Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość siostra siostry....

BŁAGAM... pomóżcie. SERCE MI PĘKA.

Polecane posty

Gość prosisz o dobrego lekarza
wydaje mi się ze siostra przed wymazem nie powinna niczym smarować buzi bo to może zmienić wynik w zależności od składu chemicznego. Ja miałam podobną sytuację i doktorka się za głowę zlapała jak zobaczyła ze najpierw dostałam leki od innego lekarza i skierowanie na zrobienie badań. Nie pomyśl że na siłę Cie do niej wysyłam ale zadzwoń dziś do niej przedstaw problem i zapytaj o ten wymaz czy ma być zrobiony a w trakcie można używać tego środka. Czy to nie będzie miało wpływu na wynik? Potem żeby nie było ze była błędna diagnoza... Pomyśl nad tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siostra siostry....
Okej, wezmę to pod uwagę, na pewno :) Ja muszę teraz wychodzić, odezwę się później... Dzięki za pomoc 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mijan
prosisz o dobrego lekarza - moja mama ma silna luszczyce czy mozesz cos wiecej napisac cos wiecej o tym jak ta lekarka zlagodzila ja u twojego kuzyna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj podnioslas mnie na duchu
a moze medycyna naturalna jakas homeopatia, jakis uzdrowiciel cos z tych rzeczy? w rynarzewie kolo bydgoszczy jest taki centrum medycyny naturalnej moze tam cos pomoga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosisz o dobrego lekarza
do mijan: z tego co wiem on dostał od niej jakieś mazidło do smarowania robione na receptę w aptece. Wiem że było niedrogie bo sam się zdziwił że tak mało zapłacił. A do tego jeszcze jakieś lekarstwo. Niestety nie znam nazwy. Wtedy było ciepło to kazała mu też na słoncu bez koszulki chodzić (ma własne podwórko)bo on miał aż całe "białe" plecy.To wszystko się obsuszyło i aż tak mu nie dokuczało. On obecnie przebywa za granicą w Anglii i że tam jest duża wilgotność to mu powedziala zeby nawet na solarium poszedł. Niestety więcej nie mogę powiedzieć na temat jego leczenia. Tyle wiem, bo ciocia do mnie zadzwoniła że jemu się polepszyło i zmniejszyła skutki w znacznym stopniu. A teraz to chodzi do niej na kontrolę i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niech siostra zrobi również badanie na nużeńca, niektóre laboratoria to robią, trzeba zadzwonić i się zapytać. Nużeniec też potrafi robić masakrę na twarzy, i wtedy pomaga jedynie maść ZZ sprowadzana z zagranicy. Wątek o nużeńcu jest na kafeterii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja bratanica cierpiała okropnie, miała na twarzy dokładnie to samo co Twoja siostra, dramat, nic nie pomagało, aż w końcu trafiła do Dr. Wloch z centrum medycznego NOWOMED http://www.nowomed.pl/, która przepisała jej IZOTEK http://www.doz.pl/leki/p4647-Izotek jest to bardzo silnie działający lek, bardzo jej pomógł, po trądziku zostały tylko niewielkie blizny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejfoewhfowengfljelkge
Słuchaj, jest taka sprawa. Moja siostra cioteczna miała dokładnie takie same krosty jak na zdjęciach.. krosty, ropniaki.. nie wiadomo nawet jak to nazwać. Też stosowała wszystko na TRĄDZIK. Badania też były wykonywane tylko pod jednym kątem. Jeden lekarz jej powiedział, że może być to jakaś odmiana gronkowca. Nie znam się na tym dokładnie ale ona zmieniła całkowicie profil leczenia.. właśnie pod kątem gronkowca i po paru miesiącach miała całkiem czystą buzię. Ale od kiedy pamiętałam.. a jest między nami 10 lat różnicy. Mniej więcej od 15 roku życia ją pamiętam do ok . 23 cały czas pamiętam ją z krostami, strasznymi. Po tym - jak ręką odjął. A i dodam jeszcze, że jej też w rodzinie powtarzali, że może to być dziedziczne bo jej ojciec miał straszne z tym problemy... jak pozniej się okazało ku zaskoczeniu, nie miało to w ogole wpływu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrób badania krwi i anybiogram
może to być kwestia np. gronkowca a tego się byle jakim kremem nie pozbędziesz. davercin jest płynem odkarzającym- dobrym!!! sprobój tez tribioticu to mać do kupienia w aptece bez recepty z 3 aktywnymi kałdanikami powinno pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrób badania krwi i anybiogram
tylko nie pytaj jaki lek na gronkowca bo one sa różne i na kazdego dziala inny antybiotyk także musisz zrobić antybiogram żeby lekarz mogł obrac odpowiedni lek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekogroszek
Też miałam sporo krost, podobnych do tych na zdjęciu, dla mnie cudo to brevoxyl, teraz nie mam żadnej krosty, a stosuje ten krem od początku maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejfoewhfowengfljelkge
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3323730 tutaj jest link do tematu w którym dziewczyny o tym mówią pozdrawiam, będę tutaj zaglądać i w miarę możliwości mogę dowiedzieć się czegoś od kuzynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejfoewhfowengfljelkge
jeżeli to gronkowiec to tylko i wyłącznie LEKARZ! nic na własną rękę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanastolatki
witam moja corka miala podobny tradzik ale tylko na czole.masakra sciela wiec wlosy tak zeby ukryc i zaczela walke z trądzikiem.przerobila wszystko a ja z nia. bywalo roznie ale zaczela codziennie nakladac maseczke typu twarz w gipsie:Poczyszczajaco odblokowujaca(soraya,eva natura ) i to nie na 20 minut ale na gdz:Pdo tego przeciera skore tonikiem benzacne na koniec tormentiol po miesiacu nie poznaje jej czola!gładkie jak dupa niemowlaka. myslalam ,ze to moze zbieg okolicznosci ale ostatnio jakos zaniedbala akcje 'czolo'i pojawily sie pryszcze:( a i davercin jest super!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdzie ty do fryzjera chodzisz?
A słyszałaś o czymś takim, jak DEMODEX? Proponuję najpierw wykonać badanie naskórka twarzy w tym kierunku (koszt ok. 20 zł) i dopiero potem zastanawiać się, czy to jest zwykły trądzik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Demodex
A słyszałaś o czymś takim, jak DEMODEX? Proponuję najpierw wykonać badanie naskórka twarzy w tym kierunku (koszt ok. 20 zł) i dopiero potem zastanawiać się, czy to jest zwykły trądzik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 22.03 start
Własnie, a retinoidow probowaliscie? Ja się teraz zdecydowałam i poki co nie zaluje. A tez mialam podobny tradzik, jak nie gorszy. I wiele lekow wczesniej wyprobowalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 22.03 start
Ps. a teraz Aknenormin jest znacznie latwiejdostepny i tanszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoszonkaaaa
Zadne masci siostrze nie pomogą, zioła kremy i żele też. idzcie prywatnie do dermatologa. Ja lecze się na trądzik od 10 lat. Przeprowadziłam się do dużego miasta i pierwszy dermatolog na którego trafiłam rozpoczął leczenie IZOTEKIEM. Najskutecznieszy na świecie lek na trądzik, nie wynaleziono nic lepszego. Ja kuracje tym lekiem źle znoszę, ale tylko to mi pomaga. Zyczę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoszonkaaaa
izotek roacctuane itp, to to samo ale różne nazwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niech jej lekarz zapisze
diane35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoszonkaaaa
diane 35 bralam 5 lat i faktycznie bylo super dopoki nie postanowilam przerwac zeby za kilka lat moc spokojnie zajść w ciąże a tu trądzik powrocil. Po dianie prawie zawsze wraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie tez nic nie pomagalo....
przez okolo 2-3 lata meczylam sie ....z tradzikiem? chyba to nawet nie da sie podciagnac pod ta nazwe. mialam takie jakby krwiaki podskorne i srednicy okolo 2cm wypelnione taka wydzielina....ble maskarka. jak sobie to tylko przypomne:( a zaczelo sie od kilku krostek i lekarza ktory na dzien dobry zaczal przepisywac mi leki po ktorych bylo coraz gorzej....:( ale mnie sie udalo i wygralam te walke i teraz nie mam ani jednej krostki ani nic innego, no jedynie zostaly mi blizny naszczescie niewielkie i malo widoczne. jesli jestescie z lodzi to super. Mnie tylko i wylacznie tutaj pomogla pewna pani dr ktora baaardzo fachowo zajela sie tematem, najpierw szczegilowe badania, ktore zreszta towarzyszyly mi przez caly okres badania i dopiero odpowiednie lecznie. POLECAM!!! Odezwij sie do mnie na e-mail bo nie wiem czy nie bedzie to male naruszenie jak podam nr tel a mam chyba tylko prywatny. Nie traccie sily i nadziei, wiem ze to okropna przypadlosc, bo niszczy nie tylko skore ale i psychicznie ciezko z tym zyc, ale mozna z nia wygrac. sciskam mocno:) katis85@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość demodexxxxxx
A ja brałam diane 35 (w celu uregulowania miesiączki) i po jej odstawieniu trądzik mi nie wrócił. Jednak to też zależy od organizmu. Tak w ogóle to leczyłam się u wspaniałego dermatologa, który przyjmuje w Poznaniu. Więc, jak masz tutaj blisko, to mogę ci podać namiary na niego. Poszłam do niego z takim trądzikiem, jak na zdjęciu, tyle że zaatakowane miałam czoło i policzki. Facet mi pomógł. Leczenie było długie, ale skuteczne. Polecam też przepadać się w kierunku nużycy, tak na wszelki wypadek, bo może w przypadku twojej siostry to wcale nie jest trądzik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brzyddda
No ja tez mam tradzik w prawdze mniejszy niz Twoja siostra ale lecze sie kilka lat i tez nic mi nie pomaga a tak jak Twoja siostra probowalam wszystkiego u ginekologa tez bylam... Teraz zamierzam wybrac sie na mikrodermabrazje ( ten zabieg polecil mi dermatolog) mam nadzieje ze on pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoszonkaaaa
brzydda radze zmienic lekarza lub poradzic sie innego zanim zrobisz ten zabieg ;/ demodexxx a kiedy skonczylas brac diane? bo mnie trądzik wrócił po 2 latach od odstawienia, ze zdwojona sila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie gagatka
Szkoda dziewczyny, jej twarzy i psychiki. Na pewno bardzo przeżywa to jak wygląda. Jest jeszcze młoda i pewnie zamiast korzystać z życia to nie wychodzi z domu. Napisz mi z jakich okolic jesteście to chętnie doradzę dobrego lekarz. Natomiast co do leczenia to niestety w tym wypadku tylko peelingi medyczne i izotretoina, czyli Roacuttane, Aknenormin czy Curacne. Są to dosyć drogie leki, bo kuracja nimi w zależności od wagi ciała kosztuje miesięcznie od 120 do 300 zł, ale jeżeli Twoja siostra waży około 60 kg to koszt mniej więcej 200 zł, może mniej. Są to bardzo silne leki i w trakcie ich stosowania nie można zajść w ciąże, bo grozi to wadami rozwojowymi płodu, poronieniem. Także ze względu na wiek Twojej siostry poronienie jej chyba nie grozi. Kuracja taka trwa od 6 do 12 miesięcy w zależności od nasilenia trądziku i wagi. Nie znam osoby, której by ten lek nie pomógł. Po zakończeniu kuracji w 80% przypadkach trądzik już nigdy nie wraca. Jeżeli wróci to (rzadko) to kuracje można powtórzyć, choć taki nawracający trądzik już nie jest tak silny. Co do peelingów medycznych to ze względu na ropne zmiany polecam peelingi migdałowe, działają antybakteryjnie, wygładzają cerę i zmniejszają blizny i przebarwienia. Koszt takiego peelingu to od 100 do 250 zł. Na co dzień polecam kosmetyki z serii La roche posay (tonik, żel i krem do twarzy, a na zmiany ropne żel Duac). Wewnętrznie niech łyka cynk i selen i pije dużo wody mineralnej. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dont worry
ja nie mialam az tak strasznego problemu z tradzikiem ale odkad prz\estalam uzywac tych "antytradzikowych"" plynow i matujacych kremow moja skora jest teraz boska!! polecam zel do twarzy clinique i tonik rowniez clinique.tez w jej wieku mialam cere niezbyt ale po kilku latach cera sie ustabilizowala jej tez to pprzejdzie...na taki zaawanasowany tradzik trzeba metody od srodka...moze jakies lewatywy??moze nie trawi biallka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×