Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Koralina_7

Zakładam firmę - Pomocy :)

Polecane posty

Gość AnastazjaMiś
Należy pamiętać, że z wszystkiego co w firmie robimy, trzeba się rozliczać, chodzi mi głównie o Urząd Skarbowy. Dlatego zawczasu warto pomyśleć o księgowości, polecam na początek korzystać z jakiegoś biura rachunkowego lub księgowości online, proszę o tym poczytać http://chatkamoniki.pl/nowoczesna-ksiegowosc-dla-firm/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haniatorun
No w przypadku firmy to wydaje mi się, że może się przydać jakaś agencja pracy, np. https://www.gppeople.pl która zajmie się rekrutacją pracowników. Wydaje mi sie ze jak jest tyle do roboty z papierologia to raczej nie bedzie na to czasu. A tak zapłacisz i masz z glowy przynajmniej to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli przymierzacie się do założenia i prowadzenia własnej firmy to polecam wam zgłosić się do www.fortis.szczecin.pl Jest to ośrodek szkoleniowy w Szczecinie, w którym możecie odbyć wiele przydatnych szkoleń. Dzięki nim nie mam problemów z prowadzeniem mojej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również prowadzę własną firmę. Jeżeli prowadzić własną działalność to polecam wam aplikację www.facilitime.pl Aplikacja ta bardzo mi pomaga w zarządzaniu firmą oraz moimi pracownikami. Zwłaszcza tymi, którzy są mobilni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Solidnych i wykwalifikowanych pracowników możesz znaleźć tutaj http://www.polrab.pl/pracownicy-z-ukrainy/ . To pracownicy z Ukrainy, którzy dokładnie wykonują swoje obowiązki i z zaangażowaniem wykonują swoją pracę. Zatrudniam dwóch Ukraińców i gorąco polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamsagsa2132

Takze w firmie przyda sie nam program do wystawiania faktur https://wfirma.pl/program-do-faktur-online Jest ich troche na rynku, ale taki sprawdzony bedzie nam pomagal w pracy. Warto sie zdecydowac na takie, ktore nam pozwola na szybkie wystawianie kazdego rodzaju faktur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kornelia0000
Dnia 18.06.2010 o 11:50, Koralina_7 napisał:

Cześć Dziewczyny! Jestem świeżynką na tym forum, dlatego wybaczcie za moje ewentualne faux pas 😉 Poradźcie mi proszę. Chcę założyć własną firmę, oczywiście, jak każdy początkujący przedsiębiorca - boję się i szukam pomocy wszędzie gdzie się da. No i właśnie tu pojawia się moje pytanie? Czy oprócz urzędów znajdę jakieś programy, które ułatwią życie nowicjuszowi? Wiecie, chodzi mi o zminimalizowanie początkowych kosztów... Przeszukałam już pod tym kątem chyba cały internet, ale może Wy znacie jakieś ciekawe rozwiązania?

 

Same koszty prowadzenia działalności przez pierwsze dwa lata są niewielkie, teraz nawet możesz próbować bez rejestracji działalności a dochód wykazać w PIT. Jednak jeżeli chcesz z tego uczynić swoje główne źródło dochodu to musisz się zarejstrować tak będzie najłatwiej. Potem to konto firmowe, najlepiej w tym samym banku w którym masz swoje prywatne, to ułatwia życie, zwłaszcza przelewy 😉 A co do programów, to z moich doświadczeń jako świeżaka wiem że dobry program do rozliczeń comiesięcznych to jest jedna z ważniejszych kwestii, analiza wydatków i przychodów też się przydaje, możesz się zarejstrować na bizin.pl, wystawiać tam faktury, prowadzić magazyn, wgrywać faktury kosztowe, robić właśnie analizę wydatków. Bardzo przydatne narzędzie. Chyba najbardziej rozbudowana wersja to coś ok 150 zł netto na cały rok. VAT i PIT zależy od tego jakie generujesz dochody a jakie koszty 🙂 no i ZUS nasz kochany tzw "ulga na start" z któej możesz skorzystać 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renia7

Na tej stronie spolka-w-organizacji.pl znajdziecie blog, gdzie jest sporo informacji na temat spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Można się sporo dowiedzieć wprost od prawników, którzy są autorami artykułów na tej stronie. Myślę, że warto się tam rozejrzeć. Znajdziecie tam cenne wskazówki.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ryśka

Jak pytasz o dobrej jakości gadżety reklamowe to odeślę cię do nich www.wisplast.pl. Fajna jakośc i dobre ceny. Podoba mi się to, ze nie mozna powiedziec o nich złego słowa jeśli chodzi o szybkość dostawy no i jeszcze przy okazji to, że klienci sa mega zadowoleni z nich. Bardzo dobrze robią logo także na wysokim poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×