Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bleblebaj

co na otwartą rane. pytam powaznie. pilnie pomocy!!!!

Polecane posty

Gość turystawtajlandii
A pomozcie prosze w moimprzypadku jestem w tajlandi i mam rane otarta na skuterze i troche mi zaschlo ale nie dovrze bylo oczyszczone . Lepiej zerwac oczyscic u lekarza i zabezpieczyc ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość friskaa
może na otwartą to nie mam...ale jak tylko sie zagoi odrobinę to warto przemywać to np Linoseptikiem! środek tani, wydany a dobrze przemywa rany - szybciej się goją!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
okład z kootasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na ranę tego typu polecałabym opatrunek nieprzywierający na przykład Adaptic albo Inadine przeciwbakteryjny. Opatrunki te nie powodują, że tkanka z rany nie będzie się klieić do opatrunku, dzięki czemu wymiana będzie bezbolesna. Na to przyłożyłabym opatrunek chłonny np Allevyn przylepny albo Biatain przylepny, które będą zabezpieczać ranę, pochłaniać krew lub wysięk i przyśpieszać gojenie :) opatrunki są ciężko dostępne w aptekach, ale mnie udało się dostać w sklepie Media-MED

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mylenia
Na pewno przyda się też maść z antybiotykiem http://www.doranyprzyloz.com.pl/ , ja mam zawsze ze sobą Maxibiotic bo nie wiadomo kiedy może być potrzebna, skaleczenia się często zdarzają a dzięki takiej maści mają szansę się o wiele szybciej goić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka

Ja polecam preparaty z http://argotiab.pl/ ze srebrem.  Preparaty z Argotiab   to wyrób medyczny w formie sprayu i kremu, leczący oparzenia termiczne i chemiczne, owrzodzenia żylne i odleżyny, rany ropiejące oraz  pieluszkowe zapalenie skóry. Gojenie przebiega szybciej, dzięki czemu pacjent odzyskuje sprawność w krótszym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nutka

Drobne rany i otarcia nie są dla mnie niczym wielkim, ponieważ starcza dobre oczyszczenie i zdezynfekowanie rany a potem żel przyspieszający gojenie help4skin. W przypadku poważnych ran, zawsze należy kontaktować się z lekarzem, nie wolno bagatelizować takich rzeczy, ponieważ mogą prowadzić do infekcji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość figa

Help4skin jest fajny. Też go stosowałam i ładnie przyspieszył gojenie się paskudnej rany na kolanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena

Figa, u nas go kupili na ośrodek kajakowy. Jak się sezon zaczyn to często są zadrapania. Coraz więcej ludzi lubi i chce aktywnie spędzać swój czas. Są mniej wymagające rzeki, ale jak przychodzi do przenoszenia kajaka lub pływania pod drzewem to zawsze ktoś coś sobie zadrapie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olika

Potwierdzam, stosowałam dwa miesiące temu i na skórze nie ma najmniejszego śladu po dawnej ranie. Duża ulga przed sylwestrem, można pokazywać plecy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałam problem z gojeniem się rany pod piersią po chirurgicznej operacji ich zmniejszania. Niestety żadne maści z apteki nie dawały rady - miałam wrażenie, że stan mojej rany zaczyna się pogarszać. Dopiero w Przychodni Leczenia Ran i Pielęgnacji Stóp znalazłam pomoc, której oczekiwałam. Rana się sprawnie zagoiła i nie ma po niej śladu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×