Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Czesc dziewczyny Jestem w 5 miesiacu ciazy, zdecydowałam sie ze nie bede brala witamin, tylko kwas foliowy. Ale osattnio lekarz mi powiedzial ze powinnam zacza brac jod. Troche poczytalam o tym na internecie i niestety sa rozne opinie, duzo dziewczyn odradza brania jodu. No i teraz mam dylemat, a jak u was to wyglada??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość senkbacher
no ja bralam..teraz podczas karmienia tez powinnam,ale jakos mi to z glowy wylatuje by kupic. a jakie sa negatywne opinie?ze niby co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość senkbacher
hmmm jakby na to nie patrzac to wszystko ma swoje i dobre i zle strony.zawsze znajda sie jacys zwolennicy jakiejs tezy,leku i zaraz przeciwnicy. nie zawracaj sobie tym glowy,ja bralam jod i jest wszystko ok,lekarz mi zapisal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jod w ciąży jest szczególnie ważny, mój lekarz tez mnie na to uczulił...biorę już kwas foliowy i nie chciałam łykać kolejnych tabletek, więc postawiłam na naturę :) jem dużo ryb i piję ustroniankę z jodem, moje nowe odkrycie:) jest świetna, bardzo mi smakuje, przeznaczona specjalnie dla kobiet w ciąży i w okresie laktacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja brałam kompleks witamin zawierający jod, ale u mnie było podejrzenie że mogę mieć niedoczynność tarczycy i dlatego mi zalecił lekarz brać ten jod. W pierwszej ciąży miałam właśnie niedoczynność i brałam jod oddzielnie w tabletkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak nie chcesz brać witamin to kupuj sobie wodę ustronianka z jodem. A jod jest niezbędny w ciąży, jego niedobór moze prowadzić nawet do upośledzenia dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryzykowna gra
ja biorę jod w preparacie witaminowym Femidion natal 1 - za radą mojej endokrynolog więc nie sądzę, żeby był szkodliwy może chyba prowadzić do powiększenia tarczycy u mamy ale w ciąży bardziej myśli się o dziecku bo mamę można potem postawić do pionu lekami a dziecku niedobory w zyciu płodowym mogą powaznie zaszkodzić na zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, przecież jod jest niezbędny do funkcjonowania naszego organizmu, a także prawidłowego rozwoju malucha. A już w 12. tygodniu ciąży tarczyca płodu ur******* własną syntezę hormonów i jod pobiera z zapasów matki. No i tylko na wybrzeżu możemy oddychać powietrzem z jodem, więc koniecznie trzeba go suplementować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Greta

oczywiście, ze trzeba suplementować jod w ciązy, on reguluje prawidłową gospodarke hormonalną, polepsza krążenie, pracę mięśni, wzrost i wagę dziecka.. Ja supelemntuje jod razem z olejami dha, kwasem foliowym i witaminą d3 w preparacie mama dha premium +, wole takie tabletki niż jadną tabletkę samego jodu,którego nie jestem w stanie przełknąć a nie mieszkam nad morzem, żeby nim codziennie oddychać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oaszka

nawet na stronie PTG jest jasno napisane, że jod w ciaży jest rekomendowany. Nie mieszkam nad morzem tylko na śląsku, więc ten jod musiałam suplementować. Zdecydowałam się na mama dha premium+ bo w swoim skłądzie też ma kwas foliowy i witamine d i oleje dha i magnez- a jak tylko zaczęłam być w ciąży to mnie łapały straszne skurcze łydek, że czasami wyskakiwałam z łóżka jakby mnie zimną wodą znienacka oblali.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×