Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość koperkowa nova

Tabletki antykoncepcyjne i nawracające infekcje pochwy

Polecane posty

Gość koperkowa nova

Stosuję logest od ponad 2 lat i od kilku miesięcy mam nawracające infekcje intymne. Zastanawiam się czy to może być przyczyną. Czytałam, np tu: http://kobietaintymnie.pl/seks_i_antykoncepcja,2.html , że jak najbardziej, ale z drugiej strony tabletki stosuję od dawna, a infekcje męczą mnie dopiero od jakiegoś czasu. Chyba, że jest tak, że im dłużej stosuje się tabletki, tym większe prawdopodobieństwo zwiększenia się podatności na infekcję... Sama już nie wiem - może Wy miałyście podobną sytuację? Dodam, że nie wiem jakie inne powody nawrotów mogły by to być :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bralam ponad 9 lat
tabletki na poczatku bylo ok moze z 2,3 lata potem co jakis czas mala infekcja bardz grzybek a ostatnie moze 3 lata brania tabl praktycznie caly czas, co wyleczylam tabletkami to wracalo myslalam moze ze maz mi chodzi na boki i ciagle cos przynosi ale potem przy kolejnym leczeniu powstrzymywalismy sie od sexu a to i tak wracalo. lek mi powiedzial ze to wina tabl . Od kiedy ostawilam i wyleczylam mam spokoj juz dosc dlugo, oby na zawsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poline
U mnie było to samo, aż do odstawienia tabletek. Teraz nie myślę nawet do nich wracać. Myślę, że najlepiej będzie jeśli odstawisz chociaż na jakiś czas (pół roku powiedzmy) i zobaczysz, czy będzie lepiej. Oczywiście ciężko o inną wygodną metode antykonc. ale nie warto cały czas chorować bo przecież nie ma żartów i komplikacje też mogą być. Ja teraz mam spokój, a żeby nie zaczęło się znowu to też bardziej na siebie uważam - osobny ręcznik do wycierania krocza, plivafem do podmywania kilka razy w tygodniu i duuuużo jogurtów naturalnych (doustnie :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wuzet
poline , ja też chcę właśnie kupić sobie plivafem, bo inne mnie chyba uczulają (już 3 podejścia były), a słyszałam, że ten jest b. delikatny. Ale nie wiem, czym się różni pomarańczowy od niebieskiego - f od b. Którego używasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też miałam problem z infekcjami intymnymi jak brałam tabletki antykoncepcyjne. I też z suchością pochwy niestety. Poprawiło się to bardzo jak zaczęłam stosować probiotyk dla kobiet lacibios femina, który przez odpowiednio dobrane szczepy bakterii chroni mikroflorę pochwy. Nauczyłam się też, że można go stosować profilaktycznie, jak istnieje ryzyko pojawienia się infekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy zażywaniu tabletek anty skłonność do infekcji wzrasta. Ja znalazłam taki sposób, że regularnie, kilka razy w miesiącu stosuje probiotyk ginekologiczny Lactovaginal, który wzmacnia flore bakteryjna pochwy przez co hamuje rozwój bakterii patogennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak słyszałam, że tabletki antykoncepcyjne mogą sprzyjać infekcjom, dlatego regularnie biorę probiotyk dla kobiet lacibios femina, żeby się chronić. Ten probiotyk ma idealnie dobrane dla kobiet szczepy bakterii i dlatego jest taki skuteczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biorąc tabletki dziewczyny korzystają z różnych prąci stąd infekcje pochwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja niestety wiem to wszystko z autopsji dlatego też probiotyk idzie w ****** jest to provag. Tak mi na którejś z kolei wizycie ginekolog zalecił jak szłam do niego ze swędzeniem w pochwie i upławami i przyznam, że mi pomógł. Raz w miesiącu robię sobie nim pełną kurację. ginekolog mówił mi też, że możemy spróbować z plastrami i wtedy jest szansa, że takich skutków ubocznych nie będzie ale jak tak już przyzwyczaiłam się do pigułek, że chyba przy nich pozostanę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie przy tabletkach pojawiła sie taka suchosc pochwy, ze dyskomfort odczuwałam nawet przy chodzeniu. Infekcje rozwijały sie na skutek otarc i braku nawilzenia. Ginekolog poradził mi wtedy kuracje globulkami Hydrovag, które przywracają intymne nawilżenie, błony śluzowe sa bardziej elastyczne i mniej podatne na podraznienia, dodatkow a ochrone stanowi kwas mlekowy, który jest jednym ze składników globulek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesteście pewne, że to od tabletek? Ja Vibin biorę już od dłuższego czasu i żadnej suchości nie zauważyłam. Raz zdarzyła mi się infekcja, ale to miało związek z tym, że zaczęłam częściej bywać na basenie i musiałam tam złapać. Może pod prysznicem, albo siadając na ławce... Nie wiem. No albo partner mnie zaraził... Nie wiadomo :) No ale wyleczone już, tabletki nadal biorę i nic się nie dzieje. Najpierw lekarz i dialog z nim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×