Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ciekawska mama02

Jak płacicie rachunki miueszkając u teściów???

Polecane posty

Gość gość
My płacimy wszystkie opłaty opał itp aale teściowa zapisała dom na męża rodzeństwo musiał spłacić ale też mnie to wkurzasz bo na dole z teściowa mieszka szwagier i jemu też wszystko sponsorujemy .....chory układ ale mój mąż na to wsię godzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem ciekawa jak by była odwrotna sytuacja:( my u swoich rodziców. I jeszcze za gaz w lipcu przyszlo wiecej o 20 zł gdzie nie było nas 2 tygodnie bylismy na wakacjach niz w czerwcu gdy bylismy caly miesiac.Tescie maja akwarium do którego wchodzi 500 litrów wody pompka chodzi przez cały czas i inne dodatki i swiatło sie pali przez 12 godzin. Wiecie moze ile pradu pobiera takie akwarium? napiszcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syl89
Mieszkamy z narzeczonym i naszą 2-letnią córką u jego matki. Jego matka ma emeryturę. Mieszka z nami też jego starszy brat, stary kawaler, alkoholik, który nie pracuje- żywi go mamusia, do niczego się nie dokłada. W miarę naszych możliwości finansowych płacimy rachunki po połowie- my pół i teściowa pół. My płacimy gaz i pół czynszu, ona ma prąd i drugie pół czynszu. Ja nie pracuję, bo nie mamy z kim dziecka zostawić. Babcia z nią siedzieć nie chce. Często dochodzi do awantur, bo teściowa znalazła w moim narzeczonym a swoim synie chyba sponsora, nie dość, że płacimy po połowie, to jeszcze krzyczy o więcej, a tamtego drugiego nawet nie wygania do pracy. Ja jestem non-stop oczerniana i wyzywana, córeczka tego słucha...Myślimy nad wyprowadzką, ale nie stać nas w tej chwili. Nie wytrzymuję już psychicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusia82388
my sie dzielimy. ale ja place mniej bo poddalam fajny sposob na obnizenie rachunkoow :) zmienilismy dostace pradu na axpo i placimy wszyscy mniej! jak szukacie oszczednosci to sprawdzcie umowe z waszym dostawca energii elektrycznej. to dobry puntk wyjscia do trwalych oszczednosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my mieszkamy z teściami ,dom zapisali mezowi .Mamy góre ,oni dól robimy wszystkie opłaty,remonty ,kupujemy chleb gdy kupimy swinke i robimy wyroby oni tez dostają pół ......i jeszcze narzekają ze mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam u teściów, ja, mój mąż i 2 dzieci. Ogrzewanie gazowe + kominki - po połowie wg. metrażu, ale teściowie bardziej by oszczędzali to za drewno do kominków płacimy my. Woda i ścieki - płacimy my, zużywamy o wiele więcej wody niż teściowie, sprawdzone! Prąd, osobne liczniki, każdy płaci za siebie, my ok 400 zł za 2 miesiace, teściowie ok 180, chociaż często gotują i piorą za nas[ nasza pralka stoi w pralni teściów i jest podpięta pod ich licznik]. a gotowanie? Odkad teściowa jest na emeryturze zawsze jakieś proste danie upichci, najczęściej treści zupę lub jakieś jednogarnkową potrawę łatwą do podgrzania. tesciowa płaci podatek za cały dom, ale ubezpieczenie wzięliśmy na siebie. Tak się kiedyś dogadaliśmy i nikt do nikogo pretensji nie ma. Mamy podobną powierzchnię ok. 102m2. My jeszcze garaż [nasz licznik]. Budynek gospodarczy - prąd płacą teściowie, rzadko korzystamy, ale ... robiliśmy remont w naszych pomieszczeniach, fachowcy korzystali z prądu . Spisywaliśmy stan licznika u tesciów w celu zaplaty. Teściowie nigdy się nie zgodzili, uznali, ze od czasu do czasu jak zapłacą nico więcej nie szkodzi. A tak ogólnie, mam wspaniałych teściów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ComeOnBeybe

Co z tego że za nic nie musisz płacić mieszkając u teściów, kiedy na głos wypowiedzieć nie możesz żadnego zdania, bo wszystko prowadziłoby do konfliktu. Wszystko dusisz w sobie żeby nie rozpętać burzy, nawet kłócić się nie pamiętasz jak to już jest. Nie płacisz pieniędzmi, ale przypłacasz to swoim zdrowiem i latami, które powinny być najpiękniejsze w życiu. Jeśli nawet usłyszysz później, że w czymś miałaś rację, to czy ktoś Ci wróci te stracone lata, zdrowie, przyjaciół czy pracę jaką musiałaś poświęcić. Nie sądzę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×