecia pracy w policji jakims kuratorium itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melissaa **
Ja studiuje oligofrenopedagogike na WSP w łodzi, ale zaocznie. Polecam tą szkołe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martowata87
melisa tylko nie wszyscy dobrze rozumieją sie z osobami niepełnosprawnymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łodzianka*
ja chce kontynuować stiudia na UŁ a o tej szkole pochlebstw nie słuszałam mam tam kilka kolezanek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łodzianka*
teraz tylko technologiczne kierunki mają przyszłosc ehhh nei wiem co mam zrobic żałuje ze nei zdawałam biologi i nie poszłam na dietetyke ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martowata87
kierunek nie jest beznadziejny tylko troche go za duzo po prostu. Jak ktoś nie ma zdolnosci w kierunkach scislych a chce studiowac to zazwyczaj wybiera pedagogike. Niestety potem jest klopot z praca, ale z drugiej strony tylko kilka kierunkow studiow ma gwarant pracy w zawodzie( farmacja, stomatologia, prawo-o ile skonczy sie aplikacje czy medycyna albo inżynieryjne) cala reszta kierunkow zwlaszcza na uniwerkach jest sztuczna-niesdostosowana do rynku pracy. ale to juz nie nasza wina-taki mamy system edukacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość provokejszyn jak nic
ale dlaczego chesz studiowac pedagogike? pzreciez do biedronki na kase nie trzeba studiow.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łodzianka*
mam większe ambicje niż kasa w biedronce.... co do pracy to moze i da sie ja znalesc ale to zazwyczaj sa pensje urzędowe z ktorych ciezko jest wyzyc i oplacic rachunki a co dopiero kupic sobie mieszkanie....mysle xze ktorykolwiek kierunek wybiore to i tak będę szkolic się w języku obcym hiszpanski,sngielski i moze jeszcze jakis i zrboie wielkie bye bye Polsce... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość provokejszyn jak nic
mam większe ambicje niż kasa w biedronce jakbys miala to bys nie zastanawiala sie nad pedagogika....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martowata87
pomysl o jakims sensownym kierunku studiow podyplomowych. jest och sporo. Niektore dwu niektore czterosemstralne. Nawet warto czasami pomeczyc sie te kilka miesiecy z przedmiotami ktore nie sa nasza pasja, ale miec cos w zamian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam znajomych
Po kilku czy kilkunastu latach zniechęcania do kierunków humanistycznych zaczną się pewnie lamenty, że nie ma komu dzieci uczyć itd. Na razie jest niewielkie zapotrzebowanie na pedagogów czy psychologów, ale szkoły, poradnie będą zawsze istnialy i potrzebowaly pracowników (ci obecni przejda na emerytury). Warto tylko z głowa studiować przedmioty humanistyczne. Np. oprócz pedagogiki robic tez np. terapię pedagogiczną, oligofrenopedagogikę, logopedię i tym podobne specjalności, dające konkretne umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łodzianka*
przynajmniej studiuje tłuku rownie dobrze mogłabym sie opieprzac i zapieprzac bez wykształcenia w markecie....szkoda mi czasu wchodzic z tobą w dyskusje jak nie masz nic sensownego do powiedzenia to idz męczyc ludzi gdzie indziej. martowata87 dzieki wielkie za porady wszystkim innym rowniez ;) pozdrawiam do usłyszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszły, dumny pedagog.
Ja studiuję pedagogikę wspierającą z profilaktyką niedostosowania społecznego na UŁ. Mam właśnie praktyki w MOW. Kierunek jest troszkę oszukany dla mnie, bo chciałam resocjalizacyjną typowo. Ale generalnie daje nam duże możliwości bo jest połączeniem wielu specjalizacji pedagogiki specjalnej. tj. resocjalizacji i rewalidacji oraz elementy oligofrenopedagogiki. Możemy pracować w szkołach specjalnych, w normalnych z dziećmi z kłopotami w nauce, z dziećmi głuchoniemymi, niewidomymi ( po doszkoleniu się w konkretnym kierunku) ale także ośrodki wychowawcze, świetlice środowiskowe, domy dziecka, jako kurator sądowy, w placówkach pomocy socjalnej, zakładach poprawczych, zakładach karnych oraz wszedzie tam gdzie jest młodzież z jakiegoś powodu odchylona od normy. Oczywiście w zawodzie pedagoga ważne jest to by się dokształcać, konkretyzować, robić podyplomówki. Pedagog w placówkach resocjalizacyjnych jest bardzo ważnym pracownikiem. Nie tak jak w szkole powszechnej. Zarabia ładne pieniądze. Nie wiem dlaczego uważa się, że pedagogika to kierunek dla tych co nie wiedzą co ze sobą zrobić.. Ja od 15 roku życia wiedziałam, że chce być pedagogiem resocjalizującym, pracować także z uzależnioną młodzieżą i do tego dążę. Jest to mój wymarzony kierunek i to jest moje powołanie. Obyście kiedyś nie musieli takim jak ja dziękować za "naprostowanie' wykolejonego Waszego dziecka. Z całego serca Wam tego życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krescencja ewa
Po pedagogice w zależności od specjalizacji można pracować: -w szkołach jako nauczyciel wychowania początkowego bądź konkretnego przedmiotu -jako pedagog szkolny -w świetlicach szkolnych -w przedszkolach -w domach dziecka -poprawczakach itd. -jako kurator sądowy -w opiece nad niepełnosprawnymi -w logopedii -w więzieniach -w różnych ośrodkach typu tzw. opieka społeczna, różne centra pomocy rodzinie itd. itp. -jako wychowawca kolonijny, jeśli się zrobiło uprawnienia -jako korepetytor -jako niania/opiekunka do dzieci/au pair za granicą jeśli się zna j. obce itd. itp. Wbrew pozorom możliwości jest sporo, tylko, że też i konkurencja bardzo duża. Bardzo dużo ludzi, a w szczególności dziewcząt/kobiet idzie na ten kierunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszły, dumny pedagog.
Zgadza się. ;) Ale nie oszukujmy się. Szkoły, ośrodki, domy dziecka, kuratele - zawsze będą. A takich ośrodków resocjalizacyjnych, terapii uzależnień powstaje coraz więcej, bo i młodzież jest coraz bardziej zdemoralizowana i miejsc dla nich już brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po ktorej sa wiekszemzliwwosci to zalezy od okolicy w ktorej mieszkasz.. od zakladow gdzie moglabys pracowac generaklnie po kazdej pedagogice ciezko z praca.. zreszta po kazdym kierunku z praca ciezko zwlaszcza dla kobiety wybierz to co cie bardziej interesuje, ja bym wybrala to 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jennyfer44
Pedagogika no cóż można napisać, kierunek jak każdy inny. Wiele zależy od własnego zaangażowania, a jeśli mogę coś powiedzieć na temat tego, gdzie warto bądź nie studiować, to poważnie trzeba się zastanowić nad wyborem pedagogiki na WSP w Łodzi, bo jak PKA stwierdziła już dwa razy, że poziom jest niski, przyznając kierunkowi ocenę warunkową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka5
Ja polecam osobiście Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu dobra lokalizacja, poziom nauczania w porządku, koszty nie za duże, przyjazna atmosfera a co dla mnie ważne szeroki wachlarz kształcenie liczne specjalności i praktyczny model kształcenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecam Szkołę Wyższą Ekonomii i Zarządzania w Łodzi! Bardzo prostudencka uczelnia, wykładowcy z bardzo dużym doświadczeniem. Studiowałam tam właśnie pedagogikę i jeżeli ktoś chce coś wiedzieć po studiach to naprawdę POLECAM! Tutaj trochę informacji na temat SWEiZ: http://study4u.eu/uczelnia/158-szkola-wyzsza-ekonomii-i-zarzadzania-w-lodzi Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smoczysko45
Ja studiowałam pedagogike na krakowskiej uczelni www.ignatianum.edu.pl i było bardzo fajnie :) Mieliśmy dużo praktyk i bardzo fajnych wykładowców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja studiowałam w WSKZ pedagogikę specjalną. Pracę znalazłam później bez problemu, a teraz robię u nich kolejną podyplomówkę, bo sama możesz decydować kiedy realizujesz materiały. Wejdź do nich na stronę albo lepiej - zadzwoń! Świetna obsługa i studia robisz z dowolnego miejsca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×