Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wychylybymy

Język francuski

Polecane posty

Gość Wychylybymy

Bardzo podoba mi się język francuski. Chce się zapisać na jakieś zajęcia dodatkowe związane z tym językiem. Czy ktoś się uczył lub uczy języka francuskiego. Czy jest to język łatwy i czy łatwo się go nauczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie uczylam bardzo dlugo, bo przez podstawowke, liceum i studia, ale wszyscy wiemy jak wyglada nauka w panstwowej szkole, bez prywatnych lekcji nie jest ciekawie :o czy trudny..hmm..zalezy w jakim kirunku masz zdolnosci jezykowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wychylybymy
Ile on ma czasów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wychylybymy
Boje się, że nie będe umiał wymawaić tych liter ; /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w jezyku francuski tylko "r" jest inaczej wymawiane, reszta tak jak w polsim alfabecie, akcent zalapiesz po kilku lekcjach jak sie obsluchasz :) jak cie interesuje to sie zapisz na lekcje,warto teraz znac kilka jezykow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wychylybymy
Jak to się wymawia ? Vois Sur Ton Chemin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wychylybymy
Maskra jakaś. Może przez te wakację sam bym się jakoś podszkolił, co proponujecie ? Jakąś książke, czy coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proponuje PONS oczywiscie z plyta do nauki,bo sama ksiazka nic ci nie da jesli nie miales/las wczesniej do czynienia z tym jezykiem. lepszy bylby jakis kurs ale wiadomo,to troche wiecej kosztuje :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wychylybymy
A jest on na allegreo dostępny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba tak, nie sprawdzalam,ja zawsze zamawiam z Merlin.pl, tanio, przesylka pewna w 100%.tylko zamow sobie kurs dla poczatkujacych bo sa rozne stopnie, ale pewnie to wiesz :) ogolnie francuski jest fajny, malo jest osob ktore go zna - zwlaszcza w polsce, zdarza sie zaszpanowac przed znajomymi jak sie jakis cudzoziemiec zapyta o droge hehe, no i duzo ciekawych ofert pracy dla ludzi ktorzy naprawde dobzre wladaja tym jezykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wychylybymy
Jak wpisać kurs językan francuskiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polemizowalabym z tym
ze jest duzo ciekawych ofert pracy. Znam francuski biegle a jakos z praca ciezko.. Samemu ciezko sie nauczyc, proponuje Instytut Francuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wychylybymy
Na wakcje podszkole się troche sam, a potem korki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uczyłam się bardzo przyjemny język, trudny w wymowie Ogólnie trzeba nad nim poświęcić więcej czsasu ,. powiedzmy niż nad włoskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo nie szukasz ofert pracy, albo nie umiesz szukac, albo to zalezy od tego gdzie mieszkasz, bo akurat u mnie co chwila trafiam na ogloszenia o pracy dla osoby z bieglym francuskim.roznie to bywa,ogolnie francuski jest mniej oklepany od angielskiego i jest zdecydowanie mniej ludzi, ktorzy sie nim posluguja, stad firmy bardziej o takie osoby zabiegaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezyk fr jest super
mieszkam we Francji od 10 lat, skonczylam prawo,pracuje jako adwokat i nadal robie bledy :) hehe latwo jest sie nauczyc podstaw, ale jak przyjdzie do decyzji subjonctif passe, conditionel, koncowki czasownikow uzgadnianie z COD przed czasownikiep po czasowniku z etre i avoir.... koszmar - skonczylo sie na tym ze wzielam sobie lekcje doskonalenia francuskieg... dodatkowo slownictwo jest tak bogate ze conajmniej raz dziennie pytam sie kogos "co to znaczy"... piekny jezyk ale zeby miec naprawde swietny poziom trzeba bardzo duzo pracowac... (zupelnie inaczej niz np w angielskim, gdzie znajac podstawy gramatyki wystarcza wzbogacac slownictwo...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezyk fr jest super
a co do wymowy... tylko R sie wymawia inaczej? no co ty ! inaczej sie wymawia "ou" lub "u" e z akcentem w prawo lub w lewo lub bez akcentu, np (ulubiony przyklad mojego dziadka - eau (woda) wymawia sie "o", ill +"j" etc etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem czasy nie sa takie straszne, tylko trzeba sie tego uczyc z glowa, nie strasz chlopaka, bo wiadomo ze kazdy jezyk jest trudny do opanowania w takim stopniu jak tubylcy :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frentii
piekny jezyk ale zeby miec naprawde swietny poziom trzeba bardzo duzo pracowac... To zdanie dotyczy kazdego jezyka, nawet angielskiego. Aby poslugiwac sie doskonale jezykiem obcym, naturalnie, plynnie, tak, ze tylko akcent nas zdradza, trzeba mieszkac w danym kraju, uzywac jezyka 24h na dobe, obracac sie nonstop w srodowisku "nativow". Po paru latach bedzie mozna powiedziec, ze zna sie swietnie jezyk, ale kazdy kto mieszka za granica wie, ze nawet po 10 latach poznaje sie nowe rzeczy. Takie teksty, ze jakis jezyk jest latwy, banalny sa wypowiadane jedynie przez ludzi, ktorzy nie maja pojecia co to znaczy znac choc jeden jezyk obcy doskonale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezyk fr jest super
ou albo ill to nie sa sylaby tylko litery composee jak u nasz sz nie, ja nie chce straszyc, tylko nie wiem jesli chce sie czyc zeby nastepnie pracowac w tym jezyku to mowie ze jest bardzo trudny - a jak mialabys napisac email do klienta z bledami to przeciez wstyd. Uwazam ze latwiej jest biegle opanowac angielski lub hiszpanski niz francuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a znasz wszystkie te jezyki na tyle zeby oceniac ktory latwiejszy?? i prosze nie łap mnie za slowka bo nie jestem analfabetka, doskonale wiem jak sie co czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×