Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Koralina_7

Zakładam firmę - Pomocy :)

Polecane posty

Cześć Dziewczyny! Jestem świeżynką na tym forum, dlatego wybaczcie za moje ewentualne faux pas ;) Poradźcie mi proszę. Chcę założyć własną firmę, oczywiście, jak każdy początkujący przedsiębiorca - boję się i szukam pomocy wszędzie gdzie się da. No i właśnie tu pojawia się moje pytanie? Czy oprócz urzędów znajdę jakieś programy, które ułatwią życie nowicjuszowi? Wiecie, chodzi mi o zminimalizowanie początkowych kosztów... Przeszukałam już pod tym kątem chyba cały internet, ale może Wy znacie jakieś ciekawe rozwiązania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zalezy jaka to bedzie
dzialalnosc... Czy bedziesz oferowac uslugi czy towary hurtowo czy detalicznie ? Generalnie osobie ktora zaczyna, a chce sprzedawac towary jedynie detalicznie korzystnie jest byc ryczaltowcem i nievatowcem, placisz po prostu podatek od przychodu - stawka jest zalezna od Twojej oferty. I na poczatek odpadaja Ci kwestie zwiazane z vatem ktore dla nowicjusza moga byc trudne do ogarniecia. Tylko ryczaltowiec i nievatowiec nie moze wystawiac faktur co moze byc klopotliwe jesli bedziesz oferowac uslugi, bo wtedy firma ktora ja od Ciebie kupuje z reguly chce miec fakture by te usluge wrzucic w koszta. Napisz cos wiecej o rodzaju dzialalnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość właśnie zamykm firmę...
Coś Ci poradzę - nie bierz się za coś na czym się nie znasz, dokładnie zbadaj rynek - może się okazać (jak w moim przypadku), że pomyliłam się w ocenie i klientela była zbyt mała. Ne ten punkt, nie ta miejscowość.... Jako VAT-owiec możesz wystawiać faktury, ale radzę Ci wynająć do tego księgową - chyba że się na tym znasz... Księgowa weźmie 100zł miesięcznie - to żadne pieniądze a będziesz miała wszystko wyprowadzone. Acha, sprawdź, czy na rynku nie ma podobnej firmy - mój sklep dobiło targowisko. Chciałam uczciwie odprowadzać podatki, ale kupując towar na fakturę, moje koszty były spore. Nie mogłam narzucić dużej marży, by przyciągnąć klientów. Na targowiskach stoją ludzie, których skarbówka skutecznie omija - ja nie podjęłam ryzyka kupowania i sprzedawania towaru na lewo - i to mnie zniszczyło.... Nie mówię nie własnej firmie - to na prawdę frajda być na swoim - ale to również ciężka praca i dużo samozaparcia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie za odpowiedzi. Więc tak - chcę założyć jak najbardziej legalnie :) sklep z używaną odzieżą. Rynek oczywiście jest już wybadany (w mieście są tylko dwa takie sklepy, które jednak nie mają dobrego asortymentu) także wszystko rokuje dobrze. Jako bezrobotna zwróciłam się o pomoc do urzędu - oczywiście jak zawsze tryb jest fascynująco szybki :) Wyposażenie sklepu (lady, stojaki, szafy, itp.) kupuje używane. Właśnie została mi jeszcze kwestia księgowa, ale słyszałam od znajomej o tym, że można zaoszczędzić korzystając z księgowości internetowej. Podobno niewielki koszt, a jak nie ma dużo papierów, to i roboty niewiele. Nie wiem tylko na co się zdecydować, jest kilka programów w necie, ale nie wiem jeszcze co będzie dla mnie najlepsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zalezy jaka to bedzie
Ilosc papierow zalezy od tego jaka opcje wybierzesz czy chcesz byc vatowcem czy nie chcesz nim byc, czy wybieresz ryczalt czy nie... czy inna forme opodatkowania. Poczytaj o ryczalcie bez vatu - wtedy prowadzisz jedynie ewidencje sprzedazy - codziennie wpisujesz jaki otrzymalas przychod do specjalnej ksiazeczki. Nievatowcem mozna byc gdy nie przekroczy sie 50tys zl przychodu rocznie, gdy te kwote przekroczysz musisz przejsc na vat. W przypadku sprzedazy odziezy ryczalt od przychodu wynosi 3% . Ale od tych trzech % przychodu odejmujesz sobie ubezpiecznie wiec w praktyce wyglada to tak, ze nie musisz skarbowce placic co miesiac, chyba ze bedziesz miala jakies wyjatkowo duze przychody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akademiabiznesu
Witam, Jeśli ktoś chce otworzyć własną firmę zachęcam do zapisania się na KURS NA WŁASNĄ FIRMĘ, aby zapoznać się z wszelkimi procedurami, niezbędnymi formalnosciami i specyfiką pracy "na własną rękę";) Kurs na własną firmę! Jak najłatwiej stworzyć własny biznes i osiągnąć niezależność finansową? Akademia Rozwoju Biznesu uruchamia nowy, autorski cykl interaktywnych warsztatów dla przyszłych przedsiębiorców. Pełna informacja: http://akademiarozwojubiznesu.pl/index.php?view=details&id=12:warsztat-qkurs-na-wasn-firmq&option=com_eventlist&Itemid=59 Formularz zgłoszeniowy: http://akademiarozwojubiznesu.pl/index.php?option=com_chronocontact&Itemid=186 Dlaczego warto? Szukasz pomysłu na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej? Chcesz zostać freelancerem? A może masz już pomysł i chcesz go zrealizować? Zanim to zrobisz zapisz się na interaktywny warsztat Akademii Rozwoju Biznesu: "Kurs na własną firmę! Zastanów się: dlaczego w pierwszym roku działalności upada aż jedna na trzy firmy? Dlaczego po pięciu latach funkcjonuje już tylko co trzecia? Zanim rozpoczniesz, warto, abyś uświadomił sobie, że wielu kieruje się mitami i błędnymi przekonaniami, które prowadzą ich firmy do upadku. Zobaczysz gdzie czają się pułapki i dowiesz się jak je bezpiecznie omijać, by móc w pełni rozwinąć skrzydła. Czego jeszcze się dowiesz? Własna firma to nie tylko wizja. To również kompleksowa wiedza na temat procedury zakładania działalności gospodarczej, wyboru najlepszej formy opodatkowania, które otrzymasz dzięki udziałowi w warsztacie. Dowiesz się także jak pozyskać dotacje z funduszy unijnych i z Urzędu Pracy. Co otrzymasz, dzięki zapisaniu się na interaktywny warsztat: „Kurs na własną firmę!? Będąc uczestnikiem warsztatu otrzymasz pakiet na który składają się: 1. Potrzebna Ci wiedza i praktyczne umiejętności; 2. Niezbędne materiały; 3. Imienny certyfikat ukończenia warsztatu; 4. Lunch; 5. Przerwy kawowe. Co jeszcze dostaniesz? Patronem merytorycznym projektu jest wydawnictwo BL Info Polska. Jako uczestnik warsztatu otrzymasz więc książkę pt. "Jednoosobowa firma. Jak założyć i samodzielnie prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą" o wartości 48 zł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelia123
Też byłam na takim warsztacie i przyznam, że było warto, bo w praktyce przetestowałam wypełnianie różnych formularzy i rzeczy tego typu, oczywiście pod okiem specjalisty;-) Czytałam wiele artykułów, w którym były zamieszczone różne wskazówki i opisane etapy zakładania firmy krok po kroku, ale szczerze mówiąc, gdybym zapisala się wcześniej na taki warsztat, to zaoszczędziłabym wiele czasu i nerwów;) Dlatego polecam takie kursy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alliska
ale nie bycie vatowcem przy handlu jest niezbyt korzystne, ryczałt to zależy jaką sprzedaż się szacuje więc najprostsze rozwiązania nie zawsze są najlepsze -jeśli chodzi o samodzielne prowadzenie księgowości odradzam stanowczo, choć może nie powinnam, bo dużo zarabiam na poprawianiu błędów po takich "samodzielnych"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zęby na tym zjadłam
sklep z ou powinien być mały, tak abyś nie stała się watowcem, bo przestanie się opłacać i abyś nie wpadła w kasę fiskalną. Opodatkowanie tylko ryczałtem. Narobisz się bardziej niż myślisz, a czy się opłaci- nie wiem. Jesli te dwa sklepiki w Twoim mieście są takie słabe, moze to niestety oznaczać, że słaby jest tam klient. Owszem, w dnniu otwarcia będziesz miała szał, a potem niekoniecznie... Napisz jaki masz lokal, jaki to region i dokładnie opisz lokalizację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alliska
dlaczego tak odradzasz vat? wiesz ile rzeczy można odliczać czasem nawet pobieżnie związanych z działalnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zęby na tym zjadłam
Odradzam, bo zakup towaru to ok.30 % wartości sprzedaży, ja pracuje we własnym lokalu, co właściwie miałabym odliczać na ryczałcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zęby na tym zjadłam
Powiedz mi krótko: dlaczego mam płacić wat, skoro mogę go nie płacić? W tej branzy nikt nie jest watowcem, chyba ze musi, bo ma wilkie obroty: np. kilka sklepów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alliska
skoro jest taki narzut to rzeczywiście się nie opłaca vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zęby na tym zjadłam
reszta to bardzo ciężka praca, a nie zawsze wychodzisz na swoje. Szkoda, że autorka nie odpowiedziała na moje pytania. Chodzę do sklepu na dwie godziny przed otwarciem, wiele wekendów spędzam w nim sortując, sprzątając itd. Nie jest tak, jak ktoś niedawno do mnie powiedział: wystarczy przyjść i włączyć światło. To nie fryzjer:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie, widzę że myślisz nad otwarciem firmy, wiadomo że na początku wszystko wydaje się trudne i nieznane, ale może do działania zmobilizuje Cię konkurs: http://www.darboven.pl/idee_grant/ dla kobiet przedsiębiorczych :) 100tyś zł do wygrania na własną działalność, formularz (do sciagnięcia ze strony) należy wysłać przed końcem sierpnia (żeby do 31 dotarł na miejsce) - polecam przede wszystkim przy okazji składania innych papierów, dotacje itp., jeśli już ktoś to robi to znaczy że w głowie ma raczej konkretny pomysł na biznes - a w tym konkursie wystarczy ciekawie go opisać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja zapytam tak...
cholera ale ja MUSZE byc VatOWCEM BO MUSZE WYSTAWIAC FAKTURY ;( bede miec firme posredniczaca, bede zbierac uslugi i realozowac je w drukarni, i mam pozniej wystawic swoim klientom Vatke. Cholera a myslalalm ze uda mi sie na ten ryczalt ;( ps. zlecenai nie beda na duza kwote ale faktura dla klienta musi byc. ps. jak pracuje i mam firme to ile musze miesiecznie bulic za dzialalnosc? tylko skladki zdrowotne? 230 zeta? jakie sa woigole koszty prowadzenia dzialnosci?sorki ze pytam ale kazdy mi mowi cos innego ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zęby na tym zjadłam
Można być jednocześnie vatowcem i ryczałtowcem, te rzeczy się nie wykluczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytam raz jeszcze
ale jak sie wtedy rozliczam z US? co miesiac czy raz w roku? i ile to praowadzenie firmy kosztuje jak roznoczesnie pracuje i nie place zusu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żeby w ogóle myśleć o czymś takim, jak własna działalność gospodarcza (co generalnie jest super pomysłem!), trzeba być do tego naprawdę dobrze przygotowanym. Wiedzieć, co chcemy robić i jakie formalności musimy spełnić, żeby założyć taką działalność. W celach edukacyjnych polecam przykładowo odwiedzić stronę www.teklaplus.pl i stamtąd pobrać bardzo przydatną pomoc w postaci 80-stronicowego e-booka na ten temat. Można się z niego dowiedzieć praktycznie wszystkiego na temat zakładania i prowadzenia własnej działalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odreklamy
Witamy serdecznie, Otwierając firmę potrzebna jest reklama, która przyciągnie potencjalnego klienta. Jeżeli potrzebują Państwo wizytówek, oklejenia pojazdu, stronki www, szyldu kasetonu, logo czy innego materiału reklamowego prosimy o kontakt. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami na profilu www.facebook.com/odreklamy oraz stronie www.odreklamy.pl Pozdrawiamy, Zespół Odreklamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak już załatwi się wszystkie procedury, ważne żeby nie zapomnieć o dobrej promocji. Polecam podjąć współpracę z dobrą agencją, jak np. BIZTARGET.PL. która zajmie się wszelkimi działaniami marketingowymi - od promocji na portalach społecznościowych, przez adwordsy, pisanie tekstów reklamowych itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fandowa
Ja zachęcam początkujących przedsiębiorców do korzystania z biur rachunkowych online http://business-tax.pl/ Będziecie mieć więcej czasu, a to ważne, gdy jeszcze raczkujecie, bo trzeba biegać i walczyć o sukces :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kornelia87
Jak jesteś świeżynką to radzę trochę poczytać http://win4win.pl/ Znajdziesz tam rady i programy, które mogą pomóc Ci w prowadzeniu firmy ;) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja od razu sobie znalazłam firmę do obsługi księgowej http://zkco.pl/ Warszawa, potem już wszystko znacznie łatwiej idzie, jak ma się finanse ogarnięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leon_w
W sumie dużo zależy od branży... tak czy inaczej podstawa to dobra strategia promocji. Proponuję zacząć od ciekawego logotypu i materiałów reklamowych. Można też spróbować uruchomić kampanię na platformie https://serwersms.pl - dzięki niej można zlecić masową wysyłkę wiadomości sms/mms np. z informacją o aktualnych promocjach czy ze statusem zamówienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli masz zamiar zatrudniać pracowników, to polecam Ci zainwestować w grafik czasu pracy, zobacz sobie np. ten http://www.grafikoptymalny.pl/ Taki grafik naprawdę wiele ułatwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fela0202
Bardzo duży wpływ na powodzenie firmy ma reklama. Metod promocji jest wiele - mogą to być ulotki, gadżety czy chociażby szyldy reklamowe. Ja jednak najbardziej skupiłabym się na reklamie w sieci. Zerknij sobie na ofertę http://greenparrot.pl . Oni z pewnością dobiorą dla Ciebie optymalne działania marketingowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto zawsze zasięgnąć jakiejś wiedzy, zaliczyć dodatkowe kursy, poradzić się, bądź zwyczajnie załatwić sobie pomoc, chociażby na sam start ; ) Ja tak zrobiłam, to było duże ułatwienie. Polecam firmę, która bardzo mi pomogła http://www.benson.pl/ zerknij sobie na ich ofertę, jestem przekonana, ze znajdziesz tam coś również dla siebie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrzej900
Kursy i szkolenia to bardzo dobra sprawa. Warto z początku skorzystać z usług firm outsourcingowych, gdyż z początku kosztów na pewno będzie wiele, więc pasuje je zmniejszać do minimum. Nie ma sensu zatrudniać osoby zajmującej się sprawami BHP tylko lepiej skorzystać z oferty firm specjalizujących się w takich usługach. Obsługą BHP w Warszawie zajmuje się np. ta firma http://bhpexpert.biz.pl/obsluga-bhp - korzystam również często z ich usług, gdy przyjmuję nowego pracownika i trzeba przeprowadzić mu szkolenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×